Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Pe jan 13, 2006 12:33 am

Sta dve variante:

- sistemu naredimo tako, da bo vsak lahko videl kakšno oceno je dobil od koga (javen listing pod vsakim avtom)
- moramo predelat sistem tako, da bo za podeljeno oceno POTREBEN komentar, torej v eni potezi

p.s. če ne želiš, da ti avto ocenjujejo v salonu, lahko to odklopiš...

Dodatne ideje dobrodošle na moj PM. Bomo uredili v kratkem...
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
M3
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1931
Pridružen: Pe sep 05, 2003 9:11 pm
Kraj: Koper

Napisal/-a M3 Pe jan 13, 2006 12:39 am

res je modi ne grizemo :twisted: in nas brez problemov obveščajte,
vsega pač ne moremo videt. :D

je pa ena tema v mod kotičku z nekimi linki za admine..... :D
Slika
 
Uporabniški avatar
acid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1910
Pridružen: Po okt 13, 2003 1:29 am
Kraj: Vuzenica/MariboR

Napisal/-a acid Pe jan 13, 2006 2:08 am

ice je napisal/-a:Sta dve variante:

- sistemu naredimo tako, da bo vsak lahko videl kakšno oceno je dobil od koga (javen listing pod vsakim avtom)
- moramo predelat sistem tako, da bo za podeljeno oceno POTREBEN komentar, torej v eni potezi

p.s. če ne želiš, da ti avto ocenjujejo v salonu, lahko to odklopiš...

Dodatne ideje dobrodošle na moj PM. Bomo uredili v kratkem...


To sta dve zelo dobri ideji in ju v celoti podpiram, sej tisti stalni člani a.com, ko damo oceno napišemo zraven kolko smo jo ocenli. 8)
*** VOLKSWAGEN GOLF MKV TSI GT 170PS ***
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Napisal/-a RegY Pe jan 13, 2006 3:35 am

v eni zadevi imaš za moj primer prav... včasih se mi res ne da ubadat več s "prekrškarji", čeprav jih vidim, ampak ko dobim voljo se vrnem na isto debato in pogledam če je že bil sankcioniran in dodelim ustrezno kazen... ko imam voljo sem včasih tudi po 3 ure ali več na forumu (večinoma ponoči, ker imam parcialno insomnijo).

kot je pa že bilo rečeno, lahko nas opozarjate z modrimi kartončki in 100% se bo en od nas našel in ukrepal.

moderatorji občasno opazimo fake avte v salonu in to sporočamo adminom v mod. kotičku, kjer imamo temo za to... ampak spet, ne opazimo vsega. moderatorji nimamo dostopa za editiranje, brisanje ipd. avtov v salonu, kot jih imamo na forumu - to imajo samo admini.

glede podpisov vas je večina opazila, da redno opozarjamo, ko opazimo, nekatere še celo več moderatorjev naenkrat. tudi o tem imamo posebaj temo v mod.kot.



sedaj pa še vam bom jaz nekaj rekel čisto iz stališča opazovajočega:
kdo od vas, ki ste sedaj napisali, da se krega, žali, pošilja nekam na forumu, je že napisal komu naj gre nekam, če se ne strinja, ali kaj podobnega, ker pač ni bilo njegovo mnenje enako vašemu? ali pa ga poslal uporabit iskanje, ker tema že obstaja?

lepo se mejte in en lep sončkast pozdrav izpod zvezdnatega neba nad mariborom :P
Slika
 
Uporabniški avatar
VaLe
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1994
Pridružen: Sr okt 08, 2003 1:44 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a VaLe Pe jan 13, 2006 5:23 am

maddog je napisal/-a:grozljivo res ... men tudi nebi blo vec za zivet, ce bi mi padla ocena za 1.5 pike ...


Jaz mam oceno svojega avta 5.2 pa se ne sekiram za to... in vem, da si sam avto zasluži višjo oceno :P Čeprav je zanimivo, da so vsi glasovali z visokimi ocenami... ampak se je 100% par komadov našlo, ko je glasovalo z 1 samo da bi zbili povprečje... :lol:

Lp
My Love... Nissan 350 z
Slika
 
Uporabniški avatar
RedWind
Novinec
 
Prispevkov: 384
Pridružen: Če jun 24, 2004 9:46 am
Kraj: Domzale

Napisal/-a RedWind Pe jan 13, 2006 8:11 am

ice je napisal/-a:Sta dve variante:

- sistemu naredimo tako, da bo vsak lahko videl kakšno oceno je dobil od koga (javen listing pod vsakim avtom)
- moramo predelat sistem tako, da bo za podeljeno oceno POTREBEN komentar, torej v eni potezi

p.s. če ne želiš, da ti avto ocenjujejo v salonu, lahko to odklopiš...

Dodatne ideje dobrodošle na moj PM. Bomo uredili v kratkem...




Pametno in za dober salon nujno potrebno.
ker kakor zadeva sedaj stoji, nima ne repa ne glave :?
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Pe jan 13, 2006 8:15 am

ice je napisal/-a:Sta dve variante:

- sistemu naredimo tako, da bo vsak lahko videl kakšno oceno je dobil od koga (javen listing pod vsakim avtom)
- moramo predelat sistem tako, da bo za podeljeno oceno POTREBEN komentar, torej v eni potezi

p.s. če ne želiš, da ti avto ocenjujejo v salonu, lahko to odklopiš...

Dodatne ideje dobrodošle na moj PM. Bomo uredili v kratkem...


podpiram.
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
RAPMAN
Uporabnik
 
Prispevkov: 1232
Pridružen: Če okt 23, 2003 6:20 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a RAPMAN Pe jan 13, 2006 8:46 am

jorgeus je napisal/-a:
ice je napisal/-a:Sta dve variante:

- sistemu naredimo tako, da bo vsak lahko videl kakšno oceno je dobil od koga (javen listing pod vsakim avtom)
- moramo predelat sistem tako, da bo za podeljeno oceno POTREBEN komentar, torej v eni potezi

p.s. če ne želiš, da ti avto ocenjujejo v salonu, lahko to odklopiš...

Dodatne ideje dobrodošle na moj PM. Bomo uredili v kratkem...


podpiram.


x2 8)
>>ZIDEK<<
Slika
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Pe jan 13, 2006 9:14 am

moderatorji nimamo dostopa za editiranje, brisanje ipd. avtov v salonu

Regy, sem te dodal za moderatorja salona, katalog, znamk, vsega skratka skoraj :) prosim stestiraj zadevo in mi sporoči če vse deluje kot mora.

Vsi glasovi do sedaj so zabeleženi v bazi, tako da se vidi kdo je "talal enice" za nazaj. Če ima še kdo kakšno idejo za oblikovanje ocenjevanja (moja je ta da je poleg vsake ocene obvezen komentar - vsaj 20 znakov) naj mi to sporoči do naslednje srede na PM.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
immortal
Novinec
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Ne maj 22, 2005 8:06 pm
Kraj: cerknica

Napisal/-a immortal Pe jan 13, 2006 9:19 am

S to tvojo idejo se totalno strinjam. Če ne odda komentarja pač ne more glasovati. :x
Hellig Usvart
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Napisal/-a BoneS Pe jan 13, 2006 9:23 am

tut men se je podobn zgodil, kot je napisu damjan. cez noc 10 novih glasvanj, da se mi je ocena zbila-namerno.
se pa strinjam s predlogom, da je ocena vidna zraven komentarja-se prav, da je komentar obvezen. al pa tako, da bo vidna v komentarju samo ocena uporabnika, ki je glasvau.
Slika
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe jan 13, 2006 9:37 am

sam če bo pa ocena vidna si pa ne bo več nben upu talat nizkih ocen, ker ga boj otakoj raztrgal uni k jim je avto všeč.. bo nekdo ne vem couragejevem audiju al pa damjanovi vectri prlimu 2 pa reku da mu niso všeč odbijači al pa bo reku, da se mu zdijo preveč ne vem kakšni že pa bo pol 50 komentarjev na to, kok sta ta avta najlepša ipd. tko da to tut ni glih najboljša rešitev.. pol bomo šli pa v drugo skrajnost, avti v salonu bojo mel usi visoke ocene :D

drgač pa kot, sm že pred icejom povedu, sta to dve možnosti (še una s komentarji, k je tut dost dobra ;))

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Pe jan 13, 2006 9:42 am

po moje je najbolj, da brez komentarja ni ocene, sam mi nimamo direkt pogleda v oceno, imajo pa modi oz admini. S tem se izognemo anomnivnosti neutemeljenih enic, vzpostavljanje redu in pravicnosti pa prepustimo modom oz adminom...
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
subi92
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1622
Pridružen: Če dec 16, 2004 9:19 am

Napisal/-a subi92 Pe jan 13, 2006 9:54 am

Glede enic bom takole reku, da jih je 20% realnih, pač nekomu so plastike nekega avta grde in tako pač glasuje čeprav večina to naredi iz koristolubja in nevoščljivosti.

HMM, pa tole je mal čudno, npr. neka Honda CRX letnik 91 jaz osebno dam oceno 9+ ali 10 saj ima avto 13.000 kilometrov, na drugi strani pa nek drug avto spet 10-ka ker mi je okusno spedenan itd...
S tem hočem povedat da ocena Stylinga ali Stock varijante ne bi smela biti enaka.
En predlog ko bi oceno sestavljala npr. Športni izgled avta (grdo, original, lepo, zelo lepo itd...); ohranjenost (slabo, solidno, itd...) ali kaj podobnega

Vsekakor pa nujen komentar pri dodajanju ocene in takoj se bo vidlo kdo in zakaj bi nekdo dal enico ali pa 10-ko.
Subaru Legacy 2.0 AWD 1998, Mazda Premacy 1.8 l.2000, Ford Fiesta MK1 1979
 
Uporabniški avatar
Niva13
Uporabnik
 
Prispevkov: 1246
Pridružen: Ne jul 04, 2004 4:52 pm
Kraj: planet Vulcan

Napisal/-a Niva13 Pe jan 13, 2006 10:04 am

saj ves kako je s to ohranjenostjo, v photoshopu postane avto kot nov :P
poleg tega je treba upostevat, da eni so mojstri fotografije, drugi pa levaki s fotoaparatom na telefonu in zal tudi to vpliva na oceno
vsekakor se nima smisla tolk sekirat za oceno ;)
pubertetniki bodo pa vedno tezili, hormoncki pac :P
@w~ b#0n~
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Pe jan 13, 2006 10:44 am

Ice, salon bi res lahko uredil, kot si predlagal, ker se mi zdi smiselno in boljše (moj avto je realen :))
tudi tiste uporabnike, ki so registrirani in nikdar nič ne pišejo in so samo za število, bi lahko odstranili, da bi bil seznam bolj pregleden. recimo 3 mesece nič ne pišeš, te avtomatsko izbriše iz seznama-malo butasto ampak bi bilo boljše.

škoda besed... :cry:
Zadnjič spremenil Falco', dne Pe jan 13, 2006 1:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Pe jan 13, 2006 10:59 am

subi92 je napisal/-a:Glede enic bom takole reku, da jih je 20% realnih, pač nekomu so plastike nekega avta grde in tako pač glasuje čeprav večina to naredi iz koristolubja in nevoščljivosti.

HMM, pa tole je mal čudno, npr. neka Honda CRX letnik 91 jaz osebno dam oceno 9+ ali 10 saj ima avto 13.000 kilometrov, na drugi strani pa nek drug avto spet 10-ka ker mi je okusno spedenan itd...
S tem hočem povedat da ocena Stylinga ali Stock varijante ne bi smela biti enaka.
En predlog ko bi oceno sestavljala npr. Športni izgled avta (grdo, original, lepo, zelo lepo itd...); ohranjenost (slabo, solidno, itd...) ali kaj podobnega

Vsekakor pa nujen komentar pri dodajanju ocene in takoj se bo vidlo kdo in zakaj bi nekdo dal enico ali pa 10-ko.


naceloma se strinjam, se posebi glede ocenjevanja pedenanih in stock avtomobilov. Recimo, zelo motece je, da ker je avto stock, nekateri ocenjujejo slabo. Recimo zelis ohraniti avto v original varjanti, da bo lep oldtimer, ampak do takrat ti bojo nabijal slabe ocene, ker je samo stock...Predlog o razlicnih "rubrikah" znotraj salona je enkrat ze bil, je pa res, da bi bila za to potrebna celotna reorganizacija salona in je vprasanje, ce je to sploh smiselno glede na "zrelost" velikega stevila uporabnikov. Osebno mislim, da si noben avto, razen fajkov iz kakega mobile.de ne zasluz enice, sploh pa ne zaradi razlicnih okusov. Ce ne drugega smo lohk tok zreli, da damo dobro oceno ze zaradi vlozenega truda, ce nam ze koncni rezultat ni povseci. Se pa strinjam, da se zaradi tega nima smisla obremenjevat, ceprav je res nenavadno, da pri Damjanu tako opazno pada ocena, ceprav ima ze preko 150 glasov. To pomeni IZREDNO veliko stevilo enic, da je pri tolikem stevilu glasov opazen padec. Zato cist razumem, zakaj je odprl to temo, ker je res nenavadno...
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
perko84
Uporabnik
 
Prispevkov: 1160
Pridružen: Po mar 28, 2005 6:03 pm
Kraj: malo tu, malo tam

Napisal/-a perko84 Pe jan 13, 2006 11:21 am

Bom še jst mal pokometiral ps kotiček čeprav tam skoraj nič več ne pišem.
V ps kotičku je prava zmeda! delni razlog da mi za ps kotiček že dol v*** je to da sem dobil občutek da so se vsi kregali samo zarad mene. sj ne da bi se hvalu ampak od prve zmage tm so me vsi pošiljali nekam zaradi tipične slovenske kulture-foušija-kar se odraža na celotnem forumu. Mislm da je že čas da se vsaj v ps kotičku sprejme nove mode ki bodo vestno opravljali delo ki jim je dano. Pač liquid in tomo nič nimam proti vama pač vama je prekipelo kar je razumljivo. Mogoče je čas da data priložnost komu drugemu pa bo mogoče bolje ;)

kar se tiče salona: tud svoj avto sem umaknil iz salona ne ker bi dobival fake ocene ampak ker se mi enostavno zdi to brezveze. Sem pa vedno ocenjeval styling avta in to koliko dela je bilo vloženo. Torej: če je bil avto stock pa je zarad mene SLR al pa kj druzga si ne zasluži višje ocene od 5 ke. Težko ti je če maš ekstra 20 mio sit kupit hud avto. :roll: Spoštujem tiste ki so iz ene pokakane :P zastarele stvari ustvarili res hud avto-pa tud če je zarad tega tono plastike gor. tak avto si vsekakor zasluži 10ko ;)

tolk o tem :D

BTW ICE: bližamo se contestu 100 si že kj razmišljal o mojem predlogu :D
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Pe jan 13, 2006 11:32 am

glede salona:
absolutno obvezen komentar pri dani oceni....
in naj se napiše nick uporabnika itd...

glede fotoshop koticka:
:roll: sej sem že napisu

glede pravil ki so v pravilniku foruma:
:roll: če bi se vseh držal... nebi bilo več foruma.. ker enostavno tako ne gre...
veliko več opozoril bi bilo potem takem potrebno potalat.. nakoncu pol foruma dobi ban itd...

glede tega če negdo konstantno off topic piše pa se zato potem ne opraviči ja karton...
3 kartoni ... BAN za 24 ur
nato se penelty dvigne na 2 kartona ... BAN za 5 dni
nato 1 karton... BAN za vedno (oz. eno leto)
ampak pol naj se res držijo napisanih pravil....

to je moj predlog

tut za photoshop bi blo fajn tiste 10 minut po isteku za oddajo izdelkov in ustvarjanja novih tem aka. glasovanje.. bi blo že bolše vzdušje
fajn bi blo če bi mel namest 1 2 3 pike anketo iz katre je takoj razvidno kdo vodi...

to bi lahko naredili po 100 tekmovanju...
recimo

LP
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Pe jan 13, 2006 11:34 am

perko84 je napisal/-a:
BTW ICE: bližamo se contestu 100 si že kj razmišljal o mojem predlogu :D


ja ICE a bi še ostalim povedu za kaj se gre :wink:
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov