igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Če mar 11, 2010 11:22 pm

To je res Sašo, kar si napisal (si med starejšimi na forumu). Pred par sto leti, ko so bili t.i. turški vpadi so turki ''poturčili'' tamkajšne prebivalce. Tako, da bošnjaki oz. tisti z muslim. vero so srbi/hrvati. Se pa itak vidi po priimkih, ker so vsi na čić/ić.
Tapravi hrvati oz. najbolj čisti al kako bi temu rekel, so pa hercegovci - pa tudi najbolj zaj*bani.
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe mar 12, 2010 12:35 pm

No ja glih zajebani nismo vsi smo pa ponosni na svoje korenine. :D :D
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Pe mar 12, 2010 2:56 pm

Nekateri skoraj malo preveč.
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Napisal/-a krimic Pe mar 12, 2010 4:00 pm

To niti ne zanikam je kar res.Je pa res,da ne morem preko tega kaj sem.S ponosom povem kdo sem in kaj sm ce me kdo vprasa drgac pa bom reku,da nikoli nisem izpostavljal korenin svojih starsev razen ce sem bil v to prisiljen ali pa,da sem se moral pogojno izreci kaj sem po narodnosti.Zivim v Sloveniji zato spostujem tukajsne zakone.Ne maram pa ljudi,ki nas zaradi tega kar smo gledajo postrani in takih verjemi ni malo. :D
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Pe mar 12, 2010 4:34 pm

krimic je napisal/-a:Zivim v Sloveniji zato spostujem tukajsne zakone.


To je uredu.
Spoštovat zakone in kulturo! Če bi le bili vsi taki..
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po mar 15, 2010 9:27 pm

sašo5 je napisal/-a:
sejjaretun je napisal/-a:
se muslimani napacno predstavljajo.

tema je itak "vsessplošna" pa mi ti, ki si dipl.za muslim. vero povej, če je kaj na tem, kot se zadnje čase govori(kdo govori ne bi, ker ni omembe vreden) da so ti muslimani iz Bosne v resnici le pomuslimanjeni Hravti oz. Srbi - tretjega ni.....pač bla,bla,bla pred 300 leti so turki vdirali na ta področja to vsi vemo iz ur zgodovine in tiste kateri so se jim dali tudi pomuslimanili (spremenili vero) zato naj uradni islam, teh "naših" tudi ne bi imel za enakovredne............nimam sicer pojma, ampak vprašam, ker kot pravim vem, da si hodil v to šolo(Bihač, če se ne motim) in če se v vaši šoli kaj to omenja, slučajno sem bil prisoten v pogovoru(že leta nazaj) da v srbskih šolah učijo prav to, kar sem jaz napisal - sicer oni rečejo, da so to vse Srbi....(Hrvate itak ko j....)

tole kar si napisal so zgodbice,zgodovina drugace pripoveduje.
1.) ja,zgodovina ne laze:zdajsnji muslimani na prostorih BiH niso prej bili srbi,ampak BOGUMILI,ki so pripadali cerkvi bosanski.cerkev bosanska ni bila takrat priznana z strani (katolicke)cerkve,ker niso priznali nekatere njihove dogme ter niso priznali papeza.oni so imeli podobne obrede kot muslimani (islam),kot npr.:
-umivali so se in molili 5x dnevno
-v njihovih cerkvah ni bilo oltarjev ter kipov (v islamu so kipi prepovedani),imele so lepe bele zidove.
-lahko bi se nastel,ampak sem pozabil,lahko dodam se pozneje ko mal precekiram po knjigah.

zdej nevem kako smo lahko srbi,ker bosna obstaja ze od 10.stoletja(isto ime),odkar tudi srbi ter srbija(ta naziv takrat ni bil isti "srbija").smo pa vsi juzni slaveni,bosanci srbi ter hrvati.
ne zanikam pa,da tudi nekateri srbi,hrvati niso sprejeli islam,isto kot danes sprejemajo islam francozi,americani,britanci,italijani,skratka cel svet in pa tudi zadnje case slovenci.
sej turki so tudi "pomuslimanjeni" z strani arabcev :lol:

2.)"uradni islam",kot ga ti omenjas (predvidevam da si mislil na arabce) seveda prizna vse muslimane na svetu,ne glede na nacijo.dokaz je to,da vsako leto na romanje v Meko prihajajo milijoni muslimanov iz celega sveta.
v islamu ni tistega uradno in neuradno,si pac musliman ali ne.

3.) seveda da v srbskih solah svoje otroke ucijo tako,vzgajajo sovrazje-zgodovina nam pokazuje kaj so vse delali muslimanom,mislis da nas imajo rad? :)

saso tebe pa res moram enkrat srecat,zadnjic ni bilo sojeno na tistem srecanju v trebnjah :)
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po mar 15, 2010 9:31 pm

B|ind je napisal/-a:
krimic je napisal/-a:Zivim v Sloveniji zato spostujem tukajsne zakone.


To je uredu.
Spoštovat zakone in kulturo! Če bi le bili vsi taki..


se strinjam,spostovati zakone+obnasati/ravnati se po zakonih.
kultura je pa nekaj drugega,moramo jo spostovati(tujo),ni nam pa obvezno da jo sledimo,ker vsak ma svojo drugacno kulturo oz tradicijo ;)
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Po mar 15, 2010 10:12 pm

sejjaretun: saj v bistvu niti ni važno, kaj so bili prej zdajšnji muslimani na prostorih BIH. Vglavnem, tamkajšnje prebivalce na prostoru BIH so takrat turki ''poturčili'' kot sem napisal v prejšnjem postu... in so sprejeli muslimansko vero.
Zakaj potem tam muslimani imajo priimke na -ić ? Samo imena so muslimanska.
Zakaj potem imaš ti priimek na -ić (sem pogledaj na facebook, ampak pa nisem prijavljen tam)?
Najdi mi enega arabca ali turka, ki ima priimek na -ić...

sejjaretun je napisal/-a:zdej nevem kako smo lahko srbi,ker bosna obstaja ze od 10.stoletja(isto ime),odkar tudi srbi ter srbija(ta naziv takrat ni bil isti "srbija").smo pa vsi juzni slaveni,bosanci srbi ter hrvati.


Morda sem malo nerodno tisto zgoraj napisal, da so pomuslimanili srbe ter hrvate.
Bom tako napisal, kar je bolj prav.

Na današnjem ozemlju BIH so pred par sto let prišli turki in pomuslimanili tamkajšne prebivalce... vero so sprejeli in je ohranjena do danes.

Bosanci pa niso narodnost. Oz. sploh nevem, kako bi se reklo narodnosti v BIH > bošnjaki? Ampak ta izraz se je pojavil nekje v devedesetih.

Za srbe nevem... Hrvati so pa prišli nekje v 7. stoletju, osvojili današnje ozemlje RH (pa še nekatera ozemlja poselili) in sprejeli krščanstvo. So pa prišli nekje s Perzije... tako, da v bistvu niso J Slovani.
Zadnjič spremenil nevermind, dne Po mar 15, 2010 11:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po mar 15, 2010 11:00 pm

nevermind je napisal/-a:To je res Sašo, kar si napisal (si med starejšimi na forumu). Pred par sto leti, ko so bili t.i. turški vpadi so turki ''poturčili'' tamkajšne prebivalce. Tako, da bošnjaki oz. tisti z muslim. vero so srbi/hrvati. Se pa itak vidi po priimkih, ker so vsi na čić/ić.
Tapravi hrvati oz. najbolj čisti al kako bi temu rekel, so pa hercegovci - pa tudi najbolj zaj*bani.

ta tvoja trditev ni resnicna,zakaj,sem pa razlozil v svojih prejsnjih postih.znacilnost juznih slavenov so priimki na -ić.torej,znacilnost hrvatov,srbov ter bosancev.in kot po cudezu,slovenci tudi spadajo v juznoslavenski narod in je veliko priimkov na ić oz ič.

ne zanikam da nas turki niso "poturcili",isto kot arabci turke "poarabili". :lol:
je pa pomembna ena stvar tukaj,ko je govora o muslimanskih osvajanjih teritorijev v zgodovini: noben ni bil prisiljen v islam,od prebivalcev zemlje katere muslimani osvojijo.razlog? ravnali so se po Bozijih zakonih,oni pa pravijo "La ikrahe fi-d-din!" ,kar pomeni v prevodu "Ni prisile v vero!". tko da tudi tiste trditve da so bili vsi prisiljeni sprejeti islam,je napacna,ker bi potem pomenilo da muslimani ne spostujejo svojega Boga oz. njegove zakone.zato sem tudi izraz "poturcili" napisal v znakih navoda,ker tudi to ni res-mi smo sprejeli od turkov le vero,ne tudi nacionalnost,kar pomeni da smo bosanci ki smo sprejeli islam od turkov.pravilno bi bilo,da so nas turki pomuslimanili,islamizirali :) got the point?
ce bi ta trditev,da so muslimani z svojimi osvajanji prisiljevali ljudi v islam bila pravilna,danes bi npr. Spanija bila vecinsko muslimanska,ker je znano iz zgodovine da je ona bila epicenter islama v evropi,takrat ko so se ozemlja osvajala.

smo pa posteno zasli s teme :) , kar ni nic slabo dokler ni krega in dokler se clovek lahko kaj novega nauci.

in ja,moj priimek se koncuje na -ić :lol:

resnicno je potrebno prebrati doloceno stevilo knjig,preden clovek napise neko trditev.ostalo je vse cula-kazala ;)
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Po mar 15, 2010 11:19 pm

ta tvoja trditev ni resnicna,zakaj,sem pa razlozil v svojih prejsnjih postih.znacilnost juznih slavenov so priimki na -ić.torej,znacilnost hrvatov,srbov ter bosancev.in kot po cudezu,slovenci tudi spadajo v juznoslavenski narod in je veliko priimkov na ić oz ič.


Sem popravil post. (tamkajšnji prebivalci so sprejeli muslimansko vero)

Slovenci na -čič in -ič pa niso 100% slovenci, ampak so bolj z juga :lol:
Tapravi SLO priimki se končajo na -ec, pa po kakšnih živalih (Muha, Medved, ipd.)

Z enim stavkom se pa ne morem strinjat. Da noben ni bil prisiljen v islam. No sej veliko jih je sprejelo muslimansko vero (kot sem zgoraj napisal). So pa Turki veliko mlajših fantov takrat prisilno odvzeli, jih odpeljali v svojo domovino in jih t.i. pomusimanili.
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun To mar 16, 2010 12:00 am

nevermind je napisal/-a:So pa Turki veliko mlajših fantov takrat prisilno odvzeli, jih odpeljali v svojo domovino in jih t.i. pomusimanili.


obstajajo podatki,da so takrat srbi,hrvatje in bosanci nudili svoje otroke Turkom,da jih odpeljejo v turcijo zaradi izobrazbe.razlog je ta,da ko bi se po koncanem studiju vrnili v bosno so dobivali pomembne ter znacilne polozaje/funkcije v drzavi oz pašalucima(to so pokrajine,ki so bile podeljene v drzavi).z izobrazbo ki so jo dobili v turciji so potem lahko dobili vse polozaje,celo paša.vse razen polozaja sultana.
seveda so starsi zeleli dobro svojim otrokom,zato so jih posiljali ker so vedeli da bodo svojo bodocnost financno zavarovali.
eden od podobnih primerov je srb Mihajlo Latas,pozneje Omer paša Latas http://bs.wikipedia.org/wiki/Omer-pa%C5%A1a_Latas

le ob privolitvi starsev so otroke peljali,za prisilen nacin se nisem slisal.
lp
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 To mar 16, 2010 8:03 am

Zato pa jest strogo ločujem dva pojma: bosanci in čefurji. Vera tukaj nima veze.

Čefurji se dobr ve, kdo so. Ne samo pri nas. Recimo v US of A so čefurji za njih določen del mehiških priseljencev, t.i. Chicanos. Severneje so za njih Kanadčani, t.i. Nufees. Za Turke so Kurdi, ampak jih krvavo potrebujejo.Navsezadnje je zame čefur lahko tudi Slovenec. V bistvu ima vsaka država svoje čefurje, ti so opredeljeni kot moteč člen, nepripravljen adaptacije na novo okolje itd.

Bosance pa dojemam kot v Slovenijo prispel del populacije iz Bosne. V povprečju starejša generacija. Kar sem imel opravka z njimi, razen par izjem, nisem bil razočaran. Bil sem tudi povabljen v Bosno in sem šel. Sicer malo skeptičen ampak, ajde, da vidmo, kako živijo dol. Ni mi bilo žal. Območje ob reki Uni, rafting, restavracije, Cazin offroad, ... Svojevrstno doživetje.

P.s. za dol sem bosanskemu cariniku šenkal liter šnopsa, domačga. Za nazaj, je pritekel na drugo špuro, ko me je vidu in reče: Možeš donest još koju,kad se vratiš.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind To mar 16, 2010 3:23 pm

primozek68 je napisal/-a:V bistvu ima vsaka država svoje čefurje, ti so opredeljeni kot moteč člen, nepripravljen adaptacije na novo okolje itd..


Eee točno to. Tudi sam sem enakega mnenja.
 
Uporabniški avatar
xyxyxy
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po okt 24, 2005 2:38 am

Napisal/-a xyxyxy Sr mar 17, 2010 12:54 am

Sejjaretun ne vem v katero šolo si ti hodil, je pa verjetno čas, da preštudiraš kakšno zgodovinsko gradivo. Lahko začneš kar s tem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Janissary
http://en.wikipedia.org/wiki/Dev%C5%9Firme
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Sr mar 17, 2010 9:54 am

xyxyxy je napisal/-a:Sejjaretun ne vem v katero šolo si ti hodil, je pa verjetno čas, da preštudiraš kakšno zgodovinsko gradivo. Lahko začneš kar s tem.

http://en.wikipedia.org/wiki/Janissary
http://en.wikipedia.org/wiki/Dev%C5%9Firme


:lol: wikipedija je za tebe zgodovinsko gradivo,ki jo lahko vsak editira in pise kar se njemu zazdi? lepo prosim.
fant,zacni knjige brat.

primozek68: se strinjam s tem kar si napisal.
 
Uporabniški avatar
xyxyxy
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: Po okt 24, 2005 2:38 am

Napisal/-a xyxyxy Sr mar 17, 2010 5:01 pm

Versko meglo lahko prodajaš komu drugemu, dejstva o turških vpadih, janičarjih in krvnem davku pa že poznam.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster Sr mar 17, 2010 5:14 pm

xyxyxy je napisal/-a:Versko meglo lahko prodajaš komu drugemu, dejstva o turških vpadih, janičarjih in krvnem davku pa že poznam.


vikica ni toliko natančna, ker lahko vsak notri piše.tehnične stvari vsi enako pišejo...take stavi, ki je pa politika in kultura vmes, pa vsak mal drgač napiše
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Sr mar 17, 2010 5:38 pm

xyxyxy je napisal/-a:...dejstva o turških vpadih, janičarjih in krvnem davku pa že poznam.


Nekaj takšnega ja... sicer sem mu skušal na lepši/drugačen način napisat.
Je razvidno iz vseh mojih postov.

sejjaretun je napisal/-a:zdajsnji muslimani na prostorih BiH niso prej bili srbi,ampak BOGUMILI


Jaooo sejjaretun sem komaj zdaj videl kaj si napisal... ti si to napisal kot, da so bogumili bili nacija/narodnost. Oni so pripadniki nekakšne verske skupnosti. Je pa res kar si napisal o njihovih navadah in so obstajali takrat ampak v bolj manjšem številu.
Je pa tudi podatek o tem, da je takratnim prebivalcem na tistih prostorih bilo všeč turško bogastvo in so se tudi zradi tega pustili pomuslimanit. Jaz temu rečem, da so se nekateri ''prodali''.
Wikipedia pa ni tako natančna... in sejjaretun, jaz ne rabim brat knjig, ker vem zadosti zgodovine kaj se je takrat dogajalo v tistih krajih. Ti pa verjetno bereš knjige, ki so jih napisali ljudje muslimanske vere - in oni bodo seveda v svoj prid pisali. S tem se pa mislim, da vsi strijamo.

p.s. pa ne mislit, da te napadam, sem kaj proti kakšni veri, ali sovražno nastrojen
 
Uporabniški avatar
Corleone
Novinec
 
Prispevkov: 333
Pridružen: So feb 03, 2007 6:44 pm

Napisal/-a Corleone Sr mar 17, 2010 7:32 pm

Wikipedia je kot vir dovolj kredibilna, ker so članki, ki niso označeni kot škrbina oziroma "stub" pregledani. Seveda pa se pri iskanju natančnejših informacij ne moreš opirati le na en vir.

Takrat ko je govora o kulturnih in religioznih "resnicah", zgodovini določenega ozemlja pa je jasno, da so vse informacije, ki so na voljo subjektivne. Zakaj je tako je pa verjetno vsem jasno? Zgodovino pišejo zmagovalci kajne.
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Sr mar 17, 2010 7:40 pm

sejjaretun je napisal/-a:zdajsnji muslimani na prostorih BiH niso prej bili srbi,ampak BOGUMILI

tocno,bogumili ki so bili Bosanci (bi moral se to napisati,sem pozabil).
to ni neka napaka,hujse je tisto kar si ti napisal da so takrat bili samo srbi in hrvati na tem podrocju.pozabil si na bosance in bosno ki obstaja dolgo let.

nevermind je napisal/-a: in sejjaretun, jaz ne rabim brat knjig, ker vem zadosti zgodovine kaj se je takrat dogajalo v tistih krajih.

blagor tebi,meni nikoli dovolj knjig in informacij.
nevermind je napisal/-a:Ti pa verjetno bereš knjige, ki so jih napisali ljudje muslimanske vere - in oni bodo seveda v svoj prid pisali.

vecino knjig ki jih berem pisejo muslimani,ampak tudi nemuslimani.dejstvo,da se pise proti islamu je to,da se v zgodovini Španije sploh ne omenja del zgodovine,v kateri so muslimani vladali 800let.to ni malo...

nevermind je napisal/-a:p.s. pa ne mislit, da te napadam, sem kaj proti kakšni veri, ali sovražno nastrojen

ne,saj ne puscas taksnega vtisa z svojimi posti.ce bi pa bil sovrazno nastrojen,bi se moral zelo paziti da ne bi uporabil kaksne bombe-sej ves da smo teroristi in da radi imamo c4 :lol:
xyxyxy je napisal/-a:Versko meglo lahko prodajaš komu drugemu, dejstva o turških vpadih, janičarjih in krvnem davku pa že poznam.

nevem kako je to povezano z vero,govorimo o osvajanjih teritorijev,tukaj noben ne siri vero.
sem ze enkrat napisal,se mi ne ljubi dvakrat.res je pa,da razlicni ljudje imajo razlicne vire informacij.vecino drugacnih informacij lahko spostujem,ni pa obvezno da se strinjam z njimi.
lp vsem
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov