Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Leasing - nakup rabljenega vozila

Napisal/-a MBtouran Sr nov 05, 2014 8:44 pm

Oce prodaja svoj avtomobil. Kupec kateri bo avto kupil ga bo kupil preko leasinga. Kupec pravi, da leasing hisa nakaze kupnino sele ko je le ta vpisana v prometno dovolenje. Meni je to nerazumljivo. Po mojem je dovolj podpisana kupoprodajna za namazilo kupnine, potem pa se naredi prepis vozila.

Razmisljam pravilno?
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Leasing - nakup rabljenega vozila

Napisal/-a a4 Sr nov 05, 2014 9:45 pm

ni v tem primeru kupec leasing hiša ?

prav tako bo lastnik leasing hiša. jaz bi se v tem primeru kot prodajalec pogovarjal z leasing hišo, oni pa potem z uporabnikom vozila o obrokih in obrestih


... upam da kaj pomaga ...
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Leasing - nakup rabljenega vozila

Napisal/-a MBtouran Sr nov 05, 2014 9:54 pm

leasing yisa je pooblastila kupca za podpis kupoprodajne in prepis. vendar bi kupnino nakazali potem ko bi bil izveden prepis na njih. po mojem je podpisana kupoprodajna pogodba osnova za izplacilo kupnine. ali?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Leasing - nakup rabljenega vozila

Napisal/-a esem Če nov 06, 2014 12:07 am

MBtouran je napisal/-a:...Meni je to nerazumljivo. Po mojem je dovolj podpisana kupoprodajna za namazilo kupnine, potem pa se naredi prepis vozila.
Razmisljam pravilno?

Tudi meni je nerazumljivo. Zdi se kot banalen nateg. Katera leasing hiša je to (vsaj v "pozor" drugim kupcem/prodajalcem) oz če tega slučajno ne želiš povedat - koliko je ta hiša kredibilna/zanesljiva? Vedo za to tudi ostali v lizing hiši ali je to domena le enega človeka?
Si videl pooblastilo? Je opremljeno s kakšnim notarjevim podpisom/žigom ali je to "na lepe oči" (kar vemo, kako se bo verjetno končalo.

V vsakem primeru bi oni to morali razumet in pristat na "normalno" pot - denar ob sklenitvi kp pogodbe in ne šele ob prepisu ( Lahko bi delali vse hkrati, a dvomim, da bo zraven "leasing agent" z gotovino, nakazilo pa se lahko stornira.). Vse ostalo je lahko oz verjetno nateg - zato pazi!
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Leasing - nakup rabljenega vozila

Napisal/-a MBtouran Če nov 06, 2014 6:24 am

Ne vem katera leasing hisa je to. morem vprasati oceta. no sem imel prav da je osnova kp pogodba, saj sem kupil ze nekaj avtomobilov in je vedno osnova bila kp za vse stvari.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov