Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a eljuero To jan 06, 2015 8:45 pm

Imel sem prometno nesrečo v Avstriji. Povzročitelj ima zavarovano odgovornost pri zavarovalnici Zűrich.
Cenilec od pooblaščene zavarovalnice pri nas straši z ekonomsko totalko, če vrednost popravila preseže 70% eurotax vrednosti.
Ima kdo izkušnjo z avstrijsko zakonodajo in prakso njihovih zavarovalnic?
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a čare To jan 06, 2015 8:57 pm

Saj pri nas je isto.Avto po eurotaxu vreden jurja,škode za 700€= ekonomska totalka in dobiš izplačanih nekih 500€,se pritožiš dobiš kak euro več in potem s tem denarjem rihtaš avto al pa se zjočeš,če maš nek ničvreden stroj za katerega so deli dragi in težko dostopni.Ja tako je to na žalost.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a eljuero To jan 06, 2015 9:24 pm

Pri nas vem ja, sploh, če kasko, ampak kako je pri Avstrijcih. Škoda gre po njihovem pravu. Cenilec ni vedel oz. je pavšalno omenjal 4. evropsko direktivo, ki pa ne omenja nobene ekonomske totalke, ampak samo asistenco domače zavarovalnice.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a uros11 To jan 06, 2015 9:33 pm

Zavarovalne pogoje je treba pogledat. Sicer pa je totalka stvar kaska, stvar obveznega zavarovanja pa je, da ti spravijo avto v stanje pred poškodbo ali pa nabavijo enako vozilo. Totalka je nateg, če ti jo vturijo v obvezno zavarovanje. Kot je razumeti, te nategujejo s totalko, ki nima veze s kaskom.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a eljuero To jan 06, 2015 9:50 pm

Se strinjam v celoti, ampak me vseeno malo skrbijo trde buče. Če ne gre iz lastnega kaska, potem nisi podpisal nobenih njihovih pogojev. Je pa pomirjajoče slišati enaka mnenja.

Kako pa je kaj z nadomestnim vozilom? Zdaj sem se šlepal nekaj dni s sposojenimi avti, od danes ga rentam, ker pač partnerka potrebuje avto nujno za službo (kot potne stroške ima obračunano kilometrino). Avto bi naj bil jutri dodatno pogledan od cenilca, ker pa gre za tujo zavarovalnico je vprašanje, kdaj bo njihov žegenj. Kako je torej z nadomestnim vozilom v tem času do popravila? Pametna pooblaščena zavarovalnica me seveda pošilja na črpanje avta iz moje kasko police. Sej v skrajni sili bom, ker itak ni malusa za to, ampak izgubim pa popust pri zavarovanju naslednje leto, če je na moji polici strošek.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a LukL To jan 06, 2015 10:38 pm

koliko je pa avto vreden in pa seveda star (ko je bil avto še cel)
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a eljuero To jan 06, 2015 11:16 pm

na zavarovalnici je rekel, da po evrotaxu okrog 5600, čeprav mislim, da bi bila tržna cena vsaj jurja višja. honda jazz, 2009 letnik.

sem pa našel podatek, kako imajo to v nemčiji
130%-Grenze
Die Versicherung ersetzt die Reparaturkosten nur dann, wenn sie nicht mehr als 30% über dem Wiederbeschaffungswert des Fahrzeugs im Zeitpunkt des Unfalls liegen. Wenn die Reparaturkosten diese Grenze übersteigen, liegt ein sogenannter “wirtschaftlicher Totalschaden” vor, d. h. eine Reparatur ist wirtschaftlich sinnlos. Die Versicherungen ersetzen Ihnen dann nur den Wiederbeschaffungswert des Fahrzeugs (ggf. abzüglich des Restwerts).
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a čare Sr jan 07, 2015 7:15 am

Tržna cena pri takem avtu nima nekega vpliva. Ja kok je pa sesut?
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Re: Totalka - praksa tujih zavarovalnic ???

Napisal/-a eljuero Sr jan 07, 2015 9:30 am

Nazven potrebna menjava obeh odbijačev, havbe in 5. vrat. Nekaj je tudi moralo zamakniti od zadaj, ker so zmrdana ena zadnja vrata. So ga razstavili in se čaka na dodatno cenitev. Napoved pa ni dobra, ker je baje znotraj bolj fasal, kot je zgledalo od zunaj. Ampak pri vožnji, tudi pri AC hitrosti, ni bilo nič čutiti, da bi bilo kaj narobe s podvozjem ali s karoserijo. Zato mi je še toliko bolj žal zanj, če bi ga moral menjati z kakšno jajco.
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov