Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Ne jun 08, 2014 7:33 pm

Hvala, bom se probal izognit pooblascencu, ceprav tja tako ali tako moram it in za mnenje jih bom vprasal!

@domen90: To kar pises pa so nabluze! Avtomobil mora biti tocno v taksnem stanju, kot je bil pred nastalim dogodkom! Avtomobil je nov in mi ni vseeno, mogoce bi mi bilo bolj, ce bi bil starejsi, ceprav vseeno mi ne bi bilo. Kakorkoli, avtomobil mora biti v taksnem stanju, kot je bil pred tem! To je ena plus ena in noben mi ne bo v obraz rekel nasprotnega, brez da ga naderem kot psa. Oprosti izrazu, ampak tako je! Krivda ni bila moja, pac pa izvajalceva in izvajalec je posteno placal zavarovalnici zavarovanje, zavarovalica pa je dolzna zadevo speljati tako, da bo avto KOT JE BIL PREJ! AMpak namig, seveda nikoli ne bo vec tak, logicno da ne, kot tako mi seveda pripada nadomestilo za izgubo vrednosti avtomobila, kar so mu potrdili tudi tukaj na forumu. Napisal si . "In ti nikakor ni dolžna zavarovalnica plačevat še odstranjevanja praskic in ne vem kakšnega poliranja." . Seveda da je, ce se bo samo s tem avto spravilo v stanje pred tem.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Daedalus Ne jun 08, 2014 9:58 pm

To, da avtomobil pride iz salona poln mikro-prask tu v bistvu sploh nima veze, ker mikro-praske nastanejo tudi pri odstranjevanju te barve - in te mikro-praske so dolžni spolirati. Jih boš iskal z mikroskopom, ali boš spoliral celoten avto?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a domen90 Po jun 09, 2014 7:12 am

Pa ne po takem postopku kot pri 20 in več urnem detailingu! Tam se predhodno očisti vse kotičke, špranje, koloteke, platišča z notranje strani, čeljusti in 100 drugih stvari, ki so nerelevantne v tem primeru ter bi bile nadstandard, ki ga ni upravičen, vzamejo pa precej časa. Avto se normalno opere, preleti z glino in s fino pasto spolira sledi. Večstopenjsko poliranje, kompliciranje in detaling pa pač odpadejo in za tak poseg je 8 ur čez glavo!
Slika
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Po jun 09, 2014 7:43 pm

@ domen90: kaksno razmisljanje imas, ne morem verjet. Glej, ce so platisca z notranje strani popikana z barvo, SO JIH DOLZNI odpravit. Avto teh pik prej ni imel in kjerkoli so, so jih dolzni popravit! Drugo pa je, ce je smiselno, z notranje strani ni, ampak to bom menda jaz presodil, ne pa oni! Avtomobil teh pik pred dogodkom ni imel in kjerkoli so, pa ce so na gumah, so jih dolzni sanirati! Avto mora biti taksen kot je bil prej. Je pa seveda spet logicno, da mi za notranjo stran platisc ni tako vazno, ampak kaj pa ce se odlocim platisca prodati, enrkat v prihodnje in bodo z notranje strani fino popikana z modro barvo. Kdo bo to kupil? Ti bi? Dvomim, ce pa ze, pa bi bil redek primerek, jaz taksnega platisca pac ne bi kupil, ali pa bi ga kupil po nizji ceni. To se zdaj midva pogovarjava, nisem strokovnjak, ampak dejstvo je, da morajo avto spravit v stanje pred dogodkom, kako in za kaksen denar, mi je vseeno, ce bo 8 ur poliranja premalo po presoji mojstrov, bom zahteval vec. Ti mi lahko trdis da vec ne bom dobil, jaz pa pravim, da ce poseg ne bo odpravil vseh tezav v 8 urah poliranja, bom sel do odvetnika in z njegove strani dalje. Res me cudijo kaksna razmisljanja imajo nekateri ljudje! Ces, ker se pri vožnji avtomobila ne vidi pikic na notranji strani platisc, jih KAO ni treba popravljat, sanirat! Kake fore, resnicno smesno! Ko pa bom platisca prodajal, pa ne bo ravno vseeno! Pa je to samo en primer možnosti šlampasto opravljenega dela.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a domen90 To jun 10, 2014 2:21 pm

Seveda nisi strokovnjak, zato pa ne vem kaj je sploh usajaš. Pelji k izvajalcu popravila (strokovnjaku), pa bo on zahteval dodatne ure, če bodo sploh potrebne. To je bil prvi stavek, ki sem ti ga napisal ;)

PS: Ne vem kje si spet pobral to, da z notranje strani platišč ni treba spucat pikic. Spucat jih je treba povsod, jaz ti govorim, da detailingi, ki trajajo po 20ur in več obsegajo še kaj drugega kot pa hitro poliranje, ki pride v upoštev pri tebi. Ali imaš težave z bralnim razumevanjem, ali pa zaradi hitre jeze površno bereš. Eno ali drugo, s takim odnosom ne boš prišel daleč.
Slika
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija To jun 10, 2014 8:17 pm

No, zdaj sam sebi kontriras, napisal si namrec, da je, citiram te: "Tam se predhodno očisti vse kotičke, špranje, koloteke, platišča z notranje strani, čeljusti in 100 drugih stvari, ki so nerelevantne v tem primeru ter bi bile nadstandard, ki ga ni upravičen, vzamejo pa precej časa." . Torej ja, po tvojem mnenju je ciscenje platisc z notranje strani ena izmed nerelevantnih zadev v tem primeru, ker bi bile nadstandard. Tako si napisal. Nakar sem ti napisal, da to ne drzi. Sam sebi skaces v crke!
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a bucko_99 To jun 10, 2014 8:32 pm

@Misija: jaz te čisto razumem, da si jezen. Nov avto ni poceni, potem pa zaradi neumnosti posameznika takšne težave kot so. Povprašaj še kakšnega zavarovalnega agenta, vedno je možnost pritožbe, poleg tega tudi če je 8 ur ali koliko pač imaš poliranja, vedno je možnost, da izvajalec pokliče na zavarovalnico in pride cenilec na lico mesta popravila in še napiše kakšno dodatno uro ali kakšno dodatno stvar, ki je potrebna za rešitev težave.

Možnost je tudi da dobiš neko odškodnino z naslova da je avto manj vreden, kot jo dobijo pri krambolu, kjer nisi kriv.

Glede kreganja na forumu pa nima smisla, vedno se najdejo pametnjakoviči, ki se kregajo in vztrajajo pri svojem če imajo prav ali ne. Škoda živcev za druge.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a pinny To jun 10, 2014 9:13 pm

Sem imel podoben primer nekaj let nazaj ...... na črnem avtu drobne drobne bele pikice od barve, ker s eje vsaj 50m stran barval silos, pa je bil avto pod nadstreškom in zaprt z dveh strani. Ker sem vedu kdo je to naredil, sem šel do njega, povedal kaj je na stvari, je reku bomo zrihtal. Šel sem do dotične osebe ki mi je kak mesec nazaj polirala avto, sem dobu predračun, firma je uvelavla zavarovanje gradbišča, se mo spoliral avto, sami pa plačal odbitno franšizo. No stva je šla tekoče, ker se pač poznamo.

Drugače pa na strokovno mnenje ne hodi na pooblaščen servis, še manj h kakemu avtoličarju. Na tem forumu imaš par fantov ki se samo z temi rečmi pečajo, in bojo točno vedeli kaj ti je storiti, poleg tega pa imajo tudi s.p. ali d.o.o., tako da ne bo problema z kako ponudbo, še manj z strokovnostjo ;).

Pa le poročaj kako boš uredil zadevo.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a LukL To jun 10, 2014 9:22 pm

ma usaja se on tukaj na forum, ne vidim smisla zakaj se tukaj usajaš na vsakogar, ki ti nekaj napiše, ti je kdo od nas na forumu kriv, da imaš avto kakršn maš. Pejd do odvetnika pa se tožar za une pike še na podvozju še naslednjih 5-10 let dokler avto ne bo vreden sam še 3 jurje pol pa predstav vso zgodbo tukaj, pa sprot si zapisuj stroške pa povej kok se ti je splačal, da bodo ostali vedl.

Drugač pa nimaš verjetno samo ti novga avta, in verjemi, da nebi blo nobenemu z novim avtom vseeno kakšen je. Tudi jaz svojega namenoma ne parkiram na parkirišču za zaposlene, ker se bojim da bo vsak dan nova praska, kljub temu da mam zavarovanega mi prav nič ne diši da bi karkoli popravljal.
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Sr jun 11, 2014 8:07 pm

@ bucko99: Hvala za spodbudne besede. Trenutno se cakam, da dobijo v roke policijski zapisnik, potem pa bom videl, kaj bodo ponudili. Ce ne druga racunam, da se bo zgodilo to, kar si napisal, da se bo zadeva resila kot se šika! Sej nisem edini v tem, vsaj nekaj 100 nas je, ampak sem ocitno edini ki visim na tem forumu in sem povprasal za mnenje. V pogovoru z vsaj 20 sodelavci, ki imajo pravtako popikane avtomobile od tega, je jasno, da so vsi BESNI! Ampak nekaterim se ne da kregat, neklaterim se ne bo dalo niti uveljavljat skode, ker imajo avte vredne manj kot 1000 eurov itd..Potem pa pride nekdo, ki ti pametuje, da nisi upravicen do tega in tega. Na koncu bi se kdo pricakoval, da zadevo kar sami saniramo na lastne stroske, ces, kaj pa tam parkiramo. Kot si rekel, vedno se najdejo taksni ljudje, povsod!

@ pinny, no jaz bi peljal na uradni servis zato, ker bi tam pricakoval strokovnost, lahko pa da zaman, kot sam pravis :) bom pocakal na odgovor zavarovalnice, pa da vidimo. Najhujse je to, da je most se vedno nezavarovan oziroma nezadostno nezavarovan in bodo spet pike na vseh porpavljenih avtomobilih. Okoli tega mostu je 2 dni nazaj bilo toliko praha, da je bilo 400 metrov vstran pri sosednjem mostu vse naokoli po zraku PRASNO! In potem naj dam popravit avto, da bodo cez 2 dni spet pike gor. Ne vem, ocitno bo treba stopit do novinarjev. Bom pa porocal o zadevi, je kar vroca tema tukaj v mariboru, ker je ogromna skoda, samo se ne piše o tem!

@ LukL: Ne usajam se. Sem pa odreagiral tako kot sem, ko mi nekdo govori, da je pricakovati popolno sanacijo problema (kar je poliranje notranje strani felen zagotovo tudi!), NADSTANDARD! Pa ce mi to rece agent na zavarovalnici...bog pomagaj! Avto je draga lastnina, ne bom niti debatiral o zivcih in casu ki ga bomo vsi vpleteni porabili za sanacijo, tega ti noben ne poplaca!! In tega casa gre kar veliko, krivi pa nismo. Najmanj kar se pricakuje je POPOLNA sanacija problema. Skoda je ogromna, sem pac edini ki sem o tem napisal na forumu, ampak verjemi, vsaj nekaj 100 je avtomobilov v enakem ali se hujsem stanju kot je moj. O NEPREMICNINAH pa ne boma, tudi te so popikane, ampak to so ze druge tožbe!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a odprti clio Če jun 12, 2014 8:19 am

Ti nisi razumel, kaj je človek napisal.

Če ti je lažje, da stokaš tu gor po forumu - tudi prav. Zapisnik imaš. Najdi kakovostnega izvajalca tovrstnih storitev (greva štet kolikokrat ti je bilo to zapisano v tej temi?) in se pri njemu zglasi z zapisnikom. On bo že sam presodil, če je potrebna dodatna cenitev. Ti nisi na mestu za to. Ko pa boš pri njemu pa le izrazi, da mora biti avtomobil brez vseh pikic. Vaše sodelavške debate pa lahko kar pozabiš - da bo avtomobil brez laka ipd. Zaradi tistega mikrometra tanjše debeline laka pa avto ne bo izgubil niti centa na vrednosti, tako da se lahko tudi tu obrišeš pod nosom.

V Sloveniji velja, da na račun odškodnine ne smeš profitirati. Če bi na to gledali tako striktno kot ti na preostali del, bi moral avtomobil po sanaciji prejeti nazaj umazan, kot je bil na dan poškodovanja, z vsem zavornim prahom na platiščih, kot je bil na dan poškodbe, z vsemi mikro praskami oz. sledmi površnega pranja ipd. Dobil boš pa čistega (tudi platišča) in po vsej verjenosti brez vseh prask.

Bottom line: bodi vesel, da ima izvajalec zavarovano splošno odgovornost in da imaš v rokah zapisnik. Šele v nasprotnem primeru bi se imel čez kaj bunit.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a domen90 Če jun 12, 2014 1:19 pm

Tebi pa res ni pomoči. To je pa, ko je v Sloveniji čisto vsak (še posebej tisti, ki jim ne gre niti osnovno bralno razumevanje) pravnik in gostilna, sodelavci ter kolegi njegov vir pravnih pravil.
Slika
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a pinny Po jun 16, 2014 3:57 pm

včerej se pelu skoz mb, a to je tisti most ki ga map trade rihta?
 
Misija
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe jul 19, 2013 7:07 pm

Re: Avtomobil pošprican z barvo in opilki

Napisal/-a Misija Po jun 16, 2014 8:09 pm

mislim da, po imenu in priimku lastnika firme, gre za to osebo in podjetje. Sej to je edini most ki se barva v Mb, je pa ze kar velik del pobarvan na modro, tak da si ga tezko zgresil. Dela se vedno nadaljujejo in ni videt kaj bolj zavarovano, kot je bilo prej. Jaz pa se vedno cakam na odgovor zavarovalnice.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov