Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a menjekul Sr jan 01, 2003 11:09 pm

ici pravi:
Tale debata mi je pa kr mal mislt dala! Sej ne da ga jz ne požgem kdaj pa kdaj, sam tole pa že vodi v dokazovanje na cesti, med prometom! Pa pejte na mobi krog v Cerkljah, al pa na kako drugo progo pa gasa kulko je bencina!!! Do sedaj sem mel samo 1 nesrečo, ko sem pozimi zletu na ledeni cesti v zid, pri približno 50 km/h, drugače pa nč pomembnega!


o še 1 iz avtoakustike:).čao ninđa:)
 
Uporabniški avatar
menjekul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2635
Pridružen: Sr jan 01, 2003 8:14 pm

Re: Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a menjekul Sr jan 01, 2003 11:09 pm

ici pravi:
Tale debata mi je pa kr mal mislt dala! Sej ne da ga jz ne požgem kdaj pa kdaj, sam tole pa že vodi v dokazovanje na cesti, med prometom! Pa pejte na mobi krog v Cerkljah, al pa na kako drugo progo pa gasa kulko je bencina!!! Do sedaj sem mel samo 1 nesrečo, ko sem pozimi zletu na ledeni cesti v zid, pri približno 50 km/h, drugače pa nč pomembnega!


o še 1 iz avtoakustike:).čao ninđa:)
jst sm tud fresh na tej strani:)
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a X-Hair Če jan 02, 2003 1:51 pm

menjekul pravi:
na živce mi grejo vozniki,ki peljejo pol metra od avta. takrat znorim!!!



Se strinjam
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
bostjan11s
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: To jan 21, 2003 8:31 pm
Kraj: Kozje

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a bostjan11s Sr jan 22, 2003 12:16 am

Hja se strinjam z vami o vsem zgoraj napisanem. sam sem še nekak po dolžini vozniškega izpita začetnik 8 mesecev kilometrov pa že kar krepko čez 20 000

res sem ogromno na cesti. Adrenalin, ravno zadnjič sem razmišljal o tem, ko me je en priklopnik pri polni črti na relaciji: stara cesta Slovenska Bistrica-Celje pri 90 km/h prehiteval......

moje izkušnje so takšne, da je vožnja v koloni za avtom bistveno bolj nevarna in izčrpajoča kot pa recmo temu prosta pot.
avto imam od začetka, na njega sem se že kar pošteno navadil pa sem nekaj zanimivega opazil. Na začetku sem se vozil tak, ko si zdaj ne bi nikoli upal, ne toliko hitrost kot neprevidnost.
Neka mera adrenalina je potrebna in koristna, da si malo reflekse zbistriš sploh pa pri dolgih vožnjah. ampak nikoli pa ne v skrajnosti

moje adrenalinske proge: lendava-mb, mb-kk po stari cesti, lj-kk po dolenki, postojna logatec
 
Gost
 

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a Gost Sr jan 22, 2003 3:13 pm

Ko sem naredu izpit sm mel R5 coupe (3 vrata ;)) in sem jo res vedno gonu do konca. Isto sem delal s testnimi avti... Ok s testnimi avti ni bil problem, mi je pa williams žru 11 litrov, vsak let sm gume menjal, in ploščice na vsakih 10000 km... Še dobr da je bla campuska, da ni blo s štromom problemov. Lani marca sm kupu megana in mal spremenil stil vožnje, ko sem mel pri prvem postanku na pumpi povprečno porabo 12 litrov. Zdej se mi po avtocesti zdi brezveze tiščat (razen če kdo ne izziva :)), tko da je hitrost turističnih 1300 km/h, najrajš mam pa hitre ovinkaste lokalne ceste, če je kakšen izzivalec je seveda stvar še bolj zanimiva.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a X-Hair Sr jan 22, 2003 8:45 pm

amajeric pravi:
(razen če kdo ne izziva :)),


Kje po avtocesti se kaj potepas -> Sem kandidat. Slika
SlikaSlika
 
admin
Administrator a.com
 
Prispevkov: 246
Pridružen: Po feb 04, 2002 10:19 am
Kraj: Jesenice

Re: Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a admin Sr jan 22, 2003 9:11 pm

amajeric pravi:
...tko da je hitrost turističnih 1300 km/h, najrajš mam pa hitre ovinkaste lokalne ceste....


1300km/h - emm, kaj ti to vozis :-)
IceBreakr
Administrator foruma
Slika
 
fric
Novinec
 
Prispevkov: 368
Pridružen: Po jan 20, 2003 12:16 pm

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a fric Sr jan 22, 2003 11:43 pm

Nekdo raje drvi po avtocesti z 250kmh, jaz pa raje po ovinkasti, ozki cesti, kjer je čim manj možnosti, da srečaš avto.

Ena najljubših je bila cesta na Lovčen (tam še vedno prirejajo eno večjih GHD v bivši YU) , ko sem bil na dopustu v Črni gori. Tam moraš imeti res srečo da naletiš na kakšen avto. Poleg tega pa ovinek za ovinkom, samo igranje s prestavno ročico. Ko prideš na vrh si pošteno zadihan.

Nekateri ste omenili cesto CE-MB (pod to se podpišem). Najljubši mi je odsek skozi Stranice (od Frankolovega do Sl. Konjic).

Super cesta v Sloveniji (vsaj 1x letno grem tja na izlet s svojim avtom) je po dolini Soče (Nova Gorica - Bovec - Vršič - Kranjska Gora).

Če se odpravljate na dopust na Hrvaško od Novega Vinodolskega +, je super relacija čez mejni prehod Most na Kolpi, potem pa nikar na avtocesto, ampak na Bjelolasico, čez hribe usekaš bližnjico in prideš direkt v Novi Vinodolski (spet cesta, kjer imaš srečo če naletiš na avto, sami ovinki, za rally brzinc).

V teh dneh, ko so bile ceste zasnežene, sem vsak večer "rekreativno" peljal relacijo Prebold - Mrzlica - Trbovlje (hvala za slabo čiščenje cestnih služb ;)). To so res ekstremni pogoji, ko hitrost ne more biti visoka, avto pa vseeno drsi po "hardih", človek pa se marsikaj nauči.

Cesta proti Idriji je z eno besedo fantastična (ni čudno,da so idrijci takšni dobri relisti).

Rad se vozim po Sloveniji. Čeprav so ceste res slabe, ti ni nikoli dolgčas.
 
Gost
 

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a Gost Če jan 23, 2003 3:10 pm

Ups ;) mal zmotu ena nula stran...

Zakon je tud tastara cesta od Šentvida do Brnika, sam tist del o Vodic do Brnika je mal smotan, k maš na en stran grabn na drugi pa ograjo ;)

Sm zanč vidu enga fotra s sinom, zravn pa v jarku passat... Mi ni blo najbolj jasno kaj je počel, da je tm vn zletu...

Sej: največ od Lj do Ivančne, srebrn megane, mal se mi na zadnj odbijač prpopi, pa bova letela :)

[Sporočilo uredil/a amajeric na dan 23.01.2003 ob 15:16 GMT]
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a X-Hair Če jan 23, 2003 9:12 pm

amajeric pravi:


Sej: največ od Lj do Ivančne, srebrn megane, mal se mi na zadnj odbijač prpopi, pa bova letela :)

[Sporočilo uredil/a amajeric na dan 23.01.2003 ob 15:16 GMT]


ODLICNO Slika

Najrajsi mi je "klancek" ko se avtocesti razcepita proti LJ.Slika

Bom pozoren na sivo POSAST. ;)

Mogoce ze 8 feb ko grem v Africo. Slika
SlikaSlika
 
Gost
 

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a Gost Pe jan 24, 2003 8:31 am

Kakšnega porekla je ta siva pošast?

A je gremlin, kakšn star dinozavr, al kaj bolj novodobnega :)

p.s.: jest mam najrajš višnjegorski klanc v smeri proti Višnji gori...

[Sporočilo uredil/a amajeric na dan 24.01.2003 ob 08:32 GMT]
 
Skot_Racing
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe dec 06, 2002 9:36 pm

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a Skot_Racing Če jan 30, 2003 9:31 pm

Ride.
Moj kraj.
Živim čist blizu (ene 4 kilometrčke) in sem tam redni gost.No,zadnje čase bolj malo,ker je zmanjkalo dirkalnih škatelj.Če vidm plavga Bravota 1.6 16V vem v kaj se morem zabit. :)
S&M Tunning.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Adrenalin na cesti

Napisal/-a X-Hair So maj 10, 2003 11:48 pm

Anonymous je napisal/-a:Kakšnega porekla je ta siva pošast?



Sem napisal da bom jaz pozoren na sivo posat. Saj si rekel da imas sivega megana.

Danes sem pa tudi sam imel adrenalin na cesto oz avtocesti. Je bila zelo prazna pa je zacel letet. Od zacetka avtoceste iz morja pa do izvoza Logatec 16min. Proti koncu sem se pa se z eno bemwlo 528 podil. :wink: Ma zakon je bilo.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Zok
Uporabnik
 
Prispevkov: 1196
Pridružen: Če feb 20, 2003 12:34 pm
Kraj: Ponikva

Napisal/-a Zok Ne maj 11, 2003 7:57 am

hehe, maj fejvrit roud - cesta pred domaco Ponikvo pri sentjurju - od zelezniske postaje gor, tist hrib ko mu recejo Gresinski breg, ce kdo ve - fffuuuullll zaprta cesta, ovinki d buhpomagej, na levi gozd, na desni prepad, asfalt gladek d je kr brezveze, zacne se s pocasnim levim vzdigujocim se ovinkom (bremzas, saltas v drugo prestavo), sledi okol 120-stopinjski ovinek (full gas, slajdas k pr norcih), pol kakih 20 metrov nbenga ovinka, sam breg, pa spet levi ovinek enih 30 stopinj, ce mas sreco slajdas, pol pa sam se gasaaaaaa, tk d mas na konc okol 75-80 not s twingotom, 60 HP (normaln se vozjo tja gor okol 40, kake "stare ate" pa tm od 20, 25 naprej, ce ne pocakajo sred brega k pozabjo saltat, hehe :lol: ). aja, na konc je se 90 stopinjski ovinek, tud kot narocen za slajdanje. drugac pa z (od tega vikenda naprej pokojno) aprilio futuro 125 mam rekord tja gor neki cez 125 km/h, ne vem tocn, ni blo casa gledat.

aja, pa Sentjur pri Celju - Mestinje (al pa Smarje, sj je vseen) - glavna, siroka cesta, fajni ovinki, sikane, fajn se da prehitevat, vsak ti pele okol 70, ko se lahka 180+ tud (vsaj z motorjem). povprecje na tej relaciji mam neki cez 110 km/h (Sigma Sport BC800).
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov