Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
rok500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:05 pm

Avtomobilska nesreca

Napisal/-a rok500 Po jul 07, 2014 7:13 am

Pozdravljeni,
danes sem imel prometno nezgodo (verizno trcenje jaz sem bil v sredini), po trcenju se nismo strinjali v izpolnjevanju evropskega porocila. Zanima me kdo mora skupaj izpolniti evropsko porocilo? Eden od udelezenih je rekel tudi, da v primeru, da bi poklicali policijo bi kazen placal tretji, in tudi jaz ki sem bil v sredini. Zanima me ce je to res.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a adis Po jul 07, 2014 7:18 am

res je. nihče ni imel zadostne varnostne razdalje.
 
rok500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:05 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a rok500 Po jul 07, 2014 8:04 am

adis je napisal/-a:
rok500 je napisal/-a:Pozdravljeni,
danes sem imel prometno nezgodo (verizno trcenje jaz sem bil v sredini), po trcenju se nismo strinjali v izpolnjevanju evropskega porocila. Zanima me kdo mora skupaj izpolniti evropsko porocilo? Eden od udelezenih je rekel tudi, da v primeru, da bi poklicali policijo bi kazen placal tretji, in tudi jaz ki sem bil v sredini. Zanima me ce je to res.


res je. nihče ni imel zadostne varnostne razdalje.


Kljub temu, da sva se prvi in drugi pravocasno ustavila?
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a ajatola Po jul 07, 2014 8:17 am

Kriv je zadnji.če je kolona potem varnostne razdalje ni mogoče držati.tud če si jo imel se ne moreš ustavit ,ker je un pred tabo prenaglo zabremzal.sicer bolje,da ste sami to rešili,seveda,če ni ogromna škoda.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a Veron Po jul 07, 2014 10:56 am

sem imel podobno situacijo na Lj-obvoznici, verižno 4 avti, jst sm bil sicer 2 v vrsti.
Policijo se je klicalo, kazen za premajhno varnostno razdaljo je dobil avto, ki je bil zadnji in vsi smo morali na koncu izpolnit euro poročilo z njo, torej smo vsi avte popravili iz njenega zavarovanja.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a matejxx Po jul 07, 2014 11:53 am

rok500 je napisal/-a:Pozdravljeni,
danes sem imel prometno nezgodo (verizno trcenje jaz sem bil v sredini), po trcenju se nismo strinjali v izpolnjevanju evropskega porocila. Zanima me kdo mora skupaj izpolniti evropsko porocilo? Eden od udelezenih je rekel tudi, da v primeru, da bi poklicali policijo bi kazen placal tretji, in tudi jaz ki sem bil v sredini. Zanima me ce je to res.


Ni res, da bi kazen plačal tudi srednji. Če je zadnji udaril v tebe in je tebe odbilo naprej, je krivda zadnjega. Krivdo bi imel ti, če bi ti povzročil nesrečo z prvim in se bi naknadno zabil tretji v tebe. Potem bi oba plačala kazen za nesrečo. Sedaj pa ti najbolj veš kako je bilo v resnici.

Kako ste pa potem sploh rešili to nesrečo? Kaj ste odpeljali kar brez izpolnjenega obrazca?
 
rok500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:05 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a rok500 Po jul 07, 2014 3:24 pm

matejxx je napisal/-a:
rok500 je napisal/-a:Pozdravljeni,
danes sem imel prometno nezgodo (verizno trcenje jaz sem bil v sredini), po trcenju se nismo strinjali v izpolnjevanju evropskega porocila. Zanima me kdo mora skupaj izpolniti evropsko porocilo? Eden od udelezenih je rekel tudi, da v primeru, da bi poklicali policijo bi kazen placal tretji, in tudi jaz ki sem bil v sredini. Zanima me ce je to res.


Ni res, da bi kazen plačal tudi srednji. Če je zadnji udaril v tebe in je tebe odbilo naprej, je krivda zadnjega. Krivdo bi imel ti, če bi ti povzročil nesrečo z prvim in se bi naknadno zabil tretji v tebe. Potem bi oba plačala kazen za nesrečo. Sedaj pa ti najbolj veš kako je bilo v resnici.

Kako ste pa potem sploh rešili to nesrečo? Kaj ste odpeljali kar brez izpolnjenega obrazca?


1. in 3. sta izpolnila evropsko poročilo, jaz se bom pa s tretjim zmenil naknadno danes ali pa jutri.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a čare Po jul 07, 2014 8:44 pm

Vso srečo ti želim.Zakaj ne pokličete policije če se ne morte zmenit??Če je nekdo nekomu priletel v rit je kriv tisti ki je priletel!Vedno!In ti ki imaš avto sesut spredaj in zadaj si se kar pustil nategnit??
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a fare Po jul 07, 2014 9:08 pm

rok500 je napisal/-a:
matejxx je napisal/-a:
rok500 je napisal/-a:Pozdravljeni,
danes sem imel prometno nezgodo (verizno trcenje jaz sem bil v sredini), po trcenju se nismo strinjali v izpolnjevanju evropskega porocila. Zanima me kdo mora skupaj izpolniti evropsko porocilo? Eden od udelezenih je rekel tudi, da v primeru, da bi poklicali policijo bi kazen placal tretji, in tudi jaz ki sem bil v sredini. Zanima me ce je to res.


Ni res, da bi kazen plačal tudi srednji. Če je zadnji udaril v tebe in je tebe odbilo naprej, je krivda zadnjega. Krivdo bi imel ti, če bi ti povzročil nesrečo z prvim in se bi naknadno zabil tretji v tebe. Potem bi oba plačala kazen za nesrečo. Sedaj pa ti najbolj veš kako je bilo v resnici.

Kako ste pa potem sploh rešili to nesrečo? Kaj ste odpeljali kar brez izpolnjenega obrazca?


1. in 3. sta izpolnila evropsko poročilo, jaz se bom pa s tretjim zmenil naknadno danes ali pa jutri.
Ahhh, človeška "dobrota" ne pozna meja... :roll:
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a IcEm4n Po jul 07, 2014 9:54 pm

Res ne morem verjet, da v današnjem času še vedno obstaja toliko ljudi, ki prav prosijo, da jih nekdo (ki ga ne poznajo) na suho nategne.
Slika
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a lovec1990 To jul 08, 2014 10:15 am

rok500: se vidi, da imaš veliko zaupanja v neznano osebo kaj boš pa naredil, če tretji ne bo hotel priznati krivde in ali si videl evropsko porocilo ki sta ga 1 in 3 napisala?
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a adis Sr jul 09, 2014 10:49 am

lovec1990 je napisal/-a:rok500: se vidi, da imaš veliko zaupanja v neznano osebo kaj boš pa naredil, če tretji ne bo hotel priznati krivde in ali si videl evropsko porocilo ki sta ga 1 in 3 napisala?


tudi evropsko poročilo ne pomaga veliko v kolikor povzročitelj ne napiše na njega "da prevzema krivdo za nastalo nesrečo" ;)

v nasprotnem primeru oddaš zahtevek na zavarovalnico za škodni dogodek, zavarovalnica povzročitelju pošlje izjavo domov v podpis.
kar pa lahko zavleče postopek popravila.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a f.taunus Sr jul 09, 2014 12:27 pm

adis je napisal/-a:
lovec1990 je napisal/-a:rok500: se vidi, da imaš veliko zaupanja v neznano osebo kaj boš pa naredil, če tretji ne bo hotel priznati krivde in ali si videl evropsko porocilo ki sta ga 1 in 3 napisala?


tudi evropsko poročilo ne pomaga veliko v kolikor povzročitelj ne napiše na njega "da prevzema krivdo za nastalo nesrečo" ;)

v nasprotnem primeru oddaš zahtevek na zavarovalnico za škodni dogodek, zavarovalnica povzročitelju pošlje izjavo domov v podpis.
kar pa lahko zavleče postopek popravila.

V vsakem primeru zavarovalnica pošlje povzročitelju v podpis izjavo in pojasnitev okoliščin. Lahko na europsko poročilo sicer napiše, da prizna krivdo, ampak za zavarovalnico odločilna izjava, je tista ki jo povzročitelj pošlje potem na za to namenjenem obrazcu.
 
lovec1990
Novinec
 
Prispevkov: 159
Pridružen: So mar 08, 2014 1:00 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a lovec1990 Sr jul 09, 2014 1:58 pm

adis in f.taunus razumem kako se izpolni poročilo sam zanimalo me je, če je rok500 gledal ali vsaj videl njuno poročilo, ker zmeraj obstaja zelo majhna možnost, da onedva notri napišeta kako laž ki bi njemu lahko škodovala.
 
rok500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:05 pm

Re: Avtomobilska nesreca

Napisal/-a rok500 Sr jul 09, 2014 6:54 pm

Včeraj sva izpolnila evropsko poročilo, in ja videl sem da sta 1. in 3. izpolnila evropsko poročilo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov