igre za PC in konzole, vici, smešne slike, ...
 
AleksFilip
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 25, 2013 7:29 pm

Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a AleksFilip To jun 25, 2013 7:42 pm

Ok, živjo vsem, registriral sem se tukaj da bi lahko rešil eno vprašanje, ki ga jaz trdim moj prijatelj pa negitira.

Gre se za ta avto; http://www.carsforsale.com/used_cars_fo ... 4777473_51

Da Vam prvo malo povem o cem se gre; Jaz in moj prijatelj sva stara 15 let in se dosti krat pogovarjava o najinih "sanjskih" avtomobilih, jaz sanjam o kaksnem Nemskem
Audi-ju A6 ali A8 on pa stalno sanja o Ameriski Dodge Charger-ih, in sva se tako zapletla v pogovor. On bi rad v tistem avtu (zgornji link) spremenil menjalnik iz avtomatskega v ročnega, rad bi noter vsadil namestu tega motora enega 7.0 hemi-ja ter bi ga prebarval, zraven sem se jaz dodal seveda bencin od Dallas-a do morja, shipping in bencin od kaj pa vem, recimo hamburga do Ljubljane. Zdaj avto stane 22.000€ zraven bi se pa on dodal nov motor, spremenil menjalnik ter prebarval z kaksnim paint job-om + shipping in bencin. Jaz trdim, da bi to skupaj na koncu plačal najmanj 45.000€ evrov za avto ali več, on pa trdi, da bi to bilo dosti manj, mogoče 30.000€. Koliko stane shipping čez atlantik? Koliko bi bila okvirna cena za takšen projekt?
Koliko bi stalo na leto vzdržćevanje takšnega avtomobila - gume, zavarovanje, registracija, bencin? jaz sem trdil okoli 15.000€ na leto najmanj, on pa pravi okoli 2-5.000€ letno.

Prosim, da mi kdo pomaga, ker ko začnem govorit o cenah vsi vedno govorijo da bluzim pa se mi zdi da govorim vredu stvari bazirane po statistikah, ki sem jih prebral po internetu ali televiziji

Hvala lepa za pomoč :)
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a sparky To jun 25, 2013 7:56 pm

Se vidi, da so se počitnice začele :D
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a RedBull™ To jun 25, 2013 8:01 pm

Naj se zabava začne, počitnice so tu.... :D
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
Sandi
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Pe feb 10, 2006 8:20 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a Sandi To jun 25, 2013 8:08 pm

RedBull™ je napisal/-a:Naj se zabava začne, počitnice so tu.... :D

Js sm biu tud tna tem mestu 8 let nazaj, zdej pa razmišlam da bi si blo najbol kupt lupota 3L :D
Sicr bl mal pišm, sm pa skoz tuki
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a matey18 To jun 25, 2013 8:16 pm

Poglejta si oddajo whelers dellers na discovery ravno zadnjic sta imela dodge chargerja se mi zdi tam tudi pove cene
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a fare To jun 25, 2013 8:23 pm

Jaz sem strokovnjak. Seveda če je denar zadaj, veeeeliko denarja! :EE
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a Slicker To jun 25, 2013 9:05 pm

Pa dobr no... fant je lepo vprasal, kar ga zanima, vi pa tle norce brijete iz njega. Nikjer ni napisal da ma al pa da bo kupil, ampak samo da bi imel. Od kdaj so sanje prepovedane? Tut mi smo bli vsi enkrat 15let stari in boljse da ga zanimajo avtomobili in stroski povezani z njimi kokr pa da se meni kiro igrco bo nasledno obrnu pa kolk ur jo ze neprekinjeno igra. Mene ameriski avtomobili ne zanimajo, zato ti ne morem povedat pribliznega stroska, ampak definitivno na koncu blizje 40000eur, kakor 30, ce imamo v mislih kvalitetne predelave. Letni stroski so pa cist odvisni od tega kok se vozis. Lahko skuris 1 tank bencina mesecno, lahko jih 5 al pa 10. Lahko en komplet gum, lahko 3,4,5. Itd...
 
Uporabniški avatar
rizi007
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To feb 21, 2006 1:34 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a rizi007 To jun 25, 2013 10:44 pm

1. Uvoz avta je preprost
Avto = 25 000$ je ajde, rečmo 20 000€ s prevozom do špedicije v USA
Prevoz s kontejnerjem v Rotterdam=1200€
Davek Rotterdam 19% = 3800€, mogoče je še carina, sem že pozabu mal, itak ni velik, par procentov
Prevoz do Slovenije=400€
Taksa na ekološki blabla = 10€
DMV=0€
Certifikat oldtimerja + članarina oldtimer klub= 75€
Homologacija 80€
Registracija +tehnični+tablce = 300€
Skupno cca 26 000€

2. Stroški vzdrževanja, skor zastonj
Poraba 15-20l/100km, itak je smallblock, pedal to the metal stil vožnje seveda ustrezno več 8)
Gume so 15 col, 4 kom = cca 400€
Letno zavarovanje, tehnični, članarina in to vsako leto = 250€
Rezervni deli so pa itak tok pocen da brezveze, itak pa nima kej crknt k avto nč nima

3. Predelave/obnova
426 hemi so dragi, zelo zaželjeni in ne ravno pogosti pa še ročn menjalnik zraven je takoj 20 000€, pa še to sm premal reku
Ne splača se to predelvat, za točno tega na linku bi mogoče rajš kšno predelavo v Daytono naredu, k je zadnja šipa že glih zamenjana. Manjka še spredn konc, pa zadnj spojler pa maš legendaren NASCAR avto ;) Res pa je da je pol mal bedno met notr 318. Sam zvok pa je špica s kšnmi Flowmastri.

Barvanje tazga avtombila če hočeš da je tko kot treba 4000€ in navzgor, sej se da tut velik cenej in vsi pravjo da bo v nulo, sam na koncu se vedno izkaže nasprotno...

V glavnem če ga samo prebarva v Sloveniji bo skupno na 30 000€, ampak ziher pa bo treba še kej zrihtat.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a Daedalus To jun 25, 2013 11:21 pm

Torej, pod črto: glede predelave imaš prav ti, glede vzdrževanja pa tvoj kolega. Remi! Vsak drugemu plača pivo...khm, sok. ;)
 
AleksFilip
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 25, 2013 7:29 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a AleksFilip Sr jun 26, 2013 7:42 am

No fajn, hvala za odgovore :) Sem zelo vesel!

Drugače pa sem gledal za moj prvi avto (realni prvi avto, ki bi ga jaz imel) mi je pa všeč kaj takšnega;

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6849837&show=1

Pomembne kriterije v prvem avtu so mi naslednje;

4 vrata
prtljažnik
lepo ohranjen
pa pod 2.000€

Kilometri me ne zanimajo kaj dosti, ker če bi kupil takšen avto bi ga zvozo do konca potem pa dal na odpad :)
 
AleksFilip
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 25, 2013 7:29 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a AleksFilip Sr jun 26, 2013 7:57 am

Daedalus je napisal/-a:Torej, pod črto: glede predelave imaš prav ti, glede vzdrževanja pa tvoj kolega. Remi! Vsak drugemu plača pivo...khm, sok. ;)



Zraven k stroških še lah zraven doda 3 komplete gum letno pa 30.000 km letno
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a rnisan Sr jun 26, 2013 4:44 pm

AleksFilip je napisal/-a:No fajn, hvala za odgovore :) Sem zelo vesel!

Drugače pa sem gledal za moj prvi avto (realni prvi avto, ki bi ga jaz imel) mi je pa všeč kaj takšnega;

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6849837&show=1

Pomembne kriterije v prvem avtu so mi naslednje;

4 vrata
prtljažnik
lepo ohranjen
pa pod 2.000€

Kilometri me ne zanimajo kaj dosti, ker če bi kupil takšen avto bi ga zvozo do konca potem pa dal na odpad :)


Počakaj še 3 leta in boš potem videl, kaj ti ustreza. Se ti bo mnenje vmes še velikokrat spremenilo.
Do takrat pa raje daj domišljiji prosto pot. ;)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Potrebujem strokovnjaka za vzdrzevanje

Napisal/-a Daedalus Sr jun 26, 2013 8:31 pm

AleksFilip je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Torej, pod črto: glede predelave imaš prav ti, glede vzdrževanja pa tvoj kolega. Remi! Vsak drugemu plača pivo...khm, sok. ;)



Zraven k stroških še lah zraven doda 3 komplete gum letno pa 30.000 km letno


Toliko? Pa ja ne bo daily driver...potem bo res 10 jurjev stroškov. :lol:

Glede Civica pa kar, hvaležni avti, če dobiš vredu ohranjenega. Torej, če boš gledal ne-tunane, ne-stylane. =P
Vrni se na Zabavni kotiček

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov