Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
gregafx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne avg 24, 2014 2:51 pm

Prepis odjavljenega vozila

Napisal/-a gregafx Ne avg 24, 2014 2:57 pm

Pozdravljeni,

sem tik pred nakupom oldtimerja in bi potreboval vašo pomoč glede prepisa. Gre za vozilo, ki je bilo kupljeno lansko leto na primorskem, zdajšen prodajalec vozila ima kupoprodajno pogodbo ampak avta do danes ni registriran nase - prometna ima še vedno vpisanega prejšnega lastnika vozila, tablice so bile vzete nazaj in vozilo je odjavljeno iz prometa.

Prodajalec pravi sicer, da s prepisom ne bo problemov ampak se mi ne zdi ravno tako.

Je možno, da narediva prepis vozila, če ima zdajšen lastnik le kupoprodajno pogodbo podpisano s prejšnim lastnikom ali bi jaz moral narediti identifikacijo s prejšnim lastnikom?

Najlepša hvala za pomoč, nasvet.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prepis odjavljenega vozila

Napisal/-a čare Ne avg 24, 2014 4:30 pm

Če je pogodba overjena potem ne bo problemov,če je samo spisana je lastnik še vedno tisti prvi.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Prepis odjavljenega vozila

Napisal/-a f.taunus Po avg 25, 2014 5:57 am

Pogodba se ne overja že 3 leta, ampak se opravi identifikacija in se novega lastnika vpiše v register. Če ima pogodbo in odjavljeno prometno, sta skoraj sigurno naredila vpis novega lastnika v register vozil in prepis nate ne bo problem. Če tudi ti ne boš prijavil vozila, boš enako imel samo pogodbo in staro odjavljeno prometno, tako kot on, boš pa v registru vpisan kot lastnik vozila.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov