igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 9:39 pm

Je nekdo tako prijazen, da mi razloži kaj hudimana na avtu pomeni Tdi? Vrtec nivo prosim, ker se ne spoznam kaj dosti.

Do zdaj se mi je zdelo da Turbo diesel. Sicer ne vem, kaj turbo diesel je, ampak na tem je temeljila moja celotna samozavest kar se znanja o avtih tiče. No, zdaj je ni več.
Fant ima Audi Tdi-ja. Sicer mi večkrat o tem govori, ampak ko začne o tem, začnem razmišljat o čem drugem..

Brez zamere, vem da veste bistveno več - res me zanima.
Hvala.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a Vikking Če apr 18, 2013 9:43 pm

Drugič lahko uporabiš googl, sicer pa:
Prvi motor z oznako TDI so ustvarili pri Audiju pod okrijem koncerna Volkswagen leta 1989. Nameščen je bil v modelu Audi 100, poganjal pa ga je 2,5-litrski R5 TDI. TDI označuje "Turbo Direct Injection" in "Turbo Diesel Injection". Slednjo tehnologijo najdemo v praktično vsakem dizelskem motorju.

Sama kratica TDI ne pove vsega o motorju.

Pri drugih znamkah pa lahko zaslediš (sposojeno iz drugega foruma):
Oznake po različnih znamkah

JTD: Fiat, Alfa Romeo, Lancia
multijet: Fiat, Alfa Romeo, Lancia (4-ventilska tehnika)
TDI: Audi, Volkswagen, Seat, ?koda
HDi: Peugeot, Citroen
TDCi: Ford
i-CTDi: Honda
CRDi: Hyundai, Kia
Td4, Td6: Land Rover
CD, DITD: Mazda
D: Mini
DI-D: Mitsubishi
dCi, DI turbo, Tdi: Nissan
CDTI, DTI: Opel
dCi: Renault
D4-D: Toyota
D5, D: Volvo

Tvoj fant se bo raje hvalil, koliko črk od oznake TDI je rdečih, kot pa sam pomen kratice. :)
Zadnjič spremenil Vikking, dne Če apr 18, 2013 9:49 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Denis89
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr jan 05, 2011 2:32 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a Denis89 Če apr 18, 2013 9:43 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Turbocharg ... _Injection če ne znaš angleško je pa google translate :))

lp Denis
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 9:45 pm

Wikipedija, super, poznam. ;) Zanimalo me je enostavno povedano.
Ker potem smo spet tam - kaj pa pomeni Turbo diesel injection?
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a Vikking Če apr 18, 2013 9:55 pm

Razstavirš na dva dela:
Turbo - vozilo ima turbino
Direct injection - pod pritiskom se gorivo vbrizga direktno v valj. V starih časih pa sta se gorivo in zrak najprej posebej pomešala, ter potem vbrizgala v valj (indirect injection).
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 9:58 pm

Hvala, Vikking. ;)
V kakšnem smislu pa je to potem prednost za avto?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a thunderbolt Če apr 18, 2013 10:01 pm

InesB je napisal/-a:Sicer mi večkrat o tem govori, ampak ko začne o tem, začnem razmišljat o čem drugem..
...res me zanima.


:DDD
(je pa večkrat lahko hitro prevečkrat, ampak to je (bo) pa že za na kak drug forum :mrgreen: )
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a weasel Če apr 18, 2013 10:06 pm

InesB je napisal/-a:Je nekdo tako prijazen, da mi razloži kaj hudimana na avtu pomeni Tdi? Vrtec nivo prosim, ker se ne spoznam kaj dosti.

Do zdaj se mi je zdelo da Turbo diesel. Sicer ne vem, kaj turbo diesel je, ampak na tem je temeljila moja celotna samozavest kar se znanja o avtih tiče. No, zdaj je ni več.
Fant ima Audi Tdi-ja. Sicer mi večkrat o tem govori, ampak ko začne o tem, začnem razmišljat o čem drugem..

Brez zamere, vem da veste bistveno več - res me zanima.
Hvala.


Hmm...?
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 10:11 pm

weasel: brihten poba. Če vprašam njega, mi pove približno tako kot piše na Wikipediji x 2, da vem da se on na avte spozna. :) Pač nisem tehnična oseba..

thunderbolt: jup, dobro poznam. :)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a sonic Če apr 18, 2013 10:11 pm

TDI = To Dobro Ide

Fant ima Audi Tdi-ja. Sicer mi večkrat o tem govori, ampak ko začne o tem, začnem razmišljat o čem drugem..

To pomeni, da ti razlaga, kakšen hud frajer je. V bistvu bi te morala omemba lastništva Audi TDI vzburiti - tako da če ob njegovi omembi TDIja začneš razmišljat o čem drugem, je to pravilno, če je to drugo pomeni kaj v smislu, kako ga boš takoj poseksala - ali mu vsaj prinesla sendvič in pivo. Če pa razmišljaš o čem tretjem, mora mogoče on zamenjat avto (recimo za BMW) da bo dosežen želeni efekt, ali pa moraš ti zamenjat tipa.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 10:21 pm

Hahaha! A res, a že sam Tdi ma tak učinek na punce? Ja terna, kakšnih osnov jaz ne vem, zdaj bo vse čisto drugače. :)

Vikking, vidim da si dodal seznam, hvala. Zdaj mi malo bolj znano deluje, ja.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a thunderbolt Če apr 18, 2013 10:26 pm

sonic je napisal/-a:...ali pa moraš ti zamenjat tipa.

Js sem bil bolj diplomatski =P Sicer si pa še na eno opcijo pozabil - ene punce imajo rade fante z lepimi avtomobili, ampak jih tiste tehnične bedarije res enostavno ne zanimajo.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a sonic Če apr 18, 2013 10:33 pm

InesB je napisal/-a:Hahaha! A res, a že sam Tdi ma tak učinek na punce? Ja terna, kakšnih osnov jaz ne vem, zdaj bo vse čisto drugače. :)

Ne vem če ima, a mnogi lastniki mislijo da ima.

No, morda je pa poba enostavno tako vesel nad svojim avtom, pa svoje veselje deli še s tabo. Nekako tako kot ženske včasih svojemu fantu ali možu navdušeno razlagajo o kakih čevljih, torbicah itd... - enostavno razumevajoče prikimavaš, pa skozi eno uho noter in skozi drugo ven, ni treba da zares razumeš. Čeprav je za kako tehtno debato bolje da fantje o avtih razglabljamo z drugimi tipi, ženske pa o torbicah z drugimi ženskami, a včasih se človek pač ne more zadržati.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 10:43 pm

thunderbolt je napisal/-a:Js sem bil bolj diplomatski =P Sicer si pa še na eno opcijo pozabil - ene punce imajo rade fante z lepimi avtomobili, ampak jih tiste tehnične bedarije res enostavno ne zanimajo.


Ja. Moč. Saj verjamem, da je tako pri nekem procentu.
Se opravičujem (ponosnim) lastnikom, ampak mi ni bolj antipatične stvari kot BMW, Mercedes ali kakšen hiter avto, v katerem vidiš nekoga s sončnimi špegli, kako skrivaj zija in šteje koliko ljudi ga opazi. Se obrnem točno za 180, da me nima čast šteti zraven. Ponavadi pomislim kako blazno dolgočasen more biti moški, ko je avto vse kar lahko ponudi.
In na drugi strani, mladi narciski, ki jim starši pri 18 častijo takšen avto. In pri 19 pokažejo, da so imeli samo srečo in nič pameti, ko je avto v dveh delih...

sonic je napisal/-a:No, morda je pa poba enostavno tako vesel nad svojim avtom, pa svoje veselje deli še s tabo. Nekako tako kot ženske včasih svojemu fantu ali možu navdušeno razlagajo o kakih čevljih, torbicah itd... - enostavno razumevajoče prikimavaš, pa skozi eno uho noter in skozi drugo ven, ni treba da zares razumeš. Čeprav je za kako tehtno debato bolje da fantje o avtih razglabljamo z drugimi tipi, ženske pa o torbicah z drugimi ženskami, a včasih se človek pač ne more zadržati.


Res je brihten, tehničen genij. Ne le da zna popravit, vse zadeve (od vsakega avta, traktorja, računalnika, stroja,...) zna razstavit na osnovne dele, ve vse o vsem. Fraj časa skoraj nima, ker ga rabijo vsi. Tako da se mu je težko spustit na moj nivo, tu ga čisto razumem.
Ojoj, takšnih punc pa ne poznam. :) Da razlagaš o torbicah ali čevljih... res ne no
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a tomson Če apr 18, 2013 10:57 pm

In po čem se potem razlikuje tvoj pubec, ki ima Audija, od ostalih, ki vozijo BMW ali Mercedes?

Meni se zdiš ti uboga, ker si tipična ženska, ki posplošuje moško populacijo na podlagi ene slabe izkušnje.

Pa še nekaj, če ima nekdo srečo, da sta ga oplodila dva človeka, ki premoreta pod palcem več kot tvoja dva tastara, je potrebno mu to vedno metati pod nos? Niso vsi, ki se rodijo v bogatih familijah, razvajenci.
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a InesB Če apr 18, 2013 11:08 pm

Ker ne vozi zato, ker je Audi. Ali ker je turbo direct injection. :) Pač pa ker mu toliko zaradi vsebine, ki meni ne bo nikoli jasna. In drugim, ki niso on, tudi ne. Znamka in moč torej ne igrata vloge.
Nimam izkušenj, opazujem. :)

Hvala vsem za odgovore, vem (malo) več.
 
antonm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 02, 2012 1:48 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a antonm Pe apr 19, 2013 6:11 am

oops TDI = Težko Dela Ispravno
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a ninjeti Pe apr 19, 2013 6:48 am

Jap, mariborčani radi merijo svoje dolžine s kraticami TDI. Kamorkoli greš na kosilo se najde kaki komad, ko na dolgo pa na široko 2 uri govori o TDI-ju ali pa kakem drugem podaljšku moškosti. Meni je to naravnost smešno, ko svoji punci razlagaš o svojem avtu namesto o kaki drugi njej zanimivi in pametni stvari.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a King1 Pe apr 19, 2013 7:12 am

ninjeti je napisal/-a: Meni je to naravnost smešno, ko svoji punci razlagaš o svojem avtu namesto o kaki drugi njej zanimivi in pametni stvari.


Načeloma se strinjam, da glih bejbam ne razlagaš na dolgo in široko, ker jih dolgočasi. Vsaj 99.9% le teh. So seveda izjeme.... ;) ;) Je pa res, da malo čudno vse skupaj zveni ja. No še moje iskreno mnenje.... če bejba tako zgleda kot ta v tvoje avatarju mi na kraj pameti ne pade, da bi ti razlagal o tdi-jih in podobnih zadevah.... =P =P . Imam veliko pametnejših stvari za vprašat in počet. :twisted:

lp

p.s. @InesB lepo, da je tvoj dragi tako tehnično brihten genij.... upam, da ni samo to... ;) in da zna še kaj drugega.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Kaj je Tdi?

Napisal/-a hippo Pe apr 19, 2013 7:44 am

InesB je napisal/-a:Ker ne vozi zato, ker je Audi. Ali ker je turbo direct injection. :) Pač pa ker mu toliko zaradi vsebine, ki meni ne bo nikoli jasna. In drugim, ki niso on, tudi ne. Znamka in moč torej ne igrata vloge.
Nimam izkušenj, opazujem. :)

Hvala vsem za odgovore, vem (malo) več.

Vprašanje je zakaj sploh rabiš vedet vse te kratice? Razmem da si v takem poslu, pa je to nuja.
Sej je vseeno ali je TDI, dCI, itd... Važno da dela in da se fajn vozi.
Če ima on talent, da zna vse to razdret in nazaj sestavit, super. Vsak ima pač drugačne talente. Zato pa imamo zdravnike, pa peke, pa ...
Razen če ga hočeš impresionirat s svojim znanjem...
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov