Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
student123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po maj 21, 2012 12:11 am

kasko totalka

Napisal/-a student123 Po nov 03, 2014 11:09 pm

domaci leta 2012 kupili novo vozilo v avtohisi s polno opremo, ga zavaroval polni kasko, sedaj razbili (ocenili so totalko, čeprav se meni ne zdi, je le sprednji del "razbit"...(ne vem koliko in kaj točno a zgleda le "Plastika"... itd... ampak ok ...zavarovanje avtomobilskega kaska piše na zavarovalni polici 19.000€..(torej zavaroval za polno vrednost vozila).... na servisu so ocenili totalko, ocenili vozilo po eurotaksu, in ponudili 5.000€ ter da obdržim vozilo....?? ne vem a se mi zdi da me skušajo nat***gnit... ima kdo kak nasvet kako te zadeve potekajo, se lahko pritožim ipd???
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: kasko totalka

Napisal/-a tr00per Po nov 03, 2014 11:25 pm

kakšen pa je prišel predračun popravila na servisu? Iz napisanega bolj težko razberemo, ali te želijo nategnit ali ne. V praksi se sicer pogosto prva ponudba za odškodnino izkaže kot prenizka in je potem potrebna pritožba, v drugo pa je načeloma ponujena nekoliko boljša vsota, ki je po navadi vsaj približno ustrezno. V tvojem primeru pa tega ne moremo vedeti.
 
student123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po maj 21, 2012 12:11 am

Re: kasko totalka

Napisal/-a student123 Po nov 03, 2014 11:42 pm

predračun popravila je prišel več kot 10.000€.....
a lahko jaz vzamem teh ponujenih 5.000€ in odpeljem avto, ga peljem in "sam" popravim.. napišem pritožbo in dobim še "preostali" ugotovljeni premalo izplačan znesek? .. mislim se ne bom zaj**al če vzemem ponujeni denar in odpeljem vozilo?
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: kasko totalka

Napisal/-a tr00per To nov 04, 2014 12:06 am

Aha, tako je to. Hja, lahko tako narediš, da vzameš denar in sam popravljaš, njim je popolnoma vseeno, kaj ti potem z avtom in denarjem narediš. Lahko pa malo preiščeš forum in boš našel še kaj na to temo; pozanimaj se, kako so tisti, ki so pisali pritožbe in uspeli pridobiti večjo odškodnino, to storili.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: kasko totalka

Napisal/-a DePalmo To nov 04, 2014 1:25 am

Sicer so v igri večje vsote s katerimi sem imel opravka, ampak jaz sem (skoraj) vedno podal pritožbo in dobil drugo ponudbo bolj ugodno, ampak dvomim da ti bojo dodali še 5000 evrov.

V tem primeru bi jim lepo povedal da hočeš avto tak kot je bil prej in je njihov problem kaj in kako bojo naredili - ali popravili ali izplačali vrednost da kupiš enakovreden avto. Lahko pa tudi povprašaš kakšnega odvetnika kako točno je s tem.

Ponudba se mi zdi občutno premajhna, sicer pa nevem za kater avto se gre ter vrednost po eurotaksu (večina nažalost zgubi veliko vrednosti v prvih parih letih). Jaz sem ponavadi dobil kar dobro ponudbo.

EDIT: Sicer je pa tole tema za pravne nasvete in ne za popravila.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: kasko totalka

Napisal/-a lisko To nov 04, 2014 9:41 pm

Težko je sodit po napisanem...
Niti ne vemo za kako vozilo se gre in nič. Dokler ne bo teh podatkov ( tudi kake slike) potem ne bo pravih odgovorov.
Povem lahko samo za svoj primer:
Avto: clio MK2 PH2 letnik 2003. Vrednost po eurotaksu 1400-1600 eur ( ja razmak imajo oz. zgornjo in spodnjo mejo). Poškodovana so bila prednja vrata ( udrta ampak na mestu....odpirala in zapirala so se normalno) pošobane letvice in pošobana zadnja vrata ter bok ( samo praske nič udrto).
Zavarovalnica je dala nove dele in špricanje celega levega boka in nove letvice. Po njihovig izračunih bi to zneslo 1300 eur. In logično avto je bil ocenjen totalka. Čez teden dni sem dobil ponudbo iz zavarovalnice malo čez 900 eur. Vzel denar, poiskal dobrega domačega kleparja, ki je zadevo saniral za 350 eur in nardil zelo solidno.

Tako da pozanimaj se koliko bi prišlo popravilo na original servisu in koliko kje pri kakem domačem mojstru.

Za kater avto je sploh govora?

Oni dejansko ocenijo vrednost vozila ( sedaj ko je razbit) in prištejejo vrednost popravila. In če to presega vrednost po eurotaksu....to pomeni totalka. In če praviš da ni razbit dosti...( recimo sedaj vredenj 10 tisoč) po eurotaksu pa je ocenjen na 14500...popravila pa je 5 tisoč....to pomen končno cifro 15 tisoč 500. Kar pa je več kot je vredenj ( po eurotaksu se gleda vedno) in je zato totalka....
Avto ti ostane (10 tisoč) in dobiš denar 5 (tisoč) ...za njih zadeva zaključena.
Primer sem podal na pamet. Realnost pa je spet drugo...ampak tako so zadeve...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: kasko totalka

Napisal/-a adis Sr nov 05, 2014 8:58 am

student123 je napisal/-a:domaci leta 2012 kupili novo vozilo v avtohisi s polno opremo, ga zavaroval polni kasko, sedaj razbili (ocenili so totalko, čeprav se meni ne zdi, je le sprednji del "razbit"...(ne vem koliko in kaj točno a zgleda le "Plastika"... itd... ampak ok ...zavarovanje avtomobilskega kaska piše na zavarovalni polici 19.000€..(torej zavaroval za polno vrednost vozila).... na servisu so ocenili totalko, ocenili vozilo po eurotaksu, in ponudili 5.000€ ter da obdržim vozilo....?? ne vem a se mi zdi da me skušajo nat***gnit... ima kdo kak nasvet kako te zadeve potekajo, se lahko pritožim ipd???


:lol:

kako je pa ta sestavek spisan, da te srat prime :lol:

domači kupili, zavaroval, obdržim..... itd...
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: kasko totalka

Napisal/-a .com Če nov 06, 2014 8:04 pm

adis je napisal/-a:
student123 je napisal/-a:domaci leta 2012 kupili novo vozilo v avtohisi s polno opremo, ga zavaroval polni kasko, sedaj razbili (ocenili so totalko, čeprav se meni ne zdi, je le sprednji del "razbit"...(ne vem koliko in kaj točno a zgleda le "Plastika"... itd... ampak ok ...zavarovanje avtomobilskega kaska piše na zavarovalni polici 19.000€..(torej zavaroval za polno vrednost vozila).... na servisu so ocenili totalko, ocenili vozilo po eurotaksu, in ponudili 5.000€ ter da obdržim vozilo....?? ne vem a se mi zdi da me skušajo nat***gnit... ima kdo kak nasvet kako te zadeve potekajo, se lahko pritožim ipd???


:lol:

kako je pa ta sestavek spisan, da te srat prime :lol:

domači kupili, zavaroval, obdržim..... itd...


že nick pove dosti: študent... zgleda iz FDVja ali FILOfaksa
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: kasko totalka

Napisal/-a thunderbolt Pe nov 07, 2014 10:15 am

.com je napisal/-a:že nick pove dosti: študent... zgleda iz FDVja ali FILOfaksa


Totalno offtopic, ampak ne morem mimo: kar se slovnice tiče in nasploh smisla za pisanje, so diplome naravoslovnih smeri daleč za družboslovnimi (lahko preverljivo dejstvo).

disklejmer: nisem študiral ne na fdv, niti na filofaksu.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: kasko totalka

Napisal/-a f.taunus Pe nov 07, 2014 6:58 pm

Glede na višino škode ne gre samo za ekonomsko totalko, ampak uničeno vozilo, ki niti ni primerno da sevrne v promet. Glede na znesek bi rekel, da gre celo za zamenjavo šasije (za vozilo nove vrednosti 20000eur le šasija stane cca. 6000eur.).
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: kasko totalka

Napisal/-a Suicidal So nov 08, 2014 1:23 am

.com je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
student123 je napisal/-a:domaci leta 2012 kupili novo vozilo v avtohisi s polno opremo, ga zavaroval polni kasko, sedaj razbili (ocenili so totalko, čeprav se meni ne zdi, je le sprednji del "razbit"...(ne vem koliko in kaj točno a zgleda le "Plastika"... itd... ampak ok ...zavarovanje avtomobilskega kaska piše na zavarovalni polici 19.000€..(torej zavaroval za polno vrednost vozila).... na servisu so ocenili totalko, ocenili vozilo po eurotaksu, in ponudili 5.000€ ter da obdržim vozilo....?? ne vem a se mi zdi da me skušajo nat***gnit... ima kdo kak nasvet kako te zadeve potekajo, se lahko pritožim ipd???


:lol:

kako je pa ta sestavek spisan, da te srat prime :lol:

domači kupili, zavaroval, obdržim..... itd...


že nick pove dosti: študent... zgleda iz FDVja ali FILOfaksa

Se zavedaš, da je večina smeri na filofaksu jezikovnih? Med drugim je na FF tudi smer slovenščina. Bolj ali manj si sam sebe osmešu s tole izjavo. Sicer pa itak vedno pametujete podobno nepismeni, ki dokaj očitno ne poznate uporabe velike začetnice in ponavadi niste prestopili praga fakultete oz. kakšne resne univerzitetne ustanove.
Slika
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: kasko totalka

Napisal/-a HONDAsek So nov 08, 2014 11:37 am

Malo off, mene zanima če ima kje kdo spisano kakšno pritožbo za zavarovalnico za totalko, kajti kolega je imel prometno (ni kriv) avto so mu ocenili totalka, po njegovem in mojem so mu ga ocenili premalo, zato bi se rad pritožil, če jo ima kdo in je tako dober, bi prosil, če mi jo lahko pošlje na ZS.
HVALA :!:
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: kasko totalka

Napisal/-a .com So nov 08, 2014 11:51 am

Suicidal je napisal/-a:
.com je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
student123 je napisal/-a:domaci leta 2012 kupili novo vozilo v avtohisi s polno opremo, ga zavaroval polni kasko, sedaj razbili (ocenili so totalko, čeprav se meni ne zdi, je le sprednji del "razbit"...(ne vem koliko in kaj točno a zgleda le "Plastika"... itd... ampak ok ...zavarovanje avtomobilskega kaska piše na zavarovalni polici 19.000€..(torej zavaroval za polno vrednost vozila).... na servisu so ocenili totalko, ocenili vozilo po eurotaksu, in ponudili 5.000€ ter da obdržim vozilo....?? ne vem a se mi zdi da me skušajo nat***gnit... ima kdo kak nasvet kako te zadeve potekajo, se lahko pritožim ipd???


:lol:

kako je pa ta sestavek spisan, da te srat prime :lol:

domači kupili, zavaroval, obdržim..... itd...


že nick pove dosti: študent... zgleda iz FDVja ali FILOfaksa

Se zavedaš, da je večina smeri na filofaksu jezikovnih? Med drugim je na FF tudi smer slovenščina. Bolj ali manj si sam sebe osmešu s tole izjavo. Sicer pa itak vedno pametujete podobno nepismeni, ki dokaj očitno ne poznate uporabe velike začetnice in ponavadi niste prestopili praga fakultete oz. kakšne resne univerzitetne ustanove.


Poznam obe fakulteti, tudi veliko študentov je tam mojih vsaj znancev, če ne kolegov, prijateljev. In kjub temu, da je na filofaksu pedagogika in jezikovne smeri, je ravno ironija v tem, da ne znajo niti pisat, niti se pravilno izražat. Jaz pa sem absolvent arhitekture v Lj. Dovolj dobro zate?
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: kasko totalka

Napisal/-a Suicidal Ne nov 09, 2014 1:08 am

Super. Ni pa potrebno vedno vse v isti koš metat ;). Debile najdeš na vseh faksih, dobro, da jih je z vsakim višjim letnikom manj. Ironija je drugače tudi to, da ko boš spisal diplomo oz. magisterij, jo/ga boš dal lektorirat osebi, ki je doštudirala na FF ;)
Slika
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: kasko totalka

Napisal/-a marjan novak Ne nov 09, 2014 1:29 pm

Pred dolgimi leti sem imel nesrečo, ne po svoji krivdi. Imel sem AO zavarovanje.
Razbitino sem dal v oglas, kjer sem v nekaj dneh dobil precej ponudb s strani preprodajalcev (kleparjev).
Glede na njihove ponudbe sem nekako določil zgornjo realno ceno, ki bi jo dobil. Avto je bil hitro prodan, od zavarovalnice pa sem vzel prvo ponudbo.
Imel sem to srečo, da je skupni znesek, ki sem ga dobil, presegal realno vrednost avta v brezhibnem stanju.

Nekaj sreče je treba imeti, pogoj pa je, da spada avto v tisto kategorijo, ki gre hitro v promet.

LP

Glede pismenosti na tem forumu tudi jaz izražam slabo mnenje.
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: kasko totalka

Napisal/-a blaz2013 Ne nov 09, 2014 3:28 pm

.com je napisal/-a:Poznam obe fakulteti, tudi veliko študentov je tam mojih vsaj znancev, če ne kolegov, prijateljev. In kjub temu, da je na filofaksu pedagogika in jezikovne smeri, je ravno ironija v tem, da ne znajo niti pisat, niti se pravilno izražat. Jaz pa sem absolvent arhitekture v Lj. Dovolj dobro zate?


Čeprav nima čisto nobene povezave z temo, bom tudi jaz nekaj napisal. Nočem žaliti nikogar ampak žalostno je da tako stigmatiziraš katerokoli slovensko fakulteto, tako filo faks kot tudi FDV. In kot bodoči intelektualec je to še bolj žalostno. Jaz sem proti koncu študija medicine pa kaj, bomo tekmovali kdo ima ali bo mel višjo izobrazbo? To sem samo zato napisal, ker si njemu napisal bo dovolj da sem na arhitekturi.

Vsak ki konča 3-letno ali 4-letno srednjo šolo mora znati pisati in uporabljati ločila, velike začetnice, pravopis... Nima čisto nobene veze ali se po končani srednji šoli vpiše na pravo, medicino, strojništvo, filofaks ali pa gre takoj delat kot trgovec. In marsikdo je tukaj gor, ki ima končano "samo" triletno srednjo šolo pa čisto lepo piše in se izraža. Tisti, ki pa ne upoštevajo ločil in pišejo prosto po prešernu je pa verjetno kriva lenoba in čisto nič drugega. Že v osnovni šoli se spisi pišejo, prav tako v srednji(eseji) in še matura. Če pa je kdo zaključil 12 let šolanja in ne zna pisati je pa kriv šolski sistem že pred fakulteto in nihče drug, in ne meči v koš fakultet da so one krive. Ne pozabi, da tudi nas so naučili pisati in brati ljudje, ki izvirajo iz pedagoških in filofaksov, tako da ne pluvaj roke, ki te je naučila pisati in brati.

Ljudje so velikokrat leni in zato kracajo po forumih. Isto je z sms-i, e pošto etc. In mimogrede "ne bom", "ne vem",.... se je in se bo vedno pisalo narazen :D Ne pravim da bi se moralo pisati na forumih knjižni zborni jezik, vsekakor bi se pa lahko pisalo knjižni pogovorni jezik, to je manj stroga oblika zbornega jezika, vsekakor pa tu notri ne pašejo narečja ali pokrajinski jeziki. Če je pa avtomobilski forum se pa mora "oprostiti" žargon. :DDD
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: kasko totalka

Napisal/-a odprti clio Ne nov 09, 2014 7:46 pm

student123 je napisal/-a:domaci leta 2012 kupili novo vozilo v avtohisi s polno opremo, ga zavaroval polni kasko, sedaj razbili (ocenili so totalko, čeprav se meni ne zdi, je le sprednji del "razbit"...(ne vem koliko in kaj točno a zgleda le "Plastika"... itd... ampak ok ...zavarovanje avtomobilskega kaska piše na zavarovalni polici 19.000€..(torej zavaroval za polno vrednost vozila).... na servisu so ocenili totalko, ocenili vozilo po eurotaksu, in ponudili 5.000€ ter da obdržim vozilo....?? ne vem a se mi zdi da me skušajo nat***gnit... ima kdo kak nasvet kako te zadeve potekajo, se lahko pritožim ipd???


Osnova za izračun kasko premije je novonabavna vrednost vozila po eurotax-u (z dodatno opremo). Zaradi stavka "torej zavaroval za polno vrednost vozila" slutim, da malo narobe razumeš zadeve. Lotiva se tega malo bolj pogovorno - če je na polici kasko zavarovanja za izračun uporabljena druga (nižja) vrednost, kot je bila dejanska po ceniku, potem si upravičen do sorazmernega deleža oškodnine. Kaj to pomeni? Avtomobil je po ceniku 20.000 €, na polici pa je izbrana različica s ceno 15.000 €. Osnova za izračun znaša 3/4 "realne" osnove. V primeru škode, te tako pripada 3/4 ocenjene škode (če je škode za 3.000 €, si upravičen do izplačila v višini 2250 €.

Kdaj je vozilo ocenjeno kot totalka je zabeleženo v splošnih pogojih. Tam je tudi zabeleženo, kako se obračuna odškodnina (denimo eurotax - cena rešenih delov). Določene zavarovalnice pri nekaterih paketih tudi jamčijo za odkup razbitine. Na tebi je, da utemeljiš zakaj je ponudba 5.000 € prenizka. Z razbitino upravljaš po svoji presoji; lahko jo z izplačano odškodnino popraviš v zasebni režiji.

Torej, če odgovorim na tvoja vprašanja:
- da, lahko se pritožiš; pokliči zastopnika ali cenilca in vprašaj za postopek, lahko pa se oglasiš na izpostavi zavarovalnice, kjer ti bodo pojasnili postopek pritožbe;
- glede na napisano, ti ne bo znal nihče odgovoriti, ali te nasprotna stran skuša prinesti okoli; sebi v minus ne bo šel nihče.

Tvoja ocena je tu brezpredmetna, še toliko bolj, ker daješ vtis o splošnem nepoznavanju vašega avtomobila in zavarovalnih določil.

PS: "GIGO", če daš skope in pomanjkljive informacije, ne pričakuj ugodnih rezultatov.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov