Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a hahehihoh To apr 29, 2014 11:25 am

ojnica je napisal/-a:Da se vam da :lol: tko včasih kakšnega voznika mal sprovociraš, da bi tekmoval pa neham že po parih sekundah si mislim kere lisice so za volanom.

OFF!!!
Ni blo na AC je blo pa na neasfaltirani cesti, en s subarujem 4X4 k velja za kao super duper hribovsk avto sm ga včer ˝prsilu˝, da se mi je umaknu, oba sva ˝skakal˝kot na kros progi, luknje, jest pa sam gas, to to to :lol: :D :lol:

Bravo! :roll:
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1944
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Polo78 To apr 29, 2014 12:41 pm

Omenjate dolenjsko AC zjutraj, ko se folk vozi na šiht. Štajerska včasih tudi ni nič boljša, bolj ko se bližaš LJ, slabše je. Sploh od Domžal naprej je včasih živa katastrofa, vsi gredo kampirat na prehitevalnega. :roll: Slovenska folklora, ki mi res ne bo nikoli jasna. Ker čim prestopiš mejo pa naj si bo to Avstrija ali Italija, tega ne vidiš. Če pa že, se tudi tam največkrat znajde ravno kak nadebuden Slovencelj.

Avtorju teme: Pozabi na pritožbo, ker ne bo uspela in plačaj kazen. Predvsem pa upam, da te je izučilo, da se na prehitevalnem pasu ne kampira! Ker če je tisti Q5 zaviral in te nato prehitel po desni, potem je bilo več kot očitno dovolj prostora, da bi se mu umaknil in to še preden ti je namenil salvo blendanja in se potem varno vrnil na prehitevalnega, da bi prehitel vozila, ki so se vključevala. In potem še, ko praviš, da se 10 sekund nisi umaknil policajem (pri 130 km/h v tem času prevoziš že kar lepo razdaljo - natančneje dobrih 360 metrov) in ti je bil edini namen pod**bavat, ker si bil očitno užaljen, da ti nekdo blenda, mi to pove vse. In več ko bo tovrstnih kazni, bolj upam, da se boste nekateri naučili pomena prehitevalnega pasu. :idea:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri To apr 29, 2014 12:56 pm

Najbolj pošteno bi bilo, da avtor teme ( in njemu podobni ) ostane brez izpita in ponovno naj gre delati izpit.
Izpit bi morali delati z vsaj 70 ur vožnje, da se vsaj nekaj naučijo.
Ni vse v sukanju volana.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a pskoda To apr 29, 2014 1:03 pm

Ogromno je takih, ki vozijo po levem in nobenega ne prehitevajo še več je pa takih, ki ne poznajo varnostno razdaljo po AC. Take je treba kaznovat, ker samo tako jih bo izučilo
Lp
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ To apr 29, 2014 1:31 pm

pskoda je napisal/-a:Ogromno je takih, ki vozijo po levem in nobenega ne prehitevajo še več je pa takih, ki ne poznajo varnostno razdaljo po AC. Take je treba kaznovat, ker samo tako jih bo izučilo


res je. ampak te s prekratko varnostno so že začeli lepo kaznovat. in prav je tako. vesel sem pa, da je končno red tudi na strani tistih ki kampirajo. jst imam s policaji v civilu na avtocesti zelo dobre izkušnje, z razliko od mestnih redarjev dejansko nekaj naredijo pametnega na cesti...
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a arijan To apr 29, 2014 1:42 pm

Beri je napisal/-a:Najbolj pošteno bi bilo, da avtor teme ( in njemu podobni ) ostane brez izpita in ponovno naj gre delati izpit.
Izpit bi morali delati z vsaj 70 ur vožnje, da se vsaj nekaj naučijo.
Ni vse v sukanju volana.


To bo to da :roll:
Ker so to najhujši prekrški. Pa odvzet izpit za en mesec, ker ne uporablja žmigavca ko menja pas.

Sem se enkrat peljal po lokalni cesti za pežojem, ki mu niso delale zavorne luči, pa se nisem zaletu v njega. Pač malo spremljaš promet okoli sebe.

Koliko je tudi takih, ki se peljejo počasi in ko se odpre cesta jih greš prehitet, pa še pospeši :evil:

EGO pa te fore... :lol:
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri To apr 29, 2014 2:58 pm

Ne kaki s svojimi prispodobami.
Omenil sem avtorja in njemu podobne, če se vidiš v tem, potem ok.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a arijan Sr apr 30, 2014 6:56 am

Nisem angel za volanom. Se mi tudi kdaj zgodi da naredim kak prekršek ali pač ostanem na prehitevalnem predolgo, samo se trudim ne ovirat s tem koga za mano.

Tvoj komentar se mi zdi malo pretiravanje. Če si pa ti toliko nestrpen, da ne moreš upočasnit pa počakat da se ta pred tabo umakne iz prehitevalnega, pol se mu pa kar pridruži pri ponovnem opravljanju izpita :)
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri Sr apr 30, 2014 10:24 am

Nisem nestrpen, samo želim tebi in podobnim dopovedati kaj pomeni prehitevalni pas.
Sama beseda prehitevalni ima svoj pomen i valjda si toliko časa v Sloveniji, da bi že moral vedeti pomen te besede.
Prehitiš in se vrneš na vozni pas, to je vsa umetnost.
Če nekdo vozi 120 km/h a ti prehitevaš s 125 km/h in za sabo držiš kolono, to ni prehitevanje, to je podyebavanje.
Lahko se napišejo romani, ti in podobni ne boste razumeli problematike.

En vic na to temo; Včeraj sem se peljal v Portorož ( iz Ljubljane ) in sem rabil 3 ure, taka kolona je bila.
- zakaj nisi prehiteval ???
Kako, dio porko, če sem bil prvi !?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a pskoda Sr apr 30, 2014 11:07 am

Beri je napisal/-a:Nisem nestrpen, samo želim tebi in podobnim dopovedati kaj pomeni prehitevalni pas.
Sama beseda prehitevalni ima svoj pomen i valjda si toliko časa v Sloveniji, da bi že moral vedeti pomen te besede.
Prehitiš in se vrneš na vozni pas, to je vsa umetnost.
Če nekdo vozi 120 km/h a ti prehitevaš s 125 km/h in za sabo držiš kolono, to ni prehitevanje, to je podyebavanje.
Lahko se napišejo romani, ti in podobni ne boste razumeli problematike.

En vic na to temo; Včeraj sem se peljal v Portorož ( iz Ljubljane ) in sem rabil 3 ure, taka kolona je bila.
- zakaj nisi prehiteval ???
Kako, dio porko, če sem bil prvi !?


Se popolnoma strinjam in takih je kar nekaj po naših cestah. So pa tudi kandidati ko prehitevajo tovornjak in jih je polna cesta ko bi mimo tovornjaka vozil veleslalom vozi pa mogoče 5km/h hitreje od tovornjaka zadaj pa seveda kolona. Zadnje čase opažam, da je tudi kar nekaj ljudi, ko na AC sekajo ovink...WTF kazen dvojno in to takoj
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a esem Sr apr 30, 2014 10:11 pm

Beri je napisal/-a:.... i valjda si toliko časa v Sloveniji, da bi že moral vedeti pomen te besede.
....

Kolikor vemo, je Arijan rojen v Sloveniji, njegova mama je Slovenka, njegov materni jezik je slovenščina, poleg tega govori še angleško, tako da komentar v smislu, če je dovolj dolgo v Sloveniji, da bi razumel določene izraze, res ni na mestu! Celo več - vreden je vsega obsojanja. In še več - tudi, če sploh ne bi bil Slovenec, bi bil tak komentar vreden vsega obsojanja.

1.5 - prepovedana je tudi spolna, narodna, rasna in verska nestrpnost


Tokrat samo resno opozorilo, naslednjič - upam da tega ne bo, da je opozorilo dovolj - pa gotovo kaj več.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Bat_zajla Sr apr 30, 2014 10:50 pm

To je podobna tema, kot vključevanje v kolono v zadnjem trenutku (zadrga), kjer se najbol pritožujejo ravno tisti, ki delajo prekršek in se bašejo v kolono nekje v sredini. Na koncu pa kažejo s prstom na tiste, ki se po pravilih vključujejo na koncu.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a DePalmo Sr apr 30, 2014 11:19 pm

Bat_zajla je napisal/-a:To je podobna tema, kot vključevanje v kolono v zadnjem trenutku (zadrga), kjer se najbol pritožujejo ravno tisti, ki delajo prekršek in se bašejo v kolono nekje v sredini. Na koncu pa kažejo s prstom na tiste, ki se po pravilih vključujejo na koncu.

Boš rekel da ni pravilno da ko vidiš zaporo pasu čez 500m (ali 1000m), da se že prej razvrstiš na odprt pas ampak moraš čakat do zadnjega trenutka?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a ~toMmy~ Sr apr 30, 2014 11:20 pm

Takšne stvari so pri nas itak samoumevne... :S Že kar nekaj tisoč kilometrov sem prevozil s tipom, ki recimo pogosto čaka pred krožnim zaradi kretena, ki ne da žmigavca, da gre na izvoz in potem je še on isti k****n, ne skapira (kot vsaj polovica naših voznikov), da sami sebe jebejo v glavo. V kakšen klanec mu ni problem na tropasovni AC po srednjem pasu kruzat npr. 80, čeprav je desni prost. Enkrat se je čudil, zakaj mu en trobi, ko se je s cca. 70 na začetku pospeševalnega vključil na AC, pa sem ga še jaz napizdil... Ampak prevzgojit ga pa ni šans...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a gorazdkop Če maj 01, 2014 5:05 am

tommy je lepo povzel našo kulturo. najprej se hudujemo nad drugimi, kako so lahko taki neuvidevni egoistični izmečki. Čez dve sekundi pa kot zlata ribica pozabimo in (p)ostanemo ravno taki.
Tudi pri sebi včasih to opazim, tako da se ne izvzemam. Se pa da to odpravit, če je volja.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a a4 Če maj 01, 2014 7:47 am

avtor teme govori da so policaji v prekršku.

kak lahko pišeš takšne bedarije ? loviti prekrškarje je njihova služba

sicer pa: če nekdo želi hitreje voziti po avtocesti verjetno tudi ima razloge za to početje (pot v porodnišnico, razgovor za službo in ostale bedarije kjer želiš biti točen), s tem sprejme tudi vsa tveganja. če se nekomu mudi, ga pač spustite mimo, ne pa da se delate policaje, se smejite ali nasploh živcirate. bodite pozorni predvsem na svojo vožnjo, prižgite glasbo in mirno vozite. :roll:
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri Če maj 01, 2014 10:31 am

esem je napisal/-a:Kolikor vemo, je Arijan rojen v Sloveniji, njegova mama je Slovenka, njegov materni jezik je slovenščina, poleg tega govori še angleško, tako da komentar v smislu, če je dovolj dolgo v Sloveniji, da bi razumel določene izraze, res ni na mestu!

Da, ni na mestu da mi pridigaš na ta način, ker to ni bil moj smisel mojega posta - kar mi ti želiš imputirati.
Omenil sem: Sama beseda prehitevalni ima svoj pomen i valjda si toliko časa v Sloveniji, da bi že moral vedeti pomen te besede.
Če se avtor teme opravičuje na vse načine, zakaj se pelje po prehitevalnem pasu in želi opravičiti svoje nespodobno obnašanje, potem še omenja državni organ ( policaje ) kot neko oviro v njegovem početju in to je zate kao normalno a ni normalno, če se jaz potrudim avtorja teme podučiti o tem kaj pomeni prehitevalni pas.
Ne, ti želiš pokazati svojo avtoriteto.
Avtoriteta je ok, če se ne zlorabi a ti izvoli;
1) pokaži jo
2) zlorabi jo

Tretje možnosti nimaš.

In še tole :
esem je napisal/-a: tako da komentar v smislu, če je dovolj dolgo v Sloveniji, da bi razumel določene izraze, res ni na mestu!


Ne določene izraze, striktno prehitevalni pas
Če on ne razume, ga je treba podučiti.
V kolikor tudi ti ne razumeš, potem pa se bom ponovil še enkrat: Prehitiš in se vrneš na vozni pas, to je vsa umetnost.

Zdaj pa mladi gospod, izvoli, naredi kar moraš; dokaži ali zlorabi svojo avtoriteto.
Če država zaradi zlorabe avtoritete gre v tri krasne, dokaži da je nekaj takega možno tudi na forumu.
Zrcali stanje države, zmoreš ti to, tvoj ego je sposoben tega.
Lep dan še naprej , vsem -

Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2359
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a DePalmo Če maj 01, 2014 11:04 am

a4 je napisal/-a:kak lahko pišeš takšne bedarije ? loviti prekrškarje je njihova služba

Res je, a dokler nimajo intervencijskih luči so kot vsi ostali udeleženci v prometu, torej se morajo držat pravil.

a4 je napisal/-a:sicer pa: če nekdo želi hitreje voziti po avtocesti verjetno tudi ima razloge za to početje (pot v porodnišnico, razgovor za službo in ostale bedarije kjer želiš biti točen), s tem sprejme tudi vsa tveganja. če se nekomu mudi, ga pač spustite mimo, ne pa da se delate policaje, se smejite ali nasploh živcirate. bodite pozorni predvsem na svojo vožnjo, prižgite glasbo in mirno vozite. :roll:

x2

Veliko je lokalnih šerifov ki radi delijo pravico. Vedno samo upam da bo kakšen tak naletel na policaja in bo dobil svojo porcijo pravice, kot jo je avtor teme. Ker če se meni mudi, se bom že jaz zagovarjal pred sodnikom zakaj sem šel 200 po avtocesti (in ne tega objavljal na forumu ter jokcal kok je nepravičen svet!), ne pa da se moram vmes ukvarjat še s vsakim kretenom ki ima 5 minuta cajta.
Priznam, sem bil tudi jaz dostikrat med njimi (sploh ko sem bil mlajši :)), sedaj pa raje gledam da je promet čimbolj tekoč in da nisem ovira na cesti, ter naučil sem se odpuščati drugim ki storijo napake. Se pa še vedno najde kakšen ki mi potegne živc...
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri Če maj 01, 2014 11:20 am

DePalmo je napisal/-a:Res je, a dokler nimajo intervencijskih luči so kot vsi ostali udeleženci v prometu, torej se morajo držat pravil.

Ni vedno tako, primer provida ;)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9971
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a esem Če maj 01, 2014 1:11 pm

Beri je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Kolikor vemo, je Arijan rojen v Sloveniji, njegova mama je Slovenka, njegov materni jezik je slovenščina, poleg tega govori še angleško, tako da komentar v smislu, če je dovolj dolgo v Sloveniji, da bi razumel določene izraze, res ni na mestu!

Da, ni na mestu da mi pridigaš na ta način, ker to ni bil moj smisel mojega posta - kar mi ti želiš imputirati.
Omenil sem: Sama beseda prehitevalni ima svoj pomen i valjda si toliko časa v Sloveniji, da bi že moral vedeti pomen te besede.
Če se avtor teme opravičuje na vse načine, zakaj se pelje po prehitevalnem pasu in želi opravičiti svoje nespodobno obnašanje, potem še omenja državni organ ( policaje ) kot neko oviro v njegovem početju in to je zate kao normalno a ni normalno, če se jaz potrudim avtorja teme podučiti o tem kaj pomeni prehitevalni pas.
Ne, ti želiš pokazati svojo avtoriteto.
Avtoriteta je ok, če se ne zlorabi a ti izvoli;
1) pokaži jo
2) zlorabi jo

Tretje možnosti nimaš.

In še tole :
esem je napisal/-a: tako da komentar v smislu, če je dovolj dolgo v Sloveniji, da bi razumel določene izraze, res ni na mestu!


Ne določene izraze, striktno prehitevalni pas
Če on ne razume, ga je treba podučiti.
V kolikor tudi ti ne razumeš, potem pa se bom ponovil še enkrat: Prehitiš in se vrneš na vozni pas, to je vsa umetnost.

Zdaj pa mladi gospod, izvoli, naredi kar moraš; dokaži ali zlorabi svojo avtoriteto.
Če država zaradi zlorabe avtoritete gre v tri krasne, dokaži da je nekaj takega možno tudi na forumu.
Zrcali stanje države, zmoreš ti to, tvoj ego je sposoben tega.
Lep dan še naprej , vsem -

Tako prenapete in hkrati povsem zgrešene reakcije pa že dolgo ni bilo.

Nihče ti ne želi ničesar "imputirat" (?!). Če ti nečesa nisi hotel oz mislil, še ni rečeno, da nisi napisal tako, kot se je razumelo. In nisem edini tako razumel. Seveda to zate ni merodajno, saj očitno misliš, da se da razumet samo na tvoj način. Ni vse v slovnici, tudi vsebina je lahko dvoumna in posledično celo, kot v tvojem primeru, diskriminacijska.

Nihče ti ni preprečeval "razlaganja" pojma prehitevanje (čeprav nepotrebno in ponavljano), kot mi spet podtikaš, opozorjen si bil samo na izpad na nacionalni osnovi, česar ti nisi opazil, a je žal bilo res tako. Tako je bilo dejansko razumeti - na to smo bili modi tudi opozorjeni (pa ne od Arijana).

Pomešal si Arijana in avtorja teme"! Morda zato taka reakcija, a to še ni opravičilo.

Če bi vsaj malo bolje prebral poste :roll: . Potem bi se morda izognil zamenjavi, morda bi celo razumel, da nikjer nisem hvalil avtorja, nasprotno, grajal in argumentirano (podobno kot še nekaj drugih) krtitziral sam ga. Morda bi opazil tudi, da sem mu rekel, da je bil morda on ovira policajem (pri lovu na Q5) in ne obratno. A ne, ti meni podtikaš, da je avtorjevo početje "normalno", hkrati pa jokaš, da ti nekdo želi nekaj "imputirat". Svašta.

In od kje vse to silno mešanje države, avtoritet, zlorab, (napačne) starosti, ega itd itd? Če imaš težave z res mizernim delovanjem politike, tega še ni treba povsem nepotrebno vtikat v post, posebno ne kot nadaljevanje žaljenja/podtikanja. Tudi kot terapija se ne obnese. So pa tudi druge, temu (politiki) namenjene teme.

Skratka, dosti podtikanja in malo resnosti, vsaj pri branju oz razumevanju. Morda bi prebral še enkrat vse skupaj, preden spet pišeš take nebuloze?

Ni moja intenca rezat vse po vrsti. A če boš še naprej podtikal in obračal izrečeno (pa tudi ljudi) ter če boš še naprej žaljiv (sploh ni bilo prvič), bo očitno potrebno kaj več kot le opozorilo.

Glede 1. maja se pa strinjam.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov