Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Nesreča s strešniki

Napisal/-a McBobo Pe jun 06, 2014 10:19 am

Zanima me vaše mnenje, kaj narediti, če sploh.
V zadnjem neurju pred parimi tedni je s sosedove strehe zletelo nekaj strešnikov na našo parcelo in moj avto. Avto sem reševal sredi neurja, kar se je rešiti dalo in ga odpeljal na odprto. Takoj pa poslikal situacijo; strešnike na tleh, kjer je bil prej moj avto, luknje na strehi, odkoder je priletel in poškodbe na avtu.
Prišel je možakar iz zavarovalnice in takoj rekel, da sosedova zavarovalna polica ne krije tega. Sosed je to vzel, kot da mu sedaj tega ni treba plačati. Na avtu sicer ni bilo veliko škode, vse pa se je na srečo dogajalo na zadnji havbi. Tako je bilo treba dati barvati, zamenjati zadnjo luč in napise. Vse skupaj je prišlo €475.
Zdaj pa ali se sploh splača karkoli ukrepati glede tega? Za ta strošek v taki pravni državi, kot živimo me je strah, da bom še dodatno za odvetnike zmetal denar, se tožaril nekaj let, na koncu pa ostal brez vseh stroškov.
A ima kdo izkušnje z "poravnava.si"? A se mi sploh splača spustiti v kakršnekoli pravne zadeve?
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nesreča s strešniki

Napisal/-a JG2 Pe jun 06, 2014 10:54 am

Po mojem težko kaj dosežeš, ker tukaj je šlo za višjo silo to pa vem da zelo težko kaj izterjaš. Dejansko moraš ugotoviti neposredno odgovornost tvojega soseda za nastalo škodo, kar je pa zelo težko.
Najbolje je da stopiš do njega se probaš dogovorit 50/50 pa je to po mojem že kar velika zmaga.
Glede pravdanja pa je moje mnenje, da ni sodišča na svetu, ki bi v takih primerih sodilo popolnoma v korist kogarkoli, tukaj boš rešil sam kolikor boš lahko, vse ostalo je dražje in to za oba.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nesreča s strešniki

Napisal/-a J.McLane Pe jun 06, 2014 11:00 am

Kaj pa kasko imaš? Jaz si predstavljam da taka zadeva spada v:

B – naravne in elementarne nesreče: požar, potres, direktni udar strele, nenadno zunanje toplotno in/ali kemično delovanje, eksplozija - razen jedrske, vihar, toča, snežni ali zemeljski plaz, poplava, hudourniška ali visoka voda;


Ker naprimer zakaj je notri postavka "vihar", če ti ne krije tistega kar vihar nosi naokrog in prileti na tvoj avto?
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nesreča s strešniki

Napisal/-a matejxx Pe jun 06, 2014 11:31 am

Jaz na tvojem mestu nebi šel v tožbo, nasploh če se še s sosedom vsaj malo razumeta. Poskusi se dogovoriti z njim. Ker tožba se bo sigurno vlekla nekaj časa, pa še s sosedom boš skregan, do konca življenja, kar pa ni najboljše.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nesreča s strešniki

Napisal/-a nebivedu Pe jun 06, 2014 11:47 am

Nič ne moreš narediti. Takrat bi moral poklicat policijo, ki bi uradno vse zaznamke naredila.

Šele po tem bi lahko šel v tožbo proti sosedu, ker bi imel vse na papirju. Danes na lepe oči (tvoje slikanje ne šteje) bi najbrž še izgubil na sodišču in bi plačal sodne stroške, pa še s sosedom bi bil celo življenje skregan.
Old subarus never die, they just get faster!
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: Nesreča s strešniki

Napisal/-a knt Pe jun 06, 2014 12:30 pm

Če ni pokrito z nobeno polico in s sosedom nisi na smrt skregan, ga prosiš za 50/50...
Sicer pa pozab... brez veze živce krhat.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
McBobo
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe sep 03, 2004 4:26 pm

Re: Nesreča s strešniki

Napisal/-a McBobo Pe jun 06, 2014 8:13 pm

Tako kot ste kar vsi napisali; nima se smisla tožarit sploh po naših sodiščih in še pravnike futrat. S sosedom že sedaj nismo bili v dobrih odnosih, ker so čudaki, itak jih nobeden ne mara, sedaj smo pa totalno zaključili. Letos sem jim še sneg pomagal kidati, zdaj je tega vsaj kolikor toliko sosedskega odnosa konec. Če bi z moje hiše padlo kaj na sosedovo, bi se opravičil in mu povrnil škodo, kolikor bi bilo mogoče. Če nebi imel toliko denarja, bi ga prosil če mu plačam na obroke.
Stari pa je zadnjič malo mencal, ko sem mu kazal, kaj se je naredilo, danes pa direktno povedal, da ne bo plačal.
No ja, še kakšno slabo leto bo treba potrpeti, potem se selimo v svojo hišo. Tam pa imam po večini same zelo dobre sosede.
Tako da ja, hvala za mnenja.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov