igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Žumi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe maj 11, 2007 12:47 pm

Where did all these fancy cars go??

Napisal/-a Žumi Po jul 27, 2009 11:28 am

Zadne čase redno opažam, da ni več novih luksuznih avtomobilov na cesti.
Recimo, spovnem se ko je prišla prejšna sedmica. Cela LJ je bla obarvana v propelerje!!
Kje so dons te avtomobili??
Ali so le ljudje dojeli, da nimajo denarja. Avto je luksuz in za luksuz je potreben keš, ne pa kredtiti al pa lizingi, ploh pa za avte ki so dragi in jih en John Doe ne potrebuje za njegove potrebe. Čas je že bil, da je ena taka kriza prišla! Vedno sem to govoril, pa so se mi vsi smejali, češ, da govorim bedarije in da realnost zgleda drugače. Ja je res, da je zgledala drugače, ampak kaj je bilo pa vzadaj in da je to samo tek na kratke proge, je pa vedelo zelo malo ljudi, in to samo tisti, ki verjamejo v LOW PROFILE moto življena in pa tisti, ki poznajo malo ekonomsko stanje sveta!
Zanima me kako si vi to razlagate in kaj si vi mislite o tem?
VEDNO KO SEM KUPOVAL AVTO, SE GA KUPIL ZA SVOJE LASTNE POTREBE IN ZA DENAR KI SEM GA IMEL, NE PA ZA DENAR, KI GA NISEM IMEL

LP
 
Uporabniški avatar
phoebus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1496
Pridružen: Ne jan 26, 2003 12:59 am

Napisal/-a phoebus Po jul 27, 2009 11:34 am

Ah, še vedno jih je ogromno...jaz ne opazim neke razlike.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Where did all these fancy cars go??

Napisal/-a DaDek Po jul 27, 2009 11:36 am

Žumi je napisal/-a:VEDNO KO SEM KUPOVAL AVTO, SE GA KUPIL ZA SVOJE LASTNE POTREBE IN ZA DENAR KI SEM GA IMEL, NE PA ZA DENAR, KI GA NISEM IMEL


to je razmišlanje izpred 10+ let.

leasing se jemlje tudi zaradi drugih razlogov ne pa samo zaradi "neimetja" denarja, čeprav v večini primerov se res jemlje prav zaradi tega.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po jul 27, 2009 11:39 am

Zato ker je čas dopustov in velika večina s takimi avtomobili danes šminkira nekje ob morju. Parim revežem so jih zaplenili nazaj in sedaj stojijo ob lizing hišah, par pa jih ima v garaži parkirane, ker nimajo denarja za registracijo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Po jul 27, 2009 11:39 am

jaja, doma pa makaroni pol :EE
eh jaz mam še vedno twingota... pač 450e stroškov na leto (reg) :lol:
medtem, ko nekateri moji "kolegi" plačujejo 450e MESEČNO za svojega lepotca ;)
pač vsak ve zase kak pa kaj 8)
Zadnjič spremenil jay, dne Po jul 27, 2009 11:40 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po jul 27, 2009 11:40 am

Hja jst opažam ravno nasprotno.Recimo pred časom ni bilo toliko exotike kot jo je zj ali pa bolje rečeno boljših avtov ni toliko več ampak so tisti,ki so toliko bolj eksotični.Od ferrarijev pa vse do Hummer-ja.Realno je po moje številka enaka,če ne še višja ampak je dejanska vrednost teh eksotov predej višja kot včasih.Ali pa se jst motim.Včasih lambota ali Mustanga skor nisi vidu pri nas zj pa je mustang že kr pogost lambote pa tudi vidiš kr precej za naše razmere.
Kr zapel se na obalo pa boš vidu precej smetane iz Celja in Ljubljane pa vsi z nekimi eksotičnimi primerki.Res pa je da včasih na našem trgu ni bilo lahko dobit recimo mustanga in tut povpraševanja ni bilo toliko kot sedaj.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Po jul 27, 2009 11:42 am

word, bi pa dodal samo da sem bil presenečen ko sem zavil pri playi proti bauhausu in na koncu ulice videl ferrarija spider belega, meco kabrio sl 63 amg, porscheja cayenne turbo s magnum force je pisalo gor, tudi belega, in pa 2 sedmici novi v antracit in črni barvi, zraven pa še range rover sport, tko da ljudje še imajo denar za luxus...tako da teh avtov še veliko srečujem...se pa ne moremo primerjati z muenchnom, ko se v eni ulici videl parkiranih nekih 10 strojev ....sem samo izbulil oči...najhujši brabus s :lol:
glede nakupa avta pa...če denarja nimaš potem tudi avta nimaš, ker tudi kredit in lizing je treba plačevat, drugače si pa brez avta 8)
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Po jul 27, 2009 11:49 am

pa saj je enako bilo s Q7, ko so ven prisli, je na vsakem vogalu vsaj en stal, zdaj pa jih se komaj kje srecas...
me zanima, kam s jih lizing hise zdilale, ko jih niso placevali.. :lol:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Žumi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe maj 11, 2007 12:47 pm

Napisal/-a Žumi Po jul 27, 2009 11:52 am

TOYOTA: imaš prav, da je treba imet denar za leasing! fora je pa to da ga folk nimam!!! ljudje kar mislijo, da če imajo avto fizično, da so šli čez vse ovire, ekonomsko si se pa zadolžil, več kot si pa sposoben zaslužiti!!!

RAJ PRST V RIT KOT PA KREDIT!!

DRGAČ JE PA JAY LEPO POVEDAL GLEDE STROŠKOV NA MESEC!!

se ne strinjam glede počitnic, da so vsi avti na obali!! fantje moji, jahte so pokrite po celem jadranu, frajarjov pa ni, pa če glih mislite, da če ste šli v alayo, pa da je blo tam dost jebačov --> so bili, sam 70 posto tega je blef!!

še enkrat: toliko kolikor zaslužiš, toliko lahko imaš --> več ne!!
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Napisal/-a DragonForce Po jul 27, 2009 11:55 am

Jaz opažam ravno nasprotno...V ljubljani vedno več Audi Q7, BMW 7, BMW M3. In to jih vozijo povečini sami mladi.
Tudi na morju, npr. na Hrvaški v Crikvenici ali drugje, vedno več luksuznih avtomobilov. Kar naenkrat polno BMW 6, Audi in podobni.
 
Jurchi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 699
Pridružen: Pe jul 18, 2003 9:55 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jurchi Po jul 27, 2009 11:58 am

Žumi je napisal/-a:še enkrat: toliko kolikor zaslužiš, toliko lahko imaš --> več ne!!


Tole je pa čist brca v temo.....ker je bilo ravno nasprotno (beri preveilka kreditna ekspanzija) so ljudje in podjetja imela več kot bi kadarkoli lahko odplačali.....zakaj misliš da je prišlo do poka na bančnih trgih?

V glavnem bo pa tudi to držalo, kar je rekel nebivedu....zapelji se mimo summita v ljubljani in že nekaj časa niso več prevladujoči avti na parkirišču fordi ampak bmw m3, porsche itd......lizing hiša popapala :D :D

Žumi je napisal/-a:RAJ PRST V RIT KOT PA KREDIT!!


Tipično razmišljanje, ki je povzročilo, da so tisti, ki pa so raje imeli kredit kot prst v rit, kupili pred 20 leti tri in več stanovanja, ki so jih preko kredita (pa vendar kasnje zastonj) kupil/dobili......tisti, ki so pa kupovali na keš, so pač kupili enega in toliko jih imajo danes.
Zadnjič spremenil Jurchi, dne Po jul 27, 2009 12:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Po jul 27, 2009 12:05 pm

Žumi je napisal/-a:še enkrat: toliko kolikor zaslužiš, toliko lahko imaš --> več ne!!


torej si lahko za znesek (po svoji presoji) lahko privoščiš tudi leasing obrok, ali je filozofija taka, da človek ki npr. zasluži 1500+eur na mesec (in ima službo za NDČ ) naj prvo 10let varčuje pa si potem kupi, katerega je spodobn vzdrževat? :)
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero Po jul 27, 2009 12:32 pm

Jurchi je napisal/-a:
Žumi je napisal/-a:RAJ PRST V RIT KOT PA KREDIT!!


Tipično razmišljanje, ki je povzročilo, da so tisti, ki pa so raje imeli kredit kot prst v rit, kupili pred 20 leti tri in več stanovanja, ki so jih preko kredita (pa vendar kasnje zastonj) kupil/dobili......tisti, ki so pa kupovali na keš, so pač kupili enega in toliko jih imajo danes.


In nikoli več ...

Moja dva tastara se tudi nista upala zapufati za več kot za eno stanovanje :(
 
Žumi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe maj 11, 2007 12:47 pm

Napisal/-a Žumi Po jul 27, 2009 1:51 pm

sploh nimam več komentarja, vidim da še eni vedno živite na fiktivnih lovorikah! dejte mi pol povedat kje so nove BMW 7 ??? če sem jih od kar je ven prišla videl 20 sem jih pa veliko!!!!!


glede pametovanja kupovanja stanovanj ---> 75 posto ljudi ima še vedno stanovanja neprodana, ker so kreteni mislili da bojo šle cene še vedno v nebo, v LJ je pa 30.000 praznih stanovanj!! mal preberete pa boste vidl! presežek ponudbe !!!
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po jul 27, 2009 2:06 pm

Žumi je napisal/-a:sploh nimam več komentarja, vidim da še eni vedno živite na fiktivnih lovorikah! dejte mi pol povedat kje so nove BMW 7 ??? če sem jih od kar je ven prišla videl 20 sem jih pa veliko!!!!!


Si mogoče pomislil,da folk raje da keš za en bolj exotičen avto kot za novo 7-ko.
Ti živiš v iluziji in misliš,da če na slovenskih cestah ni več novih BMW-jev,da je pa zj narod reven in,da smo na robu zloma.
Lahko ti rečem,da bi tko kot prenekateri raje kupil kako eksotiko kot pa novo 7-ko.Ne rečem,da je avto slab avto je fenomenalen a narod je končno spregledal in uvidel,da tudi BMW ni edini eksot,ki se ga,da kupit pri nas.BMW je prevladoval v časih ko se druga eksotika pri nas ni dala za dobit oz. je bila teško dobavljiva.Zj pa,če imaš denar lahko dobiš vse kar ti srce poželi.Pred recimo 10 leti skoraj ni bilo mogoče dobit ameriških avtomobilov pa zj poglej Mustang je res,da še eksotika in poskrbi,da ti oke padejo iz jamic a,če bo šlo naprej z takim tempom bo kmal postal doimala vsakdanji avto.Z Hummerjem je podobno...se spomnim časov ko smo te velikane lahk gledali le po televiziji v filmih in spomnim se ko se prvega Hummerja z oznako CE videl nasproti mene parkiranega,da sem obstal kot kip.Zj pa se še ozrem za njim a so tudi kljub svoji ekskluzivnosti postali kr pogosti.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Po jul 27, 2009 3:30 pm

Žumi je napisal/-a:sploh nimam več komentarja, vidim da še eni vedno živite na fiktivnih lovorikah! dejte mi pol povedat kje so nove BMW 7 ??? če sem jih od kar je ven prišla videl 20 sem jih pa veliko!!!!!
To je še tak dobro. Js še tolk različnih golfov 6k in meganov 3k nisem videl od takrat ko so ven prišli :lol:
LP Rok
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Po jul 27, 2009 4:05 pm

Jaz opažam da se vedno več mladih vozi v dragih avtomobilih. Veliko jih poznam ko se vozijo z novimi audijami in bmw-ji, lizing pa so dobli na ponarejene plačilne liste, doma pa nimajo za burek. Zasluži lih tolk da lizing pokrije, da natanka vsaka 2 dni 10€ kurilnega, to pa je tud vse. Živi pa ga mama.

Tak bo drugače razmišljal ko bo moral enkrat na svoje in nebo več mamice. Jaz bi lahko komot vzel lizing pa mel kak novejši avto. Tisti polog že spacaš skupaj, potem pa mesečno pač nabereš tisti 200€ oz. kolikor pač rabiš, samo drugače razmišljam, raje imam starejši avto, ga sam šraufam, mala registracija itd. pa si drugje privoščiš mal več "bonbončkov" in normalno življenje.

Avta nebi kupil za 50.000 ali več nikoli, za ta denar vzameš kredit, kupiš stanovanje, daš stanovanje v najem in sproti z najemnino odplačuješ kredit, če pa se ti pojavi kak višek pa prej odplačaš in nekaj imaš, na avtu pa vse zgubiš v parih letih.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica
 
Uporabniški avatar
Technologic
Uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: To apr 29, 2008 2:21 pm

Napisal/-a Technologic Po jul 27, 2009 6:32 pm

14k serija 7 če tako pogledaš je lepa cena in si bi jo lahko privoščil skoraj vsak z redno službo.
 
Uporabniški avatar
rok46
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2861
Pridružen: Ne avg 01, 2004 6:32 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rok46 Po jul 27, 2009 6:40 pm

Technologic je napisal/-a:14k serija 7 če tako pogledaš je lepa cena in si bi jo lahko privoščil skoraj vsak z redno službo.


pol pa zadnji odbijač rukneš, in ker nimaš ob registraciji še 3-4k za kasko, potem lepo za odbijač daš 2k...

point je...da takih avtomobilov danes res ni več tako zelo težko kupit, so bolj dosegljivi kot kdajkoli, ker prodajalec naredi vse samo da se ga znebi. problem pride pri registraciji, zavarovanju, vzdrževanju...
Slika
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov