Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
siglavy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če dec 11, 2014 5:41 pm

težave s servisom

Napisal/-a siglavy Če dec 11, 2014 6:11 pm

Imam Korando 2,0,letnik 2011.Pred kakšnim letom in pol,je začel tresti pedal od sklopke in sicer v momentu oddvajanja,to je kadar pritisnem pedal.Čuti se tudi v prostem teku,če pritisneš rahlo z roko na pedal.Na servisu sem to povedal najmanj 3 krat v tem času,oni pa mi odgovarjajo,da to ni nič,enkrat da čutim vztrajnik,pred mesecem pa so na letnem servisu,ki je sicer drago zasoljen rekli ,da sploh ne trese,da je mojster sprobal avto.Torej sem po njihovem neumen jaz.Na sprejemu za servis pa mi je celo rekel,da imajo vsi Korandi isto.
Mislim,da so 2 krat zapisali mojo ugotovitev na delovni nalog,samo zadnjikrat pa je bilo pismeno ,da nič ne trese.Prej pa samo ustno odgovarjanje.
Bil sem na AMZS,ker sem dolga leta njihov član in bi človek pričakoval kakšno uslugo od njih,na pr.pregled vozila in nasvet v tem primeru,od njih pa nič,da se oni ne vtikajo v take zadeve in naj poiščem sodnega izvedenca.
Zadeva me že pošteno jezi,ker se delajo norca in vsi servisi gredo skozi ne,da bi v tem primeru kaj naredili.
Ker sem seznanjen s forumov in od drugih mehanikov ,kaj se lahko v sklopki naredi ob napredovanem stanju poškodbe delov sklopke me zadeva tudi skrbi.
Odločil sem se ,da grem tokrat na servis in jim povem,da jih bom v tem primeru tresenja sklopke moral pač tožiti.Tudi sicer so na servisu dokaj malomarni.dogaja se ,da ob zamenjavi dobim že odrgnjen blatnik ali pa celo novo ogledalo z napisom v arabščini,itd.Sicer pa sem z avtom zadovoljen.

Prosim za kakršen koli nasvet,pravzaprav ob takem kršenju človekovih pravic in norčevanju iz strank,ki sicer pošteno plačajo vsako storitev.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: težave s servisom

Napisal/-a darkside So dec 13, 2014 1:06 pm

Mene zanima kaj bi na drugem servisu rekli. Probaj peljati še kam drugam.
 
siglavy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če dec 11, 2014 5:41 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a siglavy Pe dec 26, 2014 9:53 am

Moram povedati,kako se je ta zgodba končala(ali pa se še ni?)Bil sem na servisu in jim povedal tako,kot se napovedal.Prišel je veliki mojster in mi rekel,da te znamke avtomobili vsi tresejo,ko rahlo pritisneš na pedal od sklopke.Res,sem z roko pritisnil kakšne 3 cm globoko na pedal sklopke pri prostem teku in to pri novem Korandu in prav zares je tudi pri tem treslo.Nismo pa novega probali med vožnjo.Nisem še popolnoma potolažen,ne vem ali so me spet okrog prinesli.Bom pa res šel na kakšen drug servis,samo težavo vidim v tem,da je malo servisov za te avtomobile in,da imajo običajno vso zgodovino avta na računalniku.Ne vem pa ,če so med seboj povezani.
Tako se je zadeva zaenkrat končala,me še vedno pustila v dvomu ,saj drugi naključni mehaniki ali dolgoletni šoferji pravijo,da to ni normalno.Pri mojih skoraj 70 letih sem imel kar precej avtomobilov,vendar pri nobenem ni bilo takih težav.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a domen90 So dec 27, 2014 3:18 pm

Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov. Če tudi na novem tako trese, potem ne vem kaj bi pravzaprav rad? Da samo zate na novo skonstruirajo vztrajnik? Če te tako moti, prodaj avto in kupi drugega, ki takšnih problemov ne bo imel.
Slika
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a yashica So dec 27, 2014 3:58 pm

domen90 je napisal/-a:Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov.


SsangYong in omenjeni "Korea Can Do" nima nič s kitajsko.

Naj bo neka cenena gajbica ali super duper premium izdelek, kvarita se lahko oba. Konstrukcijske, mehanske in ostale napake su možne praktično pri vseh.

Tak odgovor ni na mestu... znamka še ne izbriše težav :|
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a Nikola_Tesla So dec 27, 2014 7:13 pm

siglavy je napisal/-a:Tudi sicer so na servisu dokaj malomarni.dogaja se ,da ob zamenjavi dobim že odrgnjen blatnik ali pa celo novo ogledalo z napisom v arabščini,itd.



Tole tudi sam ugotavljam da ne pazijo ... ali taktično nočejo (računajo na morebitno ličarsko popravilo) oz. se jim ne da.

Lp.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a ajatola Ne dec 28, 2014 7:09 am

Nikoli ne bom razumel ljudi,ki vztrajno kljub negativnim izkušnjam kupujejo nove avte.V mladosti sem tudi sam bil takšen.Opeklo me je nekajkrat.Nikoli nisem imel miru kljub novim avtom.Sedaj se pa vozim z 15 let starim bmw brez ene napakice.Višji razred za razmeroma malo denarja.Vožnja užitek in poceni.
Prodaj takšen avto in se reši.Škoda živcev in zdravja.Pooblaščenci ne znajo skoraj nič popravit .Samo ogibali se bodo.Iztožil jih ne boš,ker bo vse prej zastaralo kot pride do rešitve.Tudi,če jih iztožiš,da morajo napako popravit,je ne bodo,ker je že v osnovi avtomobila napaka.Denarja pa tudi nikoli ne vrnejo.
Sklopka nima kaj trest,to ti prodajajo meglo.Isto so meni na enem novem fiatu pri kateremu je tulilo v menjalniku.Ampak glasno tulilo in so rekli,da je to normalno.Po desetih letih je tuljenje izginilo ampak grenak priokus je ostal.
Zadnjič spremenil ajatola, dne Ne dec 28, 2014 7:13 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: težave s servisom

Napisal/-a abbe Ne dec 28, 2014 12:48 pm

domen90 je napisal/-a:Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov. Če tudi na novem tako trese, potem ne vem kaj bi pravzaprav rad? Da samo zate na novo skonstruirajo vztrajnik? Če te tako moti, prodaj avto in kupi drugega, ki takšnih problemov ne bo imel.


a kao pr bmw-ju te pa ko kralja sprejmejo al kaj?
tm so še bol nesramni kokr pa ker kol drugje.ker bmw kao ne crkne nkol..pa nč se ne pokvar..
Ni vse res kar napišem
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a čare Ne dec 28, 2014 1:00 pm

A BMW??? Hahahahaha.Starga moraš pol zamenjat da je OK,pri novem so pa tud težave.Mam enga doma pa to sprot ne moreš popravit.Zrihtaš eno začne crkovat drugo pa je avto drugače čist OK za pogledat,ni že na zunaj en sekret.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a ajatola Ne dec 28, 2014 3:04 pm

Jaz imam kar dobre izkušnje z bmw.Stari 530 dA nezahteven in izredno miren za vozit.Natančna izdelava ,po toliko leti popolnoma nič razmajan.Crknlo je le tisto,kar crkuje na vseh avtih.Kakšna abs centrala in nekaj malenkosti.Podvozje odlično.Pleh kot,da je star eno leto,brez pikice rje.Ja in turbino sem obnovil,ker je žvižgala.To itak piska na nekaterih znamkah že od novega.Dize sem čistil,ker sem dobil iz ene bencinske neko sranje v nafti,drugače niso nič znucane.Ni bilo kaj menjat na njih.
Imam tudi e61 ,kupljen z 170 tisoč km,520dA.Sedaj ima 280 tisoč.Popravilo v teh 110 tisoč kilometrih en končnik in nosilec menjalnika,pregibna cev na izpuhu in to bi bilo vse.
Kakšni so pa popolnoma novi ne vem.
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a domen90 Ne dec 28, 2014 8:31 pm

yashica je napisal/-a:
domen90 je napisal/-a:Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov.


SsangYong in omenjeni "Korea Can Do" nima nič s kitajsko.

Naj bo neka cenena gajbica ali super duper premium izdelek, kvarita se lahko oba. Konstrukcijske, mehanske in ostale napake su možne praktično pri vseh.

Tak odgovor ni na mestu... znamka še ne izbriše težav :|


Izhajam iz njegove trditve, da tudi na novih avtomobilih trese pedalo za sklopko. Dejansko je zadeva potem rešljiva tako, da kupiš drug avto. Kakšnega? Po želji. Odgovor je še kako na mestu.

abbe je napisal/-a:
domen90 je napisal/-a:Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov. Če tudi na novem tako trese, potem ne vem kaj bi pravzaprav rad? Da samo zate na novo skonstruirajo vztrajnik? Če te tako moti, prodaj avto in kupi drugega, ki takšnih problemov ne bo imel.


a kao pr bmw-ju te pa ko kralja sprejmejo al kaj?
tm so še bol nesramni kokr pa ker kol drugje.ker bmw kao ne crkne nkol..pa nč se ne pokvar..


Kaj ima veze BMW? Zato, ker si videl moj avtar, sklepaš, da ga kujem v zvezde? Potem si bolj kratke pameti. Niso ravno biser v kvaliteti, vendar vsaj pri novih nič ne trese ... Na Avto Aktivu pa do mene nikoli nihče ni bil nesramen, če imaš take težave, potem se raje vprašaj, da ni s tabo kaj narobe. Glede na to kakšne komentarje pišeš in da greš takoj na nož, že vidim, v čem je problem.
Slika
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: težave s servisom

Napisal/-a abbe Ne dec 28, 2014 8:43 pm

domen90 je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:
domen90 je napisal/-a:Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov.


SsangYong in omenjeni "Korea Can Do" nima nič s kitajsko.

Naj bo neka cenena gajbica ali super duper premium izdelek, kvarita se lahko oba. Konstrukcijske, mehanske in ostale napake su možne praktično pri vseh.

Tak odgovor ni na mestu... znamka še ne izbriše težav :|


Izhajam iz njegove trditve, da tudi na novih avtomobilih trese pedalo za sklopko. Dejansko je zadeva potem rešljiva tako, da kupiš drug avto. Kakšnega? Po želji. Odgovor je še kako na mestu.

abbe je napisal/-a:
domen90 je napisal/-a:Ne kupuj kitajskih j**c, pa ne boš imel teh problemov. Če tudi na novem tako trese, potem ne vem kaj bi pravzaprav rad? Da samo zate na novo skonstruirajo vztrajnik? Če te tako moti, prodaj avto in kupi drugega, ki takšnih problemov ne bo imel.


a kao pr bmw-ju te pa ko kralja sprejmejo al kaj?
tm so še bol nesramni kokr pa ker kol drugje.ker bmw kao ne crkne nkol..pa nč se ne pokvar..


Kaj ima veze BMW? Zato, ker si videl moj avtar, sklepaš, da ga kujem v zvezde? Potem si bolj kratke pameti. Niso ravno biser v kvaliteti, vendar vsaj pri novih nič ne trese ... Na Avto Aktivu pa do mene nikoli nihče ni bil nesramen, če imaš take težave, potem se raje vprašaj, da ni s tabo kaj narobe. Glede na to kakšne komentarje pišeš in da greš takoj na nož, že vidim, v čem je problem.


ni z namo nič narobe,brez skrbi. tut sam si lastim bmw-ja (že drugega) tko da tut z znamnko ni povezan nič.
zmotil me je ker si napisal kitajska j***a. kokr češ da evropskim avtom se nepake ne dogajajo.oz so brezhibna ko pridejo iz fabrke vn...
a polovica delov je narejenih ravno na kitajskem.
tko da kdo je kle kratke pameti pa kdo gre na nož,se moraš ti vprašat.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a domen90 Ne dec 28, 2014 10:59 pm

abbe je napisal/-a:ni z namo nič narobe,brez skrbi. tut sam si lastim bmw-ja (že drugega) tko da tut z znamnko ni povezan nič.
zmotil me je ker si napisal kitajska j***a. kokr češ da evropskim avtom se nepake ne dogajajo.oz so brezhibna ko pridejo iz fabrke vn...
a polovica delov je narejenih ravno na kitajskem.
tko da kdo je kle kratke pameti pa kdo gre na nož,se moraš ti vprašat.


Preden nadaljuješ s pisanjem v takšnem stilu, se pozanimaj, kaj voziš - beri: preveri kje izdelujejo vztrajnike ter sklopke za BMW (LUK in SACHS). Stereotipov ter posploševanj pa kot argument proti meni ne boš uporabljal.
Slika
 
siglavy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Če dec 11, 2014 5:41 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a siglavy Če jan 01, 2015 10:56 am

Pravzaprav se zahvaljujem vsem skupaj za odgovore in mnenja.Vsak ima pravico do svojega mišljenja,dokler ne pride do žalitev,čemur pa nasprotujem.Glede Koranda,oziroma firme Ssangyong pa toliko:mašina Koranda je nova in je narejena skupaj z mercedesovo tehnologijo v Avtriji.Ima kar 175 KS in lahko pelje prikolice do 2 t.Kaj je vse zmožen ta "terenec" pa lahko vidite na you tubu,na pr.na ruskih brezpotjih. Ta korejska firma je ena izmed 4 največjih in naj bi že v 6o letih delali džipe za ameriško vojsko.Prav ima tisti,ki je rekel,da je mnogo delov za evropske avtomobile iz Kitajske ozioma Azije.Tako stojita Oplova tovarna v Koreji nasproti Chevrolejeve in znano je da so mnoge mašine po različnih znamkah avtomobilov iste,da o drugih delih ne govorim.
Mislim,da je problem Ssangyonga v Sloveniji,da ga prodaja Kia,katera se mi ne zdi prav zelo zainteresirana za te druge ,ob sicer množični poplavi Kiinih modelov.
S svojim vprašanjem pa sem pravzaprav hotel opozoriti na brezpravje kupcev ob okvarah avtomobilov in norčevanje bivših prodajalcev,ki so ti tak avto pred časom z velikim pompom prodali.Popust pa kljuka zastonj in drugo.
Kupec bi moral ob sebi ob vsem tem imeti kar sodnega izvedenca,posebno,če ni niti pokukal v garancijsko pogodbo.Tako sem sam ob trditvi servisa,da sklopka ne pride pod garancijo ugotovil,da to drži samo za lamelo sklopke,Takoj po tem pa je tresenje postalo "normala" pri vseh teh znamkah.
No naj bo kakorkoli,sedaj bom pisal o problemu,o katerem trdi servis tudi predstavniku SSangyonga za Evropo.Psi pač lajajo ,karavana pa gre dalje.Vam vsem skupaj pa želim srečno 2015.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: težave s servisom

Napisal/-a darkside Če jan 01, 2015 11:33 am

Itak. V Avto fokusu sem prebral (par številk nazaj) da bi naj nemci, francozi in korejci imeli vpoklic zaradi varnostnih pasov. Dobili so jih iz iste firme in istega traka.

V eni številki sem tudi prebral, da Slovenci izdelujemo luči za večino avtov, ki se prodajajo.

Se pa deli dobijo v isti firmi pa ni važno ali kupiš nemca ali italijana. Edina razlika je v marži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: težave s servisom

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jan 01, 2015 12:11 pm

jaz sem bil na testni vožnji Peugeota 3008 1.6 Hdi in ko stisneš do konca čutiš mašino, malo trese sklopko in prodajalec mi je reku da dela to pri vseh.... mislim HALO ? sem rekel samo adijo, če znajo vsi ostali proizvajalci to odpravit oni pa ne, je to njihov problem.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov