Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
jozekuch
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr jan 02, 2008 7:44 pm

(NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a jozekuch So jan 31, 2015 1:01 am

Policija trdi:
17.7.2013 so me z laserskim radarjem (brez fotografije vozila in reg.tablice) izmerili 68 km/h. Omejitev 50. Jaz sem ušel. Policist, ki me je ustavljal si je zapomnil reg.št. Policija me je lovila, a me ni izsledila.
Jaz:
omenjenega dne ne jaz ne moje vozilo ni bilo na omenjeni lokaciji. Gre za pomoto.
(Nimam prič in ne alibija, ne zame, ne za vozilo.)

Po pritožbi itd. sem prejel sodbo v imenu ljudstva Okrajnega sodišča.
Plačati moram kazen in stroške postopka. Ker, nisem podal ustreznih dokazov in ne ustrezno predlagal izvedbe ustreznega dokaznega postopka.

Pravni pouk: Zoper to sodbo pritožba ni dovoljena.

Sodnik je popolnoma sledil navedbam policistov in v ničemer ni podvomil v njune navedbe, glede reg.št. in tipa vozila, čeprav iz zapisnika izhaja, da sta policista sredi belega dne neuspešno zasledovala in poizskušala izslediti »pobeglo« vozilo (z motorjem 1,1 L).
Kaj naj storim? Ali imam še kakšno pravno sredstvo? Od prevzema sodbe je minilo 9 dni.
Hvala in dob'r dan.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a f.taunus So jan 31, 2015 10:40 am

Nimam prič in ne alibija. Bullshit, gremo dalje ...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a INFINITI So jan 31, 2015 11:01 am

Kar lahko storiš je to, da upravičeno popušiš kazen za svoje dejanje. ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a pskoda So jan 31, 2015 12:09 pm

Priče pa ja ni težko dobit, če imaš vsaj nekaj kolegov, svojcev,....
Lp
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a scoop So jan 31, 2015 12:12 pm

Tezko bo sodnico spravil v dvome glede policijskega pricanja, ces da ni vidu pravilno tablic pri tako nizki hitrosti?... Ne delaj si dodatnih stroskov,... Placaj in pozabi,...

P.S. Zakaj si pa sploh pobegnil pri tako nizki prekoracitvi?... Si vsaj profitiral,... ?
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a pskoda So jan 31, 2015 12:18 pm

Ponavadi spizdijo zato, ker se ustrašijo in ne razmišlajo trezno v tistem trenutku ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am
 
eUros
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne avg 15, 2010 10:33 am

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a eUros So jan 31, 2015 1:15 pm

Po pritožbi itd. sem prejel sodbo v imenu ljudstva Okrajnega sodišča.
Plačati moram kazen in stroške postopka. Ker, nisem podal ustreznih dokazov in ne ustrezno predlagal izvedbe ustreznega dokaznega postopka.


Eno vprašanje. Zakaj pa policija ne dokazuje, da si bil to res ti na tistem mestu in ob tistem času. Sej se gre za njihovo korist (oni pokasirajo).
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a scoop So jan 31, 2015 1:28 pm

Lej,... Podobna zadeva je, ko te policist kaznuje ker te je videl neprivezanega,... Ti si se pa vmes privezal,... Nima se smisla pritozevat,... On bo napisal kazen,... Ti se pa pritozuj celo leto,... Placal bos,... Edino ce lahko kako dokazujes, da je krivo prical,... Dej mi primer, kako bi ti to dokazoval?...

Avtor teme ima moznost, da prinese kaksno pisno potrdilo, da je bil v sluzbi,... Pri zdravniku ob tej uri, na operaciji,... Ampak samo prijatelj, ki bo trdil da sta bila takrat skupaj, ne bo pomagal,... Govorim iz lastne izkusnje,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: (NI) Si ušel policiji?

Napisal/-a domen90 So jan 31, 2015 2:24 pm

eUros je napisal/-a:
Po pritožbi itd. sem prejel sodbo v imenu ljudstva Okrajnega sodišča.
Plačati moram kazen in stroške postopka. Ker, nisem podal ustreznih dokazov in ne ustrezno predlagal izvedbe ustreznega dokaznega postopka.


Eno vprašanje. Zakaj pa policija ne dokazuje, da si bil to res ti na tistem mestu in ob tistem času. Sej se gre za njihovo korist (oni pokasirajo).


Zato ker je on tam zato, da izvaja zakon in njegova beseda je dokaz. Kam bi pa prišli, če bi se predpostavljalo, da policisti lažejo in si izmišljujejo prekrške. Pri vsakem prekršku bi obstajal dvom in tako bi se dalo sankcionirat samo še tiste prekrške, ki so ugotovljeni s tehničnimi sredstvi. Policist je pooblaščen, da z vizualno zaznavo ugotavlja prekrške in že to, da te je videl, je dovolj za kazen.

scoop je napisal/-a:Lej,... Podobna zadeva je, ko te policist kaznuje ker te je videl neprivezanega,... Ti si se pa vmes privezal,... Nima se smisla pritozevat,... On bo napisal kazen,... Ti se pa pritozuj celo leto,... Placal bos,... Edino ce lahko kako dokazujes, da je krivo prical,... Dej mi primer, kako bi ti to dokazoval?...

Avtor teme ima moznost, da prinese kaksno pisno potrdilo, da je bil v sluzbi,... Pri zdravniku ob tej uri, na operaciji,... Ampak samo prijatelj, ki bo trdil da sta bila takrat skupaj, ne bo pomagal,... Govorim iz lastne izkusnje,...


To možnost je imel takrat, ko se je prvič pritožil. Zaradi pomanjkanja navedbe dokazov so mu pa pritožbo zavrnili kot neutemeljeno. Svoje pravno sredstvo je uporabil, ni ga pa izkoristil. :lol:
Slika
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov