Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a _B3yBo_ So jul 02, 2011 1:21 pm

se strinjam taki avti kot je bila ta skoda nimajo kaj gor iskat.... o tehnicno ispravnem avtu nebi govoril, ker danes tenicni ni problem. Zadnja kolesa so ze prej opletala predn je ta odletu (ni pogojov da je to tehnicno ispravno, kaj sele tiste lukne). Ko je kolo odletel je bila samo to sreca da je ravno tam in pod takim kotom. Kaj ce bi kolo prislo do ravnine in bi ravno en tm zapelu na njega..... o posledicah moznih nebi. Dobr, da je vse to ce bi kaj bi.... ampak upam da vam da mislit.

Tudi v tej smeri bi bilo potrebno naresti neka pravila (cisto osnovna)... ne pa da se vse gor spusti (vazn da placa), mislim da si s tem samo vecjo skodo naredite kot pa korist tisti trenutek ko on pripomore da se stroski poravnajo.

Spomnimo se expresov..... fantje so vozili kot je treba in noben se ni pritozeval nad tem.

Pa ne zdej ja v sportih se dogajajo nesrece take in drugacne.... ker to kar koli bi se zgodilo bi se iz malomarnosti oz norcevanja. Mislim pa da si to nobeden nezeli.

Drugace pa same pohvale, zadeva je bila top, neglede na pomankanje prostora ki je trenutno.
Slika
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a airmike So jul 02, 2011 1:23 pm

Naj raje kdo kake slike prilepi :DDD
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1598
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a srcnik So jul 02, 2011 1:36 pm

mito155 je napisal/-a:
Kolega moj.. midva nisva krave skupi pasla da boš takole pisal ;) .


Prvo kot prvo nisem tvoj kolega (hvala bogu), zato me ne zdj dodajat na fb. :lol:

mito155 je napisal/-a: Avto je bil tehnično izpraven mogoče 5 let nazaj.


Aja, po tvoje se tehnični pregledi delajo na 5 let?

mito155 je napisal/-a:To da je odtrgalo kolo stran je posledica tvoje, vaše zajebancije, saj ste vozili za zabavo. Manjkalo vam je samo še da obrnete škodo na glavo. To da si vse spustil naprej bom raje preskočil, ker ima veliko ljudi težave z spremljanjem dogajanja zadaj. Dejstvo je, da ste prišli tja z namemo se zajebavat in to vam je uspelo. Po celi črti. In še huje.


Sam vsakič k pridem na raceland vozim za zabavo, ni važno s katerim avtom. To je nekako bistvo TA da se maš fajn, pa če voziš za 1. mesto ali pa v ozadju.

mito155 je napisal/-a:Kotaleča kolesa z razgretimi gumami ti pa verjamem da jih lahko ti sam ujameš in zraven še surfaš po internetu. Pač si maksimalno sposoben. In se ti opravičujem ker mnogi nismo.


Spet pretiravaš v ekstreme, kot že s prvim postom. Resno preveč formulo gledaš, ker se je res omenjena zimska guma kar topila, ko sem jo nesel, pa napisal sem da ustaviš, ti že spet v ekstreme, da jo ujameš... Ne dvomim da si ti tudi maksimalno sposoben, vsaj po pisanju sodeč, samo malce te muči vseslovensko znana faušija in s tem tudi povezano prekomerno dramatiziranje.

mito155 je napisal/-a:In hvala... da pridete naslednjič z AXom. Je veliko bolj pametno.

lp


AX je že sedaj bil, bodi pozoren! :lol:

Naslednjič pa najverjetneje pridemo vsak s svojim "hitrim" avtom.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a pskoda So jul 02, 2011 1:38 pm

To, da organizatorji pustijo avto na stezo, ki vejo da je v slabem stanju je totalno neodgovorno pa če ga vozi najboljši dirkač ali pa en pobec.
 
Uporabniški avatar
DevilJDM
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Če jul 22, 2010 11:03 pm

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a DevilJDM So jul 02, 2011 1:42 pm

Napaka. TA je tudi od tekmovalcev. Brez tekmovalcev TA-ja nebi bilo. Da ne bo pomote, seveda brez Loco-ta in druscine pa tudi TAja nebi bilo, tako da samo svaka cast za trud in delo ki ga vlozite v to, predvsem pa za voljo in vztrajanje. Upam da ti/vam je nikoli ne zmanjka, ter da bodo naslednji TAji se bolj na nivoju ter da se bodo izboljsevali, pravtako s strani organizatorjev kot s strani dirkacev.

Se pa deloma strinjam z vsemi.

Loco ima prav da se nesrece dogajajo.
Ostali imate pa prav da je skoda dosti izzivala, in da bi se dolocene nevarnosti lahko/oziroma morale minimizirati ne pa povecevati, ampak to je le dirkalisce in ne cesta, tako da tukaj naj bi se sproscal in ne na cesti. Je pa res da bi to moralo biti do neke meje. Loco je potem vredu naredil ko je dal drifterje, cinquete in skodo skupaj. Verjamem da bo naslednjic to se bolje postimano. Vsak TA se ucimo.
Odgovor da ste se s skodo vedno umikal pa zal ne drzi. 2. kroga sem ogreval gume, 3jega sem postavil najboljsi cas, 4ge sem sel se veliko veliko bolje, vsak ovinek prakticno brez napake, in sem imel res hiter krog pa me je na koncu ovirala skoda, ceprav bi se ze 2. 3. ovinke prej lahko umaknila....sledilo je bremzanje pred skodo, in takoj izvoz v bokse, saj bi drugace naredil samo pizdarijo ker bi forsiral hiter krog...isti krog je bil unicen tudi best krog Gokuju. Prasite njega ce se strinja s tem da se je skoda zmeraj umaknila. Je kr menju barve k je prsu v bokse, in dvomim da bo na vase vprasanje odogovoril lepo :p

Kar se tice mene sem potem z doseganjem casa zakljucil, saj sem naslednjic ko sem sel gor ze 1. hiter krog ujel 2 voznika ( ne morem verjet kako je to mogoce? a so ogrevalni krog fural v 1. prestavi in 20km/h? ), kar se nebi bilo problem ce bi se mi oba umaknila v istem krogu, tko se mi je pa prvi voznik umaknil takoj, drugi voznik pa je pocakal, da se je zacel ze naslednji krog....Si mislis, ok sej bo pa naslednjic ql, potem pa grem gor, in domna spustim pred mano, potem pa ko se mu limam na rit, vozim skoraj s pol gasa za njem ga spuscam naprej in kmalu spet ujamem, se zmeraj ne umakne, etq da obupas :D


imam pa tudi vse te posnetke, tako da nau kdo reku da si zmislujem :p

Glede tega pa sem prisel na idejo da bi se mogoce ze v boksih malo grupirali hitrejsi avotmobili skupaj in pocasnejsi avtomobili skupaj. nekdo je to ze enkrat omenil ( mozno da celo schorc ), ker ne glede na to da gres ze v ogrevalnem krogu naprej, pocasnejse avtomobile lahko kar hitro ujames. In v takem primeru nima unicen krog samo hiter avtomobil, ampak prav tako pocasen, saj se mora neprestano umikati.

primer kako bi to izvedli : ce recimo v boksih caka 18avtomobilov.... 3je hitri, 2 pocasna, 1hiter, 1pocasen, 3je hitri, 4pocasni 4je hitri.... bi pac tiste 2 pocasna spustila par hitrih naprej, in bi bla tisto rundo fura hitrih, naslednjo rundo je ze runda pocasnih. Zdej tukaj bi bilo pac to odvisno od voznikov, koliko so pac pripravljeni kdaj spustit kaksnega naprej in zaradi tega it eno rundo kasnej gor, ampak ce tko pogledas, mogoce gres pa ti naslednic eno rundo prej gor, in je pac isti falus. Ker kokr sm rekel, dejstvo je da ce so mesani avtomobili gor ima unicen krog hiter avtomobil in pravtako pocasen ker se mora umikati. In pac valda je nam vsem v interesu da bi peljali cimbolje, cimhitreje, brez umikanja oz. brez cakanja da se ti nekdo umakne.


Mal za razmislit.

Se enkrat bi pa rad pohvalil Locota in druscini za dobro izpeljan event!

Lp
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a _B3yBo_ So jul 02, 2011 1:45 pm

srcnik dej malo razmisli, cesa ti bo Mitja fovs na tej raspadajoci skodi???

prosim nepisi neumnosti
Slika
 
Uporabniški avatar
wuky
Novinec
 
Prispevkov: 491
Pridružen: So jul 10, 2004 12:44 pm
Kraj: Ljubljana
 
Uporabniški avatar
DevilJDM
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Če jul 22, 2010 11:03 pm

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a DevilJDM So jul 02, 2011 1:50 pm

srcnik je napisal/-a:
Sam vsakič k pridem na raceland vozim za zabavo, ni važno s katerim avtom. To je nekako bistvo TA da se maš fajn, pa če voziš za 1. mesto ali pa v ozadju.


narobe razmislas.
TA je napad na cas, ne pa norcevanje po dirkaliscu!
Ko bo track day, potem pa se pojdi norcevat po dirkaliscu.

Dejstvo da se pridemo na TA zabavt drzi, in je poleg doseganja bolsih casov to zmeraj tudi moj namen, vendar to ne pomeni da se bom delal norca po dirkaliscu. Zabavam se v boksih s kolegi in ostalimi dirkaci, ko sem pa na dirkaliscu pa poskusam biti maksimalno zbran, vozit po najboljsih moceh, in s tem ne ogrozat ostalih udelezencev in sebe.

@bejbo : to je pac tipicen odgovor pri nas ko ne ves kaj bi napisa...etq smo kr usi slovenci nevoscljivi in fous drugim. Yeah right :evil:

Lp
 
ludikure66
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po avg 09, 2010 7:02 am

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a ludikure66 So jul 02, 2011 1:58 pm

kar se tiče škode in njene tehnične brezhibnosti vam zagotavljam da na vozilu je vse delovalo brezhibno!! če kdo slučajno dvomi, mu jo pripeljem domov, grema na tehnični pregled, pa naj pregledajo zavore, podvozje.... jst plačam!! edini problem je površinska rja(ki bi se jo dalo rešit iz polyestrom), ki pa nima nobene veze iz voznim lastnostim avta. vse kar more bit na avtu brez rje je BREZ RJE! to da je felgo potegnal čez vijake dol se pa ne da predvidet....torej ukinmo jeklene felge locco, nabavmo nostradamusa da bo mal študiru komu bo naslednič auspuh dol padu...;)!!! ne vem kje vidte "katastrofo ki bi se lahko zgodila" pri max. 80kmh pa še to na dveh dobro varovanih točkih! se vam opravičujem če sm slučajno jst koga blokiru na stezi...se opravičujem, ni bilo namenoma, pa tudi vem kako je!! drgač pa čist za brez veze taka panika glede škode, pa upam da nam bo še locco kdaj dovolu, ker mi smo užival....
not racing for victory, just for soul!
 
Uporabniški avatar
UrbanD
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe jan 11, 2008 4:01 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a UrbanD So jul 02, 2011 2:06 pm

No dejte se no kregat no, škodilak je čist popestriu dogajanje in kadarkol sem pogledu na progo sm vidu da se je lepo umaknu takoj k je vidu da se mu nekdo zadi prbližuje. Dokler takih avtov ni velik na eventu, je čist supr :D
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1598
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a srcnik So jul 02, 2011 2:19 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:se strinjam taki avti kot je bila ta skoda nimajo kaj gor iskat.... o tehnicno ispravnem avtu nebi govoril, ker danes tenicni ni problem. Zadnja kolesa so ze prej opletala predn je ta odletu (ni pogojov da je to tehnicno ispravno, kaj sele tiste lukne).


Zadnja kolesa so opletala zaradi prejšnjih izletov na racelandu, rja pločevine je rees eden najhujših stvari :roll:

Pa saj če si bil na tretjem timeattacku, sem z ISTO ŠKODO vozil in ni bilo nobene pritožbe, zdaj ker smo pa malce bolj za zajebancijo vozli, pa vsi na noge, da to se pa ne sme dogajat, avto ni izpraven, s tako vožnjo bomo vse pobili, itd... Pa še to kot informacijo, lani sem bil s to škodo na PAGU.

Smo pa temeljito pregledali škodo, preden smo šli, tudi menjali zavorno olje, ker mi je na zadnjem TA proti koncu zavrelo, itd...

_B3yBo_ je napisal/-a:srcnik dej malo razmisli, cesa ti bo Mitja fovs na tej raspadajoci skodi???

prosim nepisi neumnosti


O moj bog :lol: :lol: :lol:

Slika

Dobro bom Capitan Obvious: Tega da smo neizmerno uživali + v nos gre nekaterim tudi, da smo jim "ukradli" pozornost.

Zanimivo pa je, da se najbolj pritožujejo (pametujejo) tisti, ki sploh niso vozili.
 
Uporabniški avatar
Štrubelj
Uporabnik
 
Prispevkov: 813
Pridružen: Ne avg 21, 2005 9:21 pm
Kraj: Nemogoče določit

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a Štrubelj So jul 02, 2011 2:36 pm

No, nej vam povem da je zoprno da prideš na vstop v ovinek, potem pa sredi ovinka ŠKODA! Bed ane?
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a _B3yBo_ So jul 02, 2011 3:00 pm

sej ste carji.... :huh: skoda besed

sam tko se ena pripomba.... bi te recimo pustili vozit na grobniku s takim avtom in obnasanjem??? in time attack hoce bit ''kao'' neka resna stvar.... ah ja lepo vs prosm

nc v nasledne pride ns mal vec s satrimi kripami pa bomo mel gor kr derbi med sabo, vazn da se mamo dobr...hitrosti itak nebo nobene tko da nebomo ogrozal nobenga, ceprv se bomo ruval med sabo...
Slika
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a error 90 So jul 02, 2011 3:39 pm

Čakam Schkorc-a da napiše cel roman =P

Kje so pa kake slike?
Slika
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a =ZiAn= So jul 02, 2011 4:11 pm

Slike pridejo danes zvečer oziroma jutri zvečer :) Sem že mislil, da ne bo nič, ker mi je uspelo odložiti fotoaparat v 2cm vode :x Ampak po enodnevem sušenju, vse dela kot more pa tudi slike so (čeprav bolj malo) :D

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
mito155
Uporabnik
 
Prispevkov: 1099
Pridružen: So jan 17, 2004 12:15 pm
Kraj: ljubljana

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a mito155 So jul 02, 2011 5:06 pm

srcnik je napisal/-a:
Zadnja kolesa so opletala zaradi prejšnjih izletov na racelandu, rja pločevine je rees eden najhujših stvari :roll:

Pa saj če si bil na tretjem timeattacku, sem z ISTO ŠKODO vozil in ni bilo nobene pritožbe, zdaj ker smo pa malce bolj za zajebancijo vozli, pa vsi na noge, da to se pa ne sme dogajat, avto ni izpraven, s tako vožnjo bomo vse pobili, itd... Pa še to kot informacijo, lani sem bil s to škodo na PAGU.

Smo pa temeljito pregledali škodo, preden smo šli, tudi menjali zavorno olje, ker mi je na zadnjem TA proti koncu zavrelo, itd...



Dobro bom Capitan Obvious: Tega da smo neizmerno uživali + v nos gre nekaterim tudi, da smo jim "ukradli" pozornost.

Zanimivo pa je, da se najbolj pritožujejo (pametujejo) tisti, ki sploh niso vozili.



Se pravi je vozilo z opletajočimi zadnjimi kolesi po tvoje tehnično izpravno? OK nekaj novega
Vozil za zajebancijo? Zajebavaš se lahko tudi doma oz ti očitno manjka pozornosti
Da nam gre v nos ker ste se zajebavali? Ne... samo obnašanje ni pravilno - ne na progi ne sedaj na forumu.. in še zanimivost... ti prideš na TA iskat pozornost? oops
Če pa jaz in Beybo nisva vozila je pa kaj narobe? Se pravi ne smeva imeti mnenja, ker sva opazovala? Zanimiv pristop...
Rečeš da nisi nobenega oviral, čez 3 ure pa ti eden najhitrejših napiše da se mu nisi umaknil... :roll:
Komentarja za FB pa sploh ne bi kometiral... ker po pisanju očitno si včeraj dobil izpit in pa pamet

no ja... sej bo kolega
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a adis So jul 02, 2011 5:26 pm

Tisti, ki se udeležite TA-ja bi lahko vsaj malo razmislili o tem, če je avto z katerim boste sodelovali "tehnično" izpravno oz. drugače povedano, če bo dotično vozilo vsaj preneslo "norčije" njegovega lastnika in v kolikor obstaja najmanjši dvom, da vozilo ne bo preneslo "norčije" potem je bolje, da ste tam kot gledalec kot pa udeleženec dirke.

@ Loco imaš pm.
 
Uporabniški avatar
dolenc46
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Sr dec 23, 2009 10:27 am

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a dolenc46 So jul 02, 2011 5:43 pm

Jaz sem bil prvič na TA-ju in moram rečt da sem zelo zadovoljen z potekom le tega.

Očitno sem imel srečo da sem vedno padel v tako skupino kjer nisem nobenega oviral, kogar pa sem dohitel pa se je takoj umaknil(golf2, corrado) Tako da z moje strani slabih kritik na račun umikanja ni. Verjamem pa da če si hitrejši(devil, goku,...) se hitro zgodi da koga dohitiš in ti potem pokvari krog, pa čeprav nenamerno.

Tisto ko je Loco škodo dal med drifterje je bilo pomojem zelo pametno. Smo vsi mal pridobil in škoda in drugi tekmovalci, ker jih ni več ovirala.

Glede driftanja pa, sej za pogledat je fajn ampak se mi zdi da so bili ponavadi več krogov na pisti pa še to delajo en krog več časa kot ostali ki vozijo na čas. Kaj pa vem no, TA je TA, drift challenge je pa drift challenge in pomoje je bolje da se to ne meša. Povedano drugače, preveč časa so nam vzeli. Drugače pa vsa čast rdečemu bmw-ju, ga je veselje pogledat.

TA-jev se bom še udeleževal, upam da še izboljšam čas in da se zabavam(o) še naprej. Pohvale pa LoCo-tu in njegovi ekipi da imamo vsaj ta dogodek kjer se lahko preizkušamo in vidimo kako hitri smo lahko. Samo tako naprej.

Lp dolenc46
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a Symon So jul 02, 2011 6:29 pm

dolenc46 je napisal/-a:Glede driftanja pa, sej za pogledat je fajn ampak se mi zdi da so bili ponavadi več krogov na pisti pa še to delajo en krog več časa kot ostali ki vozijo na čas. Kaj pa vem no, TA je TA, drift challenge je pa drift challenge in pomoje je bolje da se to ne meša. Povedano drugače, preveč časa so nam vzeli. Drugače pa vsa čast rdečemu bmw-ju, ga je veselje pogledat.

S tem se pa čisto strinjam. Žal tokrat nisem mogel priti niti gledati ampak kolikor berem je bilo kar nekaj čakanja. In, če je to čakanje zaradi driftanja na time attacku bi mi bilo to malo nadležna stvar. :roll:

O umikanju bom pa čisto tiho ker sem že zadnjič predolge romane pisal. Je pa lepo, da nisem samo jaz tista baraba, ki spusti nekoga naprej in ga čez eno rundo ujame in opozori na takšne pomakljivosti. Če je razlika med avtomobili prevelika se bosta ujela in oba imela en krog pokvarjen. Žal je proga premajhna, da bi lahko brez težav gor šlo 6 komadov kaj preveč različnih avtov, da se ne bi srečali. Zato je edina rešitev, da se že v boksih ljudje čimbolj organizirajo med seboj. konec koncev je to njim v prid.
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Time Attack Chapter 5: Summer Heat 1.7.2011

Napisal/-a LinuxFuter So jul 02, 2011 6:40 pm

Jaz pa tisto driftanje posebej kar podpiram. Zakaj?
1. Lepa popestritev za gledalce
2. Če pridejo 3je več, je večja verjetnost da event ne bo naredil finančnega minusa, kar bi v končni fazi pomenilo obstanek Timeattackov, ali pa cenejše vožnje.
3. Če daš še kako počasnelo/začetinika (!) zraven na progo se ta ne rabi umikat hitrejšim (na času zgubita oba, tisti ki se umika in tisi ki prehiteva, vsaj v večini primerov).
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov