Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
majcabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 09, 2014 8:23 pm

ponarejena vinjeta

Napisal/-a majcabrio To sep 09, 2014 8:45 pm

pozdravljeni

rabim pomoč

celotna zgodba

pri vstopu v slovenijo mi je policist na meji zasegel ponarejeno vinjeto nalepljeno na moj avto, ki ga imam ze dalj casa v lasti.
res da je bila vinjeta kupljena par evrou ceneje od tipa v gostilni, ki je kao totalka razbil avto isti dan ko je kupo vinjeto. ob pregledu je izgledala pristna-vse tiste folije ki se odsevajo spodni odrezek itd vse ok...res pa nisem primerjal z kasno drugo.
tip mi je sicer obljubo racun a ga nisem nikoli dobil.telefonarla sma si se parkrat po tem a vsakic izgovori, da ga ima a nima trenutno casa itd,jaz pa tudi nimam casa na pretek ga lovit okoli,pol sem pac obupal.vem ime (ce je sploh pravo) in od kje naj bi bil doma...na videz poznan od prej a samo na videz...pa pustimo sedaj to.
vozil sem se s to zadevo od spomladi,potem pa vstop v slovenijo po dopustu in sok....pobere dokumente,me postavi nastran in mi obrazlozi kako in kaj...
sledi zaseg,fotografiranje,yapisniki odvzem prstnih odtisov itd....vprasam kako hudica naj bi vedo da je zadeva ponarejena in mi obrazlozi da so podrobnosti res majhne. ena je v polozaju serijske stevilke in barva scasoma pobledi, a brez primerjave z drugo je to tezko opazit- za informacijo drugim
potem me pac izpustijo,vinjeta ostane tam in naj cakam sodisce.
takoj zavrtim cifro od tipa ki mi jo je prodal pa drugi sok cifra ne obstaja...
sedja pa rabim pomoc,kako in kaj naprej,placilo za to pomoc ni problem.
lep pozdrav
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a mavrica To sep 09, 2014 8:51 pm

verjetno imaš le 18 let, tako da bo sodnik prizanesljiv
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a .com To sep 09, 2014 8:57 pm

svašta kaj preberem na tem forumu kljub temu, da je že drugi teden šole... :huh:
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a Scorp84 To sep 09, 2014 9:00 pm

Glede ponarejene vinjete je razlika tudi ce gledas od spodaj. Tisti avto nasmesek v majhnem odsevnemu krogcu, se od spodaj ne sme videti. Glede barve ne verjamem, ker je zadeva res kvalitetno narejena. Sam to s serijskima st. so pa res grdo falili, da bp ugotovis nerginalno vinjeto.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a IcEm4n To sep 09, 2014 9:02 pm

vinjeta.... par evrov cenej... totalka isti dan kot je bila kupljena... brez računa.... odvzem prstnih odtisov......


uredu je, model :lol: :lol: :lol: :lol:
Slika
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a mevden To sep 09, 2014 9:18 pm

No ja. Kazen bos ziher dobu, in to ne bo 300 eur. Ampak bo kr maksimalna, kar se tice vinjet. Bolečino bo ublažila polovička, tako da ne zamudi roka. Pritožba je pa itak brezveze če nimaš nekih dokazov da se motijo.

No, pa si že pokuril nekaj letnih vinjet.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a bucko_99 To sep 09, 2014 9:59 pm

Američani ponavad rečejo za take potegavščine: If it seems too good to be true, it probably is. ;)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a ban Sr sep 10, 2014 6:47 am

Verjetno boš šel na Dob JJ družbo delat, ni se zaj... s takimi stvarmi.
 
Uporabniški avatar
zgagaxxl
Novinec
 
Prispevkov: 226
Pridružen: Ne avg 15, 2010 8:49 am
Kraj: Na sončni strani Alp

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a zgagaxxl Sr sep 10, 2014 8:32 am

Bo potem prišlo še eno obvestilo s strani sojetnikov, ki sporočajo, da je obsojenec pred prihodom v zapor res BIL nedolžen. :twisted:
*** Hoy do I print my voice mail? ***
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a TrijoAdijo Sr sep 10, 2014 9:08 am

majcabrio je napisal/-a:pozdravljeni

rabim pomoč

celotna zgodba

pri vstopu v slovenijo mi je policist na meji zasegel ponarejeno vinjeto nalepljeno na moj avto, ki ga imam ze dalj casa v lasti.
res da je bila vinjeta kupljena par evrou ceneje od tipa v gostilni, ki je kao totalka razbil avto isti dan ko je kupo vinjeto. ob pregledu je izgledala pristna-vse tiste folije ki se odsevajo spodni odrezek itd vse ok...res pa nisem primerjal z kasno drugo.
tip mi je sicer obljubo racun a ga nisem nikoli dobil.telefonarla sma si se parkrat po tem a vsakic izgovori, da ga ima a nima trenutno casa itd,jaz pa tudi nimam casa na pretek ga lovit okoli,pol sem pac obupal.vem ime (ce je sploh pravo) in od kje naj bi bil doma...na videz poznan od prej a samo na videz...pa pustimo sedaj to.
vozil sem se s to zadevo od spomladi,potem pa vstop v slovenijo po dopustu in sok....pobere dokumente,me postavi nastran in mi obrazlozi kako in kaj...
sledi zaseg,fotografiranje,yapisniki odvzem prstnih odtisov itd....vprasam kako hudica naj bi vedo da je zadeva ponarejena in mi obrazlozi da so podrobnosti res majhne. ena je v polozaju serijske stevilke in barva scasoma pobledi, a brez primerjave z drugo je to tezko opazit- za informacijo drugim
potem me pac izpustijo,vinjeta ostane tam in naj cakam sodisce.
takoj zavrtim cifro od tipa ki mi jo je prodal pa drugi sok cifra ne obstaja...
sedja pa rabim pomoc,kako in kaj naprej,placilo za to pomoc ni problem.
lep pozdrav


A bejž...Prej je bila panika dat polno ceno za original vinjeto in si raje kupil vinjeto za manj denarja, zdej pa ni panike odkartat €€ za pomoč pri tem problemu?
Pač, naj**** ga boš.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a eentox Sr sep 10, 2014 9:56 am

zgagaxxl je napisal/-a:Bo potem prišlo še eno obvestilo s strani sojetnikov, ki sporočajo, da je obsojenec pred prihodom v zapor res BIL nedolžen. :twisted:


Baje je sedaj moderno imeti tekoče milo ker pod tušem težje splozi iz rok =P
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
majcabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 09, 2014 8:23 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a majcabrio Sr sep 10, 2014 10:05 am

najprej vecini hvala za nic....
nisem 18 letni solarcek zal...
sprjaznil sem se tudi da bom pozrl godljo ki sem jo skuhal...
ce ima pa se kdo kaksen koristen nasvet pa naj deli, ostalih skodozeljnesev zal res ne rabimo,oz jim zelim enako nazaj,v isti meri..
sem zadevo npisal na forum ceprav me je kolega opozoril,da bo odziv tak kot je,a probat ni greh...
aja fantje- mnogo dobrih poslov se sklene v gostilnah...zal tudi kak slab....nazadnje se kot vidim res vse skompenzira in smo vsi na poti na zale, dva metra pod ruso, kjer ni razlik.
lep pozdrav in hvala
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a Nikola_Tesla Sr sep 10, 2014 10:14 am

*
Ta zgodba je zrela za TEDNIK, da Janko opozori na tovrstne goljufije...
 
Uporabniški avatar
Majand
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Če nov 15, 2007 6:29 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a Majand Sr sep 10, 2014 12:17 pm

majcabrio je napisal/-a:najprej vecini hvala za nic....
nisem 18 letni solarcek zal...
sprjaznil sem se tudi da bom pozrl godljo ki sem jo skuhal...
ce ima pa se kdo kaksen koristen nasvet pa naj deli, ostalih skodozeljnesev zal res ne rabimo,oz jim zelim enako nazaj,v isti meri..
sem zadevo npisal na forum ceprav me je kolega opozoril,da bo odziv tak kot je,a probat ni greh...
aja fantje- mnogo dobrih poslov se sklene v gostilnah...zal tudi kak slab....nazadnje se kot vidim res vse skompenzira in smo vsi na poti na zale, dva metra pod ruso, kjer ni razlik.
lep pozdrav in hvala


Predno si šel to pisat na ta forum bi moral vedeti da je tu večina uporabnikov nezmotljivih, zato moraš razumeti njihovo osuplost, ko si omenil da te je nekdo nategnil s ponarejeno vinjeto. Zaradi tega je večina odgovorov nekoristno nabijanje brez vsebine.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a a4 Sr sep 10, 2014 1:40 pm

za nadaljevanje vožnje pa nisi rabil kupit original vinjeto, najcenejšo ?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a čare Sr sep 10, 2014 2:01 pm

Meni je čudno da se je policist zapičil v vinjeto in da jo je celo spravil iz šipe.Ali je res na roke narisana ali pa nikako nalimana da se je zapičil vanjo
 
xxseby
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 18, 2007 10:29 pm
Kraj: medvode/pirnice

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a xxseby Sr sep 10, 2014 6:11 pm

majcabrio je napisal/-a:najprej vecini hvala za nic....
nisem 18 letni solarcek zal...
sprjaznil sem se tudi da bom pozrl godljo ki sem jo skuhal...
ce ima pa se kdo kaksen koristen nasvet pa naj deli, ostalih skodozeljnesev zal res ne rabimo,oz jim zelim enako nazaj,v isti meri..
sem zadevo npisal na forum ceprav me je kolega opozoril,da bo odziv tak kot je,a probat ni greh...
aja fantje- mnogo dobrih poslov se sklene v gostilnah...zal tudi kak slab....nazadnje se kot vidim res vse skompenzira in smo vsi na poti na zale, dva metra pod ruso, kjer ni razlik.
lep pozdrav in hvala


Pozdravljen
lahko ti povem kako se je razpletla zgodba od sodelovca ki je imel ponarejeno vinjeto. Dobil je vabilo na sodiše tam mu je sodnik izrekel globo 600€ in to je to.
Just checking....... ;)
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a Mazda2 Sr sep 10, 2014 6:28 pm

xxseby je napisal/-a:
majcabrio je napisal/-a:najprej vecini hvala za nic....
nisem 18 letni solarcek zal...
sprjaznil sem se tudi da bom pozrl godljo ki sem jo skuhal...
ce ima pa se kdo kaksen koristen nasvet pa naj deli, ostalih skodozeljnesev zal res ne rabimo,oz jim zelim enako nazaj,v isti meri..
sem zadevo npisal na forum ceprav me je kolega opozoril,da bo odziv tak kot je,a probat ni greh...
aja fantje- mnogo dobrih poslov se sklene v gostilnah...zal tudi kak slab....nazadnje se kot vidim res vse skompenzira in smo vsi na poti na zale, dva metra pod ruso, kjer ni razlik.
lep pozdrav in hvala


Pozdravljen
lahko ti povem kako se je razpletla zgodba od sodelovca ki je imel ponarejeno vinjeto. Dobil je vabilo na sodiše tam mu je sodnik izrekel globo 600€ in to je to.


Ma ja, še noben ni šel v zapor zarad vinjete. Je pa vseen hudo dat 600 eur potem, to je za 5 pristnih vinjet.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a bucko_99 Sr sep 10, 2014 6:41 pm

čaka te sodnik za prekrške. Če si jo kupil v gostilni je pametno imeti kakšno pričo(natakar, prijatelj,...) na obravnavi, da bo tvojo zgodbo potrdil in tako se boš izognil najvišji kazni.
 
xxseby
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 18, 2007 10:29 pm
Kraj: medvode/pirnice

Re: ponarejena vinjeta

Napisal/-a xxseby Če sep 11, 2014 5:05 pm

Ne rabš nobenih prič itd sranja........... kolega je pač sam priznal in bil pobožen brez da bi kej ugovarju pa je to blo to.
Just checking....... ;)
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov