Rabite avto-nasvet obiskovalcev foruma?
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Ne feb 01, 2015 8:46 pm

Kaj pa vem, kje bi znali darsovci iskati dlako v jajcu... na vinjeti piše, da je poškodovana vinjeta neveljavna in ne vem, ali je to, kar se je zgodilo meni, res "poškodba"... bomo videli.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a lancia hf Ne feb 01, 2015 8:52 pm

To je bolj mišljeno, da jo ne zlagaš kot puzle na šipo. Je pa res, da nabivajo za te poškodovane vinjete tako, da res že prav ne veš kaj oni smatrajo pod poškodovano.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a BoneS Po feb 02, 2015 10:32 am

.com je napisal/-a:ne kompliciraj!
Slika
 
Uporabniški avatar
DJ_MiheC
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne okt 29, 2006 11:22 am

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a DJ_MiheC Po feb 02, 2015 11:20 am

Tudi sam imam probleme z letošnjo vinjeto...Kje bi se pa naj pokazal napis NEVELJAVNO oz kako izgleda?
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 12:56 pm

DJ_MiheC je napisal/-a:Tudi sam imam probleme z letošnjo vinjeto...Kje bi se pa naj pokazal napis NEVELJAVNO oz kako izgleda?


Najbrž bi bilo kar očitno, pri meni se to ni pokazalo.
Kakšne probleme imaš pa ti?
 
Uporabniški avatar
DJ_MiheC
Novinec
 
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne okt 29, 2006 11:22 am

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a DJ_MiheC Po feb 02, 2015 1:01 pm

Sprva sem jo prilepil, vendar se mi je najprej osrednji del natrgal, sem potegnil s šipe dol, potem se mi je nagubalo, potem sem pa poskusil še rešiti kolker se je dalo...zdaj zgleda grozno :?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a ~toMmy~ Po feb 02, 2015 1:11 pm

BoneS je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Na petrolu ti ne bojo izdali nove,je pa tudi meni ostal kos lepila od obročka na foliji in me briga ravno toliko kot za lanski sneg.Drug del vinjete imam,račun imam in naj se yebejo.Za 110€ bi lahko vsaj kvalitetno stvar prodali.

Isto se je men zgodl.


Zgleda, da je to letos kar standard, meni je tudi na obeh del lepila ostal, ena bi se zaradi tega kmalu strgala na sredini. Me prav zanima, če bo za kombija isto sranje... :roll:
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 1:16 pm

:(

DJ_MiheC, najbolje, da se oglasiš na darsu, da jo zamenjajo, vendar pa zamenjajo le vinjete, kupljene pri pooblaščencih, torej verjetno vinjet, pridobljenih v kakšnih nagradnih igrah, ne bodo menjali...
Po mojem jim je jasno, da so letošnje vinjete slabe kakovosti...

Jaz sem jim pisala, poslala tudi sliko nalepljene vinjete in dobila prijazen odgovor:

Spoštovani.

Kot navajate, se vam je pri odstranjevanju iz folije del zaščitnega holograma ni odstranil z vinjeto. V kolikor ste to opazili pred nameščanjem na vetrobransko steklo, bi vam vinjeto morali zamenjati na prodajnem mestu, kjer ste jo kupili. Vinjeta je nekoliko poškodovana, vendar drugih sledi, ki bi bistveno vplivale na njeno veljavnost ni oz. ni mogoče opaziti zato najverjetneje z cestninskim nadzorom ne boste imeli težav.

V kolikor bi želeli, vam lahko že nameščeno vinjeto po predhodnem ogledu brezplačno zamenjamo oz. premestimo, vendar takšne primere obravnavamo le v Cestninskem uporabniškem centru v Ljubljani, kjer se morate oglasiti z vozilom v roku 30 dni od njenega nakupa. Vinjete ne odstranjujte sami! Pri sebi morate imeti tudi odrezek in pripadajoči račun (vinjeta mora biti kupljena na enem od pooblaščenih prodajnih mest oziroma njegovem uradnem pooblaščencu.
Zadnjič spremenil *URŠIKA*, dne Po feb 02, 2015 1:38 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a TrijoAdijo Po feb 02, 2015 1:34 pm

*URŠIKA* je napisal/-a::(


Jaz sem jim pisala, poslala tudi sliko nalepljene vinjete in dobila prijazen odgovor:

Spoštovani.

Kot navajate, se vam je pri odstranjevanju iz folije del zaščitnega holograma ni odstranil z vinjeto. V kolikor ste to opazili pred nameščanjem na vetrobransko steklo, bi vam vinjeto morali zamenjati na prodajnem mestu, kjer ste jo kupili. Vinjeta je nekoliko poškodovana, vendar drugih sledi, ki bi bistveno vplivale na njeno veljavnost ni oz. ni mogoče opaziti zato najverjetneje z cestninskim nadzorom ne boste imeli težav.

V kolikor bi želeli, vam lahko že nameščeno vinjeto po predhodnem ogledu brezplačno zamenjamo oz. premestimo, vendar takšne primere obravnavamo le v Cestninskem uporabniškem centru v Ljubljani, kjer se morate oglasiti z vozilom v roku 30 dni od njenega nakupa. Vinjete ne odstranjujte sami! Pri sebi morate imeti tudi odrezek in pripadajoči račun (vinjeta mora biti kupljena na enem od pooblaščenih prodajnih mest oziroma njegovem uradnem pooblaščencu.


Klinc jih gleda in njihov najverjetneje. Zadevo je možno urediti tako, kot so sami opisali. Lahko pa bi bili tulk fleksibilni in bi sami obvestili une svoje cestne bojevnike, da če opazijo takšne vinjete, naj NE sankcionirajo in naj NE težijo folku, ker so letošnje vinjete za en drek.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a mavrica Po feb 02, 2015 1:44 pm

A še enkrat napišem, ne kompliciraj! :lol:
Zadnjič spremenil mavrica, dne Po feb 02, 2015 1:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 1:47 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Klinc jih gleda in njihov najverjetneje. Zadevo je možno urediti tako, kot so sami opisali. Lahko pa bi bili tulk fleksibilni in bi sami obvestili une svoje cestne bojevnike, da če opazijo takšne vinjete, naj NE sankcionirajo in naj NE težijo folku, ker so letošnje vinjete za en drek.


Se strinjam.
Ravno ta najverjetneje ne pušča druge možnosti, kot da greš vinjeto zamenjat.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a mavrica Po feb 02, 2015 1:51 pm

blond, bolj blond, najbolj blond ... temu se reče opisno stopnjevanje pridevnika :-P

A te lahko prosim, da posnameš dogodek, ko bo darsov tehnik pogledal nalepljeno vinjeto... Bi se še jaz rad mal nasmejal.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 1:56 pm

mavrica je napisal/-a:A še enkrat napišem, ne kompliciraj! :lol:


Mavrica, sem prebrala tvoj post, ampak jaz na poti na cilj nimam namena vsakič klepetati z darsovimi nadzorniki, jim kazati nenalepljeni del holograma in račun, da sem vinjeto res kupila in kazati nedolžen obraz, da me ne bi kaznovali, kot svetuje tvoj kolega nadzornik ;)
Ko bom imela čas in ko bom v bližini, bom šla v roku 30 dni od nakupa vinjeto menjat, da bo mir.
Če pravijo, da najverjetneje med nadzorom ne bo težav, potem jih lahko tudi pričakujem.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 2:00 pm

mavrica je napisal/-a:blond, bolj blond, najbolj blond ... temu se reče opisno stopnjevanje pridevnika :-P

A te lahko prosim, da posnameš dogodek, ko bo darsov tehnik pogledal nalepljeno vinjeto... Bi se še jaz rad mal nasmejal.


Če ti bo to polepšalo dan, lahko.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a mavrica Po feb 02, 2015 2:03 pm

hvala, velja... če ti pa ne bodo želeli zamenjati vinjete, me pa lahko povabiš na pijačo, da še midva malo poklepetava
 
meganetune
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: So avg 22, 2009 6:41 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a meganetune Po feb 02, 2015 3:03 pm

*URŠIKA* je napisal/-a::(

DJ_MiheC, najbolje, da se oglasiš na darsu, da jo zamenjajo, vendar pa zamenjajo le vinjete, kupljene pri pooblaščencih, torej verjetno vinjet, pridobljenih v kakšnih nagradnih igrah, ne bodo menjali...
Po mojem jim je jasno, da so letošnje vinjete slabe kakovosti...

Jaz sem jim pisala, poslala tudi sliko nalepljene vinjete in dobila prijazen odgovor:

Spoštovani.

Kot navajate, se vam je pri odstranjevanju iz folije del zaščitnega holograma ni odstranil z vinjeto. V kolikor ste to opazili pred nameščanjem na vetrobransko steklo, bi vam vinjeto morali zamenjati na prodajnem mestu, kjer ste jo kupili. Vinjeta je nekoliko poškodovana, vendar drugih sledi, ki bi bistveno vplivale na njeno veljavnost ni oz. ni mogoče opaziti zato najverjetneje z cestninskim nadzorom ne boste imeli težav.

V kolikor bi želeli, vam lahko že nameščeno vinjeto po predhodnem ogledu brezplačno zamenjamo oz. premestimo, vendar takšne primere obravnavamo le v Cestninskem uporabniškem centru v Ljubljani, kjer se morate oglasiti z vozilom v roku 30 dni od njenega nakupa. Vinjete ne odstranjujte sami! Pri sebi morate imeti tudi odrezek in pripadajoči račun (vinjeta mora biti kupljena na enem od pooblaščenih prodajnih mest oziroma njegovem uradnem pooblaščencu.



Zanimivo meni se je isto zgodilo vendar je rekel po telefonu,da ni potrebna zamenjava a potem se je treba ocitno osebno oglasit...selebajzerji
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a Mazda2 Po feb 02, 2015 7:13 pm

Jaz z nameščanjem vinjet še nikoli nisem imel težav, tudi vse so bile lepo nalepljene, naravnost, nič nagubane, brez zračnih mehurčkov... Vedno pa imam probleme z odstranjevanjem, jaz vedno šipo s Stelexom očistim tam in s papirnato brisačo zbrišem do suhega preden nalepim, pritisnem pa močno in ves možni zrak iztisnem. Enkrat sem odstranjeval s fenom, me ni prepričalo, enkrat na hladno, pa je šla fajn dol, letos sem se pa s hladno zajebaval. Naslednjič spet poskusim s fenom li z grelno pištolo. Lepilo gre pa tud s Stelexom dol.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 7:47 pm

Mazda2 je napisal/-a:Jaz z nameščanjem vinjet še nikoli nisem imel težav, tudi vse so bile lepo nalepljene, naravnost, nič nagubane, brez zračnih mehurčkov... Vedno pa imam probleme z odstranjevanjem, jaz vedno šipo s Stelexom očistim tam in s papirnato brisačo zbrišem do suhega preden nalepim, pritisnem pa močno in ves možni zrak iztisnem. Enkrat sem odstranjeval s fenom, me ni prepričalo, enkrat na hladno, pa je šla fajn dol, letos sem se pa s hladno zajebaval. Naslednjič spet poskusim s fenom li z grelno pištolo. Lepilo gre pa tud s Stelexom dol.


Tudi jaz do letošega nameščanja svoje vinjete nisem imela problemov; vinjeta, ki sem jo pred tem namestila na sestrin avto, je bila brezhibna.
Nasprotno pa mi - po zaslugi tega foruma - odstranjevanje ne dela nobenih težav, nasprotno: prav z veseljem jo še drugim odstranim.
Najprej 1 -2 minutki vročega fenanja, nato pa ob hkratnem fenanju odstranitev s strgalom za steklokeramično kuhalno ploščo; odstranim jo v celem kosu, lahko bi jo celo ponovno uporabila :)
Ostanke lepila sem prejšnja leta z lahkoto odstranila s koncentriranim Sonaxom, letos ga nimam in sem se malo namučila z nekim drugim proizvodom.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a čare Po feb 02, 2015 7:51 pm

Lepilo gre dol z vodo.
 
*URŠIKA*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Pe avg 21, 2009 8:53 pm

Re: vinjeta 2015

Napisal/-a *URŠIKA* Po feb 02, 2015 7:53 pm

čare je napisal/-a:Lepilo gre dol z vodo.

Res? Bomo poskusili drugo leto :-)
Vrni se na Pravni nasveti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov