Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a Eazy-O Sr jul 23, 2014 12:51 am

Pozdrav,

imam zanimiv problem, sicer ne za moj avto.

Na homologaciji je zapisana količina kW nižja (ampak pravilna) od količine v prometni in zavarovalni polici.

Verjetno je do tega prišlo enkrat pred časom, ko je bilo zavarovanje prvič urejeno prek agenta in je bila količina zvišana. Nimam pojma čemu. Nekako so to sprejeli tudi pri izdajanju prometne in zdaj je stvar zacementirana.

Tudi ob vpogledu v podatke ( https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava ) je ta vrednost kot na prometni, jasno. Sem upal, da bo tu vidna kakšna zgodovina sprememb, pa žal ni.

Definitivno ne gre za menjavo motorja ali česa podobnega. Dejansko je celoten potek čuden.

Kako rešiti ta problem? Klical sem na izdajatelja homologacijske listine ter AMZS pa nihče ni bil v pomoč.

Anyone?
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 23, 2014 8:23 pm

Treba bo iti do uvoznika, da se preveri številke motorja, nato se spiše nova homologacija, in nato na zavarovalnico uredit.

Je imel kolega pred leti enak problem, nekje so se zatipkali in je tako osatalo cca 3 leta. Uvoznik, oziroma izdajatel tu seveda ni nič kriv. krivi so na zavaoralnici in tam, kjer se je avto prvič registriral.
Slika
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a bucko_99 Sr jul 23, 2014 8:35 pm

Če je homologacija pravilna ne vidim razloga da bi še enkrat izdajali homologacijo. Po mojem bi se moral obrniti tam kjer izdajajo prometna dovoljenja, bi mu verjetno znali svetovati kaj več. Pa naj mu na zavarovalnici vrnejo razliko v ceni, ker je verjetno zaradi večje moči motorja plačeval večjo premijo.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a cruiser1 Če jul 24, 2014 12:46 am

bucko_99 je napisal/-a:Če je homologacija pravilna ne vidim razloga da bi še enkrat izdajali homologacijo.


Po vsej zdravi logiki se tudi meni zdi, da bi moral biti homologacijski kartonček dovolj, da se popravi podatke v prometni. Saj zato pa se naredi homologacijo in izda kartonček, kot dokazilo in vse to plačaš. Ali je to vseskupaj samo malo za hec samo zato, da še nekaj plačujemo čeprav ničemur ne koristi? Zakaj bi potem sploh še enkrat delal homologacijo, če očitno nima nobenega pomena in veljave? Potem se spet nekdo tretji nekaj zmoti in greš zaradi tega še tretjič na homologacijo... :roll:
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a uros11 Če jul 24, 2014 9:00 am

Kakšno težo pa bi imel pravilen podatek? Drugačen zavarovalni razred?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a f.taunus Če jul 24, 2014 10:35 am

Podatek v prometni definitivno ni bil naveden na podlagi zavarovalne police, ampak prej obratno.
Je šlo verjetno za odstranjevanje čipa, kar je lastnik homologiral. Ni pa na podlagi homologacije popravil podatka pri registraciji.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a odprti clio Če jul 24, 2014 10:51 am

Kakšno odstranjevanje čipa...?

Prej bi rekel, da je vozilo uvoženo (denimo v Belgiji in Italiji so imeli Renaulti kake 2 kW manj kot drugod v EU) in je na homologaciji zabeležen pravi podatek. Ob prvi registraciji v SLO pa je nekdo izbral "ustrezno" vozilo po EUROTAX-u ini popravil podatka o moči.

Glede na to, kako so moje stranke uvažale vozila (polica je bila pripravljena vnaprej), bi rekel, da je agent izbral avtomobil po EUROTAX-u zavarovalnice (notri so vozila za SLO trg in SLO deželne opreme) in ni popravil podatka o moči. Na šalterju pa so prepisali podatke s police pri izdajanju prometnega dovoljenja.

Je pa to zgolj moje predvidevanje. Pri obnovi registracije naj ti izdajo novo prometno s popravljenim podatkom na podlagi homologacije. Homologacijski karton je uraden dokument bemumast, ni to nek papir, ki ima težo samo za temnjenje šip in nižanje vozila. Vozilo je homologirano točno tako, kot piše na kartonu - pika konc.

Pa prek telefona boš en d**k dosegel, ker te ne bo nihče razumel o čem govoriš. Pojdi na okence, vrzi teti prometno in homologacijo in naj ti izda novo prometno s pravo močjo. Če sploh ima to smisel (ali presežeš zavarovalni razred ali ne).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a kamal Če jul 24, 2014 11:17 am

Jaz sem imel letos enak primer. Pri zavarovanju, ko sem pokazal prometno mi je agentka rekla, da mojega avtomobila nimajo v sistemu. Moj avto ima v homologaciji 77,2kw v sistemu pa obstaja samo različica s 79kw. Ker sem rekel, da naj na polico napišejo podatke iz prometne so to tudi naredili.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a Eazy-O Če jul 24, 2014 11:46 am

Hvala za izčrpne predloge. :)

Gremo po vrsti.

PogachnyK: Uvoznik je bila fizična oseba, homologacijo je delalo podjetje, ki tehnično več ne obstaja, na nasledniku podjetja, z isto lokacijo in osebjem mi niso znali/želeli pomagat. Sliši se podobno kot tvoj kolega, ja. (Btw, si bil ti morda na gimnaziji Poljane? A smo včasih Counter-Strike skupaj nažigal v knjižnici? :D )

bucko_99: Hvala za predlog.

cruiser1: Se strinjam. :)

uros11: Razred je zaradi napačnega vnosa višji po nepotrebnem.

f.taunus: Štekam, da si zavarovalničar in da po vseh postopkih in logiki do tega ne bi smelo priti. Vendarle pa podatke vnašajo ljudje in pride do napak. Pa tudi programsko opremo napišejo ljudje in če v podatkovni bazi ni primernega vozila, imaš problem. Ni šlo za nobeno čipiranje ali kaj podobnega.

odprti clio: Hvala, nekaj takega je bilo verjetno, ja. Bom probal najprej zlepa, če pa spet dobim tak odnos kot nazadnje se pa zakampiram na jebeni šalter in ne mrdam dokler nekdo ne popravi zadeve.

kamal: Hvala za pomoč, vendar je problem malce globji kot samo zavarovalnica, saj je tudi v prometni napačen vnos.

Bomo videli kaj bo danes na AMZSju. Razen če ima kdo predlog za bolj ustrežljivo ustanovo.

Hvala vsem,
Oskar
Slika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a f.taunus Če jul 24, 2014 12:23 pm

Ne samo da sem zavarovalničar, tudi poznam sistem, s katerin se opravlja registracija vozila. V sistem nihče ne prepisuje ročno (iz police, ali česar koli drugega), ampak potegnejo iz elektronske baze podatke, ki so bili vnešeni pri homologaciji.

Na tem linku https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava klikni spodaj na "Podrobnosti vozila", da vidiš podatke iz potrdila o skladnosti, ki so vnešeni v sistem. Če se ti podatki ne ujemajo s homologacijskim listom (potrdilom o skladnosti), pomeni da v roki nimaš veljavnega homologacijskega lista. Zakaj nimaš veljavnega? Ker imaš morda starega, vmes pa je kdo kaj spreminjal ...

Pa napiši še cifre za moč, o katerih je sploh govora?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a odprti clio Če jul 24, 2014 2:03 pm

f.taunus je napisal/-a:Ne samo da sem zavarovalničar, tudi poznam sistem, s katerin se opravlja registracija vozila. V sistem nihče ne prepisuje ročno (iz police, ali česar koli drugega), ampak potegnejo iz elektronske baze podatke, ki so bili vnešeni pri homologaciji.


Jaz te zastopim, samo da ti odgovorim na obe objavi:

1) verjami, da ni nihče počipal avtomobil, to homologiral in nato vrnil serijske mape pred prodajo vozila; poraja se mi dvom v možnost homologiranja "čipanja", ker ne gre za standardiziran postopek (vsak izvajalec ga naredi po svoje) niti niso standardizirane meritve (cela tema na tem forumu o valjih in vplivu fizikalnih parametrov znotraj delavnice.

2) na zavarovalno polico lahko napišeš karkoli, to veš tudi sam; lahko napišeš Ferrari 45A s 23 kW in 825 ccm - kar je sploh irelevantno. To sem povedal samo zato, ker bo s spremembo imel še najmanj dela na zavarovalnici. S sistemom, ki ga imajo na tehničnih nisem nikoli delal. Sem pa imel opravka z registracijo "posebnih" avtomobilov, kjer mi je pomagala kolegica z Avto Krke. Menda lahko razumeš da sem stal na oni strani šalterja, ko sva zadeve urejala? In če je homologacijski karton natisnjen, poštempljan in podpisan je to veljaven uraden dokument. Ni tukaj malo sem in tja spreminjanja. Sicer boš kupil avto z 79 kW, čez tri leta ti bodo pa javil: ja gospod, sorry, dejansko jih ima 101 kW. A niste čutili?

Certifikat je certifikat. Tu me ne boš prepričal v nasprotno. Avtomobil mora ustrezati homologacijskemu kartonu oz. je iz tovarne zapeljal točno tak, kot tam gori piše. Če je kdo kaj spreminjal (to po mojem mnenju lahko počne izključno lastnik), se izda nov karton ali pa se spremembe vpiše na starega. Dva naenkrat imaš lahko samo, če ne najdeš svojega in delaš duplikat ter kasneje svojega le najdeš.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a PogachnyK Če jul 24, 2014 8:15 pm

Kakor se spomnim, mi je govoril, da je bilo tako najceneje in najenostavneje, preprosto se je na novo spisala homogacija(enaka(, nato pa je na tahničnih dal vpisati spremembe (če se nemotim to pride okoli 20E) nato pa novo zavarovanje in nova prometna.



Ne nisem CS-ja nikol igral :D :D
Slika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Moč motorja ni ista v homologaciji in prometni

Napisal/-a f.taunus Po jul 28, 2014 6:45 pm

Nekako nestrpno pričakujem nadaljevanje te zgodbe, da slišim zakaj se je zgodilo nekaj, kar se praktično ni mogoče zgoditi.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov