Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a kores95 So mar 01, 2014 8:00 pm

Pozdravljeni.
Mene zanima nekaj glede zavarovanja,če sem storilec prometne nesreče(lažje) in potem prodam avto,odjavim iz prometa ter prekinem zavarovanje,a je možno da si oškodovanec popravljata avto preko moje zavarovalnice?jas pa sem že 3 mesece prej prekinil zavarovanje in vse?(na popravilo je pa peljal avto 3 mesece kasneje..)hvala za odgovore.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a čare So mar 01, 2014 8:05 pm

Ti si zavarovanje plačal z naprej in ti lahko avto odjaviš takoj po nesreči,trgali bojo iz tvoje police mislim pa da ma rok za popravilo 3 leta.
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a kores95 So mar 01, 2014 8:07 pm

čare je napisal/-a:Ti si zavarovanje plačal z naprej in ti lahko avto odjaviš takoj po nesreči,trgali bojo iz tvoje police mislim pa da ma rok za popravilo 3 leta.

samo jas sem pa dobil domol da moram napisati zapisnik ki moram priložiti prometno dovoljenje in vozniško.kje pa naj jas prometno dobim če nimam ne avta in ne zavarovanja?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a čare So mar 01, 2014 8:46 pm

Pokliči na zavarovalnico in jim povej da si avto prodal.
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a kores95 So mar 01, 2014 8:49 pm

čare je napisal/-a:Pokliči na zavarovalnico in jim povej da si avto prodal.

saj to vejo,ker sem pri isti zavarovalnici zavaroval drug avto.se bom še pri zavarovalnici pozanimal,sem mislil če kdo kaj ve kako to poteka.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a čare So mar 01, 2014 9:50 pm

Težko da vejo,ker nisi edina stranka pa tudi tam jih je precej zaposlenih...
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a NoFear85 So mar 01, 2014 10:33 pm

sej ni vazno ce si prodal al ne, ko si naredil pizdarjo, je bil avto zavarovan nate, tako da gre iz tiste police, dodatke pa ti bodo, al so ti ze obracunali na novem vozilu, tako da ne sekiraj se, ne bos jim zbezal
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a odprti clio So mar 01, 2014 11:45 pm

Če oškodovanec pred prekinitvijo police ni šel na tvojo zavarovalnico in ti dogodka ob prekinjanju police nisi izpostavil, se ti je vrnila prostala premija in ohranil premijski razred.

Če on sedaj uveljavlja škodo boš po vsej verjetnosti dobil aneks za spremembo premijskega razreda in morda celo poziv, da vrneš vrnjen del premije (za AO). Bonus ostane intakten, če si imel odkup prve škode, nisem pa prepričan kaj bi to pomenilo za vrnjeno premijo.

Vsekakor pa to ni vsakodnevni primer. Če bi se tu šlo za mojo stranko bi bil posvet s "strokovno službo" neizbežen.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a domen90 Ne mar 02, 2014 3:14 pm

kores95 je napisal/-a:Pozdravljeni.
Mene zanima nekaj glede zavarovanja,če sem storilec prometne nesreče(lažje) in potem prodam avto,odjavim iz prometa ter prekinem zavarovanje,a je možno da si oškodovanec popravljata avto preko moje zavarovalnice?jas pa sem že 3 mesece prej prekinil zavarovanje in vse?(na popravilo je pa peljal avto 3 mesece kasneje..)hvala za odgovore.


Normalno, tudi če ti prekineš zavarovanje takoj po prometni nesreči, lahko oškodovanec normalno vloži odškodninski zahtevek na zavarovalnici in ob predpostavki da mu zavarovalnica poda temelj, potem dobi odškodnino (plačilo računa oz. pavšal, če je avto totalka ali če oškodovanec to zahteva). Načeloma je po zakonu o obligacijskih razmerjih škodo treba prijavit v 3 delovnih dneh (tako s strani zavarovanca kot s strani oškodovanca), vendar poznam primer iz prakse, ko je bila škoda prijavljena 3 leta kasneje (sicer iz kaska, ne iz AO, pa je šlo skozi, res pa da z veliko pregovarjanja in jeze na obeh straneh). Od dneva prejema zapisnika o škodi ima oškodovanec 3 leta časa, da popravi avto, oz. vrne podpisano poravnavo - potem odškodninski zahtevek zastara.

kores95 je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Ti si zavarovanje plačal z naprej in ti lahko avto odjaviš takoj po nesreči,trgali bojo iz tvoje police mislim pa da ma rok za popravilo 3 leta.

samo jas sem pa dobil domol da moram napisati zapisnik ki moram priložiti prometno dovoljenje in vozniško.kje pa naj jas prometno dobim če nimam ne avta in ne zavarovanja?


Ti si dobil prijavo iz odgovornosti, ki jo moraš izpolnjeno skupaj s kopijo voziške in prometne poslati na zavarovalnico. Na podlagi tvoje izjave bo zavarovalnica odločila o temelju za izplačilo škode. Evropsko poročilo ne pomeni priznanja krivde in to na njem tudi piše, samo ljudje ste nepismeni in ne znate brati drobnega tiska. Tale obrazec čimprej izpolni in s kopijami pošlji na zavarovalnico, naša praksa je, da izpolnitev te zavarovančeve dolžnosti 3x zahtevamo, potem pa v primeru neodzivanja pridobimo podatke preko odvetnika in stroške zaračunamo zavarovancu.

Ko odjaviš avto, dobiš kopijo odjavljene prometne, s katero na zavarovalnici prekineš zavarovanje. Obrni se na šalter, kjer si prekinil zavarovanje, da ti poiščejo kopijo odjavljene prometne, oz. da jo posredujejo na škodni oddelek. Ob prekinitvi zavarovanja si tudi dobil v podpis izjavo, v kateri si izjavil ali si povzročil kakšno nesrečo. Če si se zlagal in obkrožil, da nisi, ter dobil vrnjeno razliko premije, potem jo boš moral vrniti.
Slika
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a kores95 Ne mar 02, 2014 4:22 pm

domen90 je napisal/-a:
kores95 je napisal/-a:Pozdravljeni.
Mene zanima nekaj glede zavarovanja,če sem storilec prometne nesreče(lažje) in potem prodam avto,odjavim iz prometa ter prekinem zavarovanje,a je možno da si oškodovanec popravljata avto preko moje zavarovalnice?jas pa sem že 3 mesece prej prekinil zavarovanje in vse?(na popravilo je pa peljal avto 3 mesece kasneje..)hvala za odgovore.


Normalno, tudi če ti prekineš zavarovanje takoj po prometni nesreči, lahko oškodovanec normalno vloži odškodninski zahtevek na zavarovalnici in ob predpostavki da mu zavarovalnica poda temelj, potem dobi odškodnino (plačilo računa oz. pavšal, če je avto totalka ali če oškodovanec to zahteva). Načeloma je po zakonu o obligacijskih razmerjih škodo treba prijavit v 3 delovnih dneh (tako s strani zavarovanca kot s strani oškodovanca), vendar poznam primer iz prakse, ko je bila škoda prijavljena 3 leta kasneje (sicer iz kaska, ne iz AO, pa je šlo skozi, res pa da z veliko pregovarjanja in jeze na obeh straneh). Od dneva prejema zapisnika o škodi ima oškodovanec 3 leta časa, da popravi avto, oz. vrne podpisano poravnavo - potem odškodninski zahtevek zastara.

kores95 je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Ti si zavarovanje plačal z naprej in ti lahko avto odjaviš takoj po nesreči,trgali bojo iz tvoje police mislim pa da ma rok za popravilo 3 leta.

samo jas sem pa dobil domol da moram napisati zapisnik ki moram priložiti prometno dovoljenje in vozniško.kje pa naj jas prometno dobim če nimam ne avta in ne zavarovanja?


Ti si dobil prijavo iz odgovornosti, ki jo moraš izpolnjeno skupaj s kopijo voziške in prometne poslati na zavarovalnico. Na podlagi tvoje izjave bo zavarovalnica odločila o temelju za izplačilo škode. Evropsko poročilo ne pomeni priznanja krivde in to na njem tudi piše, samo ljudje ste nepismeni in ne znate brati drobnega tiska. Tale obrazec čimprej izpolni in s kopijami pošlji na zavarovalnico, naša praksa je, da izpolnitev te zavarovančeve dolžnosti 3x zahtevamo, potem pa v primeru neodzivanja pridobimo podatke preko odvetnika in stroške zaračunamo zavarovancu.

Ko odjaviš avto, dobiš kopijo odjavljene prometne, s katero na zavarovalnici prekineš zavarovanje. Obrni se na šalter, kjer si prekinil zavarovanje, da ti poiščejo kopijo odjavljene prometne, oz. da jo posredujejo na škodni oddelek. Ob prekinitvi zavarovanja si tudi dobil v podpis izjavo, v kateri si izjavil ali si povzročil kakšno nesrečo. Če si se zlagal in obkrožil, da nisi, ter dobil vrnjeno razliko premije, potem jo boš moral vrniti.

aha..ko sem prekinil pa nisem dobil v podpis izjavo da bi povzročil kakšno nesrečo...niti me niso vprašali...ker z unemo "oškodovancem" smo se zmenli da naj bi si avte dala popravit na svoje stroške....nisem se pa zlagal saj bi bilo nesmiselno tako ali tako bi zvedeli....pa nisem dobil razlike premije
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a domen90 Ne mar 02, 2014 6:30 pm

Glede na to, da je vse kar praviš mimo postopka, dvomim, da karkoli od tega drži. Možnosti sta dve, ali nisi spremljal kaj podpisuješ, ali pa ne znaš interpretirat dejstev.
Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a čare Ne mar 02, 2014 6:58 pm

Tole bo še zaplet.Vidva sta se zmenila da vozila popravita na lastne stroške (oz.ti njemu??) obenem pa napisala evropsko poročilo z vsemi podatki katerega je on zdaj koristil??Če je tako potem boš moral vrnit vrnjeno premijo od odjavljenega vozila in za zdajšne vozilo doblačat 15% razlike kolikor ti je padla bonifikacija zaradi povzročitve škode.
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a kores95 Ne mar 02, 2014 7:21 pm

čare je napisal/-a:Tole bo še zaplet.Vidva sta se zmenila da vozila popravita na lastne stroške (oz.ti njemu??) obenem pa napisala evropsko poročilo z vsemi podatki katerega je on zdaj koristil??Če je tako potem boš moral vrnit vrnjeno premijo od odjavljenega vozila in za zdajšne vozilo doblačat 15% razlike kolikor ti je padla bonifikacija zaradi povzročitve škode.

vsak sam bi si naj kril stroške(tako sva se dogovorila..)... škoda je bila pa res zelo mala,največ škode sem imel jas na avtu..bom jutri zvedel točno kako in kaj, ker čez vikend niso delali.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a čare Ne mar 02, 2014 7:56 pm

Na podlagi česa pa je on šel uveljavljat na zavarovalnico??Sta napisala evropsko poročilo al ne?Pa če je on imel škodo (nima veze kako veliko) na svojem vozilu ne vidim pametnega razloga zakaj bi si to popravljal na lastne stroške če ni bil nič kriv.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a domen90 Ne mar 02, 2014 10:35 pm

čare je napisal/-a:Na podlagi česa pa je on šel uveljavljat na zavarovalnico??Sta napisala evropsko poročilo al ne?Pa če je on imel škodo (nima veze kako veliko) na svojem vozilu ne vidim pametnega razloga zakaj bi si to popravljal na lastne stroške če ni bil nič kriv.


Sklepam, da je po njuno deljena krivda, glede na to, da sta se dogovorila, da krijeta vsak svoje stroške. Nemalokrat se zgodi, da si kdo v takem dogovoru premisli, bodisi zato, ker je kasneje prepričan, da bo sposoben krivdo obesit drugemu, ali pa ker so stroški popravila tako visoki, da je še zmeraj dobrodošlo, da zavarovalnica krije vsaj nekaj (tak %, v kakršnem je ugotovljena krivda).

Podatke o št. police in zavarovalnici pridobiš že na podlagi registrske številke, potrebuješ samo internet in odklikaš na SZZ. Zavarovalnica mora pa itak sprejet vsako prijavo in pridobit izjavo od zavarovanca, zato so mu pa poslali dopis. Za prijavo ne potrebuješ nobenega temelja, evropsko poročilo ni obvezno, je samo povzetek dejstev o udeležencih, koristnih za zavarovalnico, glede priznanja krivde pa brezpredmetno in popolnoma nepotrebno.
Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: prekinitev zavarovanja in nezgoda

Napisal/-a odprti clio Po mar 03, 2014 11:10 am

Če je škoda mala lahko odkupiš škodo na zavarovalnici. Oni ti bodo povedali koliko so plačali in poravnaš ta znesek. Zgolj kot opcija.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov