Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
bossko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So mar 22, 2014 9:37 pm

Kazenske točke

Napisal/-a bossko So mar 22, 2014 9:48 pm

Pozdravljeni,

včeraj sem bil neumen, sedel sem vinjen za volan in dobili so me policaji. Po opravljenem alkotestu sem dobil 16 kazenskih točk in kazen 900€. Koliko dni imam čas, da plačam polovico kazni 450€?
Sedaj me skrbi, da bom ostal brez izpita, ker sem 1 leto nazaj na dom dobil sliko radarja in kazen za prekoračitev hitrosti. Nisem prepričan, ampak mislim da sem takrat dobil 4 kazenske točke. V vsakem primeru jih imam sedaj več kot 18 kazenskih točk.
Kaj sledi sedaj? Kdo me bo obvestil in v kolikem času, da mi bodo vzeli izpit? Ali lahko sedaj rečem, da 1 leto nazaj nisem vozil jaz?

Ali mi zna kdo pojasniti kako potekajo ze zadeve? Izpit nujno rabim zaradi službe! Kaj se da narediti, da nebi ostal brez izpita?

LP
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Kazenske točke

Napisal/-a StajercS So mar 22, 2014 10:16 pm

8 dni.
Haha,po enem letu bi ti šel razlagat,da nisi ti vozil. :rofl
Slika
 
DeNiŠ
Novinec
 
Prispevkov: 219
Pridružen: Po jan 28, 2008 6:16 pm

Re: Kazenske točke

Napisal/-a DeNiŠ So mar 22, 2014 10:31 pm

16 dni lahko plačaš polovičko, če se pritožiš polovička odpade.
za tisto 1 leto nazaj pa ne verjamem da bi lahko kaj naredil.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Kazenske točke

Napisal/-a StajercS So mar 22, 2014 10:41 pm

Pa je res že dolgo po novem 16 dni. Nisem niti bil pozoren na to,ker če sem kako pizdarijo naredil, sem še v isti uri plačal,pa pozabil. :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kazenske točke

Napisal/-a pskoda Ne mar 23, 2014 12:35 am

Ne vem kako to gre, ampak jaz se bi se prej malo pozanimal če bi se dalo, da bi dal pritožbo na to kazen, ki bi se posledično zavlekla in v tem času naredil varno vožnjo za izbris prejšnih kazenskih točk. Plačati bi moral varno vožnjo in tisto polovičko se pravi polno kazen 900eur, ampak bi bilo še vedno veliko ceneje kot ponovno delati izpit
Lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kazenske točke

Napisal/-a ~toMmy~ Ne mar 23, 2014 12:38 am

Najprej ti predlagam posvet s kakšnim dobrim odvetnikom, drugače pa:

-če postanejo nove točke pravnomočne šele po teh 16 dneh oz. ko dobiš odločbo, lahko stare mogoče pravočasno izbrišeš, če ma kdo kak termin zdaj in še vedno plačaš polovičko

-lahko se pritožiš in zavlačuješ, prva pritožba se zna zavleč kakšno leto, po potrebi teraš dalje, dokler se stare ne izbrišejo (po dveh letih)

-se pritožiš in čimprej izbrišeš stare
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
bossko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So mar 22, 2014 9:37 pm

Re: Kazenske točke

Napisal/-a bossko Ne mar 23, 2014 9:44 am

OK, čas za plačilo polovičke imam torej 16 dni.
Kako pa gre s točkami. Kaj policija javi točke pravosodju? Pravosodje potem ugotovi, da jih je več kot 18. Potem ti pošlje sklep o prenehanju veljavnosti v.d.. Ma v kolikšnem času se zo zgodi od dneva prekrška, da dobiš domov sklep sodišča? Kaj čas za izbris točk (varna vožnja) imam do sklepa? Ali je že sedaj prepozno?

LP
 
Uporabniški avatar
Axi
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne okt 27, 2002 12:45 pm

Re: Kazenske točke

Napisal/-a Axi Ne mar 23, 2014 11:46 am

Pozabi odvetnike in pritožbe. Brez izpita ne boš ostal, podal boš prošnjo/predlog za odložitev prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja, kar ti omogoča zakon. Jih poznam kar nekaj, ki so napihali, pa do sedaj še nikomur niso odvzeli izpita, pa so imeli nekateri precej čez 20 točk. Moraš pa plačati delavnice in hodit tja, pa preizkusno dobo imaš od 6-24 mesecev.

Tukaj imaš nekaj napisano na to temo: http://www.avp-rs.si/vozniki/rehabilita ... rekrskarje

Takole je šlo pri meni časovno, datumi so sicer izmišljeni, ampak časovnica je nekje takšna:

1. 1.1.2014 napihal
2. 1.3.2014 SKLEP O PRENEHANJU VELJAVNOSTI VOZNIŠKEGA DOVOLJENJA (v tem sklepu je navedeno, da moraš predlog vložiti v roku 15 dni od pravnomočnosti sklepa oz od VROČITVE SKLEPA! – skupaj z zdravniškim spričevalom). Tole z zdravniškim se pozanimaj, ker vsaj takrat ko se je tole začelo, so bile čakalne dobe takšne, da nisi mogel v 14 dneh priti na vrsto, kako je zdaj ne vem...
3. 1.4.2014 obvestilo o plačilu sodne takse
4. 4.4.2014 vabilo na zaslišanje pri sodniku za prekrške
5. 4.6.2014 SKLEP s katerim se UGODI tistemu predlogu Tukaj je tudi navedeno, da moraš poslati v roku 15 dni DOKAZILO o vključitvi v rehabilitacijski program, naveden tudi čas preskusne dobe (v tem času ne smeš dobiti niti 1 kazenske točke niti ne smeš dobiti kazni višje od 300€ - v kolikor je izpolnjen en od teh pogojev, gre za HUJŠI PREKRŠEK (opredeljen v Zakonu o pravilih cestnega prometa (ZPrCP – 4. Odstavek 23. Člena). Ti pa ne smeš storiti hujšega prekrška v preskusni dobi.

Sicer pa imaš v vseh teh papirjih, ki jih dobiš, tudi jasno napisane roke do kdaj moraš kaj narediti. Samo natančno si preberi. Kakor vidiš, so zadeve rešene v pol leta - so učinkoviti, škoda ker naše sodstvo tudi pri ostalih zadevah ni tako učinkovito. :evil:

SIcer pa se pozanimaj tisto z varno vožnjo, če je mogoče, ampak nekako se mi dozdeva da ne bo šlo.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Kazenske točke

Napisal/-a odprti clio Ne mar 23, 2014 1:04 pm

Se mi pa zdi, da je že nekdo na tem forumu pisal, da se točke seštevajo na dan prekrška, tako da naj zavlačevanja in "brisanja" z varnimi vožnjami ne bi imela vpliva, oz. ti to ne bo nič pomagalo.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
bossko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So mar 22, 2014 9:37 pm

Re: Kazenske točke

Napisal/-a bossko Pe okt 17, 2014 9:39 am

Še preden so postale točke pravnomočne sem šel na tečaj varne vožnje in dobil potrdilo. Takoj poslal na ministrstvo, da so se mi izbrisale še preden so se nove dopisale. Še danes nisem dobil nič domov in mislim, da tudi ne bom.

LP, B.
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Kazenske točke

Napisal/-a a_sist Pe okt 17, 2014 12:58 pm

Lepo da si rešil.. zdej pa po pameti ;)
No escape from the mass mind rape...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov