Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a esem Po apr 28, 2014 11:08 am

Vidim, da nekatere daje slab spomin ali enostavno nepoznavanje prometnih pravil, nekatere pa tudi prevelika "resnost", zato:

33. »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

15. »kolona vozil« so tri vozila ali več, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti;

50. ćlen
(3) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in hitri cesti, razen na ploščadi iz 3. točke drugega odstavka tega člena.


Torej - en ali dva avta ne smeta "vozit mimo" (prehitevat) po desni!
(Je pa v zakonu mala pomanjkljivost - kaj je s prvim (in drugim) v koloni? In kaj, če tretji malo zmanjša in kar naenkrat ni več kolone?)

Za to temo pa še to
(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas.

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a .com Po apr 28, 2014 12:07 pm

To v praksi pomeni, da lahko po desni v taksnih, prej omenjenih pogojih prehitis levo, pocasnejso kolono, pa ceprav so na prehitevalnem pasu...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a _furby_ Po apr 28, 2014 12:22 pm

abbe je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:Ma ko se policaj zapici da si vozu prevec po prehitevalnem pasu, pol nimas kaj se bunit. On je tako ocenu z razlogom.
Isto sem jaz fasal sredi noci, sam na hitri cesti v kopru, dobesedno nobenega avta nikjer. Pri prikljucku bertoki sem sel na prehitevalnega, ce bi slucajno kdo se prikljucu ... in evo. Par 100m za mano so policaji to vidli. Sledilo je malo prerekanja in pogajanja ... kazen 140€.


kako to misliš slučajno?
pa saj se vidi a se kdo vozi po pospeševalnem pasu al ne.
lepo povej da si zaradi kvalitete ceste šel na prehitevlani pas (to nas počne veliko) pa si pač mel to smolo da so bli policaji zadaj..


Ne ne. Res sem se dal na prehitevalnega, ce bi kdo pripicu tam ven ker se ne vidi dosti. Sem pa tudi jaz vozu puna kolko gre... raje preventiva ;)
policaji pa so me zasledovali ze ene 5 kilometrov in to je blo zgleda pika na i da so vzgali lucke :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ Po apr 28, 2014 12:50 pm

Alli je napisal/-a:
Jerch_ je napisal/-a:
Alli je napisal/-a:
jordan je napisal/-a:Pritožba za? Kazen mora biti vzgojna in mislim, da boš drugič vedel, da se je potrebno umakniti. Omenil si, da si se smejal, jaz pa mislim, da si tudi namerno izzival s počasno voznjo in počasnim umikanjem. Zakaj si to naredil, ne vem. Mogoče si tak tip cloveka, ki rad zajebava folk, ali pa si bil le užaljen, da te je audi prehitel po voznem pasu, in si si misli, da ti tokrat golf pa ne bo. Jaz bi ti dal še višjo kazen oz. bi že kaj našel tudi na tvojem vozilu.


Hvala za odgovor vendar ne misliš prav. Se strinjam, da kazen mora biti vzgojna samo sem vzoren in strpen voznik in tukaj ni bilo nič vzgojnega... Sem bil naslednje dni posebno pozoren na istem odseku in sem isto peljal kot takrat kot sem dobil kazen.. prav tako kot je peljalo ca. 50 % vseh voznikov...namreč zjutraj ob 7:30 sta oba pasa na VSEH vpadnicah par km pred LJU precej polna...če bi vsi vozili po voznem pasu, bi bila kolona do NM in še naprej...če se bi umaknil takoj ko je začel blendat, bi zapeljal takoj za rit počasnejšemu vozilu in ogrožal vse povprek, zato sem ga mirno prehitel in se umaknil, je to too much??

In še nekaj...ne delat nekih zaključkov o osebnosti človeka, ker se so le te tvoje izkazale za popolnoma napačne...


izjemno sem vesel, da so začeli dajati kazni za take prekrške.
to dejansko je prekršek. ker vsakič, ko imaš možnost iti na vozni pas si dolžan iti. magari samo za 10s. in v Slo se to zelo pogosto ne spoštuje. to, da si spoštljiv, neagresiven voznik, ki se sicer drži hitrostnih omejitev lahko razlagaš sodniku, kot olajševalne okoliščine. še vedno pa je oz. bo ostalo dejstvo, da bi se lahko umaknil v določenem momentu na vozni pas vsaj za par sekund, pa se nisi.

tisti del, ko govoriš o audi Q5 pa rajše pozabi. ker nisi plačan šerif, zato je čas, da se brigaš zase in se ob takih, ki te prehitevajo po desni le nasmehneš. kljub temu, da je tale situacija lahko zelo osebno "prilagojena". če te je lahko prehitel po desni, bi se tudi ti lahko umaknil.. veš.. danesko recimo imaš delo na cesti in potem se konča tisto delo na AC recimo. pride v trenutku prečrtan znak 60 in pomeni, da lahko od tam voziš 130. nekateri avti zmorejo to opravit v par sekundah, drugi potrebujejo 15 ali več sekund. jst vem, da taki kot si ti ne bi nikoli se umaknili med dvema kamionoma takemu hitrejšemu avtu. pa tudi če bi vedeli, da bo švignil mimo v sekundi.

kakorkoli. kazen je upravičena. vsak dan gledam 90% avta, ki se ne vozijo pa voznem pasu na vsakem klancu s 3mi pasovi in tudi tam bi lahko začeli talati kazni, ker ni znaka, ki pravi, da je tisti skrajno desni pas le za kamione...



Ok, pelji se malo pred 8h zjutraj sredi tedna po katerikoli vpadnici na ljubljansko obvoznico pa boš videl koliko ljudi vozi po prehitevalnem pasu...ti olajšam zadevo..odgovor je ca. 50 %, ker se s tem razbremeni promet. Vsi, ki takrat prehitevajo pa ni važno po katerem pasu, so norci in ogrožajo vse po vrsti....No še kar se Audija tiče...prehiteval je po desni in se skoraj zabil z avtom, ki se je na ta isti pas priključeval. Pa še...če se bi sam tam vmaknil temu norcu, ne bi pustil drugim, da se normalno priključijo na AC.


glede na to, da delam 55.000km letno, precej tudi med prometnimi konicami dobro vem kaj se dogaja na ljubljanski obvoznici. Tista odebeljena beseda je lahko zelo osebno dovzetna. ampak ne bom se spuščal v podrobnosti, ker sem že napisal, da je pomembno, da počistiš pred svojim pragom. jst nisem vzoren voznik, se pa zavedam napak in ko in če jih naredim to hitro priznam, plačam in vozim naprej.

kar se pa ljubljanske obvoznice tiče in "rush hour" imam pa samo eno mnenje.. veliki večini upočasnjen tempo na prehitevalnem pasu očitno paše in gostoto prometa izkoriščajo kot razlog, da stalno visijo (zjutraj spijo, se ličijo, ..) na prehitevalnem pasu. še enkrat bom napisal. tudi v koloni na obeh pasovih se med tovornimi vozili pojavijo večje luknje na voznem pasu (ker z razliko od osebnih vozil morajo držati večjo varnostno razdaljo) in tisti prostorčki so več kot dovolj, da bi se lahko nekdo umaknil iz prehitevalnega pasu.

ko se torej to kampiranje na prehitevalnem pasu dogaja, se vsi tisti, ki radi kampirajo zgovarjajo, da itak nimaš kam it in kam bi pa ta zadaj sploh hotel iti itd. mogoče to delno drži po lj obroču, ampak ko se bodo nedeljski vozniki začeli vračati z obale ob nedeljah pa to nikakor ne drži. saj že eden sam, ki bo kampiral na čelu kolone lahko zgosti promet do te mere, da prihaja do premajhnih varnostnih razdalj, nenadnih zaviranj itd. no in takrat še manj razumem vsega željne prehitevalnega pasu. včasih mi je prav smešno, ko se s tako neumno situacijo sprijaznem in vozim na voznem pasu s konstantno hitrostjo, medtem ko se na prehitevalnem ljudje jajcajo. in ne boš verjel- večinoma je 80% vozil na prehitevalnem pasu, če odštejem tovorna vozila in buse pa 90%! pogosto se tudi zgodi, da sem na voznem pasu hitrejš kot na prehitevalnem. vendar takrat ne prehitevam, ker prehitevanje je definirano z dvakratno spremembo voznega pasu, česar pa v tem primeru ni..

@Furby tebe pa popolnoma razumem, ker tam- sploh če je mokro- je ovinek tako oster in pas za pospeševanje zelo kratek in ozek, da se tudi sam- če zadaj ni nobenega rad umaknem na prehitevalni pas...
konec koncev pa si kazen plačal in nauk te zgodbe je, da si sprejel krivdo.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a gorazdkop Po apr 28, 2014 3:50 pm

Če bi le večkrat ustavljali na relaciji Grosuplje - LJ, ker tu pa res vidimo presežke. Vključevanje na avtocesto živi obup. Pa ne s kakimi garami ampak s sodobnimi in dobrimi avti. Razvije hitrost na vključevalnem pasu na 60km/h in potem se naenkrat vrže na vozni pas. Dobesedno vrže, pa ni važno ali je kdo tam ali pa ga ni. Več takih primerkov.
Po prehitevalnem pasu 110 in ne bo se umaknil, ker njegov avto pa že ni za na vozni pas. Vsi nabiti na prehitevalni pas, vozni pas pa z 50% manj vozili.
Kdaj se boste naučili, da je omejitev 100 samo čez tunel. Potem je VELIKA tabla, ki to omejitev razveljavi in naprej velja 130. Tudi mimo tistega radarja na koncu vidaukta, ki vas tako prekleto bremza. Mimo radarja pa gas dodaske. Razen tistih posebnežev, ki normalno svoj TDI-je "tiščijo" 110 na uro po prehitevalnem, ko da so v paralenlem svetu.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ Po apr 28, 2014 4:15 pm

gorazdkop je napisal/-a:Če bi le večkrat ustavljali na relaciji Grosuplje - LJ, ker tu pa res vidimo presežke. Vključevanje na avtocesto živi obup. Pa ne s kakimi garami ampak s sodobnimi in dobrimi avti. Razvije hitrost na vključevalnem pasu na 60km/h in potem se naenkrat vrže na vozni pas. Dobesedno vrže, pa ni važno ali je kdo tam ali pa ga ni. Več takih primerkov.
Po prehitevalnem pasu 110 in ne bo se umaknil, ker njegov avto pa že ni za na vozni pas. Vsi nabiti na prehitevalni pas, vozni pas pa z 50% manj vozili.
Kdaj se boste naučili, da je omejitev 100 samo čez tunel. Potem je VELIKA tabla, ki to omejitev razveljavi in naprej velja 130. Tudi mimo tistega radarja na koncu vidaukta, ki vas tako prekleto bremza. Mimo radarja pa gas dodaske. Razen tistih posebnežev, ki normalno svoj TDI-je "tiščijo" 110 na uro po prehitevalnem, ko da so v paralenlem svetu.


s prvim delom se močno strinjam. z drugim pa ne, ker če nekdo rad vozi pod omejitvijo naj to tudi počne... nimam nič proti.. dokler to počne varno na voznem pasu ;)
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri Po apr 28, 2014 6:23 pm

jordan je napisal/-a:Pritožba za? Kazen mora biti vzgojna in mislim, da boš drugič vedel, da se je potrebno umakniti. Omenil si, da si se smejal, jaz pa mislim, da si tudi namerno izzival s počasno voznjo in počasnim umikanjem. Zakaj si to naredil, ne vem. Mogoče si tak tip cloveka, ki rad zajebava folk, ali pa si bil le užaljen, da te je audi prehitel po voznem pasu, in si si misli, da ti tokrat golf pa ne bo. Jaz bi ti dal še višjo kazen oz. bi že kaj našel tudi na tvojem vozilu.

X2
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Speedfighter Po apr 28, 2014 10:10 pm

esem je napisal/-a:
Za to temo pa še to
(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas.

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.


In če bi ob tem vsi upoštevali še hitrostne omejitve in predvsem varnostne razdalje, bi bil promet tekoč in brez večjih nepotrebnih komfliktov.
Primarno bi moral pa vsak pustiti EGO doma predno sede za volan in se prilagoditi prometu in vsem ostalim udeležencem. Zame so/ste enaki pacienti tisti, ki ob praznem voznem pasu bivakirate na prehitevalnem s 100 na uro kljub prometu za seboj, kot tisti, ki se na prehitevalnem z občutno previsoko hitrostjo in prekratko varnostjo razdaljo živčno limate na zadek četudi vam je jasno, da se pred vami vozeči v tistem trenutku zaradi prometa ne more varno umakniti.
Ni težko uporabljati vzvratnih ogledal in spremljati promet za seboj...pa tudi ni težko spustiti nogo s plina, ko se nekomu približuješ, počakati na varni razdalji, da se le-ta varno umakne, pa gas naprej...je pa v obeh primerih potrebno biti z glavo pri stvari, kar pa večina voznikov žal ni.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ Po apr 28, 2014 10:26 pm

Speedfighter je napisal/-a:
esem je napisal/-a:
Za to temo pa še to
(2) Pred prehitevanjem vozila, ki vozi pred njim po istem prometnem pasu, mora dati voznik predpisan znak, nato pa ga na primerni bočni razdalji prehiteti. Prehiteti mora brez oklevanja, po končanem prehitevanju pa se mora, razen na smernem vozišču z dvema ali več prometnimi pasovi čim prej vrniti na izhodiščni prometni pas.

(3) Na smernem vozišču z najmanj dvema prometnima pasovoma sme voznik, ki je prehitel vozilo in želi prehiteti še drugo vozilo ali drugega udeleženca cestnega prometa, ostati na prometnem pasu, po katerem je prehiteval prvo vozilo, če s tem ne ovira hitrejših vozil, ki se mu približujejo od zadaj.


In če bi ob tem vsi upoštevali še hitrostne omejitve in predvsem varnostne razdalje, bi bil promet tekoč in brez večjih nepotrebnih komfliktov.
Primarno bi moral pa vsak pustiti EGO doma predno sede za volan in se prilagoditi prometu in vsem ostalim udeležencem. Zame so/ste enaki pacienti tisti, ki ob praznem voznem pasu bivakirate na prehitevalnem s 100 na uro kljub prometu za seboj, kot tisti, ki se na prehitevalnem z občutno previsoko hitrostjo in prekratko varnostjo razdaljo živčno limate na zadek četudi vam je jasno, da se pred vami vozeči v tistem trenutku zaradi prometa ne more varno umakniti.
Ni težko uporabljati vzvratnih ogledal in spremljati promet za seboj...pa tudi ni težko spustiti nogo s plina, ko se nekomu približuješ, počakati na varni razdalji, da se le-ta varno umakne, pa gas naprej...je pa v obeh primerih potrebno biti z glavo pri stvari, kar pa večina voznikov žal ni.


to odebeljeno te ne sme in ne more brigati, ker nisi šerif. varnostna pa je pomembna in se strinjam s tabo, da bi morali oboji pustiti ego doma. tako hitri zivcni kot pocasni, ki kampirajo. ampak bodimo pošteni.. na cesti srečam 80% neotesanih, ki radi kampirajo in le okoli 10% predrznih, živčnih. teh zadnjih je vsak dan manj zardi kazni. in končno se je začelo nekaj delati tudi na drugi strani. zato vse čestitke policajem.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Speedfighter Po apr 28, 2014 10:43 pm

Jerch_ je napisal/-a:to odebeljeno te ne sme in ne more brigati, ker nisi šerif. varnostna pa je pomembna in se strinjam s tabo, da bi morali oboji pustiti ego doma. tako hitri zivcni kot pocasni, ki kampirajo. ampak bodimo pošteni.. na cesti srečam 80% neotesanih, ki radi kampirajo in le okoli 10% predrznih, živčnih. teh zadnjih je vsak dan manj zardi kazni. in končno se je začelo nekaj delati tudi na drugi strani. zato vse čestitke policajem.

Me ne moti, dokler se ob tem dosledno upošteva varnostna razdalja in ostale udeležence v prometu...ko je prosta cesta, mi je vseeno, če greš ti 200 oz. nekdo drugi 90 po prehitevalnem četudi nima koga prehitevati-pač se zavedata vsak svojega prekrška, uživajta v tem, dokler ni drugih udeležencev v bližini, ki bi bili zato ogroženi :)

Nisem pa pristaš obtoževanja nekoga na podlagi lastne predstave o situaciji, zato tudi ne bi s prstom kazal na avtorja, da si to zasluži...pač en dirkač vidi situacijo povsem drugače kot drugi polž...realnost je pa brez nepotrebnih pretiravanj ponavadi nekje vmes.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a esem Po apr 28, 2014 10:53 pm

Jerch_ je napisal/-a: ...pogosto se tudi zgodi, da sem na voznem pasu hitrejš kot na prehitevalnem. vendar takrat ne prehitevam, ker prehitevanje je definirano z dvakratno spremembo voznega pasu, česar pa v tem primeru ni....

Bi podal link, kjer piše, da "prehitevanje je definirano z dvakratno spremembo voznega pasu"? Ne moreš, ker tega ni nikjer, vsaj uradno zapisanega ne.
Uradno je prehitevanje zapisano (kot delna definicija) edino v mojem prvem citatu, ki si ga hote ali nehote spregledal.
Ponavljam
33. »prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

To, da za "prehitevanje" ni potrebna (niti enkratna) sprememba voznega pasu, je jasno tudi iz obarvane povedi v istem citatu, sicer per negationem, a vseeno - posebej izpostavljeno "če je kolona, ni prehitevanje" pomeni tudi "če ni kolone (vsaj tri vozila!), je prehitevanje".

Povedano še drugače - po tvoji (nedonošeni ali samoopravičevalni?) logiki nekdo, ki bi peljal od Kp v Lj ves čas po levem pasu (magari s hitostjo Vinetoujeve puščice), ne bi prehitel nikogar (saj ne bi spreminjal voznega pasu). :roll: :?: :!:

Z vsem ostalim se pa močno strinjam.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ To apr 29, 2014 6:58 am

Jerch_ je napisal/-a:
Speedfighter je napisal/-a:Nisem pa pristaš obtoževanja nekoga na podlagi lastne predstave o situaciji, zato tudi ne bi s prstom kazal na avtorja, da si to zasluži...pač en dirkač vidi situacijo povsem drugače kot drugi polž...realnost je pa brez nepotrebnih pretiravanj ponavadi nekje vmes.


nevem zakaj si me opredelil kot dirkača. sem lepo omenil med vrsticami, da kar nekaj kilometrov na leto naredim s kombiniranim vozilom in prikolico in imam pogled tako iz ene kot druge strani. mogoče zato lažje razumem kaj gre hitrejšim voznikom po glavi in mogoče se mi zato zelo redko kdo zalepi za rit in mi blenda. vedno pa obstajajo taki, ampak na srečo vseh nas jih je vsak dan manj. zaradi kazni in kontrole, ki je z uporabo civilnih avtov prišla do te mere, da nikoli neveš kje so kdo skriva.

avtor je jasno napisal, da ga je voznik Q5 prehitel po desni, kot to, da je živce za njim izgubljal tudi policaj v civilu. sem si sam izmislil to? v zakonu piše, da si se dolžen na vozni pas umakniti, vedno ko je to varno mogoče. in če je policaj ocenil, da je bilo to mogoče ampak se avtor teme ni umaknil, potem je jasno kot beli dan, da avtor teme svoje dejanje opravičuje iz navade. pomeni, da je bil in je še navajen tako voziti in mu je čudno da bi moral navado spremeniti. to še podkrepi z irelavantnimi dejstvi, kot so- da je imel in ima vedno prilagojeno hitrost, strpnost itd...


esem je napisal/-a:Povedano še drugače - po tvoji (nedonošeni ali samoopravičevalni?) logiki nekdo, ki bi peljal od Kp v Lj ves čas po levem pasu (magari s hitostjo Vinetoujeve puščice), ne bi prehitel nikogar (saj ne bi spreminjal voznega pasu). :roll: :?: :!:

Z vsem ostalim se pa močno strinjam.


imaš prav, sem spregledal. ni pa bilo namerno. izpostaviti sem želel dve stvari: kaj je kolona in koliko mora biti razdalja med temi (vsaj 3mi avti) je zelo subjektivno, kot tudi kdaj se ta kolona pretrga. no, v konicah ali ob zgoščenem prometu v nedeljo se hitro izkorišča predvsem ta drugi del stavka, če že prvega zanemarim, da se ne bo razvnela debata..
 
Dursum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To apr 29, 2014 7:02 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Dursum To apr 29, 2014 7:39 am

Če nekdo vozi mimo prehiteva tu ni debate, ker je imamo to črno na belem v zakonu. V tem istem zakonu pa je tudi napisano, da udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa… ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.

Torej kdor prehiteva po desni krši zakon, vendar ni kriv in ne more biti kaznovan zaradi tega zato se ne sekirajte. Navezujem se seveda na zgornji primer, ko vsi kampirajo na prehitevalnem in pričnejo voziti počasneje od samostojnega vozila. Če so mene drugi udeleženci s kršenjem cpp spravili v prekršek, zanj ne morem biti kaznovan. Mislim, da je tako nekoč rekel tudi policaj, da v takem primeru ne more napisati kazni.

Primer. Stojim na rdeči. V rit se mi zaleti avto im me porine čez rdečo. Bom dobil kazen za prevoženo rdečo luč?

Četudi bi kdo dobil kazen za hitrejšo vožnjo po desni bi skoraj zagotovo ob vložitvi zahteve po sodnem varstvu tudi uspel. Seveda bi moral imeti dokaz – posnetek, ker beseda proti policaju vedno izgubi, so pa tudi policaji dolžni govoriti resnico, ker v nasprotnem primeru vas lahko v vsakem trenutku kaznujejo za izmišljeno stvar in nikamor ne pridemo.
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a zgagaxxl To apr 29, 2014 9:10 am

Dursum je napisal/-a:
Primer. Stojim na rdeči. V rit se mi zaleti avto im me porine čez rdečo. Bom dobil kazen za prevoženo rdečo luč?


Pa še pobegnil si iz kraja nesreče! :lol:
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a uros11 To apr 29, 2014 9:15 am

Dursum je napisal/-a:V rit se mi zaleti avto im me porine čez rdečo. Bom dobil kazen za prevoženo rdečo luč?
Ne, ker ni krivde (niti naklepa, niti malomarnosti). Toliko ti že lahko nese, da ne postavljaš čudnih vprašanj.
 
pohecfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe nov 30, 2012 10:23 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a pohecfan To apr 29, 2014 9:18 am

gorazdkop je napisal/-a:Če bi le večkrat ustavljali na relaciji Grosuplje - LJ, ker tu pa res vidimo presežke. Vključevanje na avtocesto živi obup. Pa ne s kakimi garami ampak s sodobnimi in dobrimi avti. Razvije hitrost na vključevalnem pasu na 60km/h in potem se naenkrat vrže na vozni pas. Dobesedno vrže, pa ni važno ali je kdo tam ali pa ga ni. Več takih primerkov.
Po prehitevalnem pasu 110 in ne bo se umaknil, ker njegov avto pa že ni za na vozni pas. Vsi nabiti na prehitevalni pas, vozni pas pa z 50% manj vozili.
Kdaj se boste naučili, da je omejitev 100 samo čez tunel. Potem je VELIKA tabla, ki to omejitev razveljavi in naprej velja 130. Tudi mimo tistega radarja na koncu vidaukta, ki vas tako prekleto bremza. Mimo radarja pa gas dodaske. Razen tistih posebnežev, ki normalno svoj TDI-je "tiščijo" 110 na uro po prehitevalnem, ko da so v paralenlem svetu.


To se dogaja povsod po slo to je odraz naše kulture ,saj je folk postaja vask dan bolj nestrpen in zatežen in to se pokaže na cesti žal...
Itak je pa vseh komentarjev škoda ,ker na cestah bo še slabše kot je vrjemite,dokler bo takšno stanje in kultura v naš babana državi bo tako kot je :huh: :huh: :huh:
 
Dursum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To apr 29, 2014 7:02 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Dursum To apr 29, 2014 9:45 am

uros11 je napisal/-a:
Dursum je napisal/-a:V rit se mi zaleti avto im me porine čez rdečo. Bom dobil kazen za prevoženo rdečo luč?
Ne, ker ni krivde (niti naklepa, niti malomarnosti). Toliko ti že lahko nese, da ne postavljaš čudnih vprašanj.

Tebi žal ne nese toliko, da bi razbral, da gre pravzaprav za trditev in ne vprašanje.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a uros11 To apr 29, 2014 9:58 am

Dursum je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:
Dursum je napisal/-a:V rit se mi zaleti avto im me porine čez rdečo. Bom dobil kazen za prevoženo rdečo luč?
Ne, ker ni krivde (niti naklepa, niti malomarnosti). Toliko ti že lahko nese, da ne postavljaš čudnih vprašanj.

Tebi žal ne nese toliko, da bi razbral, da gre pravzaprav za trditev in ne vprašanje.
Sem hotel biti prijazen. Toliko slabše, če je trditev. Jaz sicer vidim za Bom dobil kazen za prevoženo rdečo luč? vprašaj, morda pa je v tvojem svetu to trditev, kdo bi vedel.
 
Dursum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To apr 29, 2014 7:02 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Dursum To apr 29, 2014 10:21 am

Ne bom se zapenjal. Pa lep dan.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a ojnica To apr 29, 2014 11:17 am

Da se vam da :lol: tko včasih kakšnega voznika mal sprovociraš, da bi tekmoval pa neham že po parih sekundah si mislim kere lisice so za volanom.

OFF!!!
Ni blo na AC je blo pa na neasfaltirani cesti, en s subarujem 4X4 k velja za kao super duper hribovsk avto sm ga včer ˝prsilu˝, da se mi je umaknu, oba sva ˝skakal˝kot na kros progi, luknje, jest pa sam gas, to to to :lol: :D :lol:
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov