Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
leoCar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1569
Pridružen: Pe apr 14, 2006 10:13 am
Kraj: prekmurje

Napisal/-a leoCar Če jan 11, 2007 9:45 pm

juhica je napisal/-a:se en pameten ki gre razglabljat in primerjat evota in alfo gt. jao kretenizma :roll:

Človek je mislil GTA, z 250km ne lepotice GT ;)
BMW E46
 
Uporabniški avatar
KANZYANI
Novinec
 
Prispevkov: 157
Pridružen: So sep 17, 2005 2:20 am

Napisal/-a KANZYANI Pe jan 12, 2007 12:18 am

nebivedu je napisal/-a:
KANZYANI je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Pa še tole morte vedet. Ta lamborgini bo naredil s to mašino še vsaj 100.000km, v micki jo bodo pa vmes že 3 ali pa 4krat zamenjal, če bo avto sploh tok zdržal.


Ne vem zakaj bi dajal Mitsubishi 3 leta garancije na nekaj, kar bi morali vsako leto zamenjat :ue


Če naviješ micko na 900 konjev(potem tut garancija 3 leta ne velja več) bo ta mašina morala it po vsakem malo večjem dogodku v razstavljanje in obnovo. Pač so pritiski in vse preveliki za to mašino, medtem ko bo lamborgini še kr lepo delal tut po parih takih velikih dogodkih.


Sej tudi Lambo vprašanje kaj bi se zgodilo, če bi toliko navil mašino. Jaz sem ciljal na avtomobila iz filmčka in ne na neke navite pošasti.
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider Pe jan 12, 2007 6:27 am

juhica je napisal/-a:se en pameten ki gre razglabljat in primerjat evota in alfo gt. jao kretenizma :roll:


Tukaj bi lahko razglabljali o kretenizmu. Preberi si dva posta nazaj. Seveda pa je lahko bit pameten o tistem, o čemer imaš kaj pojma in ne gledaš na stvar samozagledano in navzven.
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch Pe jan 12, 2007 12:17 pm

GTA ima 2 leti, 159 z v6 motorjem pa 3 leta. Oglasim se pri italjanih, ker se pr ns prevec pluva cez njih. Majo minuse in jih vedno priznam, vsako sranje pa ne bom poslusu, ker obenem mam japonca tud doma, pa nikjer ne preberem o njih, ker japoncu se pa ja nc ne zgudi, moje izkusnje totalno drugacne.

Sej v bistvu bi lahko ratu potem HajdukS pa govoru cez njih, v bistvu smo mel z 2 hondami problemov kokr cs. Kokr sm ze 100x povedu, lahko malce posplosim in tudi sam recm, v osnovi imajo it. vec napakic kokr kksn japonc oz. nemc, toda obenem so pa lepsi avtomobili, lepsi zvok itd. To je isto kot da bi jz skoz le-tem ocital skoz to enim kao nepomembne napake, tko kokr je enim dokaj nepomembno, ce morjo variator menjat, ker je nagnjen k okvari pri Alfah (ceprav je Bosch), medtem ko pri Hondi VTEC ne bo nikol crknu.

Trenutno moj vozni park ze kar nekaj let je tak: Alfa 146 1,4 TS in Honda Civic 7g 1,6 pri obeh so neke napake, razlika je pri men samo v tem, da mi je Alfa v celoti bolsi avto. Da ne bo kdo govoru, da si zmisljujem bom povedu razne malomarnosti pri Hondi: stalni vklop lucke "pogonjske motnje", ko se to vklopi avto kuri nenormalno velik, sploh ne upam na dolge relacije, ker bi kokr sm ze 1x ostal ne cesti, na servisu pravijo v garanciji, da je popravljen, cez 1 mesec druga zgodba. Potem razne napake s plastiko, kot npr. odstopanje plastike pri volanu, dobesedno jo vedno vn vrze da strli kaksne 4 cm vn. V rikverc dt je cela umetnost, bremze orginal so se menjale ze pri 20k km itd.

Seprav zakaj se oglasam? Ker ne maram, da se neopraviceno skoz pluva cez italjanske avtomobile, posebi ker vem ker sm si jih lastil, da je vecinoma vse prenapihnjeno. V bistvu je s francozi dosti vec okvar in tuki mislm dost vec, ampak prodaja jim cveti, noben ne rece da so drek, pri italjanih pa pri nas ne bos slisu niti ene pozitivne kritike razn da so lepi avtomobili al pa da si fanatik te znamke... :roll:
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe jan 12, 2007 12:42 pm

a mi lohk en pameten odgovori ker avto je alfa gta, ki se ga je zgoraj primerjalo z evo?
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch Pe jan 12, 2007 12:48 pm

Slika

To je GTA, fora je sm v tem, da primerjat tedva avtomobila ne mors... Evo je hitrejsi in cist drugi razred. Primerjava je bila glede garancije... Novi modeli od Alfe majo 3 leta garancije in s tem garantirajo zanesljivost in jebiga sam nism se slisu, da bi katerkol JTS motor mel probleme pa so uzun ze od 2000 leta.
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider So jan 13, 2007 11:47 am

Mogoče poznaš goga, da jih je imel z micko? Jaz jih poznam in vem, da jih niso imel. To je point
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch So jan 13, 2007 12:03 pm

ghostrider je napisal/-a:Mogoče poznaš goga, da jih je imel z micko? Jaz jih poznam in vem, da jih niso imel. To je point


Poznam, sam kako nej to dokazm? Sicr ne vem zakaj bi clovk to mogu dokazovat, ker dokazs lahko samo tako, da si avto lastis. Tuki je blo par ljudi, ki trdijo da npr. z Hondo ni nobenih problemov, sm jih naštel, da z našo Hondo so in ne vem kaj je s tem kao narobe, je avto kot vsak drug in ne neunicljiv stroj.

Kar se tiče Evota, lahk sm to povem, da ga je mel sosed, pa mu je turbina sla v falus, pa ga nism vidu, da bi ga kdarkol kej sploh prtisnu. Popravu in prodal, sedaj ima Lexusa... Clovk pa je ze vse zivo mel od Fiata Stila, MR-2, MB E, VW passata in Alfe 166. Kar se tiče problematik jih je bilo najvec z MB E klase, elektronika tok zajebavala, da je avto bil prakticno neprimicnina, Stila so mu spizdil, mr-2 je delu k ura, VW passat ni bil dizl in mu je delu, pri Alfi pa je mogu LMM menjat (standard)... Prav pa, da je trenutno Lexus dalc najbols, Alfa pa mu je bla nekak najbol vsec.

Point je, kar ze cel cas govorim, da stereotipi niso vredni pol kurca nc in z vsako znamko mas lahko sranje, sam da so ene znamke podvrzene enim problemom, druge drugim, brez napak pa ni noben...
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider So jan 13, 2007 1:19 pm

Klobase. Moj sosed ma pa Maseratija, tadrug bmwja, tatret 50 let sterga fičota, ..., ta šestnajst ma diablota... ni da ni. Pa vse vem od njih. :lol: Pri koliko km pa mu je crknla turbina? Zihr na 30000. Sem bil osebno zraven in videl, kaj se je počelo z avtom, temu se, kot je reku un tip v videu reče risanke oz. nemogoče, pa ni nič kazalo na kako crkovanje. Bedno se je prerekat z nekom, ki je zaljubljen v estetiko in čezinčez pljuva vse mašine, ki so ravno toliko kvalitetne, kot je alfina estetika. Večkrat sem na tem forumu že omenil, da se avto kupuje tisti, ki ti je všeč (nekateri imamo zmogljivosti raje od estetike in udobja), saj živimo v kapitalizmu in je pod 3/4 havbami vse isto. Razlika so samo taki, kot je lambo, kjer pa cena pove veliko, čeprav, kot sem prebral v nekaj postih, ni res, da crkujejo redkeje in jih je treba manj servisirat. Ta avto si lahko privošči le peščica zemljanov z razliko od evota, ki pa je na videu pokazal svoj performance. Brezveze. :bonk
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch So jan 13, 2007 1:24 pm

Te cist razumm kaj hocs povedat, sam nekako nism govoru da se vsi EVOti kvarijo ali pac? Ne bo me pa noben preprical v to da se kater ne, da je to neunicljiv stroj in da je npr Alfa ali katerkoli avto ki je lep, je samo to. To je isto kot da bi govoru, da je lepa bejba lahko samo lepa. Po kateri logiki ze? Fanaticno se pa obnašaš ti, ne jz. Jz Alfe definitivno nimam samo zaradi lepote, ampak tudi tehnike in predvsem uzitkov, ki mi jih daje. Trenutno se ne rabim avta, ki me bo samo vozil od A do B. Sicr mamo doma Hondo pa niti tega ni bla zmozna... Resnicno mi ni jasn zakaj skoz defenzivo vklopis, medtem ko brez blemov pluvas po it. :)

Lambotu pa sploh ni treba nc dokazovat, ker je ze dokazano odlicen avto, pravtako Maserati, Ferrari itd. Ko bo to ker japonc dosegel ali nemc se pa lahko tako pogovarjamo, dokler je pa vas edin argument o neki zanesljivosti in kvaliteti plastike pa bodite kr tiho. To je isto, kot da ce bi jz primerju Renaulta z BMWjem, ces lej kok je bol uporabn, kok je cenejsi in predvsem kako ga je lazi parkirat. Pomoje ti sploh ni jasn kva je segment prodaje, kam se kera znamka uvrsti in predvsem kok jim dol visi kaj si nekdo na forumu misli o Lambotu, ki ga itq nikol ne bo kupil in bo govoru kako je EVO v vseh pogledih bolsi. Lepo te prosm, zbud se mal... Ker ce tko govoris, je Hyundai Sonata bolsi avto kokr Mercedes C klase, ker le-temu el. "crkuje", hyundaiu pa ne. Ni, MB je v celoti bolsi avto, kar se tiče imidza, izgleda, udobja in motorjev...

Ti je kej bol jasn al ti nej narisem? Vsak produkt ima svoj segment in ne mors posplosevat. Posplosevanje je ravno za maso in ravno izdelki za maso so povprečni in ne izstopajo z nicemer, medtem ko eni izdelki izstopajo in niso v nobenem primeru delani za maso...

P.S.: Da ti se bols razlozim, da ves kaj so segmenti in na kaj znamka pumpa. Caterham poznas? Lotus poznas? Na progi krepko pustijo evote uzad, damo jim se turbo pa bo evo kot debel prasic... Zdej pa ti men povej, je zato EVO drek? Niti ne. Zna bit celo uporabn, ker ima gepek in uzad se celo clovk lahko usede, ampak na progi bo tezko konkuriral le-tem. Sedaj si pa postavi vprasanje, glede Fq400 in Lambota. Isto a ne? Konkurira mu na progi, drugje pa nikakor.
 
mikko
Novinec
 
Prispevkov: 245
Pridružen: Pe okt 07, 2005 10:33 am

Napisal/-a mikko So jan 13, 2007 2:08 pm

nekaj o alfi..imam 147 2.0TS Selespeed...Zadnjič mi avto na pol crkne, sam od sebe začne vlečt naprej, napiše mi selespeed system failure, pohodm bremzo in je šla do podna, nato mi jo je vrglo nazaj v luft, volan je bil trd in edino kar sem imel je bila ročna...
Brez ročne se ne bi ustavil , še sreča, da je bilo to v naselju pri majhni hitrosti, kej če bi bilo to izven neselja npr. na avtocesti? Hudo a ?
Toliko o zanesljivosti alfe...Sicer je super avto za peljat, prava igračka ampak žal pri meni izgubila vse pike , ker meni je prvi pogoj, da je avto varen, kar pa alfa def. ni !
Peljal sem jo na priklop na rač. , kjer so ugotovili napačno hitrost motorja, več bomo pa odkrili v čet. , ko se bojo serviserji bolj poglobili v moj avto.
Sorry za offtopic, ampak ni kaj, moral se povedati ;)
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider So jan 13, 2007 2:32 pm

Kje je post, ki si ga napisal malo prej? Zakaj si ga izbrisal? :shock: O nepristranskosti in pljuvanju vsevprek veliko pove veliko tvoj drugi odstavek, prav tako pa dejstvo, da so okvare, katere nekateri sploh ne vemo da obstajajo, za vas zgolj formalnosti. Izkušnje, o katerih ne bi govoril majo pa kolegi. Kot se spodobi za ALFISTA, bi dobil odgovor da so moje izjave buče in češ, kaj počnejo z avtomobili. Dejstvo je, da se s temi svojimi posti nekako tolažite. Povem ti pa svoje mnenje: Italliani imajo daleč okoli zelo dober smisel za estetiko, vendar pa zaradi negativnih izkušenj kolegov tega avta kupil ne bom. Te produkte pa posplošuje video in ne jaz.
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
Dejch
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 757
Pridružen: Po maj 24, 2004 6:44 pm

Napisal/-a Dejch So jan 13, 2007 10:20 pm

ghostrider je napisal/-a:Kje je post, ki si ga napisal malo prej? Zakaj si ga izbrisal? :shock: O nepristranskosti in pljuvanju vsevprek veliko pove veliko tvoj drugi odstavek, prav tako pa dejstvo, da so okvare, katere nekateri sploh ne vemo da obstajajo, za vas zgolj formalnosti. Izkušnje, o katerih ne bi govoril majo pa kolegi. Kot se spodobi za ALFISTA, bi dobil odgovor da so moje izjave buče in češ, kaj počnejo z avtomobili. Dejstvo je, da se s temi svojimi posti nekako tolažite. Povem ti pa svoje mnenje: Italliani imajo daleč okoli zelo dober smisel za estetiko, vendar pa zaradi negativnih izkušenj kolegov tega avta kupil ne bom. Te produkte pa posplošuje video in ne jaz.


Zbrisal sem, ker je o tem brezveze razglabljat. Lej sporazumela se ne bova. Vem samo eno, da jz ne zagovarjam in se ne tolazim, ce sm ze 100x povedal da imam Alfo in Hondo. Ne delam na nobenem avto triglavu, ampak govorim o osebnih izkusnjah in izkusnjah ljudi, ki jih poznam. Resnicno prebers veliko o Alfah, poznam ene 15 ljudi z Alfo, na forumu jih je veeeliko in problemov nikjer, razn kaksna malenkost, ki sem pa ze omenil, da to ni izmisljotina. Sepravi v vseh mojih izkusnjah in izkusnjah drugih, so debate o nezanesljivosti itd. vecinoma prenapihnjene izjave ljudi, ki Alfe niso mel. Ne vem, ce si tok pamtn mi pa ti razloz kako je mozno, da 95% lastnikov je z Alfo zadovolnih... Kritike pa vedno pridejo od ljudi, ki je nimajo oz. sploh ne ves ce koga resnicno poznajo. Pa še to, ce imamo Alfo in Hondo, zakaj bi vozil Hondo in mi je ql avto, ce sm tak fanaticni Alfist kokr vedno poudarjas? Ne morm bit - dejstvo. Kar pa vedno recm, da do sedaj se nism vozu avto kateri bi mi bil v celoti bolsi od Alfe. Zakaj je narobe ce to recm? Zakaj se nobenmu ne ocita da je VWjaš, ce pravi da mu je Golf nekako do sedaj najbolsi avto. Vse kar ti pravs je predsodek in posplosevanje in enostavno trdoglavo tupiš svoje o nekih Alfistih, o samih it. avtih, izkusnjah prijateljev in superiornosti nemcev. In ne, ko recm da je Lambo, Maserati in Ferrari odlicen avto se nikakor ne motim in nism noben fanatik, ampak ocitno ljubitelje (fanatike) nemskih in japonskih vozil to tako boli, ker v tem segmentu nimajo nicesar, potem pa radi primerjajo Alfo in Lancio z BMW, MB in Audijem. Trenutno sta pac Lancia in Alfa po imidzu, ter ponudbi zadaj, ampak vcasih ni bilo tako, medtem ko nemci ne japonci nimajo in niso imeli nikoli avtomobile konkurencne Ferrariju, Lambotu in Maseratiju. Edini, ki kokrkol uspel je Porsche, vecinoma zaradi tega, ker ni drezal v ta segment direktno. BTW Porsche mi je zelo dobro vozilo in bi ga imel, ce bi si ga lahko privoscil, ampak kako, ce ti pravis da sm Alfist, potem verjetno je to drek a ne? Streljas mimo, sploh pa je najbol zalostno, da razn lepote ne das nobene pozitivne kritike it. vozilom, kar je zalostno. Imajo dobre motorje, menjalnike, podvozja in predvsem zvok in zame je to krepko vec, kokr dobra plastika in manjse stevilo manjsih okvar...
 
Uporabniški avatar
ghostrider
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po jan 23, 2006 10:37 am
Kraj: kva te boli ku...

Napisal/-a ghostrider Ne jan 14, 2007 11:49 am

Brezveze. Ni vredn več razglablat
Svaki čedo svoga konja hvali!
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne jan 14, 2007 11:54 am

...zgresil ste pot (na zacetku je blo pa itak ze vse povedano)
kregal se pa ne boste :idea:
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov