Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki

Ali dovolite slikanje vaših avtomobilov na javni prireditvi in objavljanje na internetu za komercialne namene?

Da
70
78%
Ne
12
13%
Ne razumem
8
9%
 
Skupaj glasov : 90
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Po okt 04, 2010 9:21 am

adis je napisal/-a:...če objavljaš sliko katero tudi prodajaš potem rabiš dovoljenje tistega, ki je na tej sliki, enostavno, kratko in jedernato.


Enostavno, kratko in...mimo.
Ne smeši se, adis, ker ne veš o čem govoriš, kljub temu, da je bilo že večkrat razloženo. Tožba v takem primeru nima niti najmanjše pravne podlage.

LoCo bo zadevo elegantno rešil, vsi, ki ste proti pa se lahko vrnete k tožarjenju soseda za 0,2856m2 zemlje...

Slika
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po okt 04, 2010 5:38 pm

vsak si po svoje razlaga meje privatnosti in vsak ima PRAVICO odločati kdo ga bo slikal in ČE tega naprimer jaz ne želim potem ni boga, ki bi me slikal in mu še z veseljem razbijem kamero...kratko in jedernato.

če ti dovolim, da me slikaš potem me slikaj dokler ti objektiv ne poči od moje lepote :har
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po okt 04, 2010 6:33 pm

adis je napisal/-a:vsak si po svoje razlaga meje privatnosti in vsak ima PRAVICO odločati kdo ga bo slikal in ČE tega naprimer jaz ne želim potem ni boga, ki bi me slikal in mu še z veseljem razbijem kamero...kratko in jedernato.



Čapci imajo ponavadi tak odnos do fotografov. Se pa v tem primeru lahko vse spremeni in si hitro ti obtožen uničevanja tuje lastnine :EE .

EDIT: Sicer pa ne razumem zakaj nekatere tako moti, če so fotografirani na javni prireditvi. Potem naj raje ostanejo doma.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Napisal/-a skopusnik Po okt 04, 2010 7:45 pm

sam da povem...če bom jst pršou slikat na TA bom pač najboljše slike objavil na internetu. Če kdo noče da je njegov avto na netu, naj ostane doma :)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike Po okt 04, 2010 8:12 pm

Se pa eni nosite kot da ste Esmeralda...kr slikat vas ne sme človek več ker bi kr loml kamere :roll:

Sem dal DA...itak dvomim da bo kdo kupo slike moje kante sam pa jih tud verjetno ne bom ker je dost folka dol ki z veseljem poslika in še z večjim veseljem potem tud deli te slike ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po okt 04, 2010 8:27 pm

cruiser1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:vsak si po svoje razlaga meje privatnosti in vsak ima PRAVICO odločati kdo ga bo slikal in ČE tega naprimer jaz ne želim potem ni boga, ki bi me slikal in mu še z veseljem razbijem kamero...kratko in jedernato.



Čapci imajo ponavadi tak odnos do fotografov. Se pa v tem primeru lahko vse spremeni in si hitro ti obtožen uničevanja tuje lastnine :EE .

EDIT: Sicer pa ne razumem zakaj nekatere tako moti, če so fotografirani na javni prireditvi. Potem naj raje ostanejo doma.


Tale s čapci pa ni bla glih politično korektna veš :evil:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po okt 04, 2010 8:50 pm

speedfreak je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:vsak si po svoje razlaga meje privatnosti in vsak ima PRAVICO odločati kdo ga bo slikal in ČE tega naprimer jaz ne želim potem ni boga, ki bi me slikal in mu še z veseljem razbijem kamero...kratko in jedernato.



Čapci imajo ponavadi tak odnos do fotografov. Se pa v tem primeru lahko vse spremeni in si hitro ti obtožen uničevanja tuje lastnine :EE .

EDIT: Sicer pa ne razumem zakaj nekatere tako moti, če so fotografirani na javni prireditvi. Potem naj raje ostanejo doma.


Tale s čapci pa ni bla glih politično korektna veš :evil:


Politično korektna?? :?: WTF?

In javna grožnja z razbijanjem kamer je pa korektna?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po okt 04, 2010 9:05 pm

cruiser1 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:vsak si po svoje razlaga meje privatnosti in vsak ima PRAVICO odločati kdo ga bo slikal in ČE tega naprimer jaz ne želim potem ni boga, ki bi me slikal in mu še z veseljem razbijem kamero...kratko in jedernato.



Čapci imajo ponavadi tak odnos do fotografov. Se pa v tem primeru lahko vse spremeni in si hitro ti obtožen uničevanja tuje lastnine :EE .

EDIT: Sicer pa ne razumem zakaj nekatere tako moti, če so fotografirani na javni prireditvi. Potem naj raje ostanejo doma.


Tale s čapci pa ni bla glih politično korektna veš :evil:


Politično korektna?? :?: WTF?

In javna grožnja z razbijanjem kamer je pa korektna?


sam sem slikal in lahko povem, da sem užival v tem a žal ni več prostega časa za ta "šport".

žaljenja na a.com ne bo...

javna grožnja z razbijanjem? tole je bil le dobro nameren nasvet ;)
če nekoga "lepo prosim" da me ne slika bom tudi pričakoval, da se bo to tudi upoštevalo in nič nimam proti slikanju vsaj dokler vem, da se me slika, da se lahko vsaj "kulturno" obnašam...upam, da sedaj razumeš.

škoda, da nisi odebelil tistega teksta kjer piše:
adis je napisal/-a: ČE tega naprimer jaz ne želim
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po okt 04, 2010 9:20 pm

adis je napisal/-a:javna grožnja z razbijanjem? tole je bil le dobro nameren nasvet ;)
če nekoga "lepo prosim" da me ne slika bom tudi pričakoval, da se bo to tudi upoštevalo in nič nimam proti slikanju vsaj dokler vem, da se me slika, da se lahko vsaj "kulturno" obnašam...upam, da sedaj razumeš.


Prav! Bil je dobronameren nasvet, čeprav ni bilo čisto tako videti. Pa pustimo zdaj to. Se strinjam, da ima vsak pravici do zasebnosti tudi na javnem dogodku in lahko prosiš in rečeš fotografu naj te ne fotografira, ker tega ne maraš in ne želiš. Mislim, da bo to vsak fotograf upošteval, še posebej pri nas "navadnih" ljudeh, ki pač nismo neke znane zvezde. Sicer pa po mojih izkušnjah profesionalni ali pa vsaj polprofesionalni fotografi vedno vprašajo za dovoljenje fotografiranja, če ne gre za fotografiranje množic ampak so potem na sliki samo 1, 2 ali 3 osebe.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Po okt 04, 2010 9:26 pm

@cruiser1: :tomidelej:

pa gledava na zadevo tako kot je treba.

da se dotaknem prvotnega posta od avtorja. svaka čast, ker si je avtor vzel čas za slikanje eventa itd.. itd... menim pa, da ne bi bilo prav, da pride do umika vseh slik zaradi pritožb. naj se umaknejo samo tiste fotke, katerih sodelujoči jih ne želijo videti.
 
Uporabniški avatar
omahens
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Po avg 02, 2004 3:54 pm
Kraj: Senovo

Napisal/-a omahens Po okt 04, 2010 9:59 pm

Slika

Slika

Kaj praviš LoCo, bo? ;)
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Po okt 04, 2010 11:21 pm

Mater ste eni zakomplicirali stvar... Sploh nekatere brihtne izjave v tej temi , ja Adis tudi nate leti (čeprav je bil to dobro nameren nasvet), so me konkretno nasmejale. Če prideš na javni dogodek, je ponavadi dobro pričakovati, da se boste znašli tudi na kakšni fotki. V primeru, da vam to ni všeč se fotografa prosi, da odstrani slike z interneta oziroma jih pobriše že na licu mesta, če to opazite takoj. Malo vas bomo čudno pogledali, ampak se bo pač zbrisalo sliko. Lepa beseda ponavadi najde lepo mesto (kdo bi si mislil) :shock:

@Omahens, nimam nič proti tvoji prodaji fotomateriala z TA-jev, edina reč ki me je zmotila je da niso nekaj preveč kvalitetne. Ja nekatere so super, nekatere pa res precej mimo. Se splača vseeno narediti nekaj selekcije pred objavo. No da ne bom preveč zašel, kot rečeno kar se mene tiče ti kar še naprej objavljaj tako slike kot članke o TA, me osebno nič ne moti.

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
wuky
Novinec
 
Prispevkov: 491
Pridružen: So jul 10, 2004 12:44 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a wuky To okt 05, 2010 1:00 am

omahens je napisal/-a:Slika

Slika

Kaj praviš LoCo, bo? ;)


:tomidelej:
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon To okt 05, 2010 5:41 am

adis je napisal/-a:vsak si po svoje razlaga meje privatnosti in vsak ima PRAVICO odločati kdo ga bo slikal in ČE tega naprimer jaz ne želim potem ni boga, ki bi me slikal in mu še z veseljem razbijem kamero...kratko in jedernato.

Pa lahko naprimer poveš en tehten razlog zakaj si pa ti tako poseben, da te ne sme slikati na javni prireditvi? Dobronamerno vprašanje.

EDIT: Itak se strinjam z LoCotom. Ob podpisu, da dirkamo na lastno odgovornost se podpiše, da se dovoli slikanje, kdor ne podpiše naj ne vozi. Simpl.
Zadnjič spremenil Symon, dne To okt 05, 2010 6:47 am, skupaj popravljeno 1 krat.
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Napisal/-a skopusnik To okt 05, 2010 5:48 am

=ZiAn=, sam da povem, če bi kdaj fotografiral bi vedel da med par sto slikami uspe le nekaj 10,20 slik...pri nas amaterjih :) on pa kot kaže uploada in prodaja vse slike ki jih naredi na TA....če bi izbral najbolše kot to delamo drugi bi jih blo pa tam okol 10 slik na netu :)
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= To okt 05, 2010 8:57 am

Off: @Skopušnik, vem kako je fotkami z eventov, običajno jih imam z TAjev med 500-1000, koliko jih pride pa na internet je pa čisto druga reč ;) Če te zanima jih imaš pa v skoraj vsaki temi za TAje (razen zadnjih 2 se mi zdi).

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
Thor
Novinec
 
Prispevkov: 215
Pridružen: Če sep 09, 2004 4:49 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a Thor To okt 05, 2010 9:03 am

Sicer se me vse skupaj ne tiče, bi vam pa predstavil še moje mnenje, ker vam bo lahko pomagalo pri reševanju takih in podobnih situacij. Slikanje javnih prireditev in objavljanje le teh po raznih medijih in spletu je reportaža in iz tega lahko nastanejo v grobem tri tipologije fotografije:

1 - ti ali tvoj avtomobil (lastnina) kot manjši del fotografije
2 - ti kot glavni akter
3 - tvoj avto (lastnina) kot glavni akter

V prvem primeru se načeloma ne potrebuje nobene izjave, stvar se zakomplicira če fotografija škoduje tvojemu dobremu imenu - pravno verjetno res ni nobene podlage, da bi v primeru blatenja tvoje osebnosti karkoli dosegel, je pa to stvar moralne odgovornosti fotografa in tebe ker odgovarjaš za tvoja dejanja. Ni ravno isto ampak primeri tega so razna odpuščanja zaradi nerodnih izjav zaposlenih čez delodajalce na facebooku itd.

V drugem primeru, če gre za komercialne namene je potrebno soglasje modela (Model release). Zakaj je to pomembno bom razložil v tretji točki.

V tretjem primeru, če gre za komercijalne manene je pa potrebno soglasje lastnika (Property release) zato, ker naprimer ti kupiš avto, daš na njega 20k eur da ga predelaš, greš na show, nekdo ga poslika in proda sliko npr za koledar Rieger, katerega naklada je npr 500.000 kos. Oni bodo zaslužili , njemu jo bodo plačali npr 400 eur, tebi kot lastniku, ki je pa imel materialni in intelektualni vložek pa nič.
V praksi se največkrat konča z dogovorom objava imena lastnika v zameno za fotografijo sem pa osebno doživel, da so mi fotografijo odkupili in objavili še ime zraven (primer dobre poslovne prakse).

Za konec predlagam, da z udeležbo na dogodku dovoliš objavo fotografij za komercijalne in nekomercijalne namene (točka 1), v ostalih dveh primerih se pa podpisuje, kar je treba.

LP
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Bel-Tirid To okt 05, 2010 9:52 am

Kaj če snemam video, bom vas ki hočete biti anonimni vn rezal al kaj, ponavadi če kdo slika tvoj avto si ponosen na to, ne pa da fotoaparat v tla mečeš
Slika Slika
 
MaRko81
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Sr sep 08, 2010 5:47 pm

Napisal/-a MaRko81 To okt 05, 2010 10:08 am

...pomoje bi edini problem tehle slik ratau v primeru nesreče na progi (kasko pa to ;) )...od tuki problem neobjav slik-dokazno gradivo :shock:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To okt 05, 2010 10:09 am

@=ZiAn=: če meni ni do slikanja me ne bo nihče slikal. upam, da je to jasno vsem.

dobro preberite del teksta, ki sem ga citiral cruiser1, kjer sem lepo napisal, da če ne želim da se me slika se me ne bo slikalo i fertik.

če pa me že kdo slika pa naj mi pove, da vsaj vem da se me slika.
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov