Komentirajte članke portala www.avtomobilizem.com, podajte mnenja in ideje o izboljšavah
 
Uporabniški avatar
soncy
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: So sep 25, 2004 7:52 pm
Kraj: malo na Vrhniki, večina v Senožetih :)

Predlog za nove teme

Napisal/-a soncy Ne jan 27, 2008 4:03 pm

Živjo,

Imam en predlog in zanima me tudi vaše mnenje. Mislite, da bi ta predlog kaj pomagal?

Vsakodnevno se vozim z avtom v mesto in opažam, da je cesta postala pravo bojišče – izsiljevanje, zmerjanje, divjanje, neupoštevanje prometnih signalov …
Vsakdo gleda kako bo čim hitreje prišel na cilj, kako se bo čim lažje prebil skozi zastoje, kje čim bližje parkiral. Seveda ni s tem nič narobe, če le nebi ogrožal varnost drugih udeležencev v prometu. Problem je ravno tu, ker se večina voznikov ne zaveda resnosti situacije.

S pomočjo foruma bi dobili koristne informacije o stanju na slovenskih cestah. Mediji velikokrat ne prikažejo resničnega stanja, kar prav nič ne pripomore k osveščanju ljudi na nevarnosti na cesti. Vsak uporabnik bi lahko v miru bral izpovedi drugih voznikov, si na podlagi prebranega ustvaril svoje mnenje, morda poistovetil z uporabniki, spremenil pogled na vožnjo, postal bolj pozoren na določene stvari, bolj opazoval situacije na cesti… Bolj se bo počutil povezanega med vozniki, zato bo bolj pazil kako vozi.

To bi pa dosegli recimo tako, da bi bilo v enem podforumu nekaj tem odprtih:

-˝mojstri˝ za volanom – prometne situacije (negativne opažene situacije)
- dobre vile – prometne situacije (pozitivne opažene situacije)
- Stanje cestišč
- Zastoji in parkirni butci
- Nesreče
- Policija
- Avtošole
- Droge za volanom

Vem da je nekaj zelo dobrih podobnih tem že odprtih, vendar bi bilo bolje, če bi bile lažje dostopne oz. da bi se jih lažje našlo (za nove uporabnike). Tukaj na a.com sta recimo temi Nesreče in parkirni butci, na drugem forumu sem našla Mojstri za volanom… Dobro bi bilo, če bi bile vse teme skupaj.

Glavni namen je ta, da se tudi bralci s tega nekaj naučijo. Da spoznajo resnost situacije preko branja resničnih izpovedi drugih in ne šele potem, ko pristanejo v bolnišnici.



Opis glavnih tem:

Prometne situacije
V rubriki Prometne situacije bo vsak uporabnik lahko napisal svojo ali videno izkušnjo na cesti. Za boljši pregled bosta ločeni temi, in sicer tema Dobre vile ter ˝Mojstri ˝za volanom.

V prvo temo se bi vpisovalo negativne, neprijetne v drugo pa pozitivne, prijetne situacije. Za primer negativne situacije lahko navedem nevarno prehitevanje, trobljenje, prepočasna vožnja, prehitra vožnja, … Za primer pozitivne pa odstop prednosti, zahvala, pomoč na cesti, …

Poleg opisa situacije, ki mora biti čimbolj objektiven, bi bil tudi opis reakcije udeležencev. Kako so reagirali v dani situaciji, so se jezili, smejali, pobledeli, žalili ostale, … Vsakršna informacija bi koristila pri analizi medsebojnih odnosov.

Poleg besedila bi lahko pripeli sliko situacije ali narisali shemo dogodka za lažjo predstavo. Seveda lahko vključijo svoje mnenje, vendar naj bo ločeno od opisa situacije. Za svoja dejanja 100% vemo zakaj smo jih storili in to lahko obrazložimo. Za dejanja drugega pa ne, zato ne vsiljujmo svojega mnenja drugim uporabnikom, saj ga s tem lahko samo zavajamo, če ni pravilen.

Stanje cestišč
V tej rubriki bi vsakdo lahko opozoril na nevarnost cestišč v Sloveniji. Sem sodijo primeri kot so: spolzko cestišče, nevarni odseki – veliko prometnih nesreč, dela na cesti, nerealne omejitve hitrosti, slabe označbe, …

Zastoji, parkiranje v mestih
V tej rubriki bi uporabniki napisali s kakšnimi težavami se srečujejo glede zastojev in parkiranja v mestih.

Nesreče
V tej rubriki bi uporabniki opisali svojo prometno nesrečo, napisali kako se je pripetila in zakaj. Kdo je bil kriv in kako so udeleženci reagirali. Poleg opisa bi vsak uporabnik povedal kako danes gleda na to nesrečo.

Delo policije
V tej rubriki bi lahko opisali svoje srečanje s policisti. Ali so bili korektni pri izvajanju pooblastil? Kakšno kazen so napisali, je bila upravičena? Zaupate/ne zaupate policiji, zakaj?

Avtošole
V tej rubriki bi lahko opisali delo avtošole. Ali ste bili zadovoljni z njenim izobraževalnim programom, ste kaj pogrešali?

Droge v prometu
V tej rubriki bi lahko opisali svoj odnos do drog. Povedali, če sedete pod vplivom drog za volan in zakaj? Alkohol spada med droge!



Honda sedan- 6.gen.
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Ne jan 27, 2008 4:12 pm

Vecina tem je ze odprtih...to je samo en način podpiranje lenobe...(iskanje.press)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne jan 27, 2008 4:12 pm

zanimivo a vendar... se je nekaj tem zaklenilo zaradi takšnih ali drugačnih postov :roll:

Polooo je napisal/-a:Vecina tem je ze odprtih...to je samo en način podpiranje lenobe...(iskanje.press)


x2
 
Uporabniški avatar
alesdrolec
Uporabnik
 
Prispevkov: 841
Pridružen: Pe maj 18, 2007 6:17 am
Kraj: Kamnik

Napisal/-a alesdrolec Ne jan 27, 2008 4:17 pm

men je pa ideja všeč :!: :!: :vrum
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P Ne jan 27, 2008 4:28 pm

Polooo je napisal/-a:Vecina tem je ze odprtih...to je samo en način podpiranje lenobe...(iskanje.press)

Po tvoje je potem cela Tovarna znanja le podpiranje lenobe..
 
Uporabniški avatar
soncy
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: So sep 25, 2004 7:52 pm
Kraj: malo na Vrhniki, večina v Senožetih :)

Napisal/-a soncy Ne jan 27, 2008 4:39 pm

saj sem napisala, da so ene dobre teme že odprte, tudi na drugih forumih. Sem dosti iskala. Samo sem želela, da bi bile teme skupaj in lažje za najti. In predvsem, da bi bili bolj natančni opisi in reakcije ljudi... da skozi takšne teme spoznamo kulturo voznikov.

lp soncy
Honda sedan- 6.gen.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne jan 27, 2008 4:41 pm

soncy je napisal/-a:saj sem napisala, da so ene dobre teme že odprte, tudi na drugih forumih. Sem dosti iskala. Samo sem želela, da bi bile teme skupaj in lažje za najti. In predvsem, da bi bili bolj natančni opisi in reakcije ljudi... da skozi takšne teme spoznamo kulturo voznikov.

lp soncy


mislim, da kar dobro poznamo kulturo voznikov :o
 
Uporabniški avatar
soncy
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: So sep 25, 2004 7:52 pm
Kraj: malo na Vrhniki, večina v Senožetih :)

Napisal/-a soncy Ne jan 27, 2008 5:11 pm

jah saj tut jaz vem kakšna je in mi ni všeč. Zato iščem kakšne alternative, kako drugim, ki se še ne zavedajo odgovornosti na cesti, prikazat stanje.

Mene osebno zanima kakšne izkušnje imajo drugi v prometu. Mrbit sm samo firbc, ampak me zanimajo reakcije ljudi in razlogi zakaj so nekaj napravili. Ali prekršek ali nesreča... Skozi take primere se lahko drugi uporabniki lažje kaj zamislijo in premislijo...


lp soncy
Honda sedan- 6.gen.
 
Uporabniški avatar
Pollo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne feb 12, 2006 10:07 pm

Napisal/-a Pollo Ne jan 27, 2008 5:17 pm

Pavel_P je napisal/-a:
Polooo je napisal/-a:Vecina tem je ze odprtih...to je samo en način podpiranje lenobe...(iskanje.press)

Po tvoje je potem cela Tovarna znanja le podpiranje lenobe..


vidm da nisi prebrou kaj sm napisu...te teme so vse odpre(večina) tud o "xenon in njego..." je odprta pa se še vedno odpirajo nove teme...razlog:ker se folku ne da brt 1OO + strani in raj novo odpre...
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny Ne jan 27, 2008 6:59 pm

Odgovornost bi lahko bil dober razlog ja. Folk se res ne zaveda, kako lahko njihova brezvestna vožnja negativno vpliva na druge, ki potem svojo jezo in frustracije spet izživljajo do določene mere na cesti in se cikel nikoli ne zaključi.

Morda bi bil tudi dober razlog za nastanek nekaterih tem to, da bi morda preko takih tem, kjer folk opisuje svoja doživetja nekateri osebki malo ozavestili način svojega obnašanja na cesti, si ga ogledali iz določene razdalje ter v malo bolj objektivni luči preko zgodb ljudi, ki so imeli podobno izkušnjo z tako osebo. Veliko folka misli, da so carji in da so vsi drugi degeni čeprav je velikokrat obratno res.

Plus razlog bi pa lahko še bil, da malo jeze izlijejo na forumu namesto na cesti..

V vsakem primeru pa bi bilo kul, da bi vsak napisal svoj prispevek v določeni obliki in ne prosto po prešernu kar bi v končni fazi vodilo v čisto nepreglednost...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Ne jan 27, 2008 7:01 pm

Sonny je napisal/-a:Plus razlog bi pa lahko še bil, da malo jeze izlijejo na forumu namesto na cesti..


se je že v kar nekaj temah razlivalo jezo in posledično je kdo dobil karton ali dva...
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny Ne jan 27, 2008 7:02 pm

Konstruktivno se zjeziti, ne otročje zmerjanje in kreganje kar je vredno le "delete post" in vsaj enotedenski ban...
Se mi zdi, da predno folk pride do tistih 3-4 kartončkov že toliko folka razpi*di, da je škoda za forum že narejena...
Vrni se na Obvestila in predlogi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov