Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
pohansir91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jun 03, 2014 7:43 am

Mlada voznica napihala

Napisal/-a pohansir91 To jun 03, 2014 7:55 am

Prvi prekrsek, 100m od doma sem napihala 0.58, 18 pik, 1200€ kazni in začasni odvzem izpita za 6 mesecev.
Žal takrat izpita nisem nujno potrebovala in nisem oddala prošnje za začasno vrnitev le tega. Zdaj je minilo že pol leta, kazen bom odplačala z družbeno-koristnim delom. Zdaj delam pogodbeno, dobila pa bom pogodbo za nedoločen čas, v kraju oddaljenem 35km od doma. Ali obstaja še kakšna varianta, da izpit začasno dobim nazaj, ali bom morala ponovno vse skupaj opraviti? Stroški so ogromni, časa pa ni veliko.
Napako res obžalujem in če bo treba ponovno na vožnjo, bo pač treba, ampak vseeno bi glede na trenutno labilno finančno stanje rada skozi prišla po cenejši poti.
Brez problema lahko redno hodim na krvne teste, ker alkohola načeloma sploh ne uživam. Tisti večer sem pozabila na par piv popoldne na tešče, niti se nisem počutila okajeno in sem sedla za volan. No da ne filozofiram preveč, mi lahko kdo svetuje čim bolj ugodno varianto?

Hvala,

lep pozdrav!
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a bucko_99 To jun 03, 2014 8:35 am

Po mojem bi se lahko obrnila za nasvet na Petra Vilfana; pri njemu je trenutno ta tema aktualna in se mu je zgodilo na podoben način kot ti opisuješ.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a ŽuŽeK To jun 03, 2014 8:41 am

Oprosti ampak kot mlada voznica si se ZAVESTVO usedla za volan in ne glede na to da so te ustavili 100m od doma in da je to tvoj prvi prekršek je moja toleranca za take primere enaka 0. Torej moj predlog, ki je tudi najcenejsi je kolo malce dražji pa avtobus/vlak.
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a dennisCe To jun 03, 2014 9:01 am

ŽuŽeK je napisal/-a:Oprosti ampak kot mlada voznica si se ZAVESTVO usedla za volan in ne glede na to da so te ustavili 100m od doma in da je to tvoj prvi prekršek je moja toleranca za take primere enaka 0. Torej moj predlog, ki je tudi najcenejsi je kolo malce dražji pa avtobus/vlak.



x2
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a .com To jun 03, 2014 9:30 am

vidva zgoraj...nekih moralnih očitkov sedaj ne potrebuje, sploh ne pol leta kasneje po prekršku...
za moralne pridige so zadolženi starši ali zakoniti zastopniki, ne pa vidva...

vsi vemo, da je naredila napako, poizkusimo ji pomagat, če znamo...

povprašaj v družbi/familiji, če kdo pozna kakšnega dobrega odvetnika, ki bi ti pomagal...

lp
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a D12J12 To jun 03, 2014 10:00 am

Če si že dobila vabilo na sodišče, kar gotovo si, ker boš odplačala z družbeno koristnim delom se bojim, da izpita ne moreš dobiti začasno nazaj, ker je tvoj primer zaključen. Plus da je bil v igri alkohol, tako da bodo še manj usmiljeni in poslušni za tvoje prošnje. V najboljšem primeru lahko izpit pridobiš nazaj v 2 mescih (pregled, psiho testi, delavnice, varna vožnja, cpp predavanje, vožnja min 21h, občinci in pa izpitna vožnja).
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a gecco To jun 03, 2014 10:09 am

0.58 ni par piv popoldne na tešče
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a Beri To jun 03, 2014 11:04 am

.com je napisal/-a:vidva zgoraj...nekih moralnih očitkov sedaj ne potrebuje, sploh ne pol leta kasneje po prekršku...
za moralne pridige so zadolženi starši ali zakoniti zastopniki, ne pa vidva...

lp

Starši ?
Polnoletna oseba je :lol:
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a acad To jun 03, 2014 12:23 pm

Tega izpita ne moreš dobiti nazaj.. pravnomočnost je že mimo.. Koliko časa si dobila prepoved opravljanja vozniškega izpita? eno leto? ponavadi daajo vsaj še eno leto prepovedi, sploh, ker si storila hujši prekršek, v tem primeru pa še niti pol leta (če štejemo, da že pol leta od tega) neboš smela v avtošoli opravljati novega izpita. Prav tako ko boš naredila izpit, boš ponovno 2 leti mladi voznik, z 0.0 toleranco pri pihanjo
Mladi vozniki pru hujših prekrših ne dobijo začasen odvzem, pač pa kar trajen odvzem, če je več kot 7 pik in nisi dala ugovora za odlok odvzema.

IN mimogrede, če bi dala odlok odvzema, ter bi ti bil ugoden, bi po vsej verjetnosti imela enako €€ stroškov, kot z delanjem novega izpita, tako da tukaj niti nimaš cenejše variante. (Izredni telesni pregled, psiholog, varna vožnja, alkoholne delavnice, sodni stroški ...)
V primeru, da pa nisi dobila prepoved opravljanja vozniškega izpita, pa nevem zakaj že kar ne delaš novega.

Če imaš še kakšno vprašanje pa kar vprašaj.
lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a D12J12 To jun 03, 2014 12:40 pm

Prav tako ko boš naredila izpit, boš ponovno 2 leti mladi voznik, z 0.0 toleranco pri pihanjo


V mojem primeru sem izpit za avtomobil naredil marca leta 2010 pri svojih 18. letih in ga po letu in pol izgubil zaradi prevelike hitrosti... Poleti 2012 sem izpit ponovno naredil in oktobra (2012) na svoj rojstni dan postal "stari voznik", tako da se ne strinjam, da če izgubiš izpit da si šenkrat 2 leti mladi voznik. No ne vem kako je v primeru odvzema zaradi alkohola...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a ban To jun 03, 2014 12:47 pm

gecco je napisal/-a:0.58 ni par piv popoldne na tešče

Po tastarem bi bil to kar dober promil.
 
acad
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne feb 12, 2012 12:41 am

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a acad To jun 03, 2014 1:28 pm

D12J12 je napisal/-a:
Prav tako ko boš naredila izpit, boš ponovno 2 leti mladi voznik, z 0.0 toleranco pri pihanjo


V mojem primeru sem izpit za avtomobil naredil marca leta 2010 pri svojih 18. letih in ga po letu in pol izgubil zaradi prevelike hitrosti... Poleti 2012 sem izpit ponovno naredil in oktobra (2012) na svoj rojstni dan postal "stari voznik", tako da se ne strinjam, da če izgubiš izpit da si šenkrat 2 leti mladi voznik. No ne vem kako je v primeru odvzema zaradi alkohola...



malo sem se zatipkal ja.. doba dveh let se ji mora izteči in v tej dobi imeti vozniški izpit, šele nato več nisi voznik začetnik
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a kamal To jun 03, 2014 2:18 pm

gecco je napisal/-a:0.58 ni par piv popoldne na tešče


Za alkohol je značilno to, da se v telesu porazdeli po tekočini. Moški ima od 60% do 70% tekočine, pri ženskah pa od 50 do 60 %. Potem potrebujemo težo posameznika. Moški, ki ima 80 kg, ima približno 56 kg (70 % od 80 kg) tekočine v telesu. Za žensko, bomo vzeli 60 kg, (60 % od 60 kg) je 36 kg tekočine.

Sedaj potrebujemo koliko smo spili. Eno pivo vsebuje 20 gramov alkohola. Moški z 80 kg (56 kg tekočine) je popil dve veliko pivi (1 liter), kar znese 40 g alkohola. 40 g alkohola deljeno s 56 kg tekočine, v kateri se ta alkohol razporedi je 0,71 g alkohola/kg krvi ali 0,34 miligramov v litru izdihanega zraka. Za žensko bi potem bil izračun takle 1,1 g alkohola/kg krvi ali 0,52 miligramov v litru izdihanega zraka.

Procent tekočine pa je odvisen od telesne pripravljenosti, zgradbe telesa, načina življenja itd. S tega vidimo, da lahko kar hitro napihaš.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a gecco Sr jun 04, 2014 9:10 am

kamal je napisal/-a:
gecco je napisal/-a:0.58 ni par piv popoldne na tešče


Za alkohol je značilno to, da se v telesu porazdeli po tekočini. Moški ima od 60% do 70% tekočine, pri ženskah pa od 50 do 60 %. Potem potrebujemo težo posameznika. Moški, ki ima 80 kg, ima približno 56 kg (70 % od 80 kg) tekočine v telesu. Za žensko, bomo vzeli 60 kg, (60 % od 60 kg) je 36 kg tekočine.

Sedaj potrebujemo koliko smo spili. Eno pivo vsebuje 20 gramov alkohola. Moški z 80 kg (56 kg tekočine) je popil dve veliko pivi (1 liter), kar znese 40 g alkohola. 40 g alkohola deljeno s 56 kg tekočine, v kateri se ta alkohol razporedi je 0,71 g alkohola/kg krvi ali 0,34 miligramov v litru izdihanega zraka. Za žensko bi potem bil izračun takle 1,1 g alkohola/kg krvi ali 0,52 miligramov v litru izdihanega zraka.

Procent tekočine pa je odvisen od telesne pripravljenosti, zgradbe telesa, načina življenja itd. S tega vidimo, da lahko kar hitro napihaš.


Teorija je eno, praksa drugo. V praksi je pa tako da je 85kg moški spil 8-10 velikih piv, cca.30min po zadnjem so ga ustavili policisti in je napihal 0.51. Ali pa je spil 2 velika piva, cca.1h pozneje je napihal 0.00. Pa tudi če napihaš 0.58 ne moreš reči da se nisi počutil okajenega...pri 0.58 si okajen, konkretno.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
Jaka156
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: To jan 09, 2007 7:12 pm

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a Jaka156 Sr jun 04, 2014 9:16 am

KO dobiš pogodbo za nedoločen čas, naredi žurko in se ga napij.

LP
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a bucko_99 Sr jun 04, 2014 10:07 am

Jaka156 je napisal/-a:KO dobiš pogodbo za nedoločen čas, naredi žurko in se ga napij.

LP


Sam se ne takrat s kolesom vozit, ker so tut visoke kazni. Še na treznjenje te lahko dajo.
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a kamal Sr jun 04, 2014 5:47 pm

gecco je napisal/-a:
kamal je napisal/-a:
gecco je napisal/-a:0.58 ni par piv popoldne na tešče


Za alkohol je značilno to, da se v telesu porazdeli po tekočini. Moški ima od 60% do 70% tekočine, pri ženskah pa od 50 do 60 %. Potem potrebujemo težo posameznika. Moški, ki ima 80 kg, ima približno 56 kg (70 % od 80 kg) tekočine v telesu. Za žensko, bomo vzeli 60 kg, (60 % od 60 kg) je 36 kg tekočine.

Sedaj potrebujemo koliko smo spili. Eno pivo vsebuje 20 gramov alkohola. Moški z 80 kg (56 kg tekočine) je popil dve veliko pivi (1 liter), kar znese 40 g alkohola. 40 g alkohola deljeno s 56 kg tekočine, v kateri se ta alkohol razporedi je 0,71 g alkohola/kg krvi ali 0,34 miligramov v litru izdihanega zraka. Za žensko bi potem bil izračun takle 1,1 g alkohola/kg krvi ali 0,52 miligramov v litru izdihanega zraka.

Procent tekočine pa je odvisen od telesne pripravljenosti, zgradbe telesa, načina življenja itd. S tega vidimo, da lahko kar hitro napihaš.


Teorija je eno, praksa drugo. V praksi je pa tako da je 85kg moški spil 8-10 velikih piv, cca.30min po zadnjem so ga ustavili policisti in je napihal 0.51. Ali pa je spil 2 velika piva, cca.1h pozneje je napihal 0.00. Pa tudi če napihaš 0.58 ne moreš reči da se nisi počutil okajenega...pri 0.58 si okajen, konkretno.


V bistvu teorija, kar drži. To kar, si ti napisal je pa realno stanje, ki je odvisno od več dejavnikov in ne moremo, kar posploševati na splošno. Noben ne spije 8 ali 10 piv na enkrat, ampak jih pije vsaj 3 ure. To pomeni, da že v tem času izloči iz telesa 3 pive in je potem, ko ga policija ustavi spil samo še 5 ali 7 pivov. Dejavnikov je pa res veliko, od bolezni jeter, gostote krvi, mišične mase, tekočine v telesu, dehidracija, teža, počutje - utrujenost, delovanje ščitnice...Zato se pa ne pije, ko se vozi, ker vsakega drugače stisne. Na uro pa v povprečju izločiš od 10 do 15g alkohola pa še to ni nujno.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a cruiser1 Če jun 05, 2014 3:12 pm

.com je napisal/-a:...nekih moralnih očitkov sedaj ne potrebuje, sploh ne pol leta kasneje po prekršku...


Jaz pa mislim, da jih potrebuje. Tudi več let kasneje, da ji še kdaj ne pade na pamet da vozi prbita. Nimam niti najmanše tolerance do pijandur za volanom.
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a Beri Če jun 05, 2014 7:17 pm

cruiser1 je napisal/-a:Jaz pa mislim, da jih potrebuje. Tudi več let kasneje, da ji še kdaj ne pade na pamet da vozi prbita. Nimam niti najmanše tolerance do pijandur za volanom.

Se podpišem, obenem bi dodal, da je tudi ni več na forumu :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Mlada voznica napihala

Napisal/-a esem Pe jun 06, 2014 11:21 am

Enako. Še posebno glede na to:"ker alkohola načeloma sploh ne uživam. Tisti večer sem pozabila na par piv popoldne". Nekateri se ne zavedajo, da upravljajo potencialno morilske stroje. Nato pa še "par piv" in "sem pozabila" - očitno ni bilo samo par - zakaj torej taka nonšalanca? (Da ne govorimo o "mobi bejbah", ki se dostikrat sploh ne zavejo, da so prevozile križišče, kjer niso imele prednosti.)
To NI moraliziranje, to je skrb za večjo varnost nas vseh!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov