Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
enaguma
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:33 am

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a enaguma Pe maj 02, 2014 2:17 pm

 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri Pe maj 02, 2014 9:19 pm

No, tole niti ni slaba ideja. Po moje bi trebali imeti policaji spredaj kamero, katera avtomatsko arhivira registrske tablice in če se v enem mesecu pojaviš več kot 3X v takem položaju, naj se izpit odvzame s prepovedjo enega leta za izdelavo novega izpita. :D
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a arijan So maj 03, 2014 10:20 pm

Beri je napisal/-a: 27.12.2013: Najbolj pošteno bi bilo, da avtor teme ( in njemu podobni ) ostane brez izpita in ponovno naj gre delati izpit.
Izpit bi morali delati z vsaj 70 ur vožnje, da se vsaj nekaj naučijo.
Ni vse v sukanju volana.

2.5.1014: No, tole niti ni slaba ideja. Po moje bi trebali imeti policaji spredaj kamero, katera avtomatsko arhivira registrske tablice in če se v enem mesecu pojaviš več kot 3X v takem položaju, naj se izpit odvzame s prepovedjo enega leta za izdelavo novega izpita. :D


Si se že malo ohladil in premislil glede takojšnjega odvzema vozniške pri prvem prekršku? :D
Strinjam se s tem, da je tisti, ki je v prekršku kaznovan za to kar stori, samo to kar si ti napisal je pretiravanje.
In od kje si prebral v mojem postu, da ne razumem pojma prehitevanje?
Tisto, da dlje ostanem na prehitevalnem je pa zato ker se peljem hitreje od tistega na srednjem pasu in ko ga prehitim, če je še kdo pred njim ki se pelje počasneje ostanem na prehitevalnem, dokler še njega ne prehitim, če ni nikogar za mano seveda. Drugače se pa umaknem naj me prehiti.
 
Uporabniški avatar
Debely
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 03, 2006 9:31 pm
Kraj: Buč

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Debely Če maj 08, 2014 12:30 pm

Poglejmo naslednji primer:

Ne upoštevam varnostne razdalje - dobim kazen
Prehitevam na prehitevalnem in se umaknem takoj pred vozilo na voznem - kdo dobi kazen? Vozilo za menoj ker ne upošteva varnostne razdalje.

V vseh teh diskusijah pogrešam samo skrb za varnost - svojo in ostalih udeležencev. Če nekoga prehitevam je namreč logično, da zaradi mene le ta ne bo rabil zavirati saj se umaknem na vozni pas na ustreznem mestu. Torej kje je meja? Kdo zdaj določi ali si v tem primeru nevaren ali ne in komu si nevaren.

Kdo ve kako je v primeru umikanja vozilom, ki kršijo predpis torej hitrost nad 130km/h.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a odprti clio Pe maj 09, 2014 11:49 am

Debely je napisal/-a:Kdo ve kako je v primeru umikanja vozilom, ki kršijo predpis torej hitrost nad 130km/h.


Kaj te zanima? Na AC se moraš umakniti s prehitevalnega, ko te nekdo dohiti. Za sankcioniranje njegovega kršenja ZVrCP pa je zadložen ustrezen organ in ne mi.

Furthermore - kaj se mate sploh obremenjevat s prekrški drugih?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Beri Pe maj 09, 2014 12:32 pm

Debely je napisal/-a:
Kdo ve kako je v primeru umikanja vozilom, ki kršijo predpis torej hitrost nad 130km/h.

Ko podvomiš, si že v prekršku :)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ Če maj 15, 2014 8:33 am

Alli je napisal/-a:Pozdravljeni,
V ponedeljek zjutraj ob 7:30 se peljem iz Grosupljega v Ljubljano na delo, kot vsako jutro. Kot vsako jutro na delavnik je precejšnja gneča na AC na tej relaciji. Kot vedno, vozim v mejah omejitve (130 - 135 km/h). Vozim po prehitevalnem pasu, ker se ta pomika malo hitreje kot vozni pas (tukaj je bila hitrost ca 110 km/h). Pred drugem priključku Grosuplje za mano pridrvi črn Audi Q5 in se skoraj zaleti v mene in blenda naj se umaknem. Se nisem umaknil, ker so se naprej priključevali vozniki na AC...tako da me ta avdi pač prehiti po desni in se skoraj zaleti v tistega, ki se je priključeval na vozni pas...ampak ok gremo dalje...vozim kot veliko drugih naprej, čez tunel Mali Vrh in čez viadukt Reber (kjer je radar)....vozim 130 km/h...za mano pridrvi golf karavan in začne blendat, takoj ga opazim, vendar se mu ne takoj ne umaknem, ker seh hotel iti mimo še enega vozila, ki je počasneje vozilo po voznem pasu, ko ga prehitim se umaknem na vozni pas...in se začnem smejat kako so eni res nestrpni in ne morejo 10s počakat, da se lahko normalno umaknem...in evo...v tem golfu so bili POLICAJI in jim je najbrž stopil na živce moj smeh in so me vstavili ter napisali kazen ZPRCP 30. člen 17. odstavek ter ZPRCP 51. člen 6. odstavek. skupaj 230 EUR (vožnja po prehitevalnem pasu in nepravilno prehitevanje). Sem tudi povedal, če so vidli tisti Audi in so rekli, da so in da sem jaz kriv, da ga niso ujeli...JAOOOOOOOO!!:)

Skratka dal bi pritožbo pa se bojim, da ne bo iz tega nič, ker bo policajeva beseda proti moji...Skliceval se bi na to, da je bila gneča zjutraj kot vsak dan na tej relaciji, mogoče lahko celo na tisti rada preverijo, ki je na viaduktu Reber. Kot drugo se bi skliceval na to, da so bili policaji v prekršku, ko so ocenili prekršek meni (jaz vozil 130 km/h, oni bistveno več)...

Če je imel kdo podobno situacijo ali ima pameten predlog, bi lepo prosil...


Lahko bi objavil kaj si potem naredil in kako rešil zaplet, da bo drugim na znanje..
lp
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Kazen za vožnjo po prehitevalnem pasu

Napisal/-a Jerch_ Če maj 15, 2014 8:40 am

Debely je napisal/-a:Kdo ve kako je v primeru umikanja vozilom, ki kršijo predpis torej hitrost nad 130km/h.


Kot prvo to sploh ni tvoja skrb kako drugi vozijo oziroma nisi vpoklican serif. Kot drugo pa kako ti veš kaj je še v toleranci? Števec ti laže za vsaj 5km/h. Nad 100km/h je 7km/h tolerance. Torej na tvojem števcu brez težav lahko kaže 145km/h in si še v toleranci. Če pa avto nima kalibriranega števca je to lahko tudi 150. Če se ti lotiš prehitevanja z jalovih 120 je razlika dovolj velika, da lahko napačno sklepaš da nekdo vozi 170. itd...
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov