Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Gaston
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr okt 08, 2014 7:10 pm

Pozor radar

Napisal/-a Gaston Sr okt 08, 2014 7:53 pm

Pozdravljeni
Včeraj sem dobil plačilni nalog in fotografijo, na kateri je razvidno, da sem prekoračil dovoljeno hitrost. Omejitev je bila 50 km/h, vozil sem 66km/h. Odbili so mi 5km/h kot pogrešek radarja a vseeno dobil denarno kazen in 3 kazenske točke. V obvestilu povdarjajo, da je bila hitrost ugotovljena brez prisotnosti patrulje. Torej samo avto, ki snema.
Zanima me, ali ima kakšen smisel da se pritožim, da je bilo dokazno gradivo pridobljeno na nezakoniti način, ker ni bilo nikjer obvestila o radarju, oz. obvestila da me snemajo.

Hvala za pomoč
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Pozor radar

Napisal/-a čare Sr okt 08, 2014 7:58 pm

Plačaj in to je to.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Pozor radar

Napisal/-a Scorp84 Sr okt 08, 2014 8:19 pm

Kot, da bi postavil vprasanje, da imas vso pravico hitro voziti...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Pozor radar

Napisal/-a xxl Sr okt 08, 2014 9:51 pm

Vozil je pa res hitro,komaj pikaš gas pa že dobiš 3 pike in 250 eura.Saj,kazen mora bit,ampak...to je že druga zgodba. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Pozor radar

Napisal/-a ban Če okt 09, 2014 6:46 am

xxl je napisal/-a:Vozil je pa res hitro,komaj pikaš gas pa že dobiš 3 pike in 250 eura.Saj,kazen mora bit,ampak...to je že druga zgodba. :roll:

66 realnih je po števcu že 70. Najboljš da plačaš polovičko, ker če se bo pritožil boš plačal polno ceno pa še vse stroške zraven, ker zelo verjetno s pritožbo ne boš uspel. Edino če dokažeš, da v tistem času ti nisi vozil, ker si bil recimo v službi in dobiš potrdilo delodajalca da si bil pristoten, vozila je pa npr, tvoja žena.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pozor radar

Napisal/-a DePalmo Če okt 09, 2014 9:39 am

Največ kar se bi dalo dosežt je to, da se kazen plača, pike se pa ne piše nobenemu (dokažeš da nisi vozil ti, družinskih članov pa nisi dolžan izdat).

Naj bo to lekcija v prihodnje da se pač omejitev drži.
 
Gaston
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr okt 08, 2014 7:10 pm

Re: Pozor radar

Napisal/-a Gaston Če okt 09, 2014 9:57 am

Hvala za odgovore.

Da ne bo pomote, ker morda kdo misli, da sem norel po naselju. Radar je bil postavljen v Mednem v smeri proti Ljubljani. Ko se je kolona vozil končno prebila čez semafor na mostu naleti na radar, ki nas je slikal vse po vrsti. Torej na je radar poškljocal zagotovo 20 na minuto, ker je cela kolona vozila cca 60 km/h.
Zanima me, ali nas res lahko kar tako brez opozorila snemajo? Nekje sem prebral, da lahko, če je prisotna uradna oseba in te legitimirajo na licu mesta, drugače pa ne.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Pozor radar

Napisal/-a xalfist Če okt 09, 2014 10:14 am

Če dobiš potrdilo delodajalc, zdravnika... da si bil v tistem času nekje drugje in da nisi vozil ti, daš pritožbo. ne dobis ne kazni ne kazenskih točk. Ker ne rabiš nobenemu pojasnevati kdo naj bi takrat vozil tvoj avto (slo zakonodaja pac). Tak naredla kolegica in so umaknili kazen. Zaj pa se sam odloci.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pozor radar

Napisal/-a pskoda Če okt 09, 2014 11:40 am

Pač mogel boš plačat.

Drugače je to za mene čisto drkanje ljudi v glavo in pobiranje denarja, ker me prav zanima kaj bi naši super geniji rekli, če s tovornjakom (praznim kaj šele polnim), ki ima tudi omejitev 50km/h v naselju in avto, ki vozi 60 oz 66km/h bi imel po njihovem krajšo zavorno pot, če je tako važna varnost :?: :?: :?:

Osebno sem, da avti imajo višjo toleranco kot npr. tovornjaki in podobni delovni stroji
Lp
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Pozor radar

Napisal/-a mucek Pe okt 10, 2014 5:35 pm

Prav veliko tu ne moreš, seveda lahko radar deluje samodejno in ni zahtevano, da bi bila kje kakšna tabla.
Ker pa večkrat vozim na tej relaciji, me zanima točna lokacija (si rekel na mostu, samo tam nekako ne vidim možnosti, da bi radar postavil, saj je že zapora?!).

@xalfist: kdaj je to tvoja kolegica naredila? Ker tisto luknjo so, kot vem, kako leto poflikali v zakonodaji in zdaj je, če sem prav seznanjen, lastnik vozila odgovoren za svoje vozilo. (Če dokaže s konkretnimi dokazi, da on ni vozil, ni pa dolžan inkriminirati svojih bližnjih (torej mož-žena, starši-otroci, brat-sestra, potem se pa spisek konča!), kazen še vedno mora plačati, točk pa ne dobi nihče)

LP, g
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Pozor radar

Napisal/-a uros11 Pe okt 10, 2014 6:50 pm

V bistvu ni vprašanje, kaj se sme ali kaj, temveč je vprašanje sposobnosti ljudi voziti po predpisih, čemur sledi nagrada. Čisto enostavne matematike 1+1. Večina does not compute. Eni enostavno ne zmorejo, naslednje vprašanje je, če ne bi bilo bolje, da bi se jim dovolilo zgolj jezditi ali voziti peš zaradi težav pri osnovnih računskih operacijah.

Hodil si v šolo. Tam so ti pojasnili, da če je 50, voziš max 50 in to je to, in nima veze extra opozorilo za tiste, ki so pozabili vklopiti pamet, ko so se vsedli v avto. Bog.
 
Uporabniški avatar
xalfist
Uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: To sep 02, 2008 3:26 pm
Kraj: maribor

Re: Pozor radar

Napisal/-a xalfist Pe okt 10, 2014 8:24 pm

mucek je napisal/-a:Prav veliko tu ne moreš, seveda lahko radar deluje samodejno in ni zahtevano, da bi bila kje kakšna tabla.
Ker pa večkrat vozim na tej relaciji, me zanima točna lokacija (si rekel na mostu, samo tam nekako ne vidim možnosti, da bi radar postavil, saj je že zapora?!).

@xalfist: kdaj je to tvoja kolegica naredila? Ker tisto luknjo so, kot vem, kako leto poflikali v zakonodaji in zdaj je, če sem prav seznanjen, lastnik vozila odgovoren za svoje vozilo. (Če dokaže s konkretnimi dokazi, da on ni vozil, ni pa dolžan inkriminirati svojih bližnjih (torej mož-žena, starši-otroci, brat-sestra, potem se pa spisek konča!), kazen še vedno mora plačati, točk pa ne dobi nihče)

LP, g

Kaksne 3 mesece nazaj. Ta predlog ji je dal znanec-policaj. Kot sem ze povedal zadeva se resila v njen prit. Sicer nevem zakaj bi moral ti placat kazen, ce npr nekomu posodis avto. Moral bi pogledagi v kak zakonik. Ampak ce je njej slo to skozi pol ze drzi, na lepe ji niso ugodili.
Alfa romeo 147
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Pozor radar

Napisal/-a ojnica So okt 11, 2014 9:20 am

Oh ja v občini Dobrova - Polhov Gradec je dostkrat ob strani parkiran rdeč clio l.98-99, bodite previdni, skoraj vedno se mim njega peljem, res idioti, ...
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pozor radar

Napisal/-a yashica So okt 11, 2014 11:07 am

ojnica je napisal/-a:Oh ja v občini Dobrova - Polhov Gradec je dostkrat ob strani parkiran rdeč clio l.98-99, bodite previdni, skoraj vedno se mim njega peljem.


Glede na (ne)kulturo voznikov so tam še preredko in, če misliva isto lokacijo, gre verjetno zasluga tudi enemu izmed mestnih redarjev, ki stanuje praktično čez cesto ;)

res idioti


Imam povsem enako mnenje o norcih, ki jih ta radar posname =P
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
gaszajla
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne maj 18, 2014 3:49 am

Re: Pozor radar

Napisal/-a gaszajla So okt 11, 2014 4:47 pm

Narediš očiten prekršek in vsi so krivi samo ti ne.Če je 50 pol vozi pedeset.Al pa vozi 70 in plačaj.To je vsa pamet.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Pozor radar

Napisal/-a scoop So okt 11, 2014 5:01 pm

Pa sej ni napisal da ni kriv ?!?!? Sej ni napisal, da ne ve kolk je omejitev,... Napisal je, da je omejitev 50,... Prekoracil je pa za 16.... Vsega se zaveda,... Sedaj pa sprasuje, ce obstaja nacin, da se izogne placilu kazni,... Ka mu tle nekateri sitnarite da so vsi krivi, samo on ne,... pa zakaj ne uposteva,... Pa bla bla bla,... Pas mater,... Sej te mine odpirat teme,..
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Gaston
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr okt 08, 2014 7:10 pm

Re: Pozor radar

Napisal/-a Gaston Po okt 13, 2014 9:57 am

Delno se strinjam z vsemi, ki me pribijajo na križ. Red mora bit, čeprav slab in reda se je treba držat! Prav zato je to moj prvi prekršek v 36 letih kar vozim avtomobile. Ja, avtomobile vozim že vse od 1978, vsaj 30 krat sem že obvozil Zemljo in do sedaj nisem dobil niti listka za napačno parkiranje. Ali se lahko vi pohvalite s takšni bilanco? Torej: naj prvi vrže kamen vame, tisti…

Verjetno se bo tudi marsikdo strinjal z mano, da so omejitve na določenih odsekih zgolj in samo za pobiranje kazni. Te omejitve so popolnoma nepotrebne in nelogične. Ena takih sta Stanežiče in Medno. V Stanežičah je ena hiša ob cesti in je omejitev 50. Avstrijci bi dali omejitev vsaj 70. Medno je zlata jama za policijo. Ko končno prilezeš čez nadvoz, kjer si čakal ko cepec, za katerega veš da ga v naslednjih 10. morda 20. letih ne bodo sanirali, nas kolona 100.000 avtomobilov dnevno naleti na radar. To ni noben vzgojni ukrep, to je biznis, da bodo pokrivali luknje (pa ne na cesti) oz. kupovali nove avtomobile.

Kazen sama je zame še najmanjši problem. Točke tudi. Sprašujem se ali smo res takšne ovce, da lahko rapresivni organi delajo kar hočejo. Postavijo se na zasebno zemljišče, danes so bili na celo avtobusni postaji, tako da avtobus ni mogel pravilno ustaviti in nas slikajo brez opozorila po mili volji. Povsod, kjer so kamere morajo biti tudi opozorila o snemanju. Sam se sicer ne bom pritožil, ker se mi ne ljubi s tem ukvarjati, menim pa, da so ti dokazi pridobljeni na nezakonit način. En dober pravnik, morda informacijska poobaščenka bi tej samovolji kmalu naredila red.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Pozor radar

Napisal/-a tr00per Po okt 13, 2014 10:43 am

oh, avtobusna postajališča so jim kr priljubljena točka. Če pa je kontrola, te pa na postajališču hkraj potegne, da si dejansko v prekršku, ko traja postopek. Sicer pa ja, lepa statistika, sam vozim 7 let (sicer imam tudi že kar nekaj krogov okrog zemlje narejenih), pa sem že 3x bil zaradi hitrosti ustavljen+ 1x lisice, o katerih pa rajši nebi zgubljal besed, ker je bil cel dogodek tak, da se samo za glavo primeš... Sicer pa ja, dvomim, da se bo na tem področju kej zgodilo, bi mogu nek pravnik ali pa informacijska pooblaščenka (vsaj pod okriljem Pirc Musarjeve je bil to kr sposoben organ, sem bil z njimi zaradi nekih stvari z njimi v kontaktu) narest orenk jago, da bi se kej zgodilo.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Pozor radar

Napisal/-a abbe Po okt 13, 2014 12:59 pm

Gaston je napisal/-a:Delno se strinjam z vsemi, ki me pribijajo na križ. Red mora bit, čeprav slab in reda se je treba držat! Prav zato je to moj prvi prekršek v 36 letih kar vozim avtomobile. Ja, avtomobile vozim že vse od 1978, vsaj 30 krat sem že obvozil Zemljo in do sedaj nisem dobil niti listka za napačno parkiranje. Ali se lahko vi pohvalite s takšni bilanco? Torej: naj prvi vrže kamen vame, tisti…

Verjetno se bo tudi marsikdo strinjal z mano, da so omejitve na določenih odsekih zgolj in samo za pobiranje kazni. Te omejitve so popolnoma nepotrebne in nelogične. Ena takih sta Stanežiče in Medno. V Stanežičah je ena hiša ob cesti in je omejitev 50. Avstrijci bi dali omejitev vsaj 70. Medno je zlata jama za policijo. Ko končno prilezeš čez nadvoz, kjer si čakal ko cepec, za katerega veš da ga v naslednjih 10. morda 20. letih ne bodo sanirali, nas kolona 100.000 avtomobilov dnevno naleti na radar. To ni noben vzgojni ukrep, to je biznis, da bodo pokrivali luknje (pa ne na cesti) oz. kupovali nove avtomobile.

Kazen sama je zame še najmanjši problem. Točke tudi. Sprašujem se ali smo res takšne ovce, da lahko rapresivni organi delajo kar hočejo. Postavijo se na zasebno zemljišče, danes so bili na celo avtobusni postaji, tako da avtobus ni mogel pravilno ustaviti in nas slikajo brez opozorila po mili volji. Povsod, kjer so kamere morajo biti tudi opozorila o snemanju. Sam se sicer ne bom pritožil, ker se mi ne ljubi s tem ukvarjati, menim pa, da so ti dokazi pridobljeni na nezakonit način. En dober pravnik, morda informacijska poobaščenka bi tej samovolji kmalu naredila red.


pohvalna ta tvoja statistika.
mene bolj zanim kaj se je zalomilo da si omejitev spregledal,oz zakaj si vozil prehitro?
Ni vse res kar napišem
 
belkaena
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So nov 11, 2006 7:49 pm

Re: Pozor radar

Napisal/-a belkaena Po okt 13, 2014 3:06 pm

A dej dej, prvi prekršek. Prvič so te dobili raje povej. Jaz tudi nimam prekrškov pa jih naredim vsak dan na poti v službo 20 verjetno.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov