Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Napad pesimizma

Napisal/-a Sale Pe sep 13, 2002 10:58 am

Kot najbrž mnogi veste, je bila za jutrišnji dan najavljena cestno hitrostna dirka v Portorožu, ki pa sa jo danes (v zadnjem hipu) ODPOVEDALI !!! , ker UE Piran organizatorju ni izdala potrebnih "papirjev" (al neki tacga).

No mene tole že pošteno skrbi - edin žarek upanja vidim v dirkališču Logatec, ki pa bo žal pravo zaprto dirkališče le v času organiziranih dirk za DP (btw..škoda, ker ni nobenih izletnih con) . Po pravici povedano me je že malce minilo do dirk, sej se mi zdi da je zadnje čase večja perspektiva v avto tuningu in drag racingu (legalnem). Bomo videl kaj bo prinesu čas. No zdej sem povedal kar mi je ležalo na duši. Poznavalce bi pa prosu za "tolažbo" ;).
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
enarf
Novinec
 
Prispevkov: 382
Pridružen: Pe maj 24, 2002 10:09 am
Kraj: Ljubljana

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a enarf Pe sep 13, 2002 11:27 am

Same here...saj bo, ko se bo kak veleljubitelj spravil organizirat zadevo!
Žua d vivre...
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a cresh Pe sep 13, 2002 12:07 pm

res sranje. upam da se ne bo kšen še na Ilirsko spravu, pa da noujo pol še tm težil.
my ride
Slika
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a Pero To sep 17, 2002 11:34 am

A' na letališču?

Kaj češ, to je pa Slovenija.

Žalostno je tudi da se novinarji ne zmenijo za nekaj kar bi jim lahko prineslo kaj denarja. Kako bo nekaj popularno če novinarji zadeve niti ne povohajo, za reklame postavljajo nehumano visoke cene, pišejo/snemajo samo o neki eliti...

Edina izjema je malo TV3 pa še oni večinoma usekajo mimo :(



PS: napisano od tega kar sem videl in po mojih izkušnjah iz prakse organizacije v avtoakustiki.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a Sale To sep 17, 2002 12:03 pm

Ja na letališču.

Jst osebno nimam glih kakšnih ful hudih kritik na račun samih novinarjev, ker se mi zdi da so pač vpeti v to ogromno "mašinerijo", ki ni glih hvaležna avtošportu.

Je pa velikrat prisoten napačen pristop in pa moti me še, da imajo preveliko težnjo k temu, da bi sami dirkal - nič slabega (vsaj vejo o čem pišejo) samo to pol dobi ene čudne razsežnosti in rata moteče. Skratka, takšno je moje laično mnenje - bom vesel veakega "popravka".
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
bravura
Uporabnik
 
Prispevkov: 814
Pridružen: So maj 11, 2002 7:53 pm
Kraj: Ilirska Bistrica - okolica

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a bravura Sr sep 18, 2002 6:27 pm

Zakaj so pri nas ukunili makadamce?? To mi ni glih najbolj jasno... sicer pa se mi zdi, da noben ne poskrbi za motošpot, ker pač ni tako rentabilen kot je recimo nogomet...
Potem pa še tekmovalci bežijo v tuja prvenstva.

Glede novinarjev, pa da jih ni sram (predvsem TV)...pri športu več časa namenijo šahu, kot recimo rallyu Saturnus, ki naj bi bil nekako največji...pa spet...pri popTV nemenijo mastne dnarce za prenos dirk F1, a za odkupit posnetke z rallyev pa nebi namenili malo drobiža pa magari ponoči predvajali:(.
No itak tudi v svetu ni nič bolje...za WRC namenijo tudi pol bedne urice za poročilo z raliya!
Never drive faster, than your guardian angel can fly.
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a Sale Sr sep 18, 2002 6:40 pm

Makadam so ukinil iz naravo-varstvenih (in cesto-varstvenih) razlogov. Sej baje so tut to dirko v Portorožu odpovedal, ker je organizator hotel podaljšat progo za 60m ( nisem čist sigurn) glih tam pa gnezdijo eni ptiči (zaščiteni) al neki tacga. Tko sem neki slišu - to ni glih 100% informacija, lohk da so kakšne "buče" ;).
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
jakaracman
Uporabnik
 
Prispevkov: 829
Pridružen: To sep 03, 2002 1:59 pm

Re: Re: Napad pesimizma

Napisal/-a jakaracman Sr sep 18, 2002 10:12 pm

4Sale pravi:
Ja na letališču.

Jst osebno nimam glih kakšnih ful hudih kritik na račun samih novinarjev, ker se mi zdi da so pač vpeti v to ogromno "mašinerijo", ki ni glih hvaležna avtošportu.

Je pa velikrat prisoten napačen pristop in pa moti me še, da imajo preveliko težnjo k temu, da bi sami dirkal - nič slabega (vsaj vejo o čem pišejo) samo to pol dobi ene čudne razsežnosti in rata moteče. Skratka, takšno je moje laično mnenje - bom vesel veakega "popravka".

A zdej bi mi pa še dirke vzel? A ni dost, da so mi Portorož ukinl, ka bi ga mogu pelat? :(
Zarad kurčevih ptičev. Enkrat bom popizdu pa mal une zastruplene pšenice (za podgane) potresu.
Je pa res, da moti, če se eni s svojim dirkanjem preveč razpucavajo - novinarji bi moral dirkat za hobi, ne za samopromocijo.
Pa ločt je treba med avto(šortnimi) novinarji in unimi, ki se s tem občasno ukvarjao v dnevnih cajtngih. Te zanimajo sam pizdarije, ne šport. Pa vedet je treba, da so proti avtošportu ponavad nastrojeni uredniki (lep primer je bil Lah na TVS, ki so ga hvalabogu odstrelil), ne novinarji. Ti so se grebl za reportaže z relijev, vse zorganiziral, pol je pa še skenslal...
Sice rpa so dirko odpovedal zato, ker b stezi menda ptiči gnezdijo - pa čeprav dr. Sempozabuime, ki velja za naj. strokovnjaka za to v SLO prav, da prvič: jiih zarad hrupa od samga letališča plus ceste proti meji že zdavnej ni več tam, in drugič: tud če bi gnezdl, tega ne počnejo zdej. Na priranski občini pač ena p**** ne mara dirkanja - upam, da bodo primorski ljubitelji zvedel, kdo je, in mu kaj na štiri oči razložil...


[Sporočilo uredil/a jakaracman na dan 18.09.2002 ob 22:14 GMT]
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a Sale Če sep 19, 2002 7:59 am

Jakaracman: sej jst vem kako to gre z dirkanjem novinarjev, nisem nikomur hotu odrečt te možnosti ne glede na to al je novinar al ne - no pa sej si sam dobr napisu tist o samopromociji in razpucavanju, točno to sem namreč jst mislu s tistimi "čudnimi razsežnostmi". No pa sej če podrobno pregledaš moj post boš itak vidu, da sva vsaj v samem bistvu istih misli (uredniki = mašinerija ipd.).

Kar se pa ptičev tiče - so pač rabil en izgovor (občina) pa so se na tole perutnino obesil ;).
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
jakaracman
Uporabnik
 
Prispevkov: 829
Pridružen: To sep 03, 2002 1:59 pm

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a jakaracman Če sep 19, 2002 8:06 am

Ahh, sem bi še mal slabe volje. Mogoče bom pa Cerkle oktobra pelal, se mi že morala dviga.
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a Sale Če sep 19, 2002 8:15 am

Te čist razumem - pa sej je itak prov, da napišeš tist kar ti leži na duši, vsaj po moje. Glede dirkanja itak ni preveč rožnato. Mogoče pa še kdo drug bere tale forum pa mu bo dal mislit (sem optimist a ne?).

Drugač ti pa jst želim čim več odpeljanih dirk in seveda lepih rezultatov - sej zato pa mamo avtomobile in avtomobilizem(.com) :); in me ni strah da bi pri tebi "šlo" v čudne razsežnosti ;), tko da: go for it.
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
blazz
Novinec
 
Prispevkov: 454
Pridružen: Pe sep 13, 2002 10:21 am
Kraj: Logatec

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a blazz Če sep 19, 2002 8:43 am

Sam nekaj še glede medijskega zanimanja; Rally Idrija (res ni bilo kakšnih zvenečih imen in mašin, bilo pa je polno gledalcev od vse povsod) je dobil pozornost (mislim daljšo reportažo) samo na TV Center!!!!!!!! (Zagorje ob Savi) seveda zaradi KBM Racinga, bilo je posneto z kamero, ki je bila za mišji k**** boljša od navadne VHS-ke, bila je postavljena na totalno nezanimivih delih proge, ... pa vendar se je vsaj našel nekdo, ki je vsaj nekaj spacal skup. Mogoče se bo z leti kaj popravilo. Vendar dokler ni zanimanja na najvišji inštanci "velikih" TV, ne bo nič.
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a din Če sep 19, 2002 9:16 am

Zdaj bi pa še jaz nekaj dodal. Zakaj ni več nobene dirke okrog MBa. Včasih so ble na cesti proti Arehu, pol so pa rekli da je že cesta preslaba, ja zdaj je pa cesta že velik del obnovljena pa bi spet lahko probali ali ne??? Pa neki Porsche cup ali nekaj takega je blo vsako leto, najprej dirka proti Arehu pol pa še na letališču. Pa za to MB letališče bi tak blo najboljše da bi se en spolno pa naredo iz njega dirkališče, ker za drugo kot za avtosejme tak ni:(
Slika
 
Uporabniški avatar
jakaracman
Uporabnik
 
Prispevkov: 829
Pridružen: To sep 03, 2002 1:59 pm

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a jakaracman Če sep 19, 2002 11:46 am

Mariborsko letališče ma en prioblem: na stezi je en poseben "asfalt" za letališča, ki je ful drag, ap tudi ful občutljiv, zato so moral tam nehat z dirkam. Dirko na Aeh bi pa lahk kak štajerski klub naredu (tista pred solgimi leti je bla legendarna), sam ne vem, če ni tam kak naravni park - v njih se ne sme dirkat...
Slika
 
Uporabniški avatar
kdk
Uporabnik
 
Prispevkov: 920
Pridružen: So avg 10, 2002 2:55 pm

Re: Napad pesimizma

Napisal/-a kdk Če sep 19, 2002 9:25 pm

Zaradi mene je lahko asfalt zlat ampak če letališča ne uporabljajo za
letalski promet potem bi ga lahko vsaj za ostale prireditve,preden tudi ta posebni asfalt leta poberejo.
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov