Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Problemi z avtohišo

Napisal/-a opelcar To avg 12, 2014 11:05 am

Dober dan

No da začnem svojo zgodbo oziroma probleme z avtohišo. Pri avtohiši sem kupil Renaulta Megane II 1.9dci grondtour zaradi želje po novejšem avtomobilu in potrebe po karavanu. Kupil sem ga 4.8.2014. Avto je 2007 letnik, cena je bila 4500€. Sem dal prešnji avtomobil v račun + financiranje. Na avtomobilu so bile nameščene obnovljene zimske gume. Doma sem imel letne gume od prešnjega avtomobil, nakar sem se odločil zamenjati. Pri vulkanizerju prvi šok - 2 zviti alu platišči zaradi udarca k robniku. Sem se odločil in šel kupit zimske gume in železne platišče prevoženih 2000km. Grem v Ljubljano po zimski komplet. Ko sem se vračal z Ljubljane nazaj v prekmurje, se ustavim 15km od doma pri sestri. Ko hočem od nje 2 šok - lučka za motor in napis CHECK EMISSION. Nakar peljem avtomobil nazaj v avtohišo, kjer sem avtomobil kupil in rečejo diagnoso zanič akumulator in napako zbrišejo. V nedeljo spet lučka za motor in napis CHECK EMISSION. Peljem včeraj k mehaniku in mi reče da mu javla napako da v avtomubilu ni FAP sistema, sem takoj zapeljal na pooblaščenem serviserju v Mursko Soboto. Danes priklopijo na tester in pokaže isto. Zanič senzor na Fap sistemu, predračun za 315€ za zamenjavo senzorja. Ko menjajo sledi vožnja in če nebo dobro še zamenjava filtra sajastih delcov. 3šok so km, ker avtomobil nima 140500 kot so prodajali vendar 247000km. Je pa bil leta 2011 uvožen z strani ene avtohiše. Druge napake na avtomibilu katero so bile ugotvoljene so zanič prednji desni amortizer in prednje diske za zamenjat. Za diske vem da so potrošni material in to sem pri nakupo ugotovil da bo trebalo za zamenjat.

Grem nazaj v avtohišo in zahtevam da popravijo avtomobil. Nakar lastnica pobesni, ker sem peljal k drugemu pooblaščene serviserju da naj dam tam popravit na svoje stroške. In da imajo oni z mojim avtomobilom, ki sem ga dal v račun tudi popravila. Kaj lahko storim sedaj? Prosim, da se zadržite nepotrebnih komentarov in mi samo svetujete kaj lahko storim.

Se vam zahvaljujem za pomoč in lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Cefizelj To avg 12, 2014 11:10 am

Lastnica nima kaj besnet. Če imaš pisni dokaz da je imel avto leta 2011 247k kilometrov se obrni na zvezo za pomoč potrošnikom in mislim da jim ga lahko gladko vrneš in zahtevaš kupnino nazaj. Kaj so pa oni kupil od tebe in če je avto imel sedaj naknadna popravila pa tudi ni tvoj problem, oni so podjetje z mehanično dejavnostjo, če niso sposobni ugotovit napak riziko pač jemljejo nase. Koliko si dobil garancije zraven Megana? 1 leto?
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a opelcar To avg 12, 2014 11:25 am

To kaj pripada z strani zakona 1mesec. Kdo je prevertel nimam dokaza, vsaj sem km ugotovil pri napaki FAP filtra. Tam piše km od zanje uspešne regeneracije 240000km, spodaj pa 247000km. Tako smo ugotovili da km ne ustrezajo. Jaz zahtevam samo da mi popravijo avtomobil, kar lastnica noče ker sem šel drugam na tester.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio To avg 12, 2014 12:05 pm

Sočustvujem s teboj in upam, da rešiš zadevo čim bolj ugodno.

Za platišča tu težko rečeš, da so te nategnili, ker tudi sam nisi vedel, da niso ravna. Mene bi od nakupa odvrnile obnovljene gume - lastnik, ki je tako skoparil na pnevmatikaj je tudi pri splošnem vzdrževanju.


Pozanimaj se kako je če FAP filter odstraniš. V Sloveniji pa že vsak tretji s testerjem reprogramira vozila, da ne javlja napake zaradi odsotnosti filtra. Ne vem kako je s tehničnim, za vse ostalo boš bolje prišel skozi brez filtra.

Ima pa klubski sponzor neko novost za čiščenje filtrov, ki "naj bi bili zreli za menjavo".
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a radar To avg 12, 2014 12:13 pm

katera avtohiša je to?

lp
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a jordan To avg 12, 2014 12:33 pm

ne bo povedal, sem ga isto vprašal
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Nikola_Tesla To avg 12, 2014 2:05 pm

Najbolje da vzamete svoj avto nazaj, ker nad 250k že marsikaj začne odpovedovati... sicer pa medijski napad nad goljufe ...

Lp.
 
opelcar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne mar 23, 2008 10:34 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a opelcar To avg 12, 2014 2:35 pm

Gre za avtohišo Škafar. Kako naj vzamem vsoj avtomobil nazaj ce so ga že prodali?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2178
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a tomzzi To avg 12, 2014 2:38 pm

Grožnje s tožbo, pošlji mail na ZPS in njih povprašaj kaj je za naredit. Lažje je če si član... Obenem se ISTI mail pošlje tudi na avtohišo, da so obveščeni tudi oni.
Vse pisno. Nobenih telefonskih pogovorov ali na štiri oči.
Treba jim je dat vedet, da se te kar tako zlepa ne bodo rešili...
So pa tukaj živci in čas... Ampak se da marsikaj dosečt. ;)
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a bucko_99 To avg 12, 2014 2:40 pm

Če so ga pa prodali pa naj vrnejo denar, ki so ga upoštevali ko ga vzeli v račun(itak so še zaslužili na tvojem) plus denar ki si ga dal za to novo arnico.

Kako jih ni sram da takšna pooblaščena avtohiša prodaja vozila z števcem zavrtenim nazaj. Na tržni inšpektorat jih prijavi lopove. Pa na uradnega uvoznika RENAULT jih prijavi(tel- 080-1081), mogoče izgubijo licenco, ker to je pa višek da ti pooblaščena avtohiša proda vozilo z vrtenimi kilometri z znamko, ki jo sama prodaja.

Te renaultove avtohiše so pa res postale greznice. 2 leti nazaj je prijatelj kupil megana pri eni izmed uradnih avtohiš kot novo vozilo. Nato ga je prejšni mesec prodal, ker mu je skozi nagajal. Ob prodaji je ugotovil da je že drugi lastnik(avto je očitno že bil registriran) in ugotovil je da je imel barvan blatnik, čeprav ga on ni nikoli barval.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1598
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a srcnik To avg 12, 2014 4:07 pm

Tile pri avto Škafar so res tudi mene lepo nategnili, na avtu miljon napak, pa si se peljal čez pol slovenije za džabe, pa so te elegantno odslovili, pa kr neki mutili pa izgovarjali, da je to posledica moje objestne vožnje ali pa da je potrošni material (pa sem napake že naslednji dan javil).

Pa da se predstavljajo povsod kot avto Škafar, račun za avto dobiš pa na neko x-firmo... sam kaj ko je murska sobota predaleč za naše vrle inšpektorje... :roll:

Mislim, da bi jih kamot lahko dal pod temo nategatorji.
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Nikola_Tesla To avg 12, 2014 4:39 pm

*

Opažam, da je pomanjkanje € na trgu, generiralo več tovrstnih "Škafarjev" . . .

Primer:
Pripelješ vozilo na manjše kleparsko popravilo (ne gre za Škafarja) potem pa počasi ugotavljaš, da so ti ga na več skrivnih mestih "poklepali lak dol do pločevine", (da bi imel prej ocvirkastega) .... nadalje ugotovljaš da so ti pomenjali (dol pobrali) kak karoserijski originalni del in ga zamenjali s ceneno kopijo ali slabšimi z lastne zaloge.... naletiš na popraskane še originalne šipe, (ker jih niso mogli dol vzeti) sicer bi jih zagotovo spravili na zalogo in dali gor kakšne spraskane.

Vse to počnejo v upanju, da bi stranka zaradi nezadovoljstva prej zamenjala vozilo.


*******************************

Gre za implementacijo ideje ( "vse za uspeh" ne glede na posledice ) ... se pa očitno ne zavedajo da bo potrebno sprejeti odgovornost za dejanja in se soočiti s posledicami.

Lp.
Zadnjič spremenil Nikola_Tesla, dne Sr avg 20, 2014 5:05 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
 
Uporabniški avatar
Kovcek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 623
Pridružen: Po okt 14, 2002 11:50 am
Kraj: Murska Sobota

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Kovcek Sr avg 13, 2014 6:50 am

opelcar je napisal/-a:Gre za avtohišo Škafar.


Vse jasno...dovolj si povedal... :?
Lp

kovcek
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a Daedalus Sr avg 13, 2014 7:18 am

Če je to uradna avtohiša...potem vztrajaj, kot so že ostali rekli.

To, da si kilometre ugotovil glede na zadnjo regeneracijo FAP filtra JE dokaz!!! Uporabi to proti njim. Naj se oni trudijo dokazati, da to NI dokaz. Kaj bodo pa rekli? Da je bil avtomobilski računalnik menjan z enim drugim, al kaj?

PS: Mal nepotrebnega komentarja je pa vseeno treba: avtohiša, uvožen avto, 2. lastnik, lepi kilometri glede na starost, dizel........to ne štima v 98% primerih!!!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a odprti clio Sr avg 13, 2014 10:15 am

To, da si kilometre ugotovil glede na zadnjo regeneracijo FAP filtra JE dokaz!!! Uporabi to proti njim. Naj se oni trudijo dokazati, da to NI dokaz. Kaj bodo pa rekli? Da je bil avtomobilski računalnik menjan z enim drugim, al kaj?


To vsi pišete. Nihče pa človeku ne izpostavi ene zadeve; nikakor ne boš uspel nikomur dokazati, da je za prevrtene kilometre vedel. Avtohiša te bo enostavno zavrnila z odgovorom, da tega niso vedeli.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a domen90 Sr avg 13, 2014 12:04 pm

odprti clio je napisal/-a:
To, da si kilometre ugotovil glede na zadnjo regeneracijo FAP filtra JE dokaz!!! Uporabi to proti njim. Naj se oni trudijo dokazati, da to NI dokaz. Kaj bodo pa rekli? Da je bil avtomobilski računalnik menjan z enim drugim, al kaj?


To vsi pišete. Nihče pa človeku ne izpostavi ene zadeve; nikakor ne boš uspel nikomur dokazati, da je za prevrtene kilometre vedel. Avtohiša te bo enostavno zavrnila z odgovorom, da tega niso vedeli.


Lahko, da ga bodo odslovnili, ampak pravno gledano to ni relevantno in izgovor, da tega niso vedeli, ne drži vode. Kar naj se postavi zase 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a esem Sr avg 13, 2014 12:22 pm

Morda ima avtor shranjen oglas (npr print screen), kjer morda piše, da garantirajo za prevožene km.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a dobek Sr avg 13, 2014 2:09 pm

esem je napisal/-a:Morda ima avtor shranjen oglas (npr print screen), kjer morda piše, da garantirajo za prevožene km.


ti cist nic ne pomaga, ce v kupoprodajni pogodbi kaj druga pise
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
proceed31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe maj 09, 2014 1:10 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a proceed31 Sr avg 13, 2014 7:24 pm

Pojdi nazaj in zahtevaj vračilo € tako ali drugače. Tožba ne vpali pri njih. Imel sem dvakrat posla, prvič leta 2008, drugič 2009. Prvič so mami prodali Megana z garancijo na vse živo. na poti je v Lenartu avto crknil, ob klicu, da pride njihova vleka so se dobesedno norčevali iz nje, da naj kliče amzs, da nimajo časa itd..šlepal ga je amzs do baze, mehanik se je za glavo držal, na avtu ni, da ni bilo hin, brez zavorne, brez hladilne, brez desne bremzpakne, nasploh drug motor v katastrofalnem stanju. Avto so nam odšlepal drug dan domov na dvorišče, nevozen. Pač nategnili so staro babo. Po grožnjah s tožbo ni bilo nič, ja bomo prišli po avto, bomo..pa nimamo zdaj vleke na razpolago, po grožnjah z batinami so avto prišli iskat dan pred dogovorjenem roku, prišel ga je iskat en star prdec, pogodbenik in vrnil kupnino. Leta 2009 Clio, garažiran, nepoškodovan itd..pač vse kar je možno obkljukat na avtonetu. Clio je mel prevoženih realnih 250000+km, ker ga je vozil sosed, zjeban do amena, tankan 98% na kurilca, parkrat razbit, brez voznikovega airbaga, v oglasu pisalo mislim da 59000 + garancija na km, čez noč izginilo skor 200000, brez poškodb, nekaramboliran. Ko sem šel tega Cliota gledat, so ga uštimali, da sem ga dvakrat pregledal, če je to res ta isti - kot da je nov (globinsko čiščen, menjan avspuh, zloščen, drug volan in voznikov sedež) A mi nabija ena ženska v tisti njihovi pisarnici, da ga je vozil oče od mehanika, upokojenec, vedno pod nadstreškom, čez zimo nikoli vožen, vsi servisi, delani pri njih s servisno, potrjeno..Ko sem avto šel testno peljat sem se delal budalo, da ne vem nič o avtih, ropotalo, cvililo. Razlaga je bila: da so gume trde, slabo napumpane, stare, pač cvilijo, ropota pa kak kamenček ki se je zataknil med profil in da ni nič takega, da bodo za dodatnih nevem koliko že, okrog 100€ našraufali gor takoj druge gume in, da dobim pazi to, 1 mesečno ----ustno--- garancijo na avto.. Ko mi je dvignila dekl sem povedal, da poznam avto, vem kaj vse je hin, da ga bom kupil in, da ko crkne na poti do doma se vrnem z motorko, z ustno garancijo da bom razžagal njo in vse prdce okoli nje, Clio naenkrat ni bil več tako ohranjen, ja.....da mogoče pa šobe, turbina tudi, pumpa luft vleče, mogoče kaj kje pušča ...da bi bilo vredu, če se oglasim naslednji teden, da ga temeljito pregledajo, dolijejo, menjajo... ko sem prišel domov sem hotel naredit printscreen, Cliota ni bilo več na AN. Drug dan dopoldan neodg. klici, kličem nazaj, avto bil prodan "na Madžarsko" in me prosi za strpnost in razumevanje, da mi ponudijo v opravičilo gratis avtopranje bodočega avta. Včasih je dobro biti budala.
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Problemi z avtohišo

Napisal/-a jaqckoo Sr avg 13, 2014 8:38 pm

Včasih je dobro biti budala :D
Se popolnoma strinjam ,je pri vsaki stvari tako da se delaš da se ne spoznaš na stvar pa mislijo da so te nat..... ubistvo si jih pa ti nabil na k...Glede problema k odvetniku pa naj napiše pismeno pritožbo potem pa boš videl odziv če ne pa na sodišče ,je res da se vleče ampak nimaš kaj ,kajti če boš sam te bojo sam odsloviliin meki mutili pridi drugi teden itd.
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov