Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
katka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če apr 11, 2013 9:53 am

Mladi voznik

Napisal/-a katka Če apr 11, 2013 10:05 am

Zdravo!
Na vas se obračam za nekaj nasvetov...
Včeraj sem dobila kazen za prehitro vožnjo (250 EUR, če pa vplačam v roku 8 dni, se kazen razpolovi na 125 EUR) in 3 kazenske točke.
Sem mlada voznica (19 let trenutno, vendar bo kmalu 20), varne vožnje še nimam narejene, vendar bo kmalu. Vem pa da je za mladega voznika omejitev 7 kazenskih točk.
Zanima pa me:
A) Ali se mi točke lahko izbrišejo in kako?
B) Kje lahko kazen vplačam?
C) Ali lahko opravljam varno vožnjo klub točkam?
D) Ali se mi meja kazenskih točk po 21. letu zviša in hkrati mi tudi točke ostanejo?
Vem, da bi lahko vse to sama pogledala. No, saj sem, vendar sem dobila toliko različnih informacij, da sem raje semle vprašala.
Če pa bom imela še kakšno vprašanje, bom pa spet kaj vprašala.
Hvala in lep pozdrav,
katka
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Mladi voznik

Napisal/-a matejxx Če apr 11, 2013 12:02 pm

A) Točk za mladega voznika ni možno zbrisati.
B) Po vsej verjetnosti si že dobila položnico za kazen, če ne jo sigurno dobiš po pošti. Tako da greš s to položnico na pošto in plačaš
C) Varno vožnjo lahko opravljaš, saj nima nobene zveza s točkami. Kaj ni varna vožnja sedaj obvezna po opravljenemu izpitu?
D) Po 21 letu imaš na voljo 18 točk ( sam boljše da jih ne nabiraš, ker ti lahko gre izpit veliko hitreje kot pa si ga naredila :D ), tako da moraš sedaj paziti, da do 21 leta ne nabereš še štiri dodane točke, ker potem ti gre izpit (tako da glej da nimaš slučajno kakšno prometno nesrečo).

Upam da so ti odgovori pravilni.
 
katka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če apr 11, 2013 9:53 am

Re: Mladi voznik

Napisal/-a katka Če apr 11, 2013 5:20 pm

Najlepša hvala za tako hiter odgovor :)
Ja, tečaj varne vožnje je obvezen, vendar ga jaz še nisem opravila, vendar ga bom v kratkem.

Itak bom pa naslednje leto 21 let. Potem se te točke prenesejo in po dopolnjenem 21. letu mi začne teči doba treh let (med to dobo ne smem dobiti novih točk, če želim te tri izbrisat)...saj je tako, ali se motim??? :?:

Kazen bom pa šla jutri vplačat, ko grem ravno na pošto - kako prikladno :?

Ja, res je...točke se lahko zelo hitro "zbirajo", če nisi previden :roll:

LP
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Mladi voznik

Napisal/-a domen90 Če apr 11, 2013 7:53 pm

Mladi voznik si do 21. leta oziorma 2 leti od opravljenega vozniškega dovoljenja. Konkretno, če narediš izpit pri 20. letih, si mladi voznik do 22. leta oziroma do tistega datuma, ki je časovno oddaljen 2 leti od datuma opravljenega izpita.
Slika
 
katka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če apr 11, 2013 9:53 am

Re: Mladi voznik

Napisal/-a katka Pe apr 12, 2013 12:12 pm

Ja, to vem. Ma jaz sem ga itak pri osemnajstih delala tako da mi velja status mladega voznika do 21.leta.

Me pa zanima, kje lahko to globo poravnam. A se da to tudi na Petrolu???

Lp
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Mladi voznik

Napisal/-a ejsim Pe apr 12, 2013 12:27 pm

Seveda, če je v obliki položnice, lahko tudi na Petrolu. Samo potrdilo pa le obdrži v vsakem primeru.
 
ShAArK
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So feb 22, 2014 8:01 pm

Re: Mladi voznik

Napisal/-a ShAArK So feb 22, 2014 8:11 pm

Zdravo.
Imam par vprašanj.Izpit za avto imam skoraj 2 leti.Pred 1 letom sem naredil bedarijo ker sem nekaj spil in se potem vsedel za volan..mislil sem da je preteklo dovolj časa in niti razmišlal nisem da bi lahko še kaj napihal inseveda takšno srečo kot imam me glih tedaj ustavi policija..dukomenti ono levo desno in napiham okrog 0.10 tu nekje vglavnem cisto malo in seveda jaz celi začuden ker mi ni bilo jasno kak lahko od 2 piv napiham pa že ogromno časa je preteklo...potem mi policaj napiše kazen mislim da 300€ pa 4 kazenske točke..dobro plačam jaz to vse gre lepo dalje ni blo več nobenih prekrškov in pred kratkim naletim na radar in dobim 250€ in 3 kazenske točke.Torej vse skupaj jih imam že 7 kar pa je ogromno za mladega voznika.IN zdaj nevem berem zakone po internetu nekje piše da moraš presežt 7 točk da odvzem nekje piše da vzamejo če dopolniš ali presežeš 7 točk..torej sem ob izpit ? Kakšne bojo sankcije kako to poteka itd ? Sedaj lahko vozim? Čes čas dobim domov kako pošto da nesmem več ali kako je to ? Ma kdo kakšno izkušnjo z tem ali ve potek tega ? Hvala.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Mladi voznik

Napisal/-a matejxx So feb 22, 2014 8:44 pm

Na žalost se vozniško dovoljenje preneha ko dosežeš ali presežeš 7 točk (oziroma 18, če imaš izpit več kot 2 leti). Za drug del vprašanja nisem siguren, koliko se mi zdi se lahko voziš dokler ne dobiš od sodišča obvestilo o prenehanju.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Mladi voznik

Napisal/-a ojnica So feb 22, 2014 11:46 pm

Sem slišal, ko presežeš te točke so se eni še kr naprej vozil potem pa dobil domov, da jim je že pred parimi meseci poteku izpit :?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov