Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
rs2
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne mar 25, 2007 6:40 pm

Napisal/-a rs2 Po avg 16, 2010 9:00 am

Kovcek je napisal/-a:tostorrm: če si bil na dirki in če si pogledaš moje posnetke in nisi gluh in slep, boš videl in slišal, da sem gas spuščal čisto vsako vožnjo nekje pri 250m, ker mi je začel avto zaradi grbin na cesti poskakovat in mi ga je metalo po pisti gor in dol, levo in desno (tudi izhodne hitrosti so se gibale od 180 do 190 km/h - torej 30 km/h manj, kot običajno)...in ja, ta cesta je postala prenevarna za tako dirko...dokler je in bo cesta taka kot je, dirke v MS na 402m ne pridejo več v poštev (kvečjemu 201m)...to ni nobeno opravičilo, ampak dejstvo...mi je pa brez veze se tu po forumu prepirat in debatirat o takih debilnih stvareh...naredi TI en super duper avto in bodi hitrejši!



To zgoraj napisano(odebeljeno) sem jaz potiho nabijal že pred leti. Za res hiter avto je cesta enostavno nevarna - zaradi visokih hitrosti pri slabem cestišču... Sam takrat se vi še niste tolk hiter pelal, pa ni noben poslušal 8)

Drugače pa pohvale za dirko in seveda res dobre čase. Hitri bolidi se pri vas sestavljajo, pa štarte imate zares dobre. "Kot da ne bi bil prvi pogon"...


Lp
Vse pod 2 bara je N/A
Audi power
 
Uporabniški avatar
torstorm
Uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Če jan 22, 2004 11:46 pm
Kraj: Ljutomer

Napisal/-a torstorm Sr avg 18, 2010 7:05 pm

rs2 je napisal/-a:
Kovcek je napisal/-a:tostorrm: če si bil na dirki in če si pogledaš moje posnetke in nisi gluh in slep, boš videl in slišal, da sem gas spuščal čisto vsako vožnjo nekje pri 250m, ker mi je začel avto zaradi grbin na cesti poskakovat in mi ga je metalo po pisti gor in dol, levo in desno (tudi izhodne hitrosti so se gibale od 180 do 190 km/h - torej 30 km/h manj, kot običajno)...in ja, ta cesta je postala prenevarna za tako dirko...dokler je in bo cesta taka kot je, dirke v MS na 402m ne pridejo več v poštev (kvečjemu 201m)...to ni nobeno opravičilo, ampak dejstvo...mi je pa brez veze se tu po forumu prepirat in debatirat o takih debilnih stvareh...naredi TI en super duper avto in bodi hitrejši!



To zgoraj napisano(odebeljeno) sem jaz potiho nabijal že pred leti. Za res hiter avto je cesta enostavno nevarna - zaradi visokih hitrosti pri slabem cestišču... Sam takrat se vi še niste tolk hiter pelal, pa ni noben poslušal 8)

Drugače pa pohvale za dirko in seveda res dobre čase. Hitri bolidi se pri vas sestavljajo, pa štarte imate zares dobre. "Kot da ne bi bil prvi pogon"...


Lp


se strinjam s tem da je tista cesta zanic za dragrace, samo sta pa golf vr6 turbo in ford cosworth vseeno vozila čase 11s.
Je pa tudi dejstvo ,da ti nic ne pomaga avto z ogromno mocjo ce je nemores na cesto spraviti zaradi trakcije ali vseh drugih nevsecnosti...ce se pelje zelo hiter cas pac na z smolo politi progi ni to čas avtomobila ampak čas avtomobila pod posebnimi pogoji.Drugače pa to niso več avtomobili ampak dragsterji.Če tak avtomobil postavis na normalno cesto, upam trditi da na progi ko so ovinki si z normalnim 150 HP avtomobilom hitrejsi.
Drugačna pesem je pri EVO-tih, cosswortih,audijih ko je serijska karoserija z razporejeno težo( brez izrezanja odvecnih stvari).
Čudim se da tukaj ni nekih splošnih pravilnikov kot naprimer pri rallyu ,kjer je točno določeno v kateri grupi kaj lahko ima avtomobil, tukaj pa se gleda samo motorje ,karoserija pa je poljubna (tudi iz kartona....) :DToliko o varnosti, če se že omenja slabe ceste, kaj ima tak avtomobil v sebi samo zunanjo plast pločevine brez kletke ,brez notranje pločevine ki je izrezana v prid teže...potem pa ne čudno če na vsaki majhni grbini začne karoserija avtomobila plapolati ko zastava v vetru. :)
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Sr avg 18, 2010 7:13 pm

proga je res bolj nevarna, ampak za gledalce in voznike kr zanimiva... na polepljeni je vse "lažje" :lol:

golf pa ima presenetljivo dobro trakcijo in VOZNIKA 8)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
corsabv6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To sep 08, 2009 7:16 pm
Kraj: Ljutomer

Napisal/-a corsabv6 Pe avg 27, 2010 12:02 pm

Tu se lahko samo smejiš..Vsi vedo več kot pa sam lastnik ki katerikoli avto vozi in dela :D Zanimivi ste..2.5 200hp itd.. Kaj te čemo v Sloveniji moreš imet 500+ hp tisto gre..kaj je pod pa je tak brzveze,pa makar voziš malenkost slabše čase..in pa v čist drugi kategoriji.


Proga(cesta) upam da se res uredi,da bo drugo leto kaj več dirk :) drmocar:Ne bom se zajebaval z 2.8 ampak ostane 2.5 ali pride 3.0,3.2 mogoče 3.6,bomo videli če bo volja in čas :)
corsa B 3.0 v6 24v najhitrejši atmosferec 11.2sec/402m
corsa D OPC--14.501
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Pe avg 27, 2010 6:08 pm

corsabv6 je napisal/-a:Proga(cesta) upam da se res uredi,da bo drugo leto kaj več dirk :) drmocar:Ne bom se zajebaval z 2.8 ampak ostane 2.5 ali pride 3.0,3.2 mogoče 3.6,bomo videli če bo volja in čas :)


Kje se je pri nas zalomlo da je tak malo dirk oz jih sploh ni?
Zanimanje kolko vidim še zmerom je, so bli krivi spori?
Škoda da to pri nas propada... :roll:
 
corsabv6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To sep 08, 2009 7:16 pm
Kraj: Ljutomer

Re:

Napisal/-a corsabv6 To dec 07, 2010 12:08 am

monster_d je napisal/-a:
corsabv6 je napisal/-a:Proga(cesta) upam da se res uredi,da bo drugo leto kaj več dirk :) drmocar:Ne bom se zajebaval z 2.8 ampak ostane 2.5 ali pride 3.0,3.2 mogoče 3.6,bomo videli če bo volja in čas :)


Kje se je pri nas zalomlo da je tak malo dirk oz jih sploh ni?
Zanimanje kolko vidim še zmerom je, so bli krivi spori?
Škoda da to pri nas propada... :roll:



krivi so tisti ki organizirajo in z denarjem napolnijo svoje žepe potem pa je nakoncu vse skupej predrago in ni denarja za nove drage...sporov kaj te vem--ni :) Meni je vse skupaj tak ali tak zdi smešno ker govorijo-prerekajo se samo tisti ki dragu niso bli še blizu. Največ vemo mi vozniki med sabo en za drugega kak in kaj..je pa res da pač eni mislijo da so ne vem kaj,eni pa res so zelo dobri in pa pred nekaterimi!V tem športu morejo bit sponzorji drugače pogoriš ali ne razviješ to kar bi lahko in si želiš..:) Drugo pa je tisto ko ima posameznik dovolj denarja in dela kar mu paše :) V sloveniji pa tak ni drugega kot pluvanje drug po drugem... :(
corsa B 3.0 v6 24v najhitrejši atmosferec 11.2sec/402m
corsa D OPC--14.501
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Re: Street race-Murska sobota -08.08.2010

Napisal/-a monster_d To dec 07, 2010 5:41 pm

žalostno ampak resnično, tudi v hrvaški je vse propadlo kolkor sem opazil.
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov