Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Jekc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne feb 05, 2006 11:09 am
Kraj: Godešič

Napisal/-a Jekc Če feb 23, 2006 2:44 pm

Ampak če bo avto iz pleksija (havba,blatniki,...)pa če bo kakšne srečanje z ograjo bo to hitro kar veliko škode. Seveda pa bo avto veliko lažji in užitek toliko večji.Ampak moj predlog je da bi iz pleksija bila samo blatnika in havbi!
 
Jekc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne feb 05, 2006 11:09 am
Kraj: Godešič

Napisal/-a Jekc Če feb 23, 2006 4:57 pm

Pa še nekaj me zanima recimo da se jaz prijavim na tekmo en teden vnaprej in potem nimam časa za prihod na tekmo,ali lahko potem moj kolega pelje s tem vozilom, ki bi ga drugače jaz vozil? :D
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne feb 26, 2006 12:23 pm

Če se prijaviš in ne prideš....lahko pelje druga oseba vendar mora tudi on biti seznanjen z vsemi pravili..torej mora opraviti test ki ga bomo pred sezono uvedli...prijavnina na ta test bo znašala stroške papirja in tiskanja pol. Torej maximalno 1000sit

glede plexija imaš mogoče prav...pustimo še to za 1x blatnike bomo predpisali pred sezono, pokrov motorja in prtljažnika pa bomo videli...odvisno od cene...
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
Kovcek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:50 am
Kraj: Murska Sobota

Napisal/-a Kovcek Po mar 06, 2006 10:11 am

Kolikor vidim ima tudi AŠ2005 razpis za yugo pokal za leto 2006. A to kaj pomeni tudi za organizacijo "tvojih" dirk?
 
Uporabniški avatar
mrt
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če sep 02, 2004 2:32 pm
Kraj: Primorska

Napisal/-a mrt Po mar 06, 2006 11:09 am

Ta Yugo od AŠ-a nima nič zveze s tem
 
Uporabniški avatar
GTA lover
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To maj 31, 2005 9:06 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GTA lover Po mar 06, 2006 11:39 am

Fantje, predvsem Nino, tudi sam sem entuziast glede dirk, organizacije, tišanja itd... Sicer sem aktualni državni prvak v kartingu in vem, kako stvari izgledajo. Najprej naj povem, da ste po mojem mnenju PREVEČ površni na varnosti...Seveda, Nino pravi, da bo dal v podpis pristopno izjavo, lastna odgovornost in ADIJO. Seveda, sej ti še na AMZS licenci piše, da dirkaš na lastno odgovornost. Razlika je v tem, da AMZS ve, kaj je homologacija in da ta ni sama sebi namen! Mislim, lepo vas prosim, lastna izdelava varnostne kletke? Jao, raje dirkajte brez. Predstavljajte si kaj se zgodi, če nekdo z dobrim rollbarom prileti v nekoga s slabim...Dejansko lahko kdo dobi cev v glavo, kot je nekdo že rekel. In ne mi zdaj govorit, da gre avto čez kontrolo. Nino, ne dvomim v tvoje sposobnosti, še manj v sposobnosti in izkušenost tvojega očeta, ampak ne mi rečt, da si lahko 100%, da boš odkril slab var pod brušenjem in barvanjem...Ta slab var pa je lahko vstopnica na oni svet...Ja, mogoče sem malo črnogled, ampak žal (pa upam, da nimam kakih preroških sposobnosti) že vidim naslovnice časnikov in spet črn oblak nad dirkanjem nasploh. Vem, stvar je draga, tudi jaz bom ravno zaradi financ v sezoni 2006 verjetno gledalec, a vseeno. Življenje je veliko dražje!
Drugače se mi stvar ne zdi napačna, je pa visoko leteča... Že nekaj jih je bilo pred vami, ki so poskušali z monomarca pokali, pa se je nekako vse izjalovilo, razen Secienta...
Če pa želite en čisto dobronameren nasvet - Nino, stopi do Urbančiča pa ga vprašaj, koliko bi hotel za to, da ti naredi toliko in toliko rollbarov. Pa makar potem dodaj v pravilnik, da mora biti rollcage njegove izdelave. Ali pa od koga, ki jih je že nekaj naredil, za Urbana pač vem jaz. Vem, malce dražje bo (mislim da je cena za roll okoli 500 EUR, pa verjetno bi dal kej popusta če jih več naročiš), ampak s tistim se pa brez problema vsaj jaz upam skantat...
Torej, veliko sreče, na dirkah se pa verjetno vidimo - samo jaz bom tisti brez yugota, v kolikor se bo dirkalo po sedanjih pravilih!

Pa brez zamere...
Alfa Romeo - Cuore Sportivo
 
Uporabniški avatar
eXtreme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So feb 15, 2003 9:22 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a eXtreme Po mar 06, 2006 12:26 pm

Jaz sem mnenja, da se vzame pravilnik od AVTOKORSa, in se ga predela za cestno varianto.Mislim da se nihce ni dobil stange skozi glavo, pa ceprav so doma narejeni dirkalniki. Res pa je da je organizacija 1A!

Upam da vam uspe, pa se vam mogoce pridruzim, ko bo denar :twisted:
Slika
 
Jekc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne feb 05, 2006 11:09 am
Kraj: Godešič

Napisal/-a Jekc Po mar 06, 2006 4:48 pm

Drugače pa se zmenimo da mora oseba ki vari kletko imeti certifikat da zna variti.Takih je dosti v Slo. so mal dražji ampak vsaj obladajo.Meni in kolegu jo bo neki poklicni varilec naredu za mali denar ampak sem ga komaj pripravil do tega.Drugače pa se var da prepoznati ali je narejen na elektriko ali na plin,vsaj ta ki bo meni varil mi je to razlagal tako da je bolje dati za kletko 50,000 sit ali pa več pa je vsaj glava ali pa še kej druzga.Če pa je kdo tok škrt da noče dat 20,000 več pa jo sam doma dela pa naj ima eno lukjno več v glav!!
 
Uporabniški avatar
GTA lover
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: To maj 31, 2005 9:06 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GTA lover To mar 07, 2006 2:31 pm

Ja, to je že OK, sam hočem povedat, da lahko zaradi nekoga, ki bo šparal na kletki, ima nekdo drug, ki ima kletko s še svežo FIA homologacijo makar, tisto omenjeno luknjo v glavi :?
Alfa Romeo - Cuore Sportivo
 
Jekc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne feb 05, 2006 11:09 am
Kraj: Godešič

Napisal/-a Jekc To mar 07, 2006 7:31 pm

To je res,tako da bi bilo treba te okrepe mal poostrit.Ampak sej bi lahko kakemu orodjarju rekel pa naj pregleda vse kletke pa kera nebo dobra se avto nespusti na progo!
 
Uporabniški avatar
Wolf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe mar 25, 2005 7:38 pm
Kraj: Vwland

Napisal/-a Wolf To mar 07, 2006 10:11 pm

Jekc je napisal/-a:Drugače pa se zmenimo da mora oseba ki vari kletko imeti certifikat da zna variti.Takih je dosti v Slo. so mal dražji ampak vsaj obladajo.Meni in kolegu jo bo neki poklicni varilec naredu za mali denar ampak sem ga komaj pripravil do tega.Drugače pa se var da prepoznati ali je narejen na elektriko ali na plin,vsaj ta ki bo meni varil mi je to razlagal tako da je bolje dati za kletko 50,000 sit ali pa več pa je vsaj glava ali pa še kej druzga.Če pa je kdo tok škrt da noče dat 20,000 več pa jo sam doma dela pa naj ima eno lukjno več v glav!!


Najprej se mal izobrazite glede varjenja, potem pa razglabljajte kateri var je dober, kateri ne, kaj se vidi na varu in kaj ne!!

Ne igrajte se, bodite zdravi :D
 
Uporabniški avatar
shakes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne feb 05, 2006 12:44 pm
Kraj: brežice

Napisal/-a shakes Pe mar 10, 2006 2:59 pm

Točno tko kot je reku Wolf.... če je nekaj zavarjeno še ne pomeni da močno skup drži... delam že od malih nog v delvnici pr fotru in me je marsikej naučil kak se dela. (20 let obrti ) 8) tko da pobje ker bo mel prvič v rokah varilni aparat nej dela raj kako ptičjo kletko al pa kak pesjak ;) da pol res ne bo kakih luken v glavah...
Kar me ne ubije, me naredi močnejšega:)
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne mar 19, 2006 8:12 am

Moj komentar na to z kletkami :) kdor je tako neumen da si šel kletko varit sam...in da še pred tem ni nikol držal valilca v rokah....svaka mu čast :D

Meni je delal poklicni varilec...in mislim da je kletka koliko toliko fiksna..ko smo jo končali smo jo izven avta sestavli in se spravili 3 pobje skakat nanjo....jaz 86kg, kolega pa 80 in 95...skakali smo kot norci vsi trije na isto cev in kolikor je možno grobo pristat....in kletka je ostala cela...mislim da če daš to v avto ki ima še svojo konstrukcijo trdno skorajda ne bi smelo popustit....je pa seveda da se mora vsak zavedat glede varnosti in logično je da kletka ki bo z elektrodami varjena in ki ne bo po predpisu in ki bo vpeta bolj šlampast ne bo nikol prišla na dirkališče....vsaj v okrilju Cora racing team-a ne :x

Mislim pa da se fantje zavedajo pomena varnosti in cene življenja!!!
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne mar 19, 2006 8:16 am

Tukaj pa si lahko pogledate kaj pomenijo homologirani H pasovi in sedež in nosilci in kletka in ne vem kaj vse.....se tud tukaj zgodi kaj nepredvidljivega in "nemogočega"


http://videos.streetfire.net/hottestvid ... 137C34.htm
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne mar 19, 2006 8:17 am

in tudi tukaj mislim da homologacija fie ne pomaga

http://videos.streetfire.net/hottestvid ... 1710EB.htm
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a lexuss Ne mar 19, 2006 10:40 am

zlo kruto ampak un je biu takoj mrtu k je ceu auto padu nanga, skor tko kokr da bi ga preseku na pou
golf 3 vr6
 
Jekc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne feb 05, 2006 11:09 am
Kraj: Godešič

Napisal/-a Jekc Ne mar 19, 2006 11:14 am

Drugač pa tud če maš homologirano opremo pa najnovejš avto če se zaletiš lahko dobiš poškodbe,tako da nevem zakaj ste vsi živčni glede kletke pa ostale varnosti saj bo vsak tekmovalec vozil na lastno odgovornost!
 
Uporabniški avatar
Nino Adam
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Pe jan 13, 2006 10:17 am
Kraj: Miklavž na Dr. polju

Napisal/-a Nino Adam Ne mar 19, 2006 11:27 am

Saj res da se bo vozilo na lastno odgovornost ampak vseeno smo lahko malo človeški...mislim ipak ti ni vseeno če se komu kaj zgodi (da se le ne bi)....

Vseeno pa tud mislim da so nekateri preveč bojazlivi. Avtokros in včasih v jugi se je to vozilo hojladri hojladro pa je bilo varno...zdaj pa je vse šlo toliko v višave (predvsem cenovno) da je nesmiselno....kaj pa kart ko sploh nimaš nič nad sabo in motor...zakaj pa sploh takšne dirke organizirajo...jaz res mislim da pretiravate...kletka ki ti jo zavari izobražen varilec je ok
Je prišo v pizzerijo in rekel: "eno pico brez vsega!"
 
Jekc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne feb 05, 2006 11:09 am
Kraj: Godešič

Napisal/-a Jekc Ne mar 19, 2006 2:25 pm

Drugače pa me zanima kako je glede kletke,ker sem ti že na mail večkrat poslal,pa klicu na mobitel pa ni odgovora.Zanima me ali je kletka lahko privijačena v vozilo ali mora biti varjena v vozilo? Pa še koliko vozil je že sestavljenih oz. se sestavlja,ker vem da na gorenskem nastajata dva Yugota.
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX So apr 01, 2006 5:42 pm

sam neki kje se te slike pogledajo men ni jasno za boga isusa
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov