kesneberg je napisal/-a:najprej preveri če je stvar vpisana v zemljiško knjigo, koliko je lastnikov (soglasje k prodaji morajo dati vsi), obremenitve - hipoteke, pa če so vse dajatve plačane (zemljiški prispevek), elektrika pa stroški upravljanja. Če je vse ok spišeta kupoprodajno, overovi jo notar (najprej se overovi podpise nato pa še pogodbo), na občini se plača davek na če je nepremičnina mlajša od 20 let, na to daš vlogo za vpis v zemljiško knjigo, kjer priložiš overovljeno kopijo kupoprodajne pogodbe. Čež kak mesec dobiš obvestilo da je postopek vpisa začet, nato pa še izpis iz zemljiške knjige da si vpisan kot lastnik. Potem ti pa vsako leto pade davek oz zemljiški prispevek.
Če je v garaži elekrtrika popiši števec na dan overovitve pogodbe, oz naredi primopredajni zapisnik ki ga oba podpišeta (stanje števca, kaj je notr, prevzem ključev....). Javit moraš še upravitelju da si ti od tega in tega naprej lastnik. V pogodbo spiši da vse stroške do dneva podpisa ki so vezani na uporabo garaže nosi in poravna, bivši lastnik, od dneva podpisa dalje pa ti.
Ja pa ključavnico zamenjaj takoj ko boš lastnik. Kupnino pa plačaj pri notarju ko bo pogodba overovljena. Namesto k notarju greš lahko na upravno enoto overovit pogodbo je malo ceneje.
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov