Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 02, 2015 8:46 pm

tudi z alkoholom gre :) Pa recimo z Rain-X tut :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 02, 2015 11:14 pm

Vinjeta za kombija začuda ni mela nobenih težav z lepilom.

Za odstranjevanje jaz uporabljam strgalo iz Petrola in razkužilo za roke v razpršilki za "zmehčat" preostanek lepila, ne vidim smisla, da bi se prej igral s fenom, ker gre že tako enostavno stran.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a MBtouran Po feb 02, 2015 11:22 pm

trotl ziher postopek: z strgalom za vinjete (2€) strgas vecino vinjete dol, potem pa samo z vlaznimi otroskimi robcki enostavno obrises ostanke lepila. in z suhim robckom osusis. Delam vedno tako in si gotov v minuti.

Z novo vi jeto nisem imel tezal se mi je pa zdel krogec nekam "mehak" ko sem odlepil vinjeto
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a kljukec Po feb 02, 2015 11:40 pm

vinjete so se vsaj po mojem izboljšale, saj se šle lanskoletne z lahkoto dol - strgalo + stelex
prvo leto vem da smo se matrali s fenom

Pri lepljenju pa pošpricajte šipo s stelexom, nato še vinjeto, pa jo nalimajte na šipo - nato jo lahko vrtite v vse mogoče položaje, da je ja naravnost in tam kjer ste jo hotel imeti, nato pa z eno roko držite vinjeto, z drugo pa s kreditno kartico spravite tekočino ven
)vem da je malo pozno, si je pa zapomniti za drugič ;)
lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a DePalmo To feb 03, 2015 1:01 am

Ah, komplicirate. Vinjeto vedno dobim dol v enem kosu s strgalom iz črpalke, lima pa praktično nič ne ostane na šipi, kar pa ga že, se še tisto lepo s strgalom postrga dol. Kakšna razredčila, baby robčki itd...
Z letošnjo vinjeto (no, z dvema) nisem imel nobenih težav, pa čeprav sem bolj lesen za take stvari :)
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a BoneS To feb 03, 2015 9:05 am

~toMmy~ je napisal/-a:Vinjeta za kombija začuda ni mela nobenih težav z lepilom.

Za odstranjevanje jaz uporabljam strgalo iz Petrola in razkužilo za roke v razpršilki za "zmehčat" preostanek lepila, ne vidim smisla, da bi se prej igral s fenom, ker gre že tako enostavno stran.


Tocno. Strgalo+razkužilo(alkohol). Opcija je je tudi, da jo pred strganjen zmehcas s krpo, prepojeno z alkoholom. Gre cist simpl dol.
Slika
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a Mazda2 To feb 03, 2015 5:21 pm

Uršika, vključno z letošnjo nisem imel problemov, vse do zdaj lepo dol s folije in lepo na šipo.

kljukec je napisal/-a:vinjete so se vsaj po mojem izboljšale, saj se šle lanskoletne z lahkoto dol - strgalo + stelex
prvo leto vem da smo se matrali s fenom

Pri lepljenju pa pošpricajte šipo s stelexom, nato še vinjeto, pa jo nalimajte na šipo - nato jo lahko vrtite v vse mogoče položaje, da je ja naravnost in tam kjer ste jo hotel imeti, nato pa z eno roko držite vinjeto, z drugo pa s kreditno kartico spravite tekočino ven
)vem da je malo pozno, si je pa zapomniti za drugič ;)
lp

Nima veze z vinjeto, ampak bo že držalo to kar si opisal. Namreč jaz sem 1X v Lidlu kupil zrcalno folijo za na okna, to se pravi iz zunanje stvari notri skoraj ne vidiš, ampak svoj odsev, ven pa, no ko je znotraj luč zunaj pa tema se notri vseeno vidi. In dobro, da sem šel brat navodila pred nameščanjem na steklo, sicer bi 100% zajebal, če bi šel direkt na šipo lepit kot sem mislil, ker mi v prvo nebi lepo ratalo in ne bi mogel več popravljat. Pisalo je, da pred nameščanjem v razpršilko naliješ vodo in dodaš nekaj detergenta, nato s tem prešpricaš šipo in potem nameščaš. Tako sem vmes lahko popravljal, vlekel sem in tja, da sem lepo naravnal, ko pa mi je bilo všeč, sem pa še s priloženim plastičnim strgalom izbezal ven preostali zrak in tekočino.
Zadnjič spremenil Mazda2, dne Sr feb 04, 2015 5:38 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a primozek68 To feb 03, 2015 7:13 pm

Lidl styling mofoka
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a cruiser1 Sr feb 04, 2015 3:00 am

Sem se že spraševal ali sem bil še pijan od treh pirov prejšnega večera ali sem samo totalno smotan, ker sem imel letos tudi jaz težave z lepljenjem vinjet. Obe sta se mi nekaj mečkale in gubale ampak mi je vseeno kar uspelo in ni nekih poškodb, upam, da bo v redu. Zdaj pa tukaj vidim, da vas je še nekaj imelo probleme z lepljenjem vinjet, očitno so res slabše kvalitete. P**zda, še ene klinčeve nalepke ne znajo zrihtati potem pa od njih pričakujemo, da bodo ceste primerno vzdrževali :lol:
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a gasolinedream Sr feb 04, 2015 6:52 am

Jaz nisem imel problemov. Je pa tako, da sem vinjeto imel v hiši, na toplem, in je nisem lepil mrzle, če slučajno to kaj šteje.
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a hahehihoh Sr feb 04, 2015 9:12 am

Jaz sem letos nalepil dve vinjeti in z nobeno njsem imel problemov. :) Verjetno sreča!
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov