Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a lancia hf Če mar 20, 2014 10:30 pm

sam takmu človeku jaz nikoli ne bi prodal avto, ker pri 16 let starem avtu nikoli ne veš kaj ga bo pičilo čez 2-3 mesece in pol da mi bo po telefonu joka da sem mu prekrival stanje avtomobila :huh:
Zadnjič spremenil lancia hf, dne Če mar 20, 2014 10:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a domen90 Če mar 20, 2014 10:31 pm

čare je napisal/-a:No pa vzemimo BMW-jev 2.0 motor z splošno znanimi zanič verižnimi pogoni.Danes tebi dela,kupec avto odpelje in jutri mu odtrga verigo.Kaj pa zdaj???Jaz mu denarja sigurno ne bi vračal.


Tudi jaz mu ga ne bi. Spet, to ni skrita napaka, ker je posledica inženirske napake in je kot splošno dejstvo javno znana in posledično pri N47 motorjih tudi pričakovana. Če se ne motim, ves material pri tej okvari celo plača BMW, lastnik pa delo (kar je sicer trapasto, ampak v tej temi to nima veze).

Tudi lopatic sesalnega kolektorja, ki pri E46 z M47 dizlih odletijo v motor, jaz ne štejem pod skrito napako. Ta okvara je znana, BMW je dal na trg nadomestne sesalne kolektorje, domača varijanta je blindiranje. Če se o tem nisi pozanimal, tvoj problem. Enako kot ti npr. zaradi nemenjave jermena le-tega utrga in uniči motor. Tvoj problem, če je stvar za zamenjat in je okvara posledica nemenjave, si si sam kriv.
Slika
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a domen90 Če mar 20, 2014 10:37 pm

lancia hf je napisal/-a:sam takmu človeku jaz nikoli ne bi prodal avto, ker pri 16 let starem avtu nikoli ne veš kaj ga bo pičilo čez 2-3 mesece in pol da mi bo po telefonu joka da sem mu prekrival stanje avtomobila :huh:


A to je letelo name? Dajte si prosim najprej razčistit, kaj spada pod skrito napako, potem pa obsojajte in pišite. Če nimate razčiščenih pojmov, potem tudi debatirati ne moremo.

FYI, pred pol leta sem kupil 16 let star avto z 260k km. In nisem klical prodajalca, pa je marsikaj crknilo.
Slika
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a lancia hf Če mar 20, 2014 10:46 pm

Ne vem kaj si pričakoval od takega avtomobila kot to, da bo vedno imel neke popadke.
Je pa res, da je pri starih avtomobilih zelo težko določiti kaj je skrita napaka
Dam primer: Lahko meni avto dela brezhibno potem ga prodam tebi se vsedeš v avto in odpelješ, ko se avto segreje zataji termostikalo ali pa zagrabi termostat ti slučajno ne porajtaš temperature ti avto zakuha zvije glavo........... kdo je potem tukaj kriv?
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a domen90 Če mar 20, 2014 11:00 pm

lancia hf je napisal/-a:Ne vem kaj si pričakoval od takega avtomobila kot to, da bo vedno imel neke popadke.
Je pa res, da je pri starih avtomobilih zelo težko določiti kaj je skrita napaka
Dam primer: Lahko meni avto dela brezhibno potem ga prodam tebi se vsedeš v avto in odpelješ, ko se avto segreje zataji termostikalo ali pa zagrabi termostat ti slučajno ne porajtaš temperature ti avto zakuha zvije glavo........... kdo je potem tukaj kriv?


To je spet tisto, kar sem pisal zgoraj. Okvara kot posledica nemenjave nekega drugega dela. BMW E46 R6 bencinarji. Hladilni sistem (temostat, vodna črpalka, ekspanzijska) se menja na 100.000km. Koliko lastnikov omenjenih vozil misliš, da je to zamenjalo? Kolegu je pumpa (prvovgradnja) zatajila pri 180k km. Zraven mu je stolklo še ventilator in naredilo razdejanje po celem motornem prostoru. Drugemu kolegu (spet E46 R6 bencinar) je pri 220k km spustila ekspanzijska in se je pizdil, ker je ostal na cesti (dodatne škode, izvirajoče iz te okvare sicer ni bilo). Zakaj nista menjala tega prej, takrat ko je predpisano, oziroma ob nakupu avta, če tega še ni imel zamenjanega, bi moral imeti? Ja zakaj le, zato ker vsaka od naštetih komponent stane 100eur + in zakaj bi menjal, ko pa zdrži še 1x več od predpisanega intervala! Taka je slovenska miselnost in tako vzdrževani so "naši" avti, potem pa pride do zgornjih scenarijev. Jaz sem odkartal 500eur, zamenjal cel hladilni sistem s hladilnikom vred in sem se vozil brezskrbno.

Skrite napake: pregret motor, nenormalno žretje olja, počen blok, prevrteni kilometri, karamboliranost, elektronske napake, skrite z manipulacijo opozorilnih lučk (s črno barvo, odstranitvijo LED-ic,...) - npr. okvarjeni ali celo manjkajoči ABS senzorji, okvarjeni airbagi, okvarjeni moduli (pozor, govorim o tem, da je ena izmed teh komonent že okvarjena in ti je okvara prikrita, ne pa, da pride do okvare naknadno), manjkajoči airbagi (nekdo pobral ven in ugasnil lučko), ... Kapiš?

Okvare, ki izvirajo iz normalne uporabe vozila in so pričakovana posledica starosti oz. obrabe, ne morejo biti skrita napaka. Tisto termostikalo ali termostat je bil ob prodaji avtomobila brezhiben. Akumulator, alternator o katerem je pisal nekdo drug. Tisto je ob nakupu delalo. Kasnejše nedelovanje ni skrita napaka.

Skrite napake obstajajo že ob nakupu in kupcu ostanejo neznane, ker jih z običajnim pregledom ni bilo mogoče odkriti. Upam, da razumeš razliko, ker sem napisal cel roman. Če si pokapiral, kul, sem vesel. Če nisi, jebiga, jaz tudi marsičesa ne razumem.
Zadnjič spremenil domen90, dne Če mar 20, 2014 11:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a GiGi1985 Če mar 20, 2014 11:02 pm

Debata okoli bloka je lahko večna....v večini primerov moraš biti mesar, da ga uničiš, AMPAK recimo Renault je imel probleme z 2.2 dci in tam so crkovali bloki. Prodaš tak avto, pa če ne veš tega, niti nisi nikoli pogledal v kakšen stanju je, kupec pa te toži. Najeb** si ga pa ti kot prejšni lastnik zaradi napake Renaulta. (pa ne me zdj lastniki Renaultov ganjat, to je samo primer) Pa je to skrita napaka?


Vem za primer, ko je ženska kupila avto, po nakupu je ostala brez zavor (baje kar pogosto pri teh vozilih). Drama. Zadeva na sodišču, skrita napaka. Treba razumet obe strani, ženska je jezna, dejansko je bila zelo ogrožena na cesti, vendar pa prejšni lastnik tega ni mogel vedet, njemu bi se zgodilo isto.

P.S. Domen praviš, da 500 eur je 500 eur. Normalno. Vendar za gajbo, ki stane 500 eur, dobiš veliko delov za 500 eur, kupiš amortizerje, zavore, če imaš malo sreče narediš generalno za 500eur in je to skoraj vse kar rabiš. Recimo pri dizlu za 10.000 eur ne dobiš niti vztrajnika! Kupi BMWja E 60 pa povej kaj dobiš za 500 eur. NIČ! Jaz trenutno svojo 14 let staro jajco tako poceni vzdržujem, da se samo smejim, prejšni avto letnik 2007 ni bilo ene okvare, ki bi stala manj kot 200 eur in krepko navzgor! Pa sta bila istega razreda.

P.S. praviš, da kolega ni menjal hladilnega na 100k. Kaj lahko sedaj narediš kot kupec? Je to skrita napaka, pa ga dejansko lahko iztožiš?! Nevem, potem je lahko vsak drugi kupec na sodišču, ker vemo kakšno je vzdrževanje vozil. Dejansko , če greš vzdrževat avto po reglcah, bankrotiraš! Kdo pa preventivno menja akumulator, pa amortizerje, pa hladilni sistem? Večina niti ne ve, da se menja!! Pa še vedno bi bile okvare, teh komponent je toliko da peče glava
Zadnjič spremenil GiGi1985, dne Če mar 20, 2014 11:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a domen90 Če mar 20, 2014 11:07 pm

GiGi1985 je napisal/-a:Debata okoli bloka je lahko večna....v večini primerov moraš biti mesar, da ga uničiš, AMPAK recimo Renault je imel probleme z 2.2 dci in tam so crkovali bloki. Prodaš tak avto, pa če ne veš tega, niti nisi nikoli pogledal v kakšen stanju je, kupec pa te toži. Najeb** si ga pa ti kot prejšni lastnik zaradi napake Renaulta. (pa ne me zdj lastniki Renaultov ganjat, to je samo primer) Pa je to skrita napaka?


Vem za primer, ko je ženska kupila avto, po nakupu je ostala brez zavor (baje kar pogosto pri teh vozilih). Drama. Zadeva na sodišču, skrita napaka. Treba razumet obe strani, ženska je jezna, dejansko je bila zelo ogrožena na cesti, vendar pa prejšni lastnik tega ni mogel vedet, njemu bi se zgodilo isto.

P.S. Domen praviš, da 500 eur je 500 eur. Normalno. Vendar za gajbo, ki stane 500 eur, dobiš veliko delov za 500 eur, kupiš amortizerje, zavore, če imaš malo sreče narediš generalno za 500eur in je to skoraj vse kar rabiš. Recimo pri dizlu za 10.000 eur ne dobiš niti vztrajnika! Kupi BMWja E 60 pa povej kaj dobiš za 500 eur. NIČ! Jaz trenutno svojo 14 let staro jajco tako poceni vzdržujem, da se samo smejim, prejšni avto letnik 2007 ni bilo ene okvare, ki bi stala manj kot 200 eur in krepko navzgor! Pa sta bila istega razreda.


Če je pogosto in je okvara znana, potem to ni skrita napaka! In v tem primeru niti napaka ni, če so bile ob prodaji zavore brezhibne! Ne vem no, a je tako težko? Sem že naveličan pisarjenja. Če ne veš kaj je skrita napaka, nima smisla debatirat, res.

P.S. praviš, da kolega ni menjal hladilnega na 100k. Kaj lahko sedaj narediš kot kupec? Je to skrita napaka, pa ga dejansko lahko iztožiš?! Nevem, potem je lahko vsak drugi kupec na sodišču, ker vemo kakšno je vzdrževanje vozil. Dejansko , če greš vzdrževat avto po reglcah, bankrotiraš! Kdo pa preventivno menja akumulator, pa amortizerje, pa hladilni sistem? Večina niti ne ve, da se menja!! Pa še vedno bi bile okvare, teh komponent je toliko da peče glava


Kot kupec si se dolžan pozanimati o stvari. Torej se pozanimaš, kaj je bilo menjano. Če veš, da npr. vodna pumpa še ni menjana, pa bi morala biti, oz. če ti to dejstvo ni znano, potem lahko avto z vleko odpelješ do mehanika, ki ti pregleda avto in zamenja vse potrebno, lahko se pa na svoj riziko sam pelješ do mehanika, ali pa sploh ne greš do mehanika še 1 leto. Ti si se dolžan o teh rečeh pozanimat in če se ne, je vse na tvoj riziko. Skrite napake tukaj ni. Je pa situacija drugačna, če je bil npr. avto pregret. In take stvari so kot prodajalec dolžan povedat, ne moreš se izgovarjat, da te kupec o tem ni vprašal. Amortizer recimo sploh ne more biti skrita napaka. Saj se pelješ z avtom, če ne drugega ga zaguncaš, se mora takoj umirit. Skrita napaka bi bilo lahko samo kakšno specifično podvozje, npr ABC podvozje pri Mercedesu (blazine). Ko ti čez noč spustijo, potem pa avto zalaufaš in se spet dvigne ter vzdržuje nivo preko cele vožnje in še par ur po tem. Dejansko ne ugotoviš, da je fuč, dokler nimaš avta v svoji lasti in ti čez noč počepne. Prodajalec ti je pa to dejstvo zamolčal. To je skrita napaka.

In ni res, da je lahko vsak drugi kupec na sodišču, zgoraj sem napisal nekaj primerov skritih napak. Dokler pumpa deluje, ni napaka. Pa tudi če je 30k km nad intervalom menjave. Skrite napake obstajajo že ob nakupu. Narobe si vse skupaj razlagate.
Slika
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a GiGi1985 Če mar 20, 2014 11:25 pm

domen90 je napisal/-a:
Če je pogosto in je okvara znana, potem to ni skrita napaka! In v tem primeru niti napaka ni, če so bile ob prodaji zavore brezhibne! Ne vem no, a je tako težko? Sem že naveličan pisarjenja. Če ne veš kaj je skrita napaka, nima smisla debatirat, res.


V primeru: Je pogosta okvara, ki pa NI priznana, se pravi ne obstaja, ker jo je tovarna zanikala. Razumeš? Potem je to spet lahko skrita napaka.


Dejstvo je, da ni točno definirano kaj je skrita napaka!
Oprosti, ampak ti pišeš kako je vse črno ali belo! NI! Je tudi veliko sivega. Zgoraj si pisal 6 mesecev za skrite napake, členi teti, členi oni.....bla bla bla....v teoriji. V praksi pa daj identičen primer na 10 sodišč, pa vsako bo sodilo drugače. Potem so tudi različno sposobni odvetniki, tožilci, sodniki....in na koncu tudi če tožbo dobiš, še ne pomeni, da boš dejansko kaj dobil.

Skrita napaka bi bilo lahko samo kakšno specifično podvozje, npr ABC podvozje pri Mercedesu (blazine). Ko ti čez noč spustijo, potem pa avto zalaufaš in se spet dvigne ter vzdržuje nivo preko cele vožnje in še par ur po tem. Dejansko ne ugotoviš, da je fuč, dokler nimaš avta v svoji lasti in ti čez noč počepne. Prodajalec ti je pa to dejstvo zamolčal. To je skrita napaka.


To je ona sivina, o kateri pišem višje. A v roku 6 mesecev, pa ta blazina ne more crknat sama od sebe? Tako kot bi lahko prejšnemu lastniku. Ampak po tvoji logiki, to pomeni, da te je prodajalec nategnil in ti je to dolžan popravit, jaz pa pravim, da je to potrošni material.


Se pa umikam, ker tole je brezpredmetno in never ending story.
Zadnjič spremenil GiGi1985, dne Če mar 20, 2014 11:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a domen90 Če mar 20, 2014 11:28 pm

Še zadnjič:

SKRITA NAPAKA - obstajala ob nakupu in je ni bilo mogoče ugotoviti z normalnim pregledom

STVARNA NAPAKA - vsaka napaka, ki jo je mogoče ugotoviti z normalnim pregledom (vožnja z vozilom, vizualni pregled, spraševanje prodajalca o servisni zgodovini) - za vse to velja videno-kupljeno in kupec je sam kriv, če se ni pozanimal, ker je to njegova dolžnost.

PS: nima veze, ali je napaka priznana ali ne. Gleda se, ali je obstajala ob nakupu (ne mešat z garancijo, ki je za napake, ki se pojavijo kasneje). Če se je pojavila po nakupu in je poleg tega še priznana s strani tovarne, je to dvojna zmaga za prodajalca.

PS2: Tudi blazine imajo predvideno življenjsko dobo. Nisem univerzalni strokovnjak za vse znamke, tako da ne vem koliko kilometrov naj bi zdržale (morda se upošteva tudi starost, torej ali/ali, kar je prej), če kupuješ tak avto, se pač pozanimaš, magar na servisu. Rečem na pamet, da zdržijo 10let oz. 150.000km. Če je avto znotraj tega in prodajalca vprašam, če blazine puščajo, pa mi ta zatrdi, da ne, potem je skrita napaka. Če kupujem 15 let star avto s 300k km in prvimi blazinami, potem ne morem pričakovat, da bodo izpravne. Isto, kot pri vodni črpalki. Itak boš pa naslednji dan opazil puščanje in takoj urgiral ane? Če ti bodo začele puščati po 14 dneh, pred tem pa ne, potem to pomeni, da so bile ob nakupu OK in kot sem povedal že 10x, to potem niti napaka ni, kaj šele skrita. Zdaj pa, lahko si pišuka in se greš vseeno tožarit, samo je drugače, če nimaš pojasnila, zakaj šele po 14. dneh, če se pa avto uleže preko noči. Komur so te zadeve jasne, je črno in belo. Sivino prinašata samo človeška iznajdljivost ali nevednost. Pa ne dvomi v mojo logiko, če blazina spusti po 6 mesecih, to pomeni, da je prej 6 mesecev delala in sploh ni imela napake, tukaj žal tebi logika dela težave, pa brez zamere.
Slika
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a jaqckoo Pe mar 21, 2014 12:31 pm

Vozi dokler gre ,pol pa na odpad . ;)
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a ojnica Pe mar 21, 2014 9:11 pm

Kadar sem prodajal avto sem povedal kaj je minus ne pa spet vsega. Pa vedno sem ga prodal v nekaj dneh z malo nižjo pričakovano ceno. Slab avto kot je recimo slaba mašina pa raje na dinos ali pod okvaro prodat, 2x sem imel to v oglasu slab motor pa je avto šel naprej.

Ampak zdaj že 3 leta nism nič menjal in morda je zdej trg postal še bolj nategunski kot pred recimo 5 leti. Glede na krizo, pomanjkanja denarja bi rekel, da je tega sranja veliko več in veliko preveč, zato pa tudi ne grem v menjavo.

V oglas napišeš realno stanje vozila in neko ugodno ceno.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a TrijoAdijo Ne mar 23, 2014 9:51 pm

domen90 je napisal/-a:Še zadnjič:

SKRITA NAPAKA - obstajala ob nakupu in je ni bilo mogoče ugotoviti z normalnim pregledom

STVARNA NAPAKA - vsaka napaka, ki jo je mogoče ugotoviti z normalnim pregledom (vožnja z vozilom, vizualni pregled, spraševanje prodajalca o servisni zgodovini) - za vse to velja videno-kupljeno in kupec je sam kriv, če se ni pozanimal, ker je to njegova dolžnost.

PS: nima veze, ali je napaka priznana ali ne. Gleda se, ali je obstajala ob nakupu (ne mešat z garancijo, ki je za napake, ki se pojavijo kasneje). Če se je pojavila po nakupu in je poleg tega še priznana s strani tovarne, je to dvojna zmaga za prodajalca.

PS2: Tudi blazine imajo predvideno življenjsko dobo. Nisem univerzalni strokovnjak za vse znamke, tako da ne vem koliko kilometrov naj bi zdržale (morda se upošteva tudi starost, torej ali/ali, kar je prej), če kupuješ tak avto, se pač pozanimaš, magar na servisu. Rečem na pamet, da zdržijo 10let oz. 150.000km. Če je avto znotraj tega in prodajalca vprašam, če blazine puščajo, pa mi ta zatrdi, da ne, potem je skrita napaka. Če kupujem 15 let star avto s 300k km in prvimi blazinami, potem ne morem pričakovat, da bodo izpravne. Isto, kot pri vodni črpalki. Itak boš pa naslednji dan opazil puščanje in takoj urgiral ane? Če ti bodo začele puščati po 14 dneh, pred tem pa ne, potem to pomeni, da so bile ob nakupu OK in kot sem povedal že 10x, to potem niti napaka ni, kaj šele skrita. Zdaj pa, lahko si pišuka in se greš vseeno tožarit, samo je drugače, če nimaš pojasnila, zakaj šele po 14. dneh, če se pa avto uleže preko noči. Komur so te zadeve jasne, je črno in belo. Sivino prinašata samo človeška iznajdljivost ali nevednost. Pa ne dvomi v mojo logiko, če blazina spusti po 6 mesecih, to pomeni, da je prej 6 mesecev delala in sploh ni imela napake, tukaj žal tebi logika dela težave, pa brez zamere.


Kaj pa če še on tega ne ve, da blazine puščajo? Kaj če ni expert in se mu zdi tole neko posedanje in dvigovanje normalno? A mu boš lahko pol še zmeraj očital skrito napako, za katero še sam ni vedel?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a domen90 Po mar 24, 2014 9:46 pm

Jaz ne vem a se ti zajebavaš, delaš neumnega, ali pa to dejansko si, sorry, ampak preterali ste zdravo mejo. Mislim, daj poglej s stališča kupca. Kupiš avto, prodajalec ti zatrdi, da je vse ok, zadovoljen pelješ avto domov, ga spucaš, parkiraš v garažo in greš spat. Zjutraj, vzhičen, da se boš peljal v službo z novim avtom, odkriješ, da je avto na tleh. Daj povej, a si boš rekel, mah saj vseeno, prodajalec ziher ni vedel, da puščajo blazine. Bom šel po šihtu na servis, pa odkartal par jurjev za nove. Resno? Se ti zajebavaš malo? Sploh pa, če blazine puščajo, je avto na tleh. Kako lahko tega ne opaziš?

In to, da prodajalec ve ali ne ve za neko napako ne vpliva na pravno kvalifikacijo skrite napake. Vpliva pa na objektivni rok, v katerem jo kupec lahko uveljavlja.

Saj ne vem čemu vam sploh odpisujem, bolje da sem tiho in imam mir, kot pa da pišem romane in imam prav. Bom tiho, dokler nimam PDI-ja, potem bom pa te storitve zaračunaval in z veseljem razložil v detajle vsakemu zainteresiranemu.
Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a odprti clio Po mar 24, 2014 11:24 pm

Jaz te zastopim, če ti to kaj nuca :D

A z moralnega stališča gledano, je grdo, da jih faše prodajalec, če res ni vedel... Zdaj pa vedi, če je on vedel... :huh:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prodaja slabše ohranjeno vozilo

Napisal/-a TrijoAdijo To mar 25, 2014 7:17 am

Lej, midva veva, da v takem primeru nekaj ne štima z blazinami. Zdej pa dej enga švaba z zjebanimi blazinami eni bjondi, sponzoruši,atetu s hribov ali pa fdv-jevcu za en teden, pa jih potem vprašaj, če je z avtom karkol narobe...Upam, da razumeš, kaj ti hočem povedat ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov