Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Kresnička
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So nov 29, 2014 3:32 pm

Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a Kresnička So nov 29, 2014 3:48 pm

Pozdravljeni!

Imamo sledeči problem. Očetu in mami je crknil stari avto, zato sta po mojem mnenju prehitro skočila za prvo ponudbo in sedaj so problemi.
Hotela sta kupiti novo vozilo Kia Rio, čisto osnovno zadevo, vendar zaradi pokojnine zadeva 'ni šla skozi' (karkoli že to pomeni). V kolikor mi je znano, banka zahteva x znesek za preživetje (okoli 600€). Drugače nakup preko kreditiranja ali lizinga ni mogoč. Vsaj tako je bilo rečeno od drugih ponudnikov, pri katerih sta si še ogledovala nova vozila.
Da nadaljujem zgodbo. Torej novi Rio je odpadel, zato so ponudili na Kmagu rabljenega Riota. Oče je že pred tem plačal aro 200€, še preden je izvedel, da novega ne more dobiti (!!!). Prodajalec mu je prek telefona to povedal in mu predlagal rabljenega. Oče se je s tem strinjal.

Cena rabljenega Riota je 10.200€. Plačala sta polog v višini 1326€. Gratis so dodali še zimske pnevmatike, ter brezobrestno financiranje.
Vse lepo in prav, vendar je mesečni obrok 138€/84mesecev. Meni se je ta številka zdela nenormalno visoka za tako vrednost vozila. Če preračunamo, pride obrok dobrih 107€. Začeli smo brati podpisano pogodbo in opazili, da se št. šasije sploh ne ujema s tisto na vozilu in na pogodbi. Na pogodbi je navedena šasija novega vozila (tistega, ki je odpadel). Vsi obroki so preračunani na ceno novega, a prodali bi nam starega.

Kaj storiti? Ali je taka pogodba sploh veljavna, če se št. šasije ne ujema? Kam se lahko obrnemo?
Najraje bi vse skupaj preklicali (če se seveda da).
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a kamal So nov 29, 2014 5:18 pm

Kot lahko razberem ste avtomobil že prejeli. Po pogodbi morate dobiti tisto, kar je zapisano. Če se stranki ne strinjata in ne spoštujeta pogodbe, potem pa odvetniku in tožba. Taka pogodba bi bila lahko tudi nična, kar pomeni, da sploh ni sklenjena. Vse to pa ugotavlja sodišče.

Lahko pa zahtevate izpodbojnost ali relativno neveljavnost zaradi bistvene zmote. Kar odvetniku po nasvet potem pa obvestiti prodajalca.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Kresnička
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So nov 29, 2014 3:32 pm

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a Kresnička So nov 29, 2014 5:19 pm

Avta še nismo prejeli - pardon. Se opravičujem za pomanjkljiv podatek.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4314
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a RedBull™ So nov 29, 2014 5:23 pm

Najprej rešujte zadevo tam, kjer ste sklepali pogodbo...
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a thunderbolt So nov 29, 2014 5:31 pm

Zraven pogodbe ste dobili tudi nek kup papirjev - tisto ni za okras (kar meni večina), ampak za prebrat. Začnite pri tistem.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a IcEm4n So nov 29, 2014 5:32 pm

Kakšni so pa ostali podatki na pogodbi? Od novega al rabljenega?
Slika
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a kamal So nov 29, 2014 5:35 pm

Ja če pa še niste prejeli avtomobila potem pa pogodba še ni kršena in morate najprej to rešiti s prodajalcem.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
legendary
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To mar 25, 2014 10:49 pm

Re: Nakup rabljenga vozila - št.šasije se ne ujema

Napisal/-a legendary Sr feb 11, 2015 7:38 pm

Jaz bi pustil in na koncu zahteval avto, ki je naveden na pogodbi (št. šasije novega avtomobila). Verjetno bo sledil odstop od pogobe in poiščite drugega prodajalca, če vam je tukaj vse čudno in sumljivo.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov