Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a Daedalus Ne dec 07, 2014 11:17 pm

A ni sovoznik mišljeno za človeka, ki sedi na sovoznikovem sedežu? Mislim, da zadnji zici ne spadajo v kategorijo "sovoznik", ker potem bi bili tudi taksisti v (zelo pogostem) prekršku. No, poleg tega, da kot pijan človek sploh ne bi imel možnosti premika iz lokacije pitja. :mrgreen: Edino kot pešec je vseeno malo čudno, da bi te kar kaznovali. Sej ne, da pijanci ne delajo pi*darij s pešhondami, ampak no...nekje je pač treba potegniti črto humanosti.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a nebivedu Po dec 08, 2014 7:24 am

čare je napisal/-a:Po naših predpisih je potem treba pijanega kolega pahnit v nek graben do zjutraj da se strezne in ga potem nekako odvlečt domov??


Po naših predpisih mora biti pijana oseba na zadnjih sedežih in prepasana ter nikakor ne sme biti na sovoznikovem sedežu.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a TrijoAdijo Po dec 08, 2014 7:43 am

Se mi zdi, da ima tale štorija drugačen scenarij, kot nam je bilo predstavljeno. Čisto možen scenarij bi bil, da je se avtor teme peljal po cesti, policaj je skočil izza grmovja in ga ustavljal, avtor pa lepo junački mimo, do prve kafane, ven iz avta, pa čik v usta...itd...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a Daedalus Po dec 08, 2014 8:52 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Se mi zdi, da ima tale štorija drugačen scenarij, kot nam je bilo predstavljeno. Čisto možen scenarij bi bil, da je se avtor teme peljal po cesti, policaj je skočil izza grmovja in ga ustavljal, avtor pa lepo junački mimo, do prve kafane, ven iz avta, pa čik v usta...itd...


Tudi jaz imam tak filing...ker vseeno dvomim, da bi policaj tako "iskal" probleme, da bi "xy" (neglede na to ali ga imajo na piki ali ne) človeku u kafani, ki NAJ BI šel mimo njih, dal pihat. Sej je svašta kriplov tudi v plavih uniformah, ma...s tem že skoraj v lastno skledo pljuva...verjetno.

Kakšne probleme pa sploh lahko ima policaj kot izvajalec takšnih nelegalnih ukrepov (ne kakšnih hujših prekrškov v smislu ogrožanja drugih pri nenujni vožnji ipd.) - če se oškodovani odloči po pravni poti reševat? Verjetno je vse odvisno od nadrejenih na lokalnem nivoju (ergo, če se štekajo ni panike, če se ne se sprožijo postopki...)?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a TrijoAdijo Po dec 08, 2014 9:16 am

Ja, s takšnimi ukrepi policaj vsekakor pljuva v lastno skledo, ampak se je treba zavedat ene stvari: To pa je, da gre za tvojo besedo proti besedi uradne osebe. Že tu nimaš kaj drkat kot civil proti enem policaju, ker itak popušiš, če pa drkaš proti dvema, pa definitivno popušiš. Za dokazovanje svojega prav in da policaj/a popušta potrebuješ več prič na svoji strani.

Če pa policaj popuši, ga pa čakajo kakšni disciplinski postopki....in glede na stanje v policiji...nadrejeni (ne vsi..večina pa) komaj čakajo, da bojo enemu ali več svojim podrejenim zabil nož v hrbet.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a ThugBoy Po dec 08, 2014 1:57 pm

nebivedu je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Po naših predpisih je potem treba pijanega kolega pahnit v nek graben do zjutraj da se strezne in ga potem nekako odvlečt domov??


Po naših predpisih mora biti pijana oseba na zadnjih sedežih in prepasana ter nikakor ne sme biti na sovoznikovem sedežu.

če pa imaš avto z dvema sedežema, pa ga izgleda res lahko samo v grabn potisneš do jutra :)
še v kuferam ga nemoreš stlačit, ker je ponavadi zelo majhen v takih avtomobilih :D
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a StajercS Po dec 08, 2014 3:06 pm

Če se vsaj toliko normalno obnašaš, ali pa si tiho, ko te ustavi policaj, pa si kot sopotnik nažgan na prednjem sedežu, nebo nobenih problemov. Če si pa sam iščeš probleme, je pa potem druga zgodba. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a tr00per Po dec 08, 2014 6:10 pm

res je, preverjeno velikokrat, da ne težijo okol tega, samo, da je priseben. Zgodilo se mi je celo, da policaj ni napisal kazni za 3 pijane osebe na zadnjih sedežih, kljub temu, da nobena izmed njih ni bila privezana...
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a Daedalus Po dec 08, 2014 10:42 pm

Hja, to, da so neprivezani sicer sploh ni OK, ampak če je policaj človeški bo vedel, da pripravit pijance do tega, da se privežejo, ni lahko. Še nekatere trezne včasih komaj pripraviš do tega. :roll: In če je policaj človeški bo tudi zadovoljen, da ima družba treznega voznika in se bo verjetno tudi zaradi tega izogibal teženju/iskanju prekrškov. Treba se je zavedat, da je še vedno veliko dobrih policajev in nenazadnje se oni še predobro zavedajo posledic alkohola za volanom.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a tr00per Po dec 08, 2014 11:27 pm

točno tako! Veliko ljudi policaje kritizira, sam sem imel doo sedaj že kr nekaj srečanj z njimi, pa je bilo le eno "slabo"-ko sem na poljanski v ljubljani sredi dneva (se mi je v UKC mudilo) na radar priletel 64 in bil s strani dveh policistk obravnavan kot najhujši kriminalec, pa nisem zinil nič drugega kot dober dan in pa da sem odgovarjal na vprašanja (pač, ženske, pa mogoče jih je zmotil črn športni avto in notr roker z dolgo čupo, sej n vem)...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a ban To dec 09, 2014 7:39 am

tr00per je napisal/-a:točno tako! Veliko ljudi policaje kritizira, sam sem imel doo sedaj že kr nekaj srečanj z njimi, pa je bilo le eno "slabo"-ko sem na poljanski v ljubljani sredi dneva (se mi je v UKC mudilo) na radar priletel 64 in bil s strani dveh policistk obravnavan kot najhujši kriminalec, pa nisem zinil nič drugega kot dober dan in pa da sem odgovarjal na vprašanja (pač, ženske, pa mogoče jih je zmotil črn športni avto in notr roker z dolgo čupo, sej n vem)...

Po moje so te pa osvajale, pa ti tega nisi zaznal :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a a_sist To dec 09, 2014 10:29 am

ban je napisal/-a:
tr00per je napisal/-a:točno tako! Veliko ljudi policaje kritizira, sam sem imel doo sedaj že kr nekaj srečanj z njimi, pa je bilo le eno "slabo"-ko sem na poljanski v ljubljani sredi dneva (se mi je v UKC mudilo) na radar priletel 64 in bil s strani dveh policistk obravnavan kot najhujši kriminalec, pa nisem zinil nič drugega kot dober dan in pa da sem odgovarjal na vprašanja (pač, ženske, pa mogoče jih je zmotil črn športni avto in notr roker z dolgo čupo, sej n vem)...

Po moje so te pa osvajale, pa ti tega nisi zaznal :mrgreen:


x2 .. drugič ju za telefonsko vprašaj, pa bodo takoj boljš volje :D
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a ojnica To dec 09, 2014 9:24 pm

OFF: Nas so streznile samo astronomske kazni, pred 8 leti smo eni dirkal po cestah (izven naselja), eni še bolj, to je letel pr enih pa še pijan so bli, enkrat vozm ob 2 ponoč pa en pred mano vijugal tja in sem, sem sam molu, da nebi zapelov v prepad.

Od kar so te kazni, vozi dost oz. večina po predpisih...pa ne čsit 50,a mpak recimo 60...v lokalni oštariji so pijance vse polovil, eni majo 2 jurja kazni, eni 3-4 jurjev, se tud iz bajte ne upajo.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: KDAJ PIHAT

Napisal/-a Daedalus Sr dec 10, 2014 8:29 am

Sej, in potem se folk pi*di, ko se kazni povišajo. Ampak za tako nekulturen in sebičen narod kot smo mi očitno gre v glavo samo, če prej močno udari po žepu.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov