Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Boltez & BFGoodrich off-road 2007 Gramoznica Naklo

Napisal/-a nebivedu Ne feb 04, 2007 7:45 pm

Boltez & BF Goodrich off-road 2007

Sobota, 10. marec 2007

V soboto, 10. marca 2007, bo v gramoznici Bistrica pri Naklem že četrtič potekalo offroad tekmovanje in testiranje terenskih vozil in terenskih pnevmatik.

Obiskovalci prireditve bodo ob strokovnem vodstvu inštruktorjev terenske vožnje lahko sami preizkusili čare terenske vožnje. Letos bodo za ta namen na voljo vrhunsko terensko vozilo Audi Q7 in dva Volkswagna Tuarega, katera nam bo za ta namen odstopilo podjetje Avtohiša Vrtač d.o.o. iz Kranja.

Od lani nova lokacija prireditve v gramoznici Bistrica, katera je v lasti Cestnega podjetja Kranj, se je lani izkazala za odlično. Pregled nad tekmovališčem je za obiskovalce izjemen in hkrati je mogoče spremljati obe offroad tekmovanji in v prijetnem vzdušju, za katerega skrbi povezovalec prireditve Kondi Pižorn, nekoliko odmaknjeno od blata in hrupa slediti dogodkom na dnu gramoznice.

Letos prvič bosta za državno prvenstvo v offroadu šteli tako spretnostna, kot hard preizkušnja. Za razliko od tehnično zelo zahtevnega hard tekmovanja (ki je za ogled posebej atraktiven, a se ga lahko udeležijo le lastniki za ta namen predelanih terenskih vozil) želimo vse lastnike terencev povabiti k udeležbi spretnostne preizkušnje. Proga bo pripravljena tako, da bodo z njo zmogli tudi tisti lastniki terenskih vozil, ki se tekmovanja udeležujejo prvič in njihovo vozilo ne premore naprav, katere so sicer značilne za taka vozila (štirikolesni pogon, blokade diferencialov itd).

Za razliko od preteklih let pa bo tekmovanje letos potekalo v skladu s Pravilnikom offroad zveze Slovenije, kar pomeni da bodo morali udeleženci med tekmovanjem uporabljati varnostne čelade (katere si bo mogoče brezplačno izposoditi na startu) in v skladu z drugimi pravili, katera bodo jasno opisana na spletnih straneh in predstavljena na prireditvi. Startnina za spretnostno preizkušnjo je 15 EUR (za hard 25 EUR) in jo tekmovalci lahko poravnajo pred začetkom tekmovanja.

Na prireditvi bo poskrbljeno za prehrano, pijačo in spremljajoče aktivnosti, kot na primer možnost dviga z balonom v primeru lepega vremena, možnost ogleda razstavnih vozil iz skupine Audi in Volkswagen in udeležba drugih atraktivnih spremljajočih dogodkih.

Vstop bo za obiskovalce brezplačen in prav tako vožnje s terenskimi vozili v spremstvu inštruktorjev, za katere se bodo lahko prijavili na sami prireditvi. Pogoj za vožnjo s Audijem Q7 ali VW Tuaregom je veljavno vozniško dovoljenje in eno leto vozniških izkušenj.

PRIJAVE

Tekmovalci se za spretnostno preizkušnjo lahko prijavijo v predprijavi prek spletne strani. Na dan prireditve bomo sprejemali prijave od med 7,30 in 8,30 uro. Startnina je enotna in znaša 15 EUR za vozilo. Tudi tisti, ki se bodo prijavili prek spletne strani bodo startnino 15 EUR plačali na dan tekmovanja ob prevzemu startne številke.

Tekmovalci se za hard preizkušnjo lahko prijavijo le na dan tekmovanja med 7,30 in 8,30 uro. Startnina bo 25 EUR in se bo v celoti vrnila tekmovalcem v obliki nagrad v razmerju: 1. mesto - 50 %, 2. mesto - 30 % in 3. mesto - 20 % vplačane startnine.

INFORMACIJE
Iztok Boltez, vodja prireditve, iztok@boltez.si, 041-647-509
Janez Marolt, janez@marolt4x4.com, 041 690 004
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po feb 05, 2007 7:52 am

Lansko leto je bilo samo tolko vode.
Slika

Tukaj pe še film od hitrostne
http://video.google.com/videoplay?docid=5847514949779051209&q=boltez
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
anze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So okt 30, 2004 8:17 pm
Kraj: kr

Napisal/-a anze Po feb 05, 2007 5:18 pm

Lani sem bil res pozitivno presenečen. Izredno dobra lokacija hkrati lahko gledaš hard in hitro preizkušnjo. Prejšna leta se je dogajalo na Brniku in ni bilo tako zanimivo. Vsakega, ki ga le malo zanima bo prav sigurno zadovoljen z obiskom. Hrana odlična. Res super, se vidimo tudi letos 10.marca. :D
Lp
 
Uporabniški avatar
BlackWind
Tw1ng0 p0wah
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Sr dec 29, 2004 10:01 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a BlackWind Pe feb 09, 2007 9:30 am

Mogoce pa pridem kaj pogledat, ko mi ni dalec :D
 
Uporabniški avatar
Mih@
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: So okt 18, 2003 3:41 pm
Kraj: Smlednik

Napisal/-a Mih@ Pe feb 16, 2007 12:05 pm

Sem ravno hotel napisati tole, pa ste bili že velik pred mano :D
Ja, vabljeni tudi vsi fotografi oz. navdušenci nad fotografijo, ker so motivi unikatni in se res da delat odlične slike. Tole je bilo lani. 8)

Se vidimo :)
http://mr.si/
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Napisal/-a nitro1 To mar 06, 2007 10:31 pm

Danes ko sem se mimo peljal ko sem šel iz šihta sem videl da so že začeli pripravljat.
Drgač bo pa letos če bo res do konca tedna dost dežja tud kr fajn razmočen pa blatno.
Zato obiskovalcem priporočam kake bolj zjebane cunje pa obvezno škornje.Lani sem imel na sebi delovnega pajaca pa gumjaste škorne pa sem bil kot obiskovalec usran lih tolk kot kak tekmovalec-od pet do glave..No res pa je da sem bil čisto ob progi hard preizkušnje in ko je un tipo z rumeno landcruserko zalaufal je drek letel vsepovsod ;)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr mar 07, 2007 6:57 am

nitro1 je napisal/-a:Danes ko sem se mimo peljal ko sem šel iz šihta sem videl da so že začeli pripravljat.
Drgač bo pa letos če bo res do konca tedna dost dežja tud kr fajn razmočen pa blatno.
Zato obiskovalcem priporočam kake bolj zjebane cunje pa obvezno škornje.Lani sem imel na sebi delovnega pajaca pa gumjaste škorne pa sem bil kot obiskovalec usran lih tolk kot kak tekmovalec-od pet do glave..No res pa je da sem bil čisto ob progi hard preizkušnje in ko je un tipo z rumeno landcruserko zalaufal je drek letel vsepovsod ;)


Sej bo letos tut prišel.

Blata bo res preveč, tko da gojzarje in delovne pajace gor dat.

Drugače pa proga naj bi bila že postavljena v suhem, pa bo zdej še mal več vode in bo res zanimivo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
nitro1
Uporabnik
 
Prispevkov: 875
Pridružen: To avg 10, 2004 5:00 pm

Napisal/-a nitro1 So mar 10, 2007 5:10 pm

Ravnokar sem prišel domov.Res lahko rečem da je bilo skoraj bolje kot lani,ker so imeli progi(hard in hitrostno na čas)postavljeni bolje pa še tako skupaj sta bili da si lahko gledal katero ti je pač pasalo,sta bili pa obe zanimivi,čeprav sem bolj pasel oči na Hardu.
Velika škoda je bila letos za rumeno Toyoto(big-foot) da nista vozila ker mu je nagajal motor,čeprav je vsaj poskusil,vendar ni daleč prišel.
Videlo se je pa tudi kdo najbolj obvlada (Jeep Renegade ali wrangler-ne vem glih točno katera oznaka-od Marolta)čeprav je imel v drugem -finalnem delu res smolo z vitlo ko se mu je odtrgala skoraj na cilju še zajla.
Največji amater za moje pojme sta bla pa dva mulca s srebrno Landcruiserko LJ70 ki je neprestano na ful tiščal gas da se je samo pogrezal :roll: čeprav sta pripeljala obe preizkušnji do konca.
Smolo je pa imela tudi Nebivedujeva bejba ko se je 1. vožnjo zakopala kot je men znano,čeprav je zelo dobro vozila.
Kmalu po tistem sem šel domov na južno in prletu nazaj v najkrajšem možnem času,tako da me zanima kako si @Nebivedu vozil ti-menda z Juretom(Zup)?
Drugače so pa imeli tudi nekateri gledalci hard preizkušnje po blatu ki so lazili po bližnicah in se zakopali v drek.Mislim eni so bli res fenomeni,pa kako oblečeni so bli nekateri...malo manj kot ta-mašne cunje gor pa obvezno kake batke ali zglancane čeveljčke,zraven pa osvinjani do kolen.Ker sem lani tudi bil,ter videl kakšen je teren sem letos oblekel delovnega pajaca pa gumijaste škornje tako da sem lahko lazil-povsod :D
Slik ali filmov pa letos od mene ni nič ker mi je zatajil digitalc,tko da upam da je kdo drug kaj poslikal.
Aja,pa še pohvala organizatorjem za res dobro organizacijo ,ter napovedovalcu za dobre komentarje!! 8)
 
Uporabniški avatar
anze
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: So okt 30, 2004 8:17 pm
Kraj: kr

Napisal/-a anze So mar 10, 2007 9:27 pm

je blo zanimivo spremlat Hard preizkušno sam na žalost se je za prvo posadko žalostno končalo k sta zlomila "akso" - spredaj desni kolo. Drugač pa svaka čast vsem voznikom ki so se podali in prišlji do cilja. Vsem ostalim pa drugič več sreče in uspehou. Zelo zanimivo je bilo za pogledat avte( RS4,TT,hummer,R32..), punce-hostese, pa tud za jest je bo super.
Lp :D :P
 
Uporabniški avatar
RS-sport
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: To avg 29, 2006 10:22 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a RS-sport Po mar 12, 2007 1:42 pm

RS-sport
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Po mar 12, 2007 1:58 pm

Miha R. ima kar nekaj fotk z eventa na njegovem blogu:
http://miharekar.blogspot.com/2007/03/b ... -2007.html
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek To mar 13, 2007 12:33 am

zakon event, sm gledu po tv neki odlomku, morm rečt
da nism za ta event sploh vedu do včeraj, ko sem
zasledil na tv. :?

zna bit pa ta stvar zanimiva, in če se bo event odvijal
tudi naslednje leto defenitivno pridem počekirat :lol:

:tomidelej: :tomidelej: :tomidelej:
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To mar 13, 2007 7:09 am

Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek Sr mar 14, 2007 12:34 am

Zakon :tomidelej: pridem ziher? a kje točno bo se že ve?

to je isti princip pol k je blo tle v Naklem ne?
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr mar 14, 2007 7:01 am

snoopek je napisal/-a:Zakon :tomidelej: pridem ziher? a kje točno bo se že ve?

to je isti princip pol k je blo tle v Naklem ne?


Še dodatno bo soft tekma - spretnostna vožnja med količki na njih pa pingpong žogice in če jo zbiješ so pribite dodatne sekunde. Bo pa več za videt, ker ponavadi je etapa harda, potem hitrostna, pa spet etapa harda in tko naprej, tako da vidiš komplet vse, ker v naklem sta bili vožnji harda in hitrostne istočasno.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr mar 14, 2007 7:16 am

Za vse, ki bi si radi take stvari ogledali je tukaj seznam prihodnjih dirk

Mar 31 - ORC Maribor tekma za DP - okolica slovenjskih konjic 1 dan
Apr 24 - Croatia trophy 2007 - hrvaška 9 dni
Apr 28 - 5.Kärntentrophy 2007 avstrija 2 dni
Apr 28 - Balkan Offroad Rallye 2007 - romunija 9 dni
Maj 12 - ARO tekma za D.P. - prekmurje 1 dan
Maj 26 - ORC EXTREM tekma za D.P. primorska 2 dni
Jun 23 - 4x4 LIJAK tekma za D.P. primorska 1 dan
Sep 15 - JCP tekma za D.P. mariborsko pohorje 2 dni
Okt 13 - MUD´S SPIRIT tekma za D.P. primorska 2 dni
Okt 27 - ORC OBALA tekma za D.P. primorska 2 dni
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
snoopek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1036
Pridružen: To okt 18, 2005 8:06 am

Napisal/-a snoopek Sr mar 14, 2007 2:51 pm

zakon! tnx ;) hehe če bo le možno pa če ne bom v službi
pridem počekirat :tomidelej:
Citroen C5 2.0 hdi Break :P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če mar 15, 2007 7:20 am

Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
andsuzuki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po jan 15, 2007 2:31 pm
Kraj: Goriška

Napisal/-a andsuzuki Po mar 19, 2007 9:48 am

Kratek on board filmček samuraja muds spirit(18MB)
Download link: http://www.f-forge.com?d=dzRBCWja1TN8LZHeXnr0
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov