Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Unikat555
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe maj 09, 2008 2:59 pm

Nakup vozila v tujini, čigar lastnik je banka

Napisal/-a Unikat555 So sep 06, 2014 7:08 pm

Pozdravljeni,

Znašel sem se v situaciji pred nakupom vozila iz tujine (Nemčija), katerega prodaja privat oseba. Prodajalec je prvi lastnik vozila in mu ga financira banka (leasing hiša). Avto pa še ni popolnoma odplačan in do banke ostaja dolg določene vsote. Papirje vozila (Brief) seveda hrani banka, katere sprosti šele, ko je avto popolnoma poplačan (logično). Brez teh papirjev, pa seveda ni mogoč prepis.

Zanima me, če ima kdo izkušnje iz takšnega primera in kakšne so opcije nakupa dotičnega vozila?
Najbolj neposredna varianta, da vozilo v celoti plačam prodajalcu in potem naivno čakam, da on poplača dolg ter da mi izroči papirje, katere bi seveda dobil od banke on, odpade.

Nekaj idej sicer imam, vendar nisem v nobeno prepričan, saj nimam izkušenj.
Prosim za kakšen konkreten in oprijemljiv odgovor. Hvala!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Nakup vozila v tujini, čigar lastnik je banka

Napisal/-a tristan01 Po sep 08, 2014 5:12 pm

Unikat555 je napisal/-a:Pozdravljeni,

Znašel sem se v situaciji pred nakupom vozila iz tujine (Nemčija), katerega prodaja privat oseba. Prodajalec je prvi lastnik vozila in mu ga financira banka (leasing hiša). Avto pa še ni popolnoma odplačan in do banke ostaja dolg določene vsote. Papirje vozila (Brief) seveda hrani banka, katere sprosti šele, ko je avto popolnoma poplačan (logično). Brez teh papirjev, pa seveda ni mogoč prepis.

Zanima me, če ima kdo izkušnje iz takšnega primera in kakšne so opcije nakupa dotičnega vozila?
Najbolj neposredna varianta, da vozilo v celoti plačam prodajalcu in potem naivno čakam, da on poplača dolg ter da mi izroči papirje, katere bi seveda dobil od banke on, odpade.

Nekaj idej sicer imam, vendar nisem v nobeno prepričan, saj nimam izkušenj.
Prosim za kakšen konkreten in oprijemljiv odgovor. Hvala!


Najlažje bo, da stopiš v kontakt z banko/leasing hišo ki zadevo financira in se skupaj dogovorite kako zadevo izpeljati. Vse ostalo so zgolj ugibanja.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov