Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Liana
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po feb 17, 2014 1:46 pm

Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a Liana Če maj 08, 2014 6:25 am

Pozdravljeni,

prosim za pomoč.
Ravnokar sem doživela šok!
Včeraj sem kupila avto v avtohiši, letnik 2010, 1. lastnik, servisna knjiga.
In sem šla zjutraj preverjati in ugotovila, da sem 5. latnik!!! Res ne vem, zakaj nisem prej preverila,
šla sem na zaupanje, resna avtohiša...
Sploh mi ni nič jasno, saj so mi rekli, da je avto od 1. latnika. Kako je lahko v 4ih letih avto zamenjalo 5 lastnikov!
Kaj naj naredim??
Prosim pomagajte :(

LP
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a ajatola Če maj 08, 2014 6:41 am

Mislim,da ima kupec pravico v roku 8dneh trgovini vrnit izdelek.posebej ,če gre za nateg.pokliči v avtohišo inpovej ,da so te prevarali.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a uros11 Če maj 08, 2014 7:04 am

Če je avto ok, število lastnikov nima veze. Če pa ni, potem je tudi 1 lastnik preveč.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a dask Če maj 08, 2014 7:05 am

Pa pred napadom še preveri, če sploh lahko dokažeš, da so trdili tisto o 1. lastniku. Drugače bodo gladko rekli, da si bila obveščena o 4-ih lastnikih.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a abbe Če maj 08, 2014 7:07 am

mogoče je bil 1 lastnik pa 5 uporabnikov...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a Tilen18 Če maj 08, 2014 7:44 am

uros11 je napisal/-a:Če je avto ok, število lastnikov nima veze. Če pa ni, potem je tudi 1 lastnik preveč.


tako!
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a Blinder Če maj 08, 2014 7:50 am

Kolko pa bi tvojega tipa šok, če bi zvedel, koliko ***** si imela? Pa sej št. lastnikov ni tako pommebno. Pa tudi tisti podatki o št. lastnikov se mi zdi da so napačni včasih :?:
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a arijan Če maj 08, 2014 8:15 am

Če oglašujejo pri avtu da je prvi lastnik, potem mora bit prvi lastnik. Če jih je bilo več pa naj ne označijo, da je avto od prvega lastnika.
Če si gledala na e-upravi je tam zavedeno kolikokrat je bil avto odjavljen in prijavljen v promet. Recimo nekateri avti ki se jih uporablja samo poleti so vsako leto odjavljeni iz prometa in se jih potem vsako leto na novo prijavi.

To da ni od prvega, bi pa lahko takoj ugotovila v prometni, če ni bil isti lastnik napisan na obeh straneh prometne.
Preveri najprej pri njih, pa naj ti dajo številko od lastnika pa ga pokliči in povprašaj.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a LukL Če maj 08, 2014 8:53 am

mah to je tok brezveze, sem na večih svojih avtih preverjal, pa nikol ni štimal tak ko bi mogl bit, pa sta bla zmeraj največ dva lastnika avtomobila, tam pa prikazano da jih je blo več... verjetno je včasih še lizing omenjen kot lastnik, ali pa ko avtohiša novega registrira za 1 teden itd.... to se nima smisla sekirat
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a zgagaxxl Če maj 08, 2014 9:15 am

In kako si ugotovila kateri lastnik si? :roll:


Moja zgodba. Kupil sem avto direkt od prvega lastnika. Tudi v servisni knjigi je zapisan kot lastnik.
Na emvrl pa vidim, da bi naj bil imel že tri lastnikei?!

Pa gremo po vrsti kako pride emvrl do številke tri:

1. lastnik kupi avto in dobi tablice.
2. ker ima vlečno kluko, rabi tretjo tablico. vrne prve in dobi nove
3. jst kupim avto in na novo registriram z novimi tablicami.

In potem naredim paniko ker sem kao tretji lastnik in pošljem prodajalca v božjo mater?!
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Dursum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: To apr 29, 2014 7:02 am

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a Dursum Če maj 08, 2014 9:31 am

Oz. kako prideš do 1. lastnika. kupiš avto iz tujine z 10 lastniki, vendar bo v Slo evidenci šele prvi lastnik. Čeprav verjetno 5 je že res malo čudna št. oz 4, ker 5. lastnik je sedaj ona.
 
Liana
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po feb 17, 2014 1:46 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a Liana Če maj 08, 2014 9:40 am

So mi razložili...
1. latnik je kupil avto na leasing, ko ga je odplačal, je postal 2. lastnik (sem preverila na AMZS in so potrdili, da ko odplačaš leasing postaneš 2. lastnik).
Potem so kupili drug avto in tega prepisali na drugega družinskega člana (zaradi bonusa) in je to 3. lastnik. In na koncu je ta avtohiša 4. lastnik (cca. 3 tedne),
dokler ga nisem kupila jaz.
Na državnem portalu piše št. lastnikov 5, št. uporabnikov 4.
Kupila sem tudi CARFAX poročilo, kjer piše št. lastnikov 3 (brez mene).
Je pa 1. lastnik 3 leta, potem pa v 2013 2. lastnik, v januarju in februarju pa 3. in 4.

Skrbi me, da tudi če je to res, kako bom nekoč, ko bom prodajala avto, razložila, da sem 2. lastnica, če pa piše drugače :shock:

Je pa avto odlično ohranjen...ne vem, če bi bilo toliko lastnikov, bi bil po moje bolj "razdrman". Ali se samo tolažim??

Se opravičujem za teženje, ampak ne želim doživeti še šokov glede avta (sem kupila že povsem pokvarjenega, so mi ga tudi ukradli, skoz same komplikacije)...

LP
Zadnjič spremenil Liana, dne Če maj 08, 2014 9:42 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a matejxx Če maj 08, 2014 9:42 am

zgagaxxl je napisal/-a:In kako si ugotovila kateri lastnik si? :roll:


Moja zgodba. Kupil sem avto direkt od prvega lastnika. Tudi v servisni knjigi je zapisan kot lastnik.
Na emvrl pa vidim, da bi naj bil imel že tri lastnikei?!

Pa gremo po vrsti kako pride emvrl do številke tri:

1. lastnik kupi avto in dobi tablice.
2. ker ima vlečno kluko, rabi tretjo tablico. vrne prve in dobi nove
3. jst kupim avto in na novo registriram z novimi tablicami.

In potem naredim paniko ker sem kao tretji lastnik in pošljem prodajalca v božjo mater?!


Menjava tablic ne vpliva na število lastnikov. Sem prevel na vseh avtomobilih pri hiši in pri vseh se podatki ujemajo. Sem tretji lastnik svojega avta (100%) in tako tudi piše. Enkrat so se tudi menjale tablice, pa kljub temu piše da sem tretji lastnik.

abbe je napisal/-a:mogoče je bil 1 lastnik pa 5 uporabnikov...


Za število uporabnikov je izpisan posamezen podatek. En podatek za število lastnikov in spodaj še podatek za število uporabnikov.


Drugače pa tisti, ki govorite, da število lastnikov ni pomembno. Če se je trgovec zlagal pri takšni stvari, kako naj ona sedaj ve, če se ni še za kaj druga zlagal. Pa tudi avto ne more biti isto vreden, če je imel enega lastnika ali pa jih ima že 5.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a ggorenc Če maj 08, 2014 10:18 am

Katera avtohisa in kaksen avto? Kar povej, ker fer do njih bi bilo, da ti to obrazlozijo ze pred nakupom, da vsaj vemo kateri balkanci so tole.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a fare Če maj 08, 2014 10:23 am

Liana je napisal/-a:So mi razložili...
1. latnik je kupil avto na leasing, ko ga je odplačal, je postal 2. lastnik (sem preverila na AMZS in so potrdili, da ko odplačaš leasing postaneš 2. lastnik).
Potem so kupili drug avto in tega prepisali na drugega družinskega člana (zaradi bonusa) in je to 3. lastnik. In na koncu je ta avtohiša 4. lastnik (cca. 3 tedne),
dokler ga nisem kupila jaz.
Na državnem portalu piše št. lastnikov 5, št. uporabnikov 4.
Kupila sem tudi CARFAX poročilo, kjer piše št. lastnikov 3 (brez mene).
Je pa 1. lastnik 3 leta, potem pa v 2013 2. lastnik, v januarju in februarju pa 3. in 4.

Skrbi me, da tudi če je to res, kako bom nekoč, ko bom prodajala avto, razložila, da sem 2. lastnica, če pa piše drugače :shock:

Je pa avto odlično ohranjen...ne vem, če bi bilo toliko lastnikov, bi bil po moje bolj "razdrman". Ali se samo tolažim??

Se opravičujem za teženje, ampak ne želim doživeti še šokov glede avta (sem kupila že povsem pokvarjenega, so mi ga tudi ukradli, skoz same komplikacije)...

LP
A ni kakega "viteza" kje blizu da bi ti malo pomagal okrog plehovja?
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a TOYOTA Če maj 08, 2014 1:27 pm

že sama menjava vozila med firmami je prenos lastnika in teh je lahko veliko, če je bil avto na leasing so oni itak lastniki vozila dokler se ne poravnajo obveznosti, meni se ne zdi nič takega to, razen da bi ti morali to omeniti pri nakupu, itak lahko vsak sam preveri s prometnim dovoljenjem koliko je bilo lastnikov, tudi če je bil avto uvožen, ker je potem oznaka homologacijskega kartončka drugačna...če je z avtom vse ok, ni panike. Glede carfaxa pa ne bom izgubljal besed, nategancija da glava boli....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a bucko_99 Če maj 08, 2014 2:12 pm

tako kot so povedali predhodniki, lahko je samo eden lastnik pa je avto bolj uničen kot če bi bili trije "normalni", tako da če je z avtom vse ok je brezveze živciranja in reklamacij.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a matejxx Če maj 08, 2014 2:26 pm

bucko_99 je napisal/-a:tako kot so povedali predhodniki, lahko je samo eden lastnik pa je avto bolj uničen kot če bi bili trije "normalni", tako da če je z avtom vse ok je brezveze živciranja in reklamacij.


Samo veliko ljudi gleda da ima avto čim manj lastnikov. In če bosta prodajala dva enaka avta, podobno ohranjena bo kupec sigurno kupil tisti avto, ki bo imel manj lastnikov kot pa tisti, ki bo že imel prej 5 lastnikov.

Toda še večji problem je ko npr. lažejo pri novih avtomobilih, ko trgovina registrira avto in ga nato odjavi. Potem pa proda avto, kot nov. Tam pa je to malo večji problem, ker si potem ti uradno drugi lastnik.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a maniaxxx Če maj 08, 2014 4:22 pm

pri enem od bivših avtomobilov sem bil četrti lastnik, čeprav je avto od prvega dne vozila samo ena oseba, ki ga poznam in mu zaupam. Zgodba pa je da je bil avto sprva registriran kot testni na AH ( dodatni popust), potem na leasing, on ga je odplačal, jaz pa kupil od njega....torej število lastnikov ni VEDNO merilo ohranjenosti
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Nujno - ogoljufali so me

Napisal/-a BoneS Če maj 08, 2014 6:37 pm

maniaxxx je napisal/-a:torej število lastnikov ni VEDNO merilo ohranjenosti

Podpis
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov