Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
suklje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po feb 24, 2014 10:05 am

Pomoč, avto ujet na radar.

Napisal/-a suklje Po feb 24, 2014 10:22 am

Zdravo,

imam sledeč problem. V petek, 21.2.2014, sem dobil priporočeno pošto iz Mestnega redarstva Ljubljana. Ker me žal ni bilo doma, je poštar pustil listek. Po pogovoru z družinski člani sem ugotovil, da se je vse skupaj najbrž zgodilo 18.2 in da gre za radar.

Skratka, sam med tednom živim v Ljubljani pri boljši polovici, avto pustim doma, da ga uporablja kdorkoli. Brez problema lahko dokažem da nisem vozil, saj sem bil v službi že dokaj zgodaj (sem štemplan, službenega izhoda vmes pa ni bilo).

Torej, ali lahko napišem pritožbo in kako vse skupaj potem poteka? Nekaj sem bral po raznih forumih, da vedno lastnik plača kazen - za denar me niti ne skrbi, nočem pa da mi obesijo pike, za katere nisem kriv!

Kakršnenkoli nasvet je več kot dobrodošel.

LP
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Pomoč, avto ujet na radar.

Napisal/-a dennisCe Po feb 24, 2014 10:26 am

Ni res, lastnik, če je le malo iznajdljiv ne plača nobene kazni. Po ustavni RS, ni potrebno navesti, če gre za družinske člane, kdo je avto uporabljal. Torej, sklicuješ se na ustavo o neimenovanju družinskega člana, ki je avto uporabljal. Ker v tem primeru ne morejo določiti "krivca", kazni ni potrebno plačati. To nedvomno drži po utemeljitvah dr. ustavnega prava.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pomoč, avto ujet na radar.

Napisal/-a pskoda Po feb 24, 2014 10:35 am

To sem tudi jaz že slišal, da se pritožiš dokažeš da nisi vozil in morajo oni dokazat kdo se je vozil v tistem času
Lp
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Pomoč, avto ujet na radar.

Napisal/-a odprti clio Po feb 24, 2014 11:17 am

Ja no, jaz sem slišal, da se je zakonodaja spremenila ravno zaradi tega. Zoper ožjega družinskega člana ti ni potrebno pričati, kot to določa ustava, a zakonodaja pač pravi, da je lastnik odgovoren za vozilo in posledično tudi za vse prekrške.

Ampak spet - to sem jaz slišal.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Pomoč, avto ujet na radar.

Napisal/-a Vikking Po feb 24, 2014 11:25 am

Če nimajo slike oz. se iz slike ne da razbrati osebe. Potem bi celo šlo, da izjaviš da je vožil ožji član družine, ki pa ga po zakonu ne rabiš povedati (se pravi storilec je znan - ožji član družine, vendar njegova identiteta ni znana, ker ne rabiš pričati zoper bližnje). Seveda da najprej dokažeš da nisi vozil sam (tukaj se vse začne, samo izjava da nisi vozil ni dovolj).

Če pa boš to izjavil iz slike pa ugotvoijo da si vozil ti, ne boš samo fasal kazni za prekoračitev hitrosti, ampak še za kakšno drugo za lažno pričanje...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Pomoč, avto ujet na radar.

Napisal/-a esem Po feb 24, 2014 11:46 am

Pritožba z dokazom, da nisi vozil in da ne pričaš proti družinskemu članu, nato plačilo kazni (cele - brez polovičke?) kot odgovornosti lastnika, pik pa naj ne bi bilo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov