Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
Uporabniški avatar
Silvio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če jul 15, 2010 5:38 pm
Kraj: Savinjska dolina

Napisal/-a Silvio Po avg 30, 2010 3:43 pm

LoCo je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:... Spremembe so samo na področju tega da lahko več ljudi vozi en avto vendar le najboljši je uvrščen med zmagovalce...

Čemu je pa to dobro?
LP, Primož


To je bilo predlagano iz večih (nepovezanih) strani udeležencev Time Attacka. Če imaš kakšne predlog oz. kritiko glede tega, lepo prosim ker me zanimajo vsa mnenja.


Potem je vseeno , če se namesto dveh, ki vozita en avtomobil prijavi samo eden?
Catch me if you can :)
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll Po avg 30, 2010 3:58 pm

Je, dokler te LoCo ne opaz.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon Po avg 30, 2010 4:22 pm

Schkorc je napisal/-a:Tole je pa res pametno... Upam da ni s tem mišljeno samo "vožnja na lastno odgovornost" glede telesnih poškodb in avtomobilov, ampak da je tukaj notri zajeta in opisana tudi odgovornost do proge, ker sem zadnjič na Trackdayu prav debelo pogledal, ko sem izvedel kako je to urejeno :shock:.

LP, Primož

Ja? Kako je? oops

Sicer gre pomoje zato, da če zletiš čez gume, da jih postaviš nazaj pa kaj takšnega a ne igralec? :lol:
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc Po avg 30, 2010 6:23 pm

LoCo je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:... Spremembe so samo na področju tega da lahko več ljudi vozi en avto vendar le najboljši je uvrščen med zmagovalce...

Čemu je pa to dobro?
LP, Primož


To je bilo predlagano iz večih (nepovezanih) strani udeležencev Time Attacka. Če imaš kakšne predlog oz. kritiko glede tega, lepo prosim ker me zanimajo vsa mnenja.

Meni je načeloma vseeno (sem zelo prilagodljiv :)), se mi pa osebno zdi res izjemno neumen predlog (vsaj dokler ne slišim pametnega razloga, zakaj bi se to sploh uvajalo).

Sploh in sploh se omenjeni stvari izključujeta, kot prvo naj bi en avto lahko vozilo več voznikov, kot drugo se upošteva samo najhitrejšega voznika :roll:. To je dejansko tako, kot da bi v pravilniku pisalo, da lahko vozi 1 avto samo 1 voznik (če se že misli uvajati kaj takšnega bi res bilo bolje da bi bilo tako napisano) ;). Osebno sicer kot omenjeno v tem omejevanju ne vidim kakšnega globjega smisla. So tekmovanja kjer menjavanje voznikov pač ni izvedljivo zaradi samega tekmovanja/proge (KHD, GHD, Rally in še kaj). Glede na to, da pa na takšnih tekmovanjih kot je ta TA (podobno kot avtoslalom), tekmovalec po zaključeni vožnji zapelje v "bokse" in naslednji tekmovalec ni časovno omenjen z vožnjo pa ima na voljo dovolj časa za menjavo voznika.
Pri avtoslalomih smo recimo na 1 avto omejili 3 voznike (3 ker je pač pravljična številka :D), ne vidim razloga zakaj to ne bi bilo v redu in sprejemljivo za "kopiranje" pri TA pravilniku. Dejstvo je da niso/nismo vsi "polni" in da marsikomu takšna "delitev" avtomobila in vseh z njim povezanih stroškov, precej olajša sodelovanje v takšnem "motošportu". Na slalomih je to omogočanje delitve avtomobila poželo uspeh in se je pri nekaterih izkazalo za res koristno.
Da ne bo zaradi te in podobnih "zaželjenih" sprememb prišlo do neželjenih rezultatov.

Kot omenjeno, meni ta predlog ni všeč, me pa res zanimajo argumetni zakaj in kako.

Symon je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:Tole je pa res pametno... Upam da ni s tem mišljeno samo "vožnja na lastno odgovornost" glede telesnih poškodb in avtomobilov, ampak da je tukaj notri zajeta in opisana tudi odgovornost do proge, ker sem zadnjič na Trackdayu prav debelo pogledal, ko sem izvedel kako je to urejeno :shock:.

LP, Primož

Ja? Kako je? oops

Sicer gre pomoje zato, da če zletiš čez gume, da jih postaviš nazaj pa kaj takšnega a ne igralec? :lol:

Do sedaj nisem na nobenem Raceland dogodku zasledil, da je kdo omenjal škodo na/ob progi. Nekako logično se mi zdi (upam da tudi vsem ostalim), da če se zaletim v nekoga (na progi ali na parkirišču), da mu poravnam škodo. Nekako se mi recimo še zdi sprejemljivo, da če poškodujem stvari, ki so del Racelanda, da povrnem škodo (čeprav se mi zdi bolj logično, da bi to bila stvar zavarovalne police objekta/dejavnosti). Ni mi pa čisto jasno, da bi ob "svinjanju" proge (ne mislim ravno zaradi izletov s proge, kjer metla reši 80% težav) voznik poravnal "škodo".
Res da se ne spoznam na dirkališča, ampak pri nas recimo za slalom, ko se proga najame, so določene stvari vštete v najem, spet nekatere druge pa so stvar organizatorja. To sicer ne pomeni, da voznik nima odgovornosti. Ampak dobro bi bilo vedeti kaj in kako v primeru, da pride do tega in tega (se pravi da bi bil nek "pravilnik" :)), da ne bo kdo potem slučajno pisano gledal, ko se bo strošek prijavnine povečal za x-kratnik.

To ne leti samo na TA ampak na splošno na Raceland. Pravila igre morajo biti znana! (res redko uporabim klicaj)

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Po avg 30, 2010 7:38 pm

a to leti na cliota ki je sputil olje? al kaj je ze blo nazadne?
Slika
 
Uporabniški avatar
LoCo
Uporabnik
 
Prispevkov: 960
Pridružen: Po jan 05, 2009 6:04 pm

Napisal/-a LoCo To avg 31, 2010 7:49 am

Schkorc je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:... Spremembe so samo na področju tega da lahko več ljudi vozi en avto vendar le najboljši je uvrščen med zmagovalce...

Čemu je pa to dobro?
LP, Primož


To je bilo predlagano iz večih (nepovezanih) strani udeležencev Time Attacka. Če imaš kakšne predlog oz. kritiko glede tega, lepo prosim ker me zanimajo vsa mnenja.

Meni je načeloma vseeno (sem zelo prilagodljiv :)), se mi pa osebno zdi res izjemno neumen predlog (vsaj dokler ne slišim pametnega razloga, zakaj bi se to sploh uvajalo).

Sploh in sploh se omenjeni stvari izključujeta, kot prvo naj bi en avto lahko vozilo več voznikov, kot drugo se upošteva samo najhitrejšega voznika :roll:. To je dejansko tako, kot da bi v pravilniku pisalo, da lahko vozi 1 avto samo 1 voznik (če se že misli uvajati kaj takšnega bi res bilo bolje da bi bilo tako napisano) ;). Osebno sicer kot omenjeno v tem omejevanju ne vidim kakšnega globjega smisla. So tekmovanja kjer menjavanje voznikov pač ni izvedljivo zaradi samega tekmovanja/proge (KHD, GHD, Rally in še kaj). Glede na to, da pa na takšnih tekmovanjih kot je ta TA (podobno kot avtoslalom), tekmovalec po zaključeni vožnji zapelje v "bokse" in naslednji tekmovalec ni časovno omenjen z vožnjo pa ima na voljo dovolj časa za menjavo voznika.
Pri avtoslalomih smo recimo na 1 avto omejili 3 voznike (3 ker je pač pravljična številka :D), ne vidim razloga zakaj to ne bi bilo v redu in sprejemljivo za "kopiranje" pri TA pravilniku. Dejstvo je da niso/nismo vsi "polni" in da marsikomu takšna "delitev" avtomobila in vseh z njim povezanih stroškov, precej olajša sodelovanje v takšnem "motošportu". Na slalomih je to omogočanje delitve avtomobila poželo uspeh in se je pri nekaterih izkazalo za res koristno.
Da ne bo zaradi te in podobnih "zaželjenih" sprememb prišlo do neželjenih rezultatov.

Kot omenjeno, meni ta predlog ni všeč, me pa res zanimajo argumetni zakaj in kako.


Bom zaenkrat jaz tiho in prepustil da komentirajo tisti ki so dali predlog za to pravilo. Meni osebno je ravno od tle pa do Racelanda in nazaj za to če pride 35 ljudi z enim avtom vozit...
Edmunds.com je napisal/-a:Mitsubishi made a decision when developing its Evo X to go upscale. No longer was it good enough to kick Subaru's ass. Now it wanted to go after the big players in the sport sedan market.


Slika
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra To avg 31, 2010 8:12 am

Evo, prijava poslana! Nestrpno cakam petek :P
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll To avg 31, 2010 8:40 am

Schkorc je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:
LoCo je napisal/-a:... Spremembe so samo na področju tega da lahko več ljudi vozi en avto vendar le najboljši je uvrščen med zmagovalce...

Čemu je pa to dobro?
LP, Primož


To je bilo predlagano iz večih (nepovezanih) strani udeležencev Time Attacka. Če imaš kakšne predlog oz. kritiko glede tega, lepo prosim ker me zanimajo vsa mnenja.

Meni je načeloma vseeno (sem zelo prilagodljiv :)), se mi pa osebno zdi res izjemno neumen predlog (vsaj dokler ne slišim pametnega razloga, zakaj bi se to sploh uvajalo).

Zato, ker gre za boj voznika in njegovega vozila proti drugim voznikom in njihovim vozilom. Če se hočete vozniki pomeriti med seboj brez dodatne spremenljivke - vozilo, si najemite gokard.
Predstavljaj si kako bi izgledala končna razvrstitev, če se vas 6 zmeni in najamete npr. KTM XBOW ali pa izredno konkurenčnega saxo-ja, črnega evota 9...
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Napisal/-a drmocar To avg 31, 2010 8:46 am

Jest predloga nisem dal, vidim pa kje tiči zajec. Če bi te dve osebi, ali več oseb, vozili zelo dobro (dobri vozniki, dobro pripravljen avto ali celo dirkalnik) bi zavzeli najvišja mesta. To pomeni da nebi bilo fer do ostalih ki nimajo tako dobrega avtomobila. Tukaj vidim zakaj se je nekdo zbunil, ker če te osebe nebi vozile dobro potem nebi to nobenega motilo....hja spet smo pri mestih in pokalih :lol:
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc To avg 31, 2010 11:26 am

@_B3yBo_: Ja, to sem imel v mislih.

@GodOfAll & drmocar:Po svoje je res, ampak kaj potem, pravilnik je tak :). Verjetno ni želja samo v tem, da bi se samo vozniki primerjali med sabo... Glede na prakso mislim, da tudi ni pretiranega strahu, da bi se množično pojavljali skupni projekti....
Dejstvo pa je, da nekateri res vozijo za dosežen rezultat/pokal. In kot sem že napisal se je potrebno prilagoditi pravilniku, kar pa je praktično nemogoče in zelo nesmiselno, če se pravilnik stalno spreminja.

Že tako ali drugače je po trenutnem pravilniku za nekatere izjemno težko narediti kaj pametnega, če želiš kaj odnesti domov. Pravilnik je pač... tak kot je. Ko pa nekomu od tistih nepredvidenih to končno uspe, pa se začne delati na tem, da temu ne bi bilo tako. In pravilnik bo... pač tak kot bo.
Pa da bo jasno, tudi meni določene stvari ne odgovarjajo v tem pravilniku, ker sem navajen drugega pravilnika.

Verjetno je večini vseeno, ampak več kot očitno pa nekaterim vseeno nekaj pomeni pravilnik, drugače ne bi bilo toliko napisanih predlogov.

Sicer ne vem kam bo pripeljalo to prilagajanje? Bodo na koncu konkretno napisani avtomobili kateri lahko v določenem razredu vozijo? Če ja, kaj bo sledilo, če bo nekdo od "nepravih" prišel tekmovati s takšnim avtom in slučajno osvojil visoko mesto? Se bo potem določilo še voznike, ki lahko tekmujejo?

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll To avg 31, 2010 12:06 pm

Schkorc je napisal/-a:..če se pravilnik stalno spreminja.

Mislim da je vsaj zadnja dva ali tri TA-je tehnični pravilnik nespremenjen.
Omejitev s številom voznikov pa je bila predlagana in niti ni nujno da bo realizirana.

Kar se pravilnika iz AS tiče sem na tvoji strani, pa čeprav se mi trenutni TA pravilnik če odmislim gume ne zdi slab. Moja želja bi bila vse "tehnično neizpravne" gume v 3. klaso ali popolnoma prepovedat (brez DOT oznake).
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ To avg 31, 2010 12:50 pm

ja prepovedat gume! takoj zdej ker si jih eni ne prvosjo :roll:

najbol, da se zacne z kocijami vozt pa bo mir
Slika
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll To avg 31, 2010 1:17 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:ja prepovedat gume! takoj zdej ker si jih eni ne prvosjo :roll:

najbol, da se zacne z kocijami vozt pa bo mir

Nepotreben strošek..Rabljenih slicksov ne dobim, novi so pa zame 220 eur komad.
Za ta denar kupim raje nekaj kar izboljša vozne lastnosti in mi koristi tudi vsak dan v prometu, slicks gume mi res ne.

Itak pa nebi tega trogu dol, pa pol tm šravfu in umazane nazaj v avto spravlu.
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ To avg 31, 2010 1:35 pm

no pol si si pa sam kriv za to, ce se tebi neda in ce ti je to za gume prevelik strosek!

gume brez dot oznake so kvecjem vecja varnost...

seveda vse kar je vecja varnost je treba ukinit....isto so bile pritozbe na kletko, ki je res dala 100 konjov :lol:

ps: loco lahko me dopises....bom sedaj odal prijavo
Slika
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike To avg 31, 2010 1:36 pm

Kdaj je zadnji rok za prijavo? Ker zaenkat kaže na dež po dežju pa ne mislim spet vozit. Bi se prijavo jutri al pa v četrtek če se bo dal?
 
GodOfAll
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: So maj 07, 2005 7:39 pm
Kraj: Fračji dol

Napisal/-a GodOfAll To avg 31, 2010 1:43 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:no pol si si pa sam kriv za to, ce se tebi neda in ce ti je to za gume prevelik strosek!

gume brez dot oznake so kvecjem vecja varnost...

seveda vse kar je vecja varnost je treba ukinit....isto so bile pritozbe na kletko, ki je res dala 100 konjov :lol:

ps: loco lahko me dopises....bom sedaj odal prijavo

1. Če greva tkole je vsak ki ni prvi sam kriv, kaj pa ni kupil konkurenčnega vozila - me zanima kako bi se obnesel Veyron.
2. Če sem z gumami brez dot hitrejši in zletim ven s ceste.. dvomim da manj poškodujem avto.
3. Kletka da 100 konjev? Me res zanima kako si to izračunal in kje se kupi tako kletko. Je pa res da načeloma avto s kletko nekak ni priporočljivo vozit brez čelade. In nebi se rad vozil v službo s čelado, še manj pa peljal babico do zdravnika ali družino na Pag.. s čelado.
 
Uporabniški avatar
Schkorc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 529
Pridružen: Po apr 21, 2003 11:38 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Schkorc To avg 31, 2010 1:51 pm

GodOfAll je napisal/-a:
Schkorc je napisal/-a:..če se pravilnik stalno spreminja.

Mislim da je vsaj zadnja dva ali tri TA-je tehnični pravilnik nespremenjen.
Omejitev s številom voznikov pa je bila predlagana in niti ni nujno da bo realizirana.

Kar se pravilnika iz AS tiče sem na tvoji strani, pa čeprav se mi trenutni TA pravilnik če odmislim gume ne zdi slab. Moja želja bi bila vse "tehnično neizpravne" gume v 3. klaso ali popolnoma prepovedat (brez DOT oznake).

Za nekatere se pravilnik zadnjih TA ni spremenil, po drugi strani, če smo pikolovski se pa je :). Prva stvar so točke za preskok razreda, druga stvar je teža avtomobilov v S in SM razredu ;).

Glede omejitev za število voznikov jst razumem kot, da je to že sprejeto in ne kot da je to samo predlagano. Ali sem preveč natančen?
LoCo je napisal/-a:V pravilniku ni nobenih sprememb glede točkovanja. Spremembe so samo na področju tega da lahko več ljudi vozi en avto vendar le najboljši je uvrščen med zmagovalce in pa še to da bo v prijavnici izjava glede odgovornosti itd...


Glede gum in razredov bom zaenkrat še neopredeljen. Vsekakor pa bi bila velika neumnost prepovedat dirkalne gume. Da bi bilo to pametno se ti lahko samo zdi dokler jih ne boš enkrat preizkusil... potem ne boš verjetno nikoli več odšel na kakšen tak event s serijskimi gumami, pa čeprav boš zato v višjem razredu ;).
GodOfAll je napisal/-a:Itak pa nebi tega trogu dol, pa pol tm šravfu in umazane nazaj v avto spravlu.

:D :D :D
Glej, eni delajo še kaj drugega (bolj umazanega) kot samo to, da si gume zamenjajo. Če se ti že to zdi nesmiselno, potem ne moreš razumeti, da nekateri na takšna in podobna tekmovanja zraven pripeljejo spremljevalni avto/kombi naloženega predvsem z različnimi gumami, orodjem, deli,... Takšni so večinoma eni tistih, ki jih zanima pravilnik oz. spremembe ;).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na: www.amd-sempeter.si
 
Uporabniški avatar
alanq4
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1700
Pridružen: Pe apr 15, 2005 11:02 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a alanq4 To avg 31, 2010 3:33 pm

Mal ga pa že serjete ne :lol:
Se že pozablja point trackday-ev.
Alfa Romeo 156 "project real GTA" in 166 2.4 jtd mau okrepljena :)
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ To avg 31, 2010 4:21 pm

GodOfAll je napisal/-a:
_B3yBo_ je napisal/-a:no pol si si pa sam kriv za to, ce se tebi neda in ce ti je to za gume prevelik strosek!

gume brez dot oznake so kvecjem vecja varnost...

seveda vse kar je vecja varnost je treba ukinit....isto so bile pritozbe na kletko, ki je res dala 100 konjov :lol:

ps: loco lahko me dopises....bom sedaj odal prijavo

1. Če greva tkole je vsak ki ni prvi sam kriv, kaj pa ni kupil konkurenčnega vozila - me zanima kako bi se obnesel Veyron.
2. Če sem z gumami brez dot hitrejši in zletim ven s ceste.. dvomim da manj poškodujem avto.
3. Kletka da 100 konjev? Me res zanima kako si to izračunal in kje se kupi tako kletko. Je pa res da načeloma avto s kletko nekak ni priporočljivo vozit brez čelade. In nebi se rad vozil v službo s čelado, še manj pa peljal babico do zdravnika ali družino na Pag.. s čelado.


mislim ka pa ti zdej bluzis v tri krasne....

pa bom tko k ti.

1. Ja vsak si je sam kriv. Pravilnik je znan in ce ti to pase ali ne. Ce hoces zmagovati naredis avto po pravilniku. Ne pa, da se pol joka in spreminja previlnik, zato, da potem enemu odgovarja.

2. No pa povej koliko si hitrejsi na ne Dot gumah? Hmm ce se nemotim je takrat Schkorc sprobal in je bilo razlike samo 0.5sekunde. S tem, da ne Dot guma je cisto drugi svet in je guma veliko veliko bolj varna. Avto pa razbijes lahko na obeh gumah cisto isto.... pri tem je 1000 in 1 dejavnik kako se avto razbije.

3.O kletki stavek se 1x preberi potem pisi neumnosti. Takrat so padale pritozbe, da avti z kletko morajo avtomaticno v U. Zakaj ze, ker je nekdo poskrbel za svojo varnost + avto je tezji. Pomeni ni nic hitrejsi, da bi moral iti v U samo zaradi kletke...
Slika
 
Uporabniški avatar
W|zz
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2410
Pridružen: Ne jun 06, 2004 9:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a W|zz To avg 31, 2010 4:30 pm

alanq4 je napisal/-a:Mal ga pa že serjete ne :lol:
Se že pozablja point trackday-ev.

heh, se strinjam. Vedno več povdarka na malenkostih v pravilniku & vedno večja tekmovalnost (ter posledično obvezni zapleti in nasprotovanja).
Ravno obratno od tistega pointa začetnega TA, ko smo se šli tekmovanje proti samemu sebi in za lasten napredek :)

Pa gume bi blo res fajn da ostanejo vse, taka omejevanja so mal nesmiselna..
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov