Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Spremembe

Napisal/-a gold hamster Če mar 01, 2007 7:38 pm

Am opazil sem,da je stran a.com drugačna ali pa mam internet razsut!?
Ali je stran res drugačna in ali bo ostala taka? :roll: :?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Spremembe

Napisal/-a MacTron Če mar 01, 2007 7:39 pm

definiraj stran... (portal, forum, podmape...)
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Re: Spremembe

Napisal/-a gold hamster Če mar 01, 2007 7:48 pm

MacTron je napisal/-a:definiraj stran... (portal, forum, podmape...)


Am,a mi lahko poveš kako? :8
Hvala!
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Če mar 01, 2007 7:54 pm

jaz nič ne opazim...
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če mar 01, 2007 7:57 pm

prva stran mi po pravici ne ustreza preveč- sedaj so na vrhu članki, forum pa je popolnoma stisnjem- kljub temu, da večina folka hodi sem na forum-
lp
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Napisal/-a gold hamster Če mar 01, 2007 7:57 pm

kljukec je napisal/-a:prva stran mi po pravici ne ustreza preveč- sedaj so na vrhu članki, forum pa je popolnoma stisnjem- kljub temu, da večina folka hodi sem na forum-
lp


Se strinjam.
 
Uporabniški avatar
Jorgi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1934
Pridružen: Po okt 03, 2005 7:50 am
Kraj: zabji raj

Napisal/-a Jorgi Če mar 01, 2007 9:16 pm

Mene tudi to moti, predvsem da se ne vidi iz katerega področja se nahaja naslov teme... (to je hkrati bil prej plus, ker si lahko preskočil področje, ki ti ni domač, hkrati pa bližnjica na tematski del foruma, ki te zanima). Mislim, da je vseeno bolje, da se te forumske zadnje objave pusti kot so bile, ker so bolj frekventne kot novice, ki se menjajo počasneje... Drugače pa pohvale za novo svežino in ambicije, da a.com postane še boljši. :D
Obey me. You'll be happier.
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire Če mar 01, 2007 9:21 pm

to na novo niti meni ni vsec
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Spremembe

Napisal/-a MacTron Če mar 01, 2007 9:24 pm

Impreza WRX je napisal/-a:
MacTron je napisal/-a:definiraj stran... (portal, forum, podmape...)


Am,a mi lahko poveš kako? :8
Hvala!


no btw to o katerem si ti govoril je PORTAL
je pa ze o tem ena tema tukaj pred tabo objavljena
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... hp?t=50757
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Če mar 01, 2007 9:57 pm

prejsno je blo bolse :D
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če mar 01, 2007 9:59 pm

Žou je blo tud men prej boljše :?
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Če mar 01, 2007 10:03 pm

Cash je napisal/-a:Žou je blo tud men prej boljše :?

X2
Glasovanje je boljše, portal pa ima premalo poudarka na forumu :(
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Če mar 01, 2007 10:27 pm

kljukec je napisal/-a:prva stran mi po pravici ne ustreza preveč- sedaj so na vrhu članki, forum pa je popolnoma stisnjem- kljub temu, da večina folka hodi sem na forum-
lp


Podpis
tut men se je zdel prejšni izgled boljši,ker tut jst oz. večina folka obiskuje ta portal zarad foruma in bi skor blo boljše prvo stran na portalu posvetit forumu pa čeprav ni forum poglavitna stvar tega portala
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
mp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe sep 09, 2005 6:40 am

Napisal/-a mp So mar 03, 2007 5:44 pm

seat je napisal/-a:
kljukec je napisal/-a:prva stran mi po pravici ne ustreza preveč- sedaj so na vrhu članki, forum pa je popolnoma stisnjem- kljub temu, da večina folka hodi sem na forum-
lp


Podpis
tut men se je zdel prejšni izgled boljši,ker tut jst oz. večina folka obiskuje ta portal zarad foruma in bi skor blo boljše prvo stran na portalu posvetit forumu pa čeprav ni forum poglavitna stvar tega portala


:( :( :( premalo prostora za najnovejše objave na forumu :cry: :cry: :cry:
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' So mar 03, 2007 6:03 pm

meni pa je všeč takole, morda bi se morala prva stran bolj posvetit avtomobilizmu in novicam, nasplošno portal, da bi nudil vsak dan sveže informacije in bi tako pritegnil več avtomobilskih navdušencev. recimo moj oče rad pogleda kaj je novega, njega ne zanima forum...to želim povedat (saj takih je ogromno), saj forum ne nudi tako preglednih in oblikovanih novitet kot http.

saj imate v meniju, ki je levo opcijo "NOVE objave" pa tako naveliko piše. ;)
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So mar 03, 2007 7:12 pm

Sokol, pa veš, koliko je takih strani z novitetami in novicami v Slo? Po tvoje (in očitno po mnenju lastnika foruma) je bolje skrivati del portala, kjer je A.com najmočnejši v Slo (in bi lahko bil še bolj) in hkrati kopirati nebroj podobnih slo strani? Če bi bila prva stran glede foruma podobna prejšnji (še boljše bi bilo, če bi bilo navedenih več novih objav), bi bilo treba manj klikati oz. v mojem primeru ne bi kot prve strani dal nove objave.

Če kdo tega, kaj forum v resnici pomeni, ne zapopade dobro, naj razmišlja v to smer >> Naš forum, soustvarjamo stran, pripadnost, zvestoba (do groba :lol: ), skupnost itd. Moje mnenje je, da je nekdo hotel spremembe zaradi pač enih razlogov, vendar je o teh spremembah razmišljal bolj na kratko in površno. Za iste cilje so možne različne spremembe, te sedaj bodo po malem porušile najmočnejšo komponento te Slo strani. Kaj še ostane? Isto, kar vidimo na vsaj 10 drugih straneh?

Seveda bi se o ciljih in načinih priti do njih lahko debatiralo odprto in morda celo našlo boljše rešitve. V tujini se nagibajo k odprtim forumom oz. k hitremu objavljanju novitet. Klasični novinarski pristop je v razmerju s tem šibkejši in gledano skozi nove medije (internet) manj učinkovit. Če kot predstavitev objavlja PR, je celo kontraproduktiven (beri odganja resne bralce)! O tem, kako se nam gravža npr. opisovanje zaoblitve levega blatnika, ogromna skrb za kupce ipd pri predstavitvi novega vozila (ali v nekaterih revijah celo pod "Vozili smo"), smo na Forumu že velikokrat govorili in to dokaj enotno. Tako pisanje je mizerno podcenjevanje bralcev! Kot da so to bebci. Kdo je večji in kdo bo prej odnehal - šel drugam?

Verjamem, da so nekateri naši novinarji precej previdni, kdaj celo boječi, za kar lahko imajo dejanske razloge, še posebno sedaj v času "uravnoteženega" novinarstva, vendar je brez vnosa subjektivnosti oz. vsaj minimalne kritičnosti/distance vsako pisanje obsojeno na permutiranje press materialov. Zgledi/dokazi privlačnega/berljivega/gledljivega novinarstva so Top gear ipd, tudi če niso vedno dovolj objektivni. So toliko boljši, da jim je vse oproščeno (dokler se ne znajdejo na tapeti nam priljubljene znamke :P ). Ne bi pa sodil o Sodji.

En primer
Prihaja nov avto
Klasično novinarstvo (kamor pogojno spadajo tudi članki na prvi strani oz. nekatere za zdaj vidne spremembe) - tovarna predstavi na salonu nek koncept kot napoved novega avta, revija to objavi in nato vse tiho do predstavitve novega avta.

Internetni mediji - forumi, blogi - pojavijo se govorice o novem avtu, takoj se pojavijo fotošopi možnih oblik, cel avtomobilistični internetni svet debatira o tem, dve uri zatem (recimo), ko začnejo avto preizkušati, se pojavijo s telefonom neznanih navdušencev slikani spy shoti zamaskirane verzije, spet debate, nove slike, isto itd do dokončnih slik, zanimanje traja ves čas do predstavitve novega avta.

Povsem jasno je, da je celo tovarnam že samo stalno govorjenje o bodočem modelu (in s tem povezano pričakovanje, ki kasneje omogoča boljšo prodajo) dosti bolj zanimivo. Dosti jim lahko pomaga tudi odziv - ne samo pri načrtovanju modela, tudi pri načrtovanju marketinških aktivnosti. O avt. navdušencu ali navadnem uporabniku je glede vsega tega sploh škoda izgubljat čas. To obračanje razmerja med članki in sprotnim zasledovanjem novic/novosti na forumih in blogih je svetovni trend., ki seveda ni zaobšel niti podalpske deželice.

Pri A.comu pa ravno obratno, kljub temu, da jim je lastna zgodovina pokazala, kaj pomeni dober forum. In na kaj morajo biti najbolj pozorni.

Res bi bilo lepo, če bi nekdo (lastnik, admin ali mod) o tem spregovoril, pokazal na cilje in razloge sprememb ter bi se o tem, kakšne spremembe so najbolj primerne, razvila resna debata.
lp
Zadnjič spremenil esem, dne So mar 03, 2007 8:01 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
dct
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Po feb 12, 2007 6:45 pm

Napisal/-a dct So mar 03, 2007 8:20 pm

Menim, da lahko novice in ažurno poročanje iz sveta avtomobilizma na splošno, poleg obstoječih uporabnikov pritegnejo tudi veliko novih, ki se lahko tudi vključujejo v debate na forumu. S širšim krogom uporabnikov pa lahko postanejo te debate še bolj zanimive in kakovostne.

Zakaj bi hodili na druge spletne strani, če imamo lahko vse tu na enem mestu?
Woman: "You don't understand me!"
Man: "What do you mean?"
 
Uporabniški avatar
gold hamster
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: So maj 06, 2006 1:24 pm

Napisal/-a gold hamster So mar 03, 2007 8:39 pm

Lej jz bi predlagov da bi dal isto okno za teme kakršno je blo prej pa dal tiste novice pod teme in nato še oglasi...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So mar 03, 2007 10:36 pm

dct je napisal/-a:Zakaj bi hodili na druge spletne strani, če imamo lahko vse tu na enem mestu?

Načeloma se popolnoma strinjam, tu ni dileme (če je dovolj kvalitetno in ne predstavlja prevelikega stroška).

dct je napisal/-a:Menim, da lahko novice in ažurno poročanje iz sveta avtomobilizma na splošno, poleg obstoječih uporabnikov pritegnejo tudi veliko novih,...


To bo bolj težko, ker so "novice in ažurno poročanje iz sveta avtomobilizma" razpasene že vsepovsod. In še več jih bo! Katere nove uporabnike? Otroke, ki se pravkar priključijo na internet (in večkrat pišejo neumnosti na forumu)? Redke internetne uporabnike, ki jih avtomobilizem zanima, pa še niso slišali/naleteli na a.com? Ali upaš na to, da bodo novice na prvi strani odtegnile ostalim podobnim spletnim stranem del uporabnikov? S čim neki - z večjo kvaliteto člankov (ki je ni - tudi zato kritiziram nekatere predstavitve)?

Glede ažurnosti - nikoli ne morete biti ažurnejši od drugmirka ali kogarkoli s foruma, ki žrtvuje urico nočnega časa in najde kaj res posebnega. Zaradi samih novic bo procent novih uporabnikov marginalen. Novice so lahko za A.com dobra (pristanem, da tudi potrebna, čeprav mislim, da to še ni prioriteta) dopolnitev ponudbe, če to ne slabša glavne komponente a.coma - foruma, ki je najmočnejši v Slo. Bistven je forum. In tu je spreminjanje nekoliko zaletavo - kot žaganje lastne veje. Kaj je drugega kot to nižanje nivoja preglednosti in dostopnosti (za internet - o tem je dovolj raziskav) najmočnejšega dela a.coma - torej praktična odsotnost foruma s prve strani?

Impreza WRX je napisal/-a:Lej jz bi predlagov da bi dal isto okno za teme kakršno je blo prej pa dal tiste novice pod teme in nato še oglasi...


Praktično smo enotni v tem! To res nič ne pove?

dct je napisal/-a:Menim, da lahko novice in ažurno poročanje iz sveta avtomobilizma na splošno, poleg obstoječih uporabnikov pritegnejo tudi veliko novih, ki se lahko tudi vključujejo v debate na forumu. S širšim krogom uporabnikov pa lahko postanejo te debate še bolj zanimive in kakovostne.


Ravno to me skrbi! Površno razmišljanje, kako pritegniti nove uporabnike. Tvoja teza je, da lahko "zaradi novic pritegnjeni :P " novi uporabniki izboljšajo kvaliteto foruma. O tem, da je taka učinkovitost "vabljenja" zelo dvomljiva in da novi uporabniki ne bodo "zaradi novic pritegnjeni :P " (morda bomo pa stari :lol: ), je že prej dovolj povedano. Tudi ni jasno, zakaj bi se novinci ravno/predvsem zaradi novic (ki so itak povsod) sploh vključevali v "slab" (če praviš, da bi ga ti novinci izboljšali) forum in mu promptno dvignili nivo.

Moja teza je, da lahko predvsem kvalitetnejši forum pritegne nove uporabnike (novice stvar samo dopolnijo, da jim ni treba iskati drugje, takorekoč prihranijo čas). Kako to doseči? S selekcijo oz. z izključevanjem gotovo ne, razen najbolj ekstremnih primerov. Bistvo foruma ni v tem, da si vsakdo postreže sam in poskrbi zase. Bistvo je v komunicirabju, v deljenju skupnih interesov, v "virtualni bratovščini" (res se smešno sliši, ker pa tega izraza še nisem slišal, naj ostane kot prvi :D :idea: ), v skupnosti torej. In to, da smo v taki skupnosti anonimni, prinaša prednosti in težave.

Ena od težav je kdaj premajhen feedback, kar prinaša manjšanje občutka virtualne skupnosti (in s tem manjšanje pripravljenosti predstaviti še ostalim zanimivosti, na katere naletiš oz jih poiščeš - torej manjšanje kvalitete). Tu mislim na oba pola :?: :!: a.coma, uporabnike in "funkcionarje". Pri tem te pohvalim, neznanca (BTW - zanima me tvoj status, če je možno izvedeti - lahko PS), ki takoj odgovarjaš na nekatere pripombe - za razliko od velike večine primerov. Bilo je že nekaj (cela vrsta) predlogov za izboljšanje foruma in običajno (ne vedno) sploh ni bilo odziva - ne pozitivnega, ne negativnega - nič, nada, zero, niente. Meni domala neverjetno - kot da bi na drugi strani :!: :?: bila tajna bratovščina, ki vse ve in neposvečenim ne dovoli dostopa. Kao - lastnik je zakon, tu ni demokracije. Kot da lastnik vedno vse ve (ali njegovi svetovalci) in živi v lastnem nezmotljivem svetu. Kjer vedno vnaprej ve za odziv. Tako da sem že začel dobivati občutek, da je greh kaj predlagat, da sem torej grešnik oz. butast. Tako se rešiš vseh predlogov, ne samo kvalitetnih - forum postaja pa malo po malem slabši in zanemarjen (tudi dobesedno poln smeti - npr zakaj se nekatere podvojene teme v VP ne brišejo, zakaj se samo zaklenejo?). Veliki rezi niso potrebni (nekaj sem bral o selektivnem članstvu?), potreben je občutek za sprotno dograjevanje. Povdarjam, da je možnih pozitivnih sprememb nebroj, a že do debate o njih ne pride. Tako tudi predlogi zamrejo.

Da se vrnem k feedbacku - dosti možnosti je, da se to spremeni, npr ocenjevanje tem, več komunikacije z modi itd (lahko tudi preko PS). S takim odzivom se tudi daje neko priznanje, kar s seboj prinese še večjo angažiranost in na drugi strani hkratno "naravno" selekcijo nezaželjenih pisarij.

Evo - ne da se mi več pisat, nazadnje sem pisal samo malo o feedbacku in se je nabralo precej. Koliko je še vsega ostalega?

Pogrešam odprto debato o možnih izboljšavah, ne pogrešam pa postavljanja pred izvršena dejstva. Niti ene ankete in debate ni bilo pred načrtovanimi spremembami. Upam, da bo zdaj bolje.

Odprtost take debate in upoštevanje kvalitetnih predlogov je najlažja in najcenejša pot do večje kvalitete foruma in posledično novih uporabnikov.


lp
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov