Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide To mar 14, 2006 11:18 pm

HajdukS je napisal/-a:
BiMMER je napisal/-a:ja, kakor vzameš, obnese se tisto kar je utemeljeno. Ni fer da se nekdo pritoži zato ker je vozil 100 v naselju namesto 50 in ga policija dobi na radar pol se pa pritoži na nevem kaj, da je imel policist kapo postrani gor. Taka pritožba je neutemeljena in ne more biti rešena pozitivno. Ljudje si pa delajo utvare, da bo. Potem so pa razočarani. Demokracija ne pomeni tega, da bo kr vsaka pritožba rešena pozitivno ampak samo take, nezakonite.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Boga policija... Poredni ljudje!

aja pa policist sej je vedno pritozba na policista oz na postopek, sodno varstvo tukaj nima veze... Ce bo komandir reku da je policist ravnal pravilno, bos ti moral it naprej s postopkom in kolikor vem, ne vec na sodisce za prekrske temvec na visje instance ker laicno gledano tozis policijo. Me zanima koliko ljudi se bo odlocilo za tako potezo...

PS: pa to, kar se sedaj dela glede placevanja polovicne cene v 8ih dneh CE SE NE PRITOZIS (po zavrnjeni pritozbi nimas 8 dni polovicno), se mi zdi proti ustavno. Na nek nacin pravijo strinjaj se z nami pa ti bomo pol oprostili...

maste kaksn komentar??? :lol:

mogoče komentar..."le čevlje sodi naj kopitar?"
Če se pritožiš z utemeljenimi razlogi, potem boš itak plačal 0! Če pa brezvezne pritožbe pišeš je pa to čist tvoj problem, ne vem kaj je tukaj nerazumljivega?
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
HajdukS
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 731
Pridružen: Če dec 26, 2002 1:45 pm

Napisal/-a HajdukS Če mar 16, 2006 8:44 pm

Slide je napisal/-a:
HajdukS je napisal/-a:
BiMMER je napisal/-a:ja, kakor vzameš, obnese se tisto kar je utemeljeno. Ni fer da se nekdo pritoži zato ker je vozil 100 v naselju namesto 50 in ga policija dobi na radar pol se pa pritoži na nevem kaj, da je imel policist kapo postrani gor. Taka pritožba je neutemeljena in ne more biti rešena pozitivno. Ljudje si pa delajo utvare, da bo. Potem so pa razočarani. Demokracija ne pomeni tega, da bo kr vsaka pritožba rešena pozitivno ampak samo take, nezakonite.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Boga policija... Poredni ljudje!

aja pa policist sej je vedno pritozba na policista oz na postopek, sodno varstvo tukaj nima veze... Ce bo komandir reku da je policist ravnal pravilno, bos ti moral it naprej s postopkom in kolikor vem, ne vec na sodisce za prekrske temvec na visje instance ker laicno gledano tozis policijo. Me zanima koliko ljudi se bo odlocilo za tako potezo...

PS: pa to, kar se sedaj dela glede placevanja polovicne cene v 8ih dneh CE SE NE PRITOZIS (po zavrnjeni pritozbi nimas 8 dni polovicno), se mi zdi proti ustavno. Na nek nacin pravijo strinjaj se z nami pa ti bomo pol oprostili...

maste kaksn komentar??? :lol:

mogoče komentar..."le čevlje sodi naj kopitar?"
Če se pritožiš z utemeljenimi razlogi, potem boš itak plačal 0! Če pa brezvezne pritožbe pišeš je pa to čist tvoj problem, ne vem kaj je tukaj nerazumljivega?


Ravno to ni res nazalost... Se je ze preveckrat pokazalo v praksi. Problem je to da policaj ugotavlja ce je kazen utemeljena ali ne, sam pa itak ves kolikokrat priznajo svojo napako... :roll:
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Če mar 16, 2006 11:18 pm

HajdukS je napisal/-a:
Slide je napisal/-a:mogoče komentar..."le čevlje sodi naj kopitar?"
Če se pritožiš z utemeljenimi razlogi, potem boš itak plačal 0! Če pa brezvezne pritožbe pišeš je pa to čist tvoj problem, ne vem kaj je tukaj nerazumljivega?

Ravno to ni res nazalost... Se je ze preveckrat pokazalo v praksi. Problem je to da policaj ugotavlja ce je kazen utemeljena ali ne, sam pa itak ves kolikokrat priznajo svojo napako... :roll:


Policist je napisal/-a:Pritožbe, ki jih rešujejo komandirji policijskih postaj so pritožbe na POSTOPEK POLICISTA. Zahteva za sodno varstvo je popolnoma druga stvar. V primeru zahteve za sodno varstvo (po starem ugovor na plačilni nalog), je plačilni nalog odstopljen pristojnemu sodišču. Komadir s to zadevo nima nič.

Citat s prejšnje strani...OK? Zato sem pa rekel le čevlje sodi naj kopitar...treba je dobro vedet o čem govoriš...
OK?
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
HajdukS
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 731
Pridružen: Če dec 26, 2002 1:45 pm

Napisal/-a HajdukS Pe mar 17, 2006 12:55 am

Ne razumeva se... To da lazje dobis oprostitev ce je napacen postopek se strinjava...
Jst pod policaj nism mislu komandirja policijske postaje temvec tisto osebo ki doloci da si ti storil prekršek(pac policaj na licu mesta). Problem nastane ce je odlocitev neutemeljena (vsaj iz tvojega vidika, pa je postopek lahko cisto pravilen...).

PS: sodno varstvo pomeni da ne rabis placat sodnih stroskov ane? Pritozba je se vedno nekaj drugega...

A se bo se kdo kj oglasil????

le cevlje sodi naj kopitar???!!!! Ko se gre zame in za moje pravice sigurno ne bom pustil da o tem sodi kdorkoli brez moje vpletenosti. Sploh pa ne vidim nobenih pravnikov tukaj ampak samo ene policajcke ki itak niso v polozaju da bi o cemer koli sodili in o cemer koli pametovali...
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith To maj 08, 2007 3:18 pm

mene so pojebal za 1300e ker sm vozil pijan, in sicer sem napihal 0.29

kje je pravica tle ffs..
 
Uporabniški avatar
stealth
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Če feb 10, 2005 8:02 pm

Napisal/-a stealth To maj 08, 2007 7:00 pm

so se pa kuliji od redarjev pozlatili očitno... js sm nazadnje napihu 0,31 pa sem dobu 200 evrov.
@Voith: si ziher da ni blo še kakih drugih substanc zraven al pa kak indijanc v prtljažniku? :)
Dodge Stealth Twinturbo AWD
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide To maj 08, 2007 10:24 pm

Ja...policaj je kriv za teh 1300€ :tomidelej: Naj uganem da si imel tudi ravno pravšnji dar govora po tistih 0,29...pa nisem rekel da si bil pijan!!!
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
traktor TDI
Novinec
 
Prispevkov: 249
Pridružen: Ne apr 01, 2007 4:02 pm

Napisal/-a traktor TDI To maj 08, 2007 10:52 pm

1300€ na 0,29 je nemogoče. To je ja 300 jurjev zaradi, lahko že, 4 pirov.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr maj 09, 2007 7:38 am

traktor TDI je napisal/-a:1300€ na 0,29 je nemogoče. To je ja 300 jurjev zaradi, lahko že, 4 pirov.


seveda da je nemogoce... preberi in strni skupaj
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 911#831911

Voith je samo poudaril komplet...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 Ne jun 03, 2007 6:14 pm

[

Ce bo komandir reku da je policist ravnal pravilno, bos ti moral it naprej s postopkom in kolikor vem, ne vec na sodisce za prekrske temvec na visje instance ker laicno gledano tozis policijo. Me zanima koliko ljudi se bo odlocilo za tako potezo...

PS: pa to, kar se sedaj dela glede placevanja polovicne cene v 8ih dneh CE SE NE PRITOZIS (po zavrnjeni pritozbi nimas 8 dni polovicno), se mi zdi proti ustavno. Na nek nacin pravijo strinjaj se z nami pa ti bomo pol oprostili...

Pa če še polovičko ne plačaš, te pa prisilijo z uklonilnim zaporom, da priznaš svoj prometni zločin, kakršenkoli je že.
Ko sem spisal izjavo o Dejstvih in okoliščinah prekrška, sem v Odločbi o prekršku dobil ravno nasprotne izjave policistov. Npr. ob uri ko so me štopali je prometna konica, v odločbi pa da na cesti ni bilo drugih vozil in da nisem vozil v koloni, itd.
Avtomatsko si kriv, če je prekršek take narave, da ga lahko rešujejo pristojni na policiji.
Škoda da so izjeme redke.

lp
 
belakrajina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 17, 2007 12:09 am

Napisal/-a belakrajina Po dec 17, 2007 12:49 am

evo mene je glih vceraj policija ustavla ko sm v avtu sedel ni bil niti przgan nic in se zravn mene ustavi przge luci pride do avta mi rece za prometno pa voznisko pa mu recem da smo pili vsi in da smo tle sam v avtu hotl spat on pa meni da mi odreja preizkus z alktestom ok in piham pa sm napiha 0,57 in vzame mi voznisko za 24ur in mi napise kazn za 250 eur ter 5 kaznskih tock zravn sm mel se 4 kolege kateri to lahko potrdijo! Sedaj me pa samo zanima ce mam kake utemeljene razloge za pritozbo ker ko je on domene prsou jaz nism vozil avta avto je bil vgasnen, nevem kaj zdej nesmes vec niti pijan sedet v avtu! Prosil bi ce mi lahko nekdo svetuje ker se mi zdi fer pa sej se ni tok zard denarja bolj je zard pik ker sm mlad voznik in zdej mam 5pik, kdaj se radar prevozim al pa kaj narobe prkiram pa gre izpit!
Hvala za odgovore ze vnaprej!
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po dec 17, 2007 7:51 am

Si nam sigurno vse povedal? Kako pa je vidu, da ste notr al ste ga pili že zgodaj popoldne, ko je bil še dan :roll:
 
belakrajina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 17, 2007 12:09 am

Napisal/-a belakrajina Po dec 17, 2007 7:59 am

sej ne recem da nism vozu sm ko sm ja vozu oni mene niso vidli sigurno ko smo bili parkirani ob cesti ze kakih 10 min so se nasproti z avtom pelali!pa so sli vn pol je pa blo!pa ce smo na tem on ni vidu da sm ja vozu tk da bi lahko vsak vozu!ko sm ga se vprasal da zakaj je prsu do nas ko tle stojimo je reku da mu zledmo sumljivi!
 
belakrajina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 17, 2007 12:09 am

Napisal/-a belakrajina Po dec 17, 2007 8:00 am

ne pa to je blo ob pol petih vjutro tko da je bla noc!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5042
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Po dec 17, 2007 9:04 am

Pritoževat se na "pijanost" je brezveze in s tem posledično tudi na ravnanje policistov....če pa te "napenja" recimo, da si prehiteval ali "zavozil" na polno črto, ali zapeljal v križišče, ko je domnevno že gorela rdeča luč, potem pa je to smiselno, ampak zopet ne eno brezvezno "čečkanje" na papir, ampak nekaj strokovno sestavljenega po možnosti z pečatom kake odvetniške firme ali odvetnika, če si imel pa še sopotnika -potem so itak "opleli" (tri leta nazaj sem plačal za to 5 jurjev(kazen bi bila 45k)....napisali so sicer, da bo soočenje, do katerega ni nikoli prišlo, nakar sem enostavno po parih mesecih dobil odločbo, da se postopek ustavi - in še "cvetka" ki je bila dopisana:" brez možnnosti ugovora" :lol:
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po dec 17, 2007 9:15 am

Aha, zdej tko, če te ni vidu in ste stali z vgasnjenim avtom, ti ne bi smel dat kazni. V bistvu bi se moral policist skrit, pa te opazovat in če bi speljal, ukrepat, tko pa ni pravilno opravu postopka. Načeloma bi se lahko pritožil.
 
Kroky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če avg 30, 2007 7:39 pm

Sodno varstvo

Napisal/-a Kroky Sr apr 23, 2008 1:29 pm

Pozdravljeni,
zanima me kje na plačilnem nalogu piše naslov, kamor se poda zahtevek in pa, v kolikšnem času mora organ odgovoriti na prošnjo za sodno varstvo. Seveda, kako ukrepati, če odgovora ni.
Lp
K
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Sr apr 23, 2008 1:32 pm

jst sm zadnc dobu kazen kao za napacno parkiranje.pred posto na jesenicah tm pac vsi parkirajo.in nas je blo parkiranih 6 avtou.dobu sem pa samo jest kazen.pa sm se prtoziu pa so me odbil ces ja sj tm nesmes parkirat...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
bzzero
Novinec
 
Prispevkov: 247
Pridružen: To dec 18, 2007 11:04 am

Napisal/-a bzzero Sr apr 23, 2008 1:53 pm

abbe je napisal/-a:jst sm zadnc dobu kazen kao za napacno parkiranje.pred posto na jesenicah tm pac vsi parkirajo.in nas je blo parkiranih 6 avtou.dobu sem pa samo jest kazen.pa sm se prtoziu pa so me odbil ces ja sj tm nesmes parkirat...


A niso tm boksi pocahnani (prou pred posto)?
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Napisal/-a Kukec Sr apr 23, 2008 2:28 pm

to z tem parkiranjem ja tako ali tako dvoumno... okol naše šole sta dve ulici.... ki vsaj 4× na mesec imajo tam parkirani avti obvestila gor.... ostale dni pa nič...pa ni nobenga znaka tisto za parkiranje v sodih/lihih dneh v mesecu....ampak, to vrjetno kr od redarja odvinso, kdaj se mu da al kaj.... pojma nimam....
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov