Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

SEM SLIŠAL DA SE BO ZLO POCENI DIRKALO!!

Napisal/-a Nino Adam Pe jan 13, 2006 10:50 am

En lep pozdrav vsem skupaj!

Na kratko, da vam obrazložim...
fantje v mariboru pripravljamo jugote 55. Malo friziran motor, trše in nižje podvozje, školjka popolnoma oskubljena, plaski stekla, olašani pokrov motorja, prtlažnika in vrata......

Prazen avtomobil ima cca 400kg in če se motor navije iz 55 na 75-80 KM...avijon!!

Rad bi povedal še to, da izdelava samega avtomobila se giblje (z nakupom avta in vseh ostalih delov) med 150000 in 180000 sit.

Tekmovanja bi naj potekala pod okrikljem kluba CORA Racing Team (brez avtomobilistične zveze) na dirkališču v Cerkljah, odpira se opcija za Logatec ter Grobnik (finalna dirka).

Na začetki sezone se pobere članarina za tekmovalce (15.000sit), za spremljevalno ekipo (8.000sit po osebi), za gledalce pa pred prvo dirko (4.000sit) in s to članarino ima prost vstop na vsa ostala tekmovanja (po polovici sezone se tud članarina razpolovi) in pa za tekmovalce pred vsako dirko štarnina (12.000sit), ki vsebuje stroške najema proge in časomerilce....Vsa članarina ki se bo pobrala je namenjena za kritje stroškov (rešilni avtomobil, redarji, sodniki) in za nagrade (najvrjetneje denarne ki se bodo delile po vsaki dirki med prve 3 in na konci sezone med prvih 5)

Polovico pomembnih informacij sem tako pozabil omenit ker pišem iz glave ampak upam da bo dovolj da koga pritegne!

Če kogarkoli zanima kaj o tem naj pošlje e-mail na nino.adam@panair.si in dobil bo vse nadaljne informacije.
Priponke
Podoba025.jpg
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
mrt
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če sep 02, 2004 2:32 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a mrt Pe jan 13, 2006 1:51 pm

Odlična ideja,pomoje bo kar zanimiva.....Sam za začetek bi morali kok tehnični pravilnik osnovat pa tko naprej...Dej napiši kej več o tem. :P
Drgač pa res dobra ideja ;)
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Pe jan 13, 2006 1:54 pm

Zanima me kako je poskrbljeno za varnost avtomobilov samih in seveda pravila...gume sploh.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Pe jan 13, 2006 1:59 pm

Pravilnik je že napisan...tehnični in tekmovalni..res je da več glav več ve zato bi bilo zanimivo da se pravilniku kaj doda oz. vsakega ki zanima bi mo poslal pravilnik, da lahko prebere in komentira kaj bi po njegovo spremenil.

Ta jugo ki je na sliki je moj in se prodava (650 EUR) ker sestavljam še enega. Do zdaj nas je 8 (informacija se je širila med kolegi v mb), tako da računam, v kolikor bo to nacionalno tekmovanje, vsaj 20 avtomobilov. To je pa za cerklje zakon.

Klub je prav tako že odprt in iščemo nove člane. Zdaj tako je, vsak ki mi bo pisal na moj mail v zvezi s tem mu pošljem pravilnik in upam da se bo kaj razvilo iz tega.

Z prvo dirko pa bi naj štartali letos..pa če nardimo samo eno, važno je da se nardi, da se proba, da se vidi kako sploh to laufa...ali smo zmožni tega sami ali kako...torej leto 2006 bi naj bilo testno leto.

Vsak ki ga to zanima oz. lahko kakorkoli pomaga (da je pripravljen pomagat) je zelo dobrodošel!
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Pe jan 13, 2006 2:04 pm

Za varnost je tukaj varnostna kletka ki jo lahko narediš sam doma....v pravilniku so določene pozicija, material... kletko samo pa nardiš v najbližji delavnici. Cevi ki so predpisane pridejo 12.000sit in tehtajo 30kg (17m cevi).

Gume bi se naj vozile za prvo sezono serijske (nejceneje) dimenjzije ki so dovoljene:

od 165/50 13 do 165/65 13
od 175/50 13 do 175/65 13

V kolikor se bomo odločili za racing-e bi te lahko uvažali iz poljske, tam iščemo opcijo poceni gum. Zato bi to komaj drugo leto, da se vidi koliko je resnih in potem tisti vzamemo večjo količino gum, s tem profitiramo na ceni in vozimo racing-e
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
seicento
Novinec
 
Prispevkov: 419
Pridružen: Če apr 15, 2004 6:25 pm
Kraj: mb

Napisal/-a seicento Pe jan 13, 2006 2:42 pm

cool
:D :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Pe jan 13, 2006 3:52 pm

No saj kdo se mali zanima za avtošport mogoče pozna moje ime...ko sem videl uporabnika SEICENTO sem pomislil na to. Jaz sem vozil seicento pokal za petrol z 16-imi leti in še potem leto za tem ko je Valant kupil vse avte...Na rogli sem se skoraj ubil z temi "na novo pripravljenimi" dirkalnikami in seveda takrat tud nehal.

Avto šport pod okriljem AŠ2005, ki ne vem če vsi veste kako to stoji (na kratkoročnem) je zelo drag in so potrebni veliki sponzorji...se o eni sezoni pod 2.000.000 ali pa v kolikor želiš konkurirati pod 3.000.000 sit sploh ne moreš pogovarjat.

S tem 55 CUP-om bi omogočili vsem dirk željnim nastopanje na samih dirkah in bi si ustvarili svoje prvenstvo. Ideja je zelo zanimiva in ugodna. Jugo pa če vložiš vanj 200.000sit in članarina 15.000sit pa štartnina 12.000sit (najmanj 5 dirk) in potem še je tukaj amortizacija avtomobila plus vleka na dirkališče....vse skupaj pride nekje na 350.000sit letno. Ampak to samo prvo sezono ko je treba nardit avto, druga sezona je samo 150.000sit. Tega ni nikjer na svetu s tem da so tukaj še denarne nagrade tako da del vloženega dobiš nazaj v kolikor si dovolj hiter in za vse so ista pravila!! Gume dobiš zastonj, dobiš nove za 10.000sit in potem kombiniraš malo čez sezono pa imaš 2 komleta ali pa 3 recimo dovolj....pa nove niti niso potrebne!

V februaru bomo naredili en sestanek in vsi ki vas to zanima vljudno vabljeni!!

Stvar zna bit zelo zanimiva le zorganizirat se je treba...
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
jaka-z
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe mar 28, 2003 6:00 pm

Napisal/-a jaka-z Pe jan 13, 2006 4:19 pm

O nino lepo slišat da si spet aktiven v avtošportu! 8)

Zanimiva ideja ja, pa tudi dost ugodna mene bi tudi zanimalo da se ponovno malo pomerim na kaki pisti, edino ne vem če mi bo zneslo že letos. Če vam uspe se pa drugo leto morda pridružim na dirkah.
A avtomobile bi vi pripravljali vse enake ali to vsak sam poskrbi. Le tu zna bit kak problem z goljufanjem če bi vsak sam sestavljal avto. kako podvozje in bremze pa naj bi imel avto?
Naj vam uspe pa se kaj vidimo na dirkah, LP jaka ž. ;)
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Pe jan 13, 2006 6:40 pm

Oj Jaka, sem presenečen da si se tud ti odzval :)

Ja lej tako je na stvari, avtomobili bi naj za prvo leto ostali z serijskimi zavorami, podvozje, razmišljamo da bi dali vse v unibol ležaje in pa kar se amortizerov tiče lahko kombiniraš od golf l in yuga skupaj pa dobiš ven ameriko :) saj če mi daš tvoj mail ti pošljem pravilnik.

Hvala za podporo in upam da se res vidimo in pomerimo še kdaj na kakšni dirki :) pa no...upam da bomo ostali v stiku nasploh...
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Pe jan 13, 2006 7:13 pm

Jaka pozabil sem napisat....da si vsak avto sam sestavi bi nardili en tehnični pregled pred dirko...kdo pa ima motor zgoljufan pa se itak vidi po času...če pa pazi in špara na progi pa se bo slišalo ker bodo avti zelo glasni :) da bodo to prave dirke :)

Koliko jih bomo zmožni prave nardit :)

In po dirki se ne bo spakiralo domov temveč se bo ostalo in žuralo...
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
jaka-z
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Pe mar 28, 2003 6:00 pm

Napisal/-a jaka-z Pe jan 13, 2006 7:35 pm

sej če bo 20 približno enako pripravljenih avtomobilov ni dvoma da dirke nebi bile prave in izenačene, to bo še bolj divje kot "kak pokal" :D 8)
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe jan 13, 2006 9:36 pm

hja, kaj pa mi k nimamo možnosti pa znanja doma šraufat avtov? :D drgač pa ideja je fajn, sam ne vem če bi se spuščal v kaj tazga.. bi pršu probat, če bi bla opcija, da prideš oddirkat 5 dirk v pač nekem avtu, ki je tam temu namenjen, oz se ga da za ta čas "najet".. sam pa tega doma ne morem delat (da bi mel ta avto skos domap a ga šraufal ipd..)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam So jan 14, 2006 1:12 am

Tako je glej...smo se pogovarjali da v kolikor se najdejo kakšni sponzorji, ker denar ki ga prinesejo tekmovalci in vsi udeleženi gre striktno v nagrade in k pospeševanju samega "pokala". V kolikor se pojavi sponzor oz. več sponzorjev za skupen znesek 200.000sit se bo sestavil dodaten avtomobil ki bo ga možno najeti. Seveda je ta ideja za prvo sezono skoraj nemogoča, si pa vabljen na ogled prve dirke ki računamo da bo nekje junija. Če bo vse po sreči seveda. Najemnina tega avtomobila bi naj znašala poln rezervoar goriva, 4 nove gume, in štartnino. Na začetku je treba plačati tudi članarino ker je to pogoj za dirkanje, ostali stroški pa so nekje med 25000 in 30000sti. Točne cene ne vem ker niti ne poznam dejanskih stroškov. Vedet je treba da je ta projekt v razvijanju in v bistvu še tipamo, ne pa več v temo. Za najem pa bo en avtomobil, ne želimo ličit na seicento pokal. Pa slikica kje se je moj avto sestavljal :)

Sreča da je bilo sončno :)

PS: Jaka ne smej se!!
Priponke
yugo82.jpg
yugo80.jpg
kletka004.jpg
yugo78.jpg
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
D.J.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 09, 2002 10:21 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a D.J. Ne jan 15, 2006 7:37 pm

Kaj pa dovoljenja in varnost - policija, rešilci, varnostniki? Verjetno le ni tako enostavno?
Izognite se nerazumnim kaznim za prehitro vožnjo - www.radardetektor.si
 
Uporabniški avatar
nightrider31
Uporabnik
 
Prispevkov: 1343
Pridružen: Po dec 01, 2003 7:18 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a nightrider31 Ne jan 15, 2006 8:03 pm

bi mi lahko p ravilnik poslal prosim

btw super ideja :twisted:
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne jan 15, 2006 9:26 pm

Kar se tiče dovoljenj, dirka se na zaprtem prostoru (na dirkališču) torej z dovoljenji ni problemov. Policija ni potrebna za tovrstne prireditve, rešilec ki prav tako ni potreben, bo na prireditvah ker glede varnosti se ni za igrat. Kar se tiče varnostnikov oz. redarjev in sodnikov ob progi je vse urejeno. Na vsakem ovinku stoji po en sodnik kakor na štartno ciljni ravnini, ob vsakem sodniku je tudi redar in kjer je cona za gledalce se bodo nahajali redarji.

Hvala bogu vezam bodo ti zastonj. Pogoj je ta da se pridružiju tistemu pikniku po dirki :)

V kolikor je vse nastavljeno in splanirano v naprej (čisto vse je res nemogoče) svar le ni tako zakomplicirana.


nightrider31 če mi pošlješ tvoj mail ti pošljem pravilnik :)
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
SCH-MM
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Pe jul 23, 2004 4:43 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a SCH-MM Ne jan 15, 2006 10:43 pm

Nino Adam je napisal/-a:Kar se tiče dovoljenj, dirka se na zaprtem prostoru (na dirkališču) torej z dovoljenji ni problemov. Policija ni potrebna za tovrstne prireditve, rešilec ki prav tako ni potreben, bo na prireditvah ker glede varnosti se ni za igrat.


Najprej: Res super ideja, škoda, ker nismo obdržali Jugota, ki smo ga imeli pred XY leti :cry:

Kot drugo pa samo v opozorilo: Dej malo preštudirajte glede reševalnih in gasilskih enot, da, če bi slučajno prišlo do česa, da ne boste deležni javnega linčanja ipd. Kolikor jaz vem, mora biti na taki prireditvi tako reševalna kot gasilska enota!
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne jan 15, 2006 11:15 pm

Hvala, za rešilca imamo neko vezo ki bo prišel tja za en pir, pri gasilcih pa ne vem kako bo...ampak definitivno se strinjam da to mora bit...sploh na taki prireditvi ker se kaj hitro lahko kaj zgodi in brez ljudi sposobnih za to smo...ne kaj dosti v pomoč ponesrečencu...čeprav...BOG NE DAJ DA BI SE KAJ ZGODILO!!!
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
hard
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jul 13, 2005 10:35 am

Napisal/-a hard Po jan 16, 2006 10:41 am

Nino, zelo zanimiva ideja in predvsem marsikomu dostopna.
predvsem bi rad povedal ,da v tvoje dirkaške sposobnosti sploh ne dvomim(spremljam te iz časov ASC ) :) pa tudi tvoje korenine so prave :)

upam da ti bo organizacijsko uspelo speljati ta projekt,ki pa je na žalost na slovenski zemlji ne prav dobrodošel iz strani zakonodaje.

Veliko uspehov !
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Po jan 16, 2006 11:19 am

Full hvala!

Upamo vsi da nam bo to uspelo :) če me poznaš iz ASC potem veš kako sem zagnan v to in kam segajo korenine...nekaj moramo nardit za dušo..če se pa nič ne dogaja, denarja ni pa dirkali bi radi!!!
V kolikor te karkoli še zanima mi piši na nino.adam@panair.si!!

Pa hvala še en krat!
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost