Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a maarkec Ne feb 13, 2011 3:44 pm

lp, zanima me a policija meri tudi zvečer v naselju, primer, skoz naselje sel okrog 80 km ob 22.20, nasproti-na drugi strani ceste je stal policijski avto škoda octavia, sel sm mimo, a je mogoče da so takrat merili, ni me ustavil??


hvala lp
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2874
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a mihaing Ne feb 13, 2011 3:48 pm

V zakonu jasno piše, da zvečer ne smejo meriti, ker morajo mladino vsaj takrat pustiti divjati, pa še lahko po pomoti zmerijo NLP-jevce in ne Zemljane. :roll: :roll: :roll: :roll: In ja tam kjer si se včeraj pelal je res stala škoda octavia :roll: :roll: :roll:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a _furby_ Ne feb 13, 2011 3:49 pm

kolega so v petek ujeli na radar v naselju (nekje pri Novi Gorici) ob 5-i uri zjutraj.
glede 22-ih pa zagotovo merijo, kr takrat se najde najvec pilotou okoli ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a lancia hf Ne feb 13, 2011 3:53 pm

In zakaj nebi mogli meriti čez noč :?:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a peroRS Ne feb 13, 2011 3:59 pm

Jaz sem enkrat naletel na radar v naselju (omejitev 40kmh) ob 3.00 zjutraj. Sreča, da sem že prej zmanjšal hitrost, čeprav grem ponavadi hitreje, sploh ponoči oops

Merijo pa te lahko kadarkoli v toku dneva (če so le pri volji), saj zato pa je javna razsvetljava :D
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a Kegl Ne feb 13, 2011 4:09 pm

mihaing je napisal/-a:V zakonu jasno piše, da zvečer ne smejo meriti, ker morajo mladino vsaj takrat pustiti divjati, pa še lahko po pomoti zmerijo NLP-jevce in ne Zemljane. :roll: :roll: :roll: :roll: In ja tam kjer si se včeraj pelal je res stala škoda octavia :roll: :roll: :roll:


vidm da mamo nov zakon :lol:
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a X-Hair Ne feb 13, 2011 4:12 pm

Lahko so merili hitrost, lahko so čakali določen avto, lahko so le malo počivali, lahko....... vsekakor pa niso tebi merili hitrosti. No, lahko so ti jo, ma če te niso ustavili, se nimaš s čim obremenjevat. Si mogoče, ko si peljal mimo njih, naprej opazil kakšen beli avto ob cesti. :twisted: Spet te nima kaj skrbeti, ker če si opazil kakšen avto, so potem merili v nasprotno smer tvoje vožnje. Kdaj pa kako bo on meril pa ni važno od ure v dnevu :mrgreen:, ampak od zunanjih dejavnikov. Je pa res, da se jih več vidi čez vikend in zelo radi se ponoči kam zahrbtno postavijo, čeprav ogrožaš samo sebe, meglo in kakšnega mravljinca, če že noriš 70 skozi prazno naselje in je vidljivost 200m naprej.


Kegl je napisal/-a:vidm da mamo nov zakon :lol:


Sicer res da je bil odgovor primeren postu, ampak poleti res pride nov. Pripravite denarnice. Jaz se ga že zelo veselim in komaj čakam, da pride v veljavo. Končno se bom lahko brez skrbi vozil po svojem pasu in ne s strahom, da se zaletim. Super.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a Kegl Ne feb 13, 2011 4:15 pm

in to je :?:
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a lancia hf Ne feb 13, 2011 4:32 pm

Kegl je napisal/-a:in to je :?:


Še bolj polniti državni proračun, na majhnih ribicah, ker na velikih ribah itak zakonsko nesmejo. =P
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2055
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a Gosic Ne feb 13, 2011 4:51 pm

Skos samo jamranje pa gor pa dol. Spet uprasanje: kdo vas sili gont cez naselje? Noben jih neuposteva (zakonov seveda), zato niste prav nic drugacni kot tisti tam, ki ljudi okol prinasajo. Ce bi se vsaj malo zamislili nad sabo, in pocistili svoja dejanja, morda tudi takih stvari v zivljenju nikoli nebi bilo in bi vsi lepo ziveli. Dam primer. Nekoc bom morda inzinir,(ce mi seveda uspe, je Slovenija vprašljiva) pa mi zenska rece: kako to tajkuni kradejo itd in bla bla bla, cez pet minut pa ze: bos ti nekoc fajn delov kje v firmici, pa bos men zrihtov bajto, pa ti nekaj dobis pa jaz, mal ceneje, pa pokasirava. In tak se dans dela, rece. In tu je stos. Vsi gledajo na druge, ucijo pa isto. Malo se zamislite, predn jamrate. Mene so ujeli v Logatcu na radar, 65km/h ob pol 11ih zvecer, nobene hise okoli, vse fraj, spregledal tablo. Placal 125€ in si rekel: nekaj lepih krepkih cez drzavo in: od zdaj vse po pravilih in nobenega € vec tem pozeruharjem. Tako da vse kar placate, ste si krivi vec ali manj sami. Treba si je priznat. Sistem je tak in sistemu se je treba prilagodit. V Sloveniji se nebo nikoli vec kaj konkretno spremenilo, le cene goriv,hrane in tako dalje. Bi se dodal, da ce peljes cez naselje 50km/h pridobis isto kot tisti, ki gre skozi 70km/h, ce je v naselju tudi semafor. Ce pa semaforja ni, pa pridobi 1-5min. Ampak seveda so marsikateremu drzavljanu pomembne sekunde in nato spet jamranje.
 
Uporabniški avatar
RobberDuck
Novinec
 
Prispevkov: 283
Pridružen: Če mar 27, 2008 6:33 pm

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a RobberDuck Ne feb 13, 2011 5:17 pm

Sicer je naslov in opis dogodka mogoče res nekako nesrečno izbran, mislim pa, da avtorja bolj zanima, če je možno, da imajo stacionarne radarje tudi v policijskih avtih.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a maarkec Ne feb 13, 2011 7:03 pm

tako ja, zanima me če majo tud v policijskih škoda stacionarne radarje, oziroma ti posljejo sliko, hm, mihanig, od kje pa si oziroma kdo si, da ves da je tam - stala škoda octavia, kje???
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: merjenje v naselju zvečer??

Napisal/-a branee Sr feb 16, 2011 7:22 am

No tkole gosic ti podajas kr ene podatke kako lahko reces koliko nekdo pridobi ce ne ves na koliko dolgi poti je? Namrec kmh je kilometer na uro, se pravi je hitrost vezana na cas oz razdaljo ki jo prepotujes :eyes

kot drugo vama lahko povem ker imam za tasta kriminalista (prej je delal kot prometni pa ac) da v obicajnih skodah (policijskih ni provida radarjev) ce govorimo o standardnih policijskih vozilih in ne tistih civilkah
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov