Cestne dirke, hitrostne preizkušnje, dosežki
 
life4rave
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jul 03, 2002 12:55 pm

Drag Race?!

Napisal/-a life4rave To okt 29, 2002 8:55 am

Zanima me neki, zakaj so drag raci prepovedani? recimo ce gres dragat nekje na nekem parkiriscu, oz na cesti, ki ni drzavna, a ti lahko tezijo policaji?, ce je recimo zmenjeno z lastinkom, oz lastnik tega ne ve? :D, ker se mi zdi cist brez veze, da mali modri tolk tezijo, ker se mi zdi da pri dragu ni ne vem kaksne nevarnosti, ce je recimo dost placa za 2 avtomobila, sej se samo naravnost peljes, in v tisih 200m tud ne razvijes ravno ne vem kaksne koncne hitrosti?

Ker bi jest to rad sel enkrat mal probat? takrat se mi je Maribor zdel mal predalec!
Natakar Taxi Prosim!
 
Uporabniški avatar
Scoooby
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr okt 30, 2002 8:27 am
Kraj: Ljubljana

Re: Drag Race?!

Napisal/-a Scoooby Če okt 31, 2002 11:15 am

Moje izkusnje...drag na 200 m je brez veze. No ce ni druge moznosti je tut 200 m OK. Na 200 m je vazen samo start oz. kako zna voznik speljevati...na 400 m je nekaj povsem drugega...tuki ni vazno samo speljevanje ampak tut sam avto in pa prestavljanje...jst sm v stirih dragih vsakokrat zaj**** (nasprotnik usel za vec kot eno dolzino avta)start vendar sem kljub temu uspel iztrziti 2 zmagi in 2 poraza (manjsa razlika na koncu kot na zacetku).
Glede hitrosti...na 200 m je koncna hitrost okoli 100 km/h, na 400 m pa okoli 160 km/h. Pri obeh hitrostih ze mejhna napaka lahko pomen katastrofo. Recimo v Kamniku se je takrat ze zgodila podobna nesreca...pa je bla dozina proge celo manj kot 200 m. V Kranju smo pa lahko samo upal, da ne bo noben na cesto skocu, k je blo tok ljudi. Kokr jst vem, nesreca je nesreca. Pa ni vazno kje se zgodi. Vedno je nekdo (ali pa oba pri dragu) kriv. Nism pa pravnik tako da bl natancen ne bi vedu kako je s tem iz pravnega vidika.
LP, Miha

"Pedal to the metal!"

Slika
www.honda-si.net
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Re: Drag Race?!

Napisal/-a BiMMER Pe nov 01, 2002 11:53 am

Vsaka prireditev mora biti najavljena in dovoljena s strani upravne enote (oddelek za javni red in mir) po Zakonu o javnih shodih in javnih prireditvah /ZJSJP/
(Ur.l. SRS, št. 20/1973, 42/1986, RS, št. 8/1990, SRS, št. 5/1990, RS, št. 17/1991-I, 10/1991, 4/1992, 13/1993, 66/1993, 29/1995, 59/2002)

Prepovedano je pa zato, ker se ne ve kdo je za kaj odgovoren in kdo bo prevzel odgovornost za kakršno koli povzročeno škodo, nastale poškodbe in odpravljanje le teh! Če se prireditev prijavi in dobi soglasje je stvar povsem dovoljena (primer Maribor!!)
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Drag Race?!

Napisal/-a Sale Pe nov 01, 2002 12:00 pm

Kako je pa z raznimi plačili (odškodninami, najemninami, zavroavlninami,...) za take uradne prireditve? Ima mogoče kdo kakšne izkušnje oz. informacije?
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Re: Drag Race?!

Napisal/-a BiMMER So nov 02, 2002 8:46 am

Ja tko je, na obrazcu za prijavo se navede kdo je kdo na prireditvi, tako da se točno ve, kdo kaj opravlja! Potem je obvezno tudi varovanje, pa zdravstvena služba, pa najem prostora (če se ne zmeniš z lastnikom!) tko da zna bit cena kr visoka! Pa problem je da ti na Upravni Enoti ne bodo dali soglasja, če je to kr neki, če ni v okviru enga kluba ali društva!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
avtodklop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jan 14, 2003 11:11 pm

Re: Drag Race?!

Napisal/-a avtodklop To jan 14, 2003 11:32 pm

Pojem drag star!?
Draganje ne bi bilo draganje če ne bi bilo nelegalno, a ne?
Pravo draganje je 16 letnik za volanom avtomobila, ki mu v prvi tišči do konca. Res pa je, da imam samo staro Zastavo (101,mal novejša), ampak gre kar krepko do 80kmh v prvi brzini! Seveda pa je malce predelav npr., da sem odrezal na haubi luknjo za uplinjač, skrajšal izpuh, naredil elektronski vžig. Poskusite to z drugimi avtomobili s chip elektroniko. Sem poskusil od očeta avtomobil pa gre samo 60 na uro, slabo a ne? Seveda pa imajo novejši avtomobili blokade v chipu. Chip tuning? Ja lahko pospeški bodo (bolj uporabno na krajše proge), ampak ima chip blokado števila motorja, tud če nov kupljen v trgovini, katere predelujejo avtomobile.
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Drag Race?!

Napisal/-a vladek Sr jan 15, 2003 7:57 am

ce nisi menjalnika menjal ti 80km/h ne gre v prvi pa ce se 18krat obrnes na glavo. Vsak ki na hitro malo preracuna ve, da bi moral imet vec kot 12.000 obratov pri enakem menjalniku ali pa se vec ...
Slika
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Re: Drag Race?!

Napisal/-a Sale Sr jan 15, 2003 10:52 am

avtodklop pravi:
Draganje ne bi bilo draganje če ne bi bilo nelegalno, a ne?


Se ne strinjam s tem. Človek ima lahko veliko več od legalnega draga ;).
Slika Slika
 
G-4S
 

Re: Drag Race?!

Napisal/-a G-4S Če jan 16, 2003 12:20 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
Vrni se na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov