Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Iskalnik na Avtomobilizem.com

Napisal/-a TooOldVehicle So jan 05, 2008 7:04 pm

Torej že nekaj časa mi gre na živce ta iskalnik, ker z njim zelo težko kaj najdeš, ni natančen, porabi ogromno časa, če napišem recimo VR6 ne najde nič, kako je to mogoče? Gre še komu na živce al sm jest pač nesposoben uporabnik?
Slika
 
JustMuC
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe jul 28, 2006 12:23 pm
Kraj: NM

Napisal/-a JustMuC So jan 05, 2008 7:13 pm

Tudi jaz sem imel/imam iste težave... Ko odpreš novo temo (ker seveda ničesar ne najde) so pa eni hudi! :P Zgleda, da midva ne znava iskat...!?? ;)
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11013
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan So jan 05, 2008 7:16 pm

Jaz imam tudi enake težave.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
OLI
Novinec
 
Prispevkov: 446
Pridružen: So avg 27, 2005 3:41 pm

Napisal/-a OLI So jan 05, 2008 7:17 pm

Še eden, se pridružim vašim mnenjem :lol:
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Napisal/-a bam88 So jan 05, 2008 7:43 pm

nisi edini.
 
Uporabniški avatar
vers
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Pe jul 25, 2003 8:08 pm

Napisal/-a vers So jan 05, 2008 7:59 pm

jest mam tut problem!upam da ga kmal nebo več!





LP
vers :lol:
razumem,da se otroci spikajo in kadijo travo in nasploh drogirajo!!!!ampak da sedijo na mrzlem betonu to pa nebom nikol razumel!!!:)
 
Uporabniški avatar
FBR
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: So sep 03, 2005 12:40 pm

Napisal/-a FBR So jan 05, 2008 8:10 pm

Res je problematičen! Tako da izgovori "iskalnik! :idea: " ne pridejo v upoštev. :D
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n So jan 05, 2008 8:26 pm

iščeš neko stvar, ki bi mogla bit npr v največ 5ih temah, ti pa nabije 100 tem, ki nimajo lih kj velik veze s tistim, kar iščeš.
Slika
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Napisal/-a TooOldVehicle So jan 05, 2008 8:30 pm

Ma vsakič ko morm kaj poiskat, mi že vnaprej zamori ker vem kaj me čaka, res ne vem zakaj tega ne izboljšajo, sej je iskalnik na strani ena izmed pomembnejših stvari!
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So jan 05, 2008 8:35 pm

iskalnik ni izgovor zal... :idea: mogoce nekateri ne veste da obstaja sirsa oblika iskanja
in prav zato se toliko tudi trudim da je cim manj dvojnikov,trojnikov-tem itd

http://www.avtomobilizem.com/forum/search.php
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Napisal/-a TooOldVehicle So jan 05, 2008 8:38 pm

MacTron je napisal/-a:iskalnik ni izgovor zal... :idea: mogoce nekateri ne veste da obstaja sirsa oblika iskanja
in prav zato se toliko tudi trudim da je cim manj dvojnikov,trojnikov-tem itd

http://www.avtomobilizem.com/forum/search.php



Ravno o tej "napredni" oz. "širši" obliki je bilo govora.
Slika
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1274
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden So jan 05, 2008 8:44 pm

sam iskalnik je res poden. karkoli iščem vse najdem sam tega kar iščem nikol ne vrže.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So jan 05, 2008 8:56 pm

Zadnjič sem iskal 807 v VP in ni ničesar našel, čeprav je bila tema z 807 objavljena par ur prej. Vem, da je bila posebna tema o alkoholu na Hrvaškem, sem iskal vse sklone in variacije Hrvaška, alkohol, promile in teme ni našel.

Kako je s tem, da bi vključili Gugla namesto tega oskalnika?

Morali bi tudi vključit oz dodat iskanje tnotraj ene teme.

Tudi pot do napredne oblike je predolga in premalo kriterijev ima (npr - ne najdi teme, ki vključuje neko besedo).

Kako je z iskanjem po korenu ali če se iskane besede drži še kaj (druga beseda, ločilo, štev.)? To bi moralo biti nekje bolje obrazloženo.

Lahko bi si tudi zapomnil zadnje kriterije - npr vsaj področje.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11013
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan So jan 05, 2008 11:26 pm

MacTron, prav imamo. Pred tem prispevkom sem v iskalnik napisal ''159'' in kot področje izbral ''vozila prihodnosti''. Iskalnik ni našel nobenega zadetka, čeprav bi moral vsaj tole:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 16&start=0

Torej je edina rešitev, da napišem v polje nek širši pojem in se potem prebijam skozi morje najdenih tem.

Če že ne morete izboljšati iskalnika, vsaj dodajte nove možnosti. Nekatere je že predlagal Esem, sam pa dodajam še možnost iskanja ključnih besed SAMO po naslovu (kar sem enkrat že napisal).

Imam pa še en predlog. Če nekdo odpre že obstoječo temo predlagam, da se njegova objava (in morebitne ostale, preden modi to opazite) premakne v prvotno temo, ta druga pa se izbriše. In ne, da se tema zaklene z objavo povezave na prvotno temo. Vsaj tako jaz počnem na CCF in se mi zdi boljša rešitev, ker je skupno število tem s tem manjše.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So jan 05, 2008 11:37 pm

martin_krpan je napisal/-a:Imam pa še en predlog. Če nekdo odpre že obstoječo temo predlagam, da se njegova objava (in morebitne ostale, preden modi to opazite) premakne v prvotno temo, ta druga pa se izbriše. In ne, da se tema zaklene z objavo povezave na prvotno temo. Vsaj tako jaz počnem na CCF in se mi zdi boljša rešitev, ker je skupno število tem s tem manjše.


nacelom je to vseeno kajti ko se tema zapre oz. ce je bila ze objavljena njegova objava
se avtomaticno ta tema pomika nazaj torej je v pari dneh nevidna ce pa ze pa ne more
v "ospredje" ...tukaj pa je se en tak slucaj in sicer ko se tema premakne v drug koticek
se v objavljeni pusti senco (Premaknjeno:) to pa samo zaradi tega ker je preveckrat
prihajalo do nesporazumov da je tema zbrisana. Vseeno ne vem kako meni uspeva v
"prekratkem" casu dobiti zeljeno
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Ne jan 06, 2008 1:02 am

iskalnik po forumu bi morali dat kar na naslovno stran kot majhno okence.pod izbiro pa:
1.iskanje po naslovu teme
2.iskanje po vsebini teme
3.opcija - po kategoriji

Ker mislim da 3/4 klape pride na to stran zaradi foruma bi mu tudi lahko namenili malo več praktičnosti ter mogoče večji izgled.
 
Uporabniški avatar
TooOldVehicle
Novinec
 
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr mar 21, 2007 7:25 pm

Napisal/-a TooOldVehicle Ne jan 06, 2008 8:26 am

MacTron ne vem zakaj ne priznaš da je iskalnik u kurcu, če človk napiše 159 notr ti ne najde popolnoma nič, kako je to mogoče? morebiti pa si ti čarovnik? Razsvetli nas s svojim načinom iskanja, ki je tako "prekratko", da ne bomo izgubljali živcev po nepotrebnem.
Slika
 
Uporabniški avatar
TDI freak
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Po apr 07, 2003 6:43 pm
Kraj: okolica Celja

Napisal/-a TDI freak Ne jan 06, 2008 8:39 am

MacTron je napisal/-a:iskalnik ni izgovor zal... :idea: mogoce nekateri ne veste da obstaja sirsa oblika iskanja
in prav zato se toliko tudi trudim da je cim manj dvojnikov,trojnikov-tem itd

http://www.avtomobilizem.com/forum/search.php


Iskalnik je zanič! in nevem zakaj se sprenevedaš in tega tudi sam ne priznaš. Nujno je da se tu nekaj izboljša saj v zdajšnem stanju ni mogoče iskati po njem KER NE NAJDE NIČ! Upam da se bo to v prihodnosti izbolšal.
____________________
TDI power rules forever
____________________
 
Uporabniški avatar
Lignage
Moderator foruma
 
Prispevkov: 3902
Pridružen: To mar 21, 2006 3:17 am

Napisal/-a Lignage Ne jan 06, 2008 9:11 am

Tale iskalnik zna biti res problem. Zadnjič sem našel ene slike Audija q3 (ali q5, ne spomnim se več dobro) in sem jih hotel objaviti še na a.com. Skoraj prepričan sem, da imamo temo vsaj za enega od teh avtov že odprto, ampak iskalnik ne najde nič navkljub temu, da sem probal vse možne variante. Na koncu sem vpisal samo besedo Audi:

Slika

In ven vrže teh 18 zadetkov:

Slika

Je pa res, da če ažurno spremljaš določena področja foruma ti je potem lažje najti določeno temo. Sam včasih, ko kaj ne najde, prelistam še dva, tri strani nazaj in potem si dodatno pomagam še z explorerjevim iskalnikom na samih straneh, kar pa vzame čas. Problem je pa pač razumljivo toliko večji za tiste, ki foruma ne spremljajo tako pogosto!

lp
 
Uporabniški avatar
fičfirič
Novinec
 
Prispevkov: 462
Pridružen: Ne dec 18, 2005 10:07 pm

Napisal/-a fičfirič Ne jan 06, 2008 10:23 am

To je res.Tudi če nam pokaže točno kako,je nešteto novincev vsak dan ki nebodo znali. In potem se odpirajo vsak dan teme o brezveznih športnih filtrih in podobno, kjer potem vsi bevskajo češ "uporabi iskanje!" Mogoče je pa to že poizkusil,pa pač "čudežno" ne najde.
Sam vem da ko iščem temo, napišem raje v najdi.si kjer dobim direkt link na avtomobilizem oziroma sorodne forume.
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov